Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brunetka na_102

Malutki brzuszek-martwic sie czy nie ?

Polecane posty

Gość kicia -
HEJ DZIEWCZYNY ! na poczatku ciazy mialam ten sam problem co wy ale za to teraz jestem w 27 tygodniu ciazy i powiem wam ze tearaz to dopiero zaczyna mi brzuszek rosnac za 2 tygodnie dopiero na usg!ale wiem ze bedzie chlopczyk.teraz to mam dylemat jakie imi dac bobaskowi! pa pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze mialam maly
brzuch, rodzilam 3 razy. Brzuch byl zawsze sporo mniejszy od wykresu - rowniez na koncu ciazy nie wygladalam na 9 miesiac, lekarz wysylal mnie na badania co 2 tyg, zeby sprawdzac czy dziecko rosnie normalnie - roslo, ale wywolali mi porod "na wszelki wypadek" i urodzilam 2, 5 kg dziewczynke przed czasem - dostala mimo to 10 pkt. Za drugim razem bylo to samo - ludzie nie widzieli ze jestem w ciazy do 6 miesiaca, mimo ze moja waga wyjsciowa byla 48 kg i nigdy nie bylam gruba. Jednak brzuch nie wystawal, ubieralam kamizelki i dosc przylegajace do ciala spodnie i wygladalam "normalnie". Lekarz znowu "grozil", ze mi wywolaja porod, bo moze dziecko nie rosnie jak powinno, ale poczekali z tym i corka sama sie urodzila przed terminem wazac 3 kg - 10 pkt. Za trzecim razem znowu ta sama historia - brzuch nigdy nie byl ogromny, znowu mnie badano co 2 tyg USG mierzace rozwoj dziecka, ale nic zlego nie wykryto. Urodzilam normalnie, w terminie chlopca - 3,5 kg. Na tym etapie lekarze wiedzieli, ze mam maly brzuch w ciazy i juz tak nie panikowali, chociaz badano mnie czesciej niz inne ciezarne. W sumie na koncu ciazy wygladalam na 6-7 miesiac, w 6 miesiacu niektorzy nawet nie widzieli, ze jestem w ciazy dopoki im tego sama nie powiedzialam (nowo poznani ludzie). Nie mam sladu rozstepow na brzuchu ani mi teraz skora nie zwisa, brzuch plaski jakbym nigdy nie byla w ciazy. W sumie same plusy ;) Ale oczywiscie najwazniejsze to zeby dziecko sie dobrze w brzuszku rozwijalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebe_30
wielkosc brzuszka zalezy od welu czynnikow,jak juz wczesniej dziewczyny pisaly,takze od budowy anatomicznej. jesli lekarz nie zauwaza nieprawidlowosci to znaczy ze wszystko jest ok i nie ma sie co martwic. ja jestem w 23 tyg.i mam dosc sporawy brzuszek:)ale od poczatku robil mi sie dosc pokazny.za to inna moja kolezanka, ktora jest w 19 tygodniu prawie w ogole nie ma brzuszka, wyglada jakby troszke przytyla,i jesli ktos jest niewtajemniczony, to nie nie zauwaza,ze ona jest w ciazy. tak wiec nie ma reguly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość audena
Najlepiej kontrolować. Ja do końca nie miałam brzuszka. Okazało się, że oprócz silnych więzadeł mam jeszcze niewydolnoć łożyska i doszło do zahamowania wzrostu. 3 tygodnie na patologii i cesarka. Dzidzia w terminie 2290 i inkubator bo wychudzona. I lekarz miał pretensje, że powinnam wiedzieć ze cos jest nie tak, skoro nie mam brzucha...Było mi przykro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia_81
No własnie dziewczyny mam ten sam problem! Jestem w 20 tyg. ciązy i nic po mnie nie widac, chodze do prywatnego, bardzo dobrego lekarza, ale mam wątpliwości ze mi wszystkiego nie mówi,po ostatnich przejściach, jak sie dowiedziałam w 8 tyg. ze jestem chora na pólpasiec, bardzo sie tym przejełam i płakałam przez kilka dni, lekarz tłumaczył mi na wszystkie możliwe sposoby że choroba wystąpiła u mnie bardzo łagodnie i że nie zostawi żadnych sladów, bardzo sie przejął moim stanem-psychicznym, po dwóch tygodniach zrobił mi USG i stwierdził że nic dzidziusiwi nic nie ma! Ale wcale mnie to nie uspokoiło, za dwa tygodnie jade na USG połówkowe i przyznam szczerze że to co było do tej pory uśpione, teraz wraca sie bardzo sie boję!Wierze jednak że nic sie nie stało, ale martwi mnie ten mały brzuszek jak na ten czas i zaczynam wiązac to z wczesniejsza chorobą!Niewiem czy powinnam, bo moja matka tez nie miała ogromngo brzucha z moim małym bratem, cos dopiero w 6 miesiącu było widac. Wiec to może byc rodzinne i poprostu będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, podnoszę temat. Ja jestem w 32 tc i mój brzuch jest całkiem zgrabny. Jak ostanio powiedziałam lekarce, iż od prawie 2 tyg. cały czas w obwodzie mam 97 cm to wyknała poprzez USG badanie czy serduszko bije. Zareagowała od razu i okazuje się, ze Mały ma się dobrze. Widocznie, wielkośc brzucha to tak indywidualna sprawa, ale mimo wszystko warto pytać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pod koniec ciązy miałam 100cm w pasie (przed 74). Mam raczej chłopską sylwetkę (bez wyraźnego wcięcia w tali). Przytyłam 16kg (przed ciążą ważyłam 52 kg). Do 6 miesiąca przytyłam tylko 2 kg, później to poszło. Od 20tc nie mogłam założyć obrączki bo trochę opuchłam. Spodnie ciążowe musiałam jednak już założyć pod koniec 3 miesiąca, bo w jeansach zrobiło się ciasnawo. Dzidzia urodziła się w 37tc, waga 2950 i wzrost 55cm. Na dodatek mam przegrodę w macicy więc mała zajmowała tylko 2/3 miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krocia, to mnie pocieszyłaś, że w sumie to jestem w normie:). Pozd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja mam najmniejszy jak narazie 95 cm w 34 tygodniu (pare dni temu było 91cm.), ale jutro mam wizyte i malutka bedzie dokładnie mierzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja znajoma dość daleka ale zawsze,powiedziała mi ,że za tydz ma termin.....byłam w szoku bo wygladała na 5 miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cogito: no ja mam tylko 2 cm wiecej, i się na razie nie zmienia. Wiec możemy sobie podać rękę:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackpot 79: rzeczywiscie, ta znajoma to musiała Cię zaskoczyć:) To się nazywa trzymać linię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma co sie martwić mi w pierwszej ciąży brzuszek wyszedł dopiero w 8 miesiącu- tak praktycznie mało co było widać że jestem w ciąży- urodziłam sporego faceta;) przy 2 ciąży brzuch praktycznie miałam od początku urodziłam małą kobietkę;) nie ma reguły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam duzy brzuch, a zaczelam dopiero 14 tydzien! wygladam jak inne w 6 miesiacu ;( a mnie zas martwi ze waze stale 52 kilo, i ani kilosa wiecej. Wizyta u ginka dopiero za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde no - nie martw sie, ja na początku ciąży schudłam 4 kg a z małą było wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia G.
Witajcie drogie Panie. Jestem w 26 tygodniu ciąży i praktycznie nie mam widocznego brzucha. Bardzo martwiłam się tym,że nie rośnie, szczególnie, że mam kuzynkę, która jest teraz w 20 tygodniu i ma brzuszek jak balon. Dosłownie jest trzy razy taka jak ja. Moja pani ginekolog uspokaja mnie jednak, że każda kobieta przechodzi ciążę w bardzo indywidualny sposób i rozmiar brzuszka o niczym nie świadczy. Na szczęście moja dzidzia jest zdrowa i kopie jak szalona :) Oczywiście mam nadzieje,że brzuch jeszcze urośnie, ale już tak intensywnie o tym nie myślę... Głowy do góry dziewczyny!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hub
ja w 31 tyg mialam bardzo maluki brzuch a dziecko jak na ten tydzien nie urodzilo sie zbyt male wiec sie nie przejmuj , maly brzuch nie oznacza wcale malego dziecka, mzoe masz malo wod plodowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulek77
Witam wszyskie zatroskane mamy.Ja rowniez martwie sie czy wszysko jest oki poniewaz w 22 tyg ciazy brzuszek jest naprawde maly.Lekarz twierdzi ze nie mam sie czym martwic ale jakos nie daje mi to spokoju.Dzidzia rusza sie czasem wiecej czasem mniej ciagle czekam na te ruchy i wogole ta ciaze przechodze bardzo stresowo.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Brunetka na_102 nie martw sie malutkim brzuszkiem ja tez mialam malusi i praktycznie w 6mc prawie nie bylo widac ze jestem wciąży: ) ale urodzilam sliczna zdrowa corunie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alika79
ja tez miałam bardzo mały brzuch w 9 msc ciąży wyglądał on jak u innych kobiet w 5 msc ciąży. U mnie z małym brzuchem wiązała się mała ilość wód płodowych , co akurat nie jest takie fajne a i syn urodził się z niską wagą 2.800. Ale to nie musi być regułą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opowiem, jak było ze mną. Na poczatku ciąży brzuszek rósł. Tak gdzieś do 4 miesiaca. a potem urusł tylko troszkę. Miałam bardzo niewielki brzuszek - nawet lekarz się dziwił - gdzie ten dzidzus się mieści, dlatego jak na USG w 38 tyg wyszła waga 3850 to gin stwierdził, że chyba popsuł się mu sprzęt. Potem miałam USG przed samym porodem - 4200!! Lekarz mówi - niemożliwe! Poszłam na porodówkę i położne mówią do siebie "Gdzie ten brzuszek z 4200g dzieckiem?" ja na to "to mój" a one w śmiech i mówią, że co najwyżej 3200! I co? urodziłam zdrowego silnego dużego chłopca o wadze 4200!! A brzuszek w 9 miesiącu wygladał tak, jak niektóre w 5! Za to teraz nie mam "oponek" ani nadmiaru skóry. Za to moja szwagierka miała ogromny bandzioch - wyglądała jakby miała trójke urodzić a urodziła chłopczyka z waga 3150...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i jasie podziele swoim doswiadczeniem :) Mi brzuszek zaczal rosnac dopiero w 7 miesiacu i do konca byl raczej maly, na szkole rodzenia najmniejszy, a moj termin byl najblizej i to o miesiac wczesniej niz pozostalych babeczek :) Wszyscy jak mowilam ktory to tydzien mowili ze pewnie dziecko bedzie male, strasznie mnie to wkurzalo, bo tylko wywolywalo u mnie strach o malenstwo. Jakies trzy tygodnie przed terminem porodu bylam u lekarki, ktora widzialam ze byla zaniepokojona rozmiarem mojego brzucha, kilka razy go mierzyla i wypisala mi skierowanie na usg z podejrzeniem ze malenstwo przestalo rosnac.Ile sie wtedy strachu najadlam... Na usg nie zdazylam sie wybrac bo 2tyg. przed terminem urodzilam zdrowa coreczke, wazyla 3100 wiec w normie. Oczywiscie uwazam ze nalezy sprawdzac czy wszystko jest ok, bo maly brzuch moze oznaczac ze cos jest nie tak ale nie ma co sie zamartwiac, bo niekoniecznie tak musi byc. Sa tez plusy malego brzucha: ja do konca pracowalam, nie mialam problemow z niczym, a 2tyg. po porodzie brzuch byl znow plaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nietoperek84
hej ja w 9 miesiącu miałam taki mały brzuszek że wszyscy myśleli ze to początek ciąży :) a dzidziuś jak sie urodził miał 58 cm i prawie 4 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasior
Witajcie,ja mam ten sam problem-czyly maly brzuch.Jutro zaczynam 15 tydzien a brzucha zero.Pol nocy dzis nie spalam,bo martwie sie,czy wszystko jest w porzadku.Usg bede miec dopiero za trzy tygodnie,nie wiem jak ja ten czas wytrzymam.Poza tym mam bole brzucha.To moja pierwsza ciaza i naprawde upragniona,martwie sie wszystkim.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jestem w 23 tc, też mi się wydaje że mam mały brzuszek (w obwodzie 88,5 cm). I choć wiem że wielkość brzucha nie ma znaczenia i czytałam wasze bardzo pocieszające wypowiedzi, to jednak wiecie jak to jest... chciało by się mieć \"czym pochwalić\" w dodatku że to już początek 6 m-ca. W sumie to brzuch mi nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, robię bez problemu rzeczy które do tej pory robiłam jakbym wcale nie była w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Juzniedlugo
Dziewczyny nie martwcie sie malymi brzuszkami!!!;) Ja jestem w 36 tygodniu ciąży i tez moj brzuch jest niezbyt duzy...tez sie zaczynalam martwic ale wszyscy mnie wkolo uspakajają a poza tym czytalam ze jesli nawet przez 8 miesiecy brzuszek jest ledwo zaznaczony to w 9 powinien nabrac kształtu:)...a poza tym wiem na przykladzie znajomej ktora na 2 tygodnie przed porodem dopiero powiedziala rodzicom o ciąży bo wczesniej nawet widac nie bylo...miala cesarke bo malec mial ponad 5 kg... Takze glowy do gory i sie nie martwić!!! Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruliczek
hej jestem w7miesiacu ciazy i tez wcale niemam duzego brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patki niadaniowe
Ja też jestem w 36 tyg.ciąży,a każdy mi mówi że mój brzuszek jest mały co mnie zaczyna niepokoić.Na szczęście za kilka dni mam wizytę u lekarza i moje maleństwo zostanie dokładnie wymierzone. Czy któraś z was ma podobne doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz tu raz pisalam kiedy bylam w 1 ciazy pozniej zaszlam w 2 ciaze i brzuszek mialam jeszcze mniejszy ;) polozne kiedy mnie przyjmowaly do porodu mowily ze brzuszek mam jak wiekszosc w 5 miesiacu ale to nie dlatego ze malo przytylam (bo az 20 kg w kazdej ciazy) poprostu innym brzuszek szedl do przodu moj na boki :) dzieci tez nie byly duze ( 3 kg i 2900) w porownaniu z tym ile przytylam sadze ze powinny wazyc wiecej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokadnie
mój też idzie na boki,ale jesli bardzo coś nas niepokoi to zawsze warto o tym powiedzieć lekarzowi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×