Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

sibelle mam pytanie do ciebie ale wolalanym na gg; jwsli mozesz to moj numer 1303807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibellllle
no cóż mieszkają w turcji, mają tureckie obywatelstwo a więc są turkami- ja nie widze różnicy i nie zauważyłam żeby kobiety ubierały sie tak jak piszesz. mieszkaniec wsi to wieśniak, tak jak mieszkaniec miasta to miastowy- ja tu żadnej obrazy nie widze. wogóle zakończmy ten temat bo nie ma żadnego sensu spierać sie o to gdzie więcej kurdów i gdzie jak sie ubierają. nie chcesz wierzyć że tam gdzie mieszkam ludzie sie na mnie gapią to nie wierz, chociaż troche tego niedowierzania nie rozumiem. poznałam zarówno tą europejską turcje jak i tą w której mieszkam czyli konserwatywną monokulturową (pomijając kurdów). oczywiście łatwiej by mi sie żyło w tej pierwszej, bo tą kulture znam od urodzenia. niestety życie zdecydowało inaczej i musze poprostu sie przyzwyczaić i znaleźć jasne strony jak np cudowne widoki i baaardzo blisko do cieplutkiego morza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibellllle
p.s. napisałam na gg, jak coś to mój numer 9787944

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aye K
witam merhaba ;) Widze ze trafilam na to forum w dobrym momencie bo widze ze zaczyna sie rozmowa o Kurdach.Przez 5 lat mieszkalam z rodzina w ankarze a teraz przenieslismy sie ( tzn jakies 2 lata temu do İstanbulu) i przez ten okres mieszkania w İstanbule zauwazylam ze do starej czesci tego miasta zaczeli przyvywac kurdowie. W cigu tych dwuch lat jest ich coraz wiecej . Ja kurda od turka odroznie. jak pisala Elif miedzy innymi po akcencie bo mowia inaczej po turecku niz turcy. U mine na uczelni jest kilka kurdyjek ktore latwo rozpoznac po kolorach storjow w jakich prawşe codziennie chodza( kolory ich flagi) . Dodam od siebie jeszcze ze wiekszosc kurdow nie wyznaje islamu tylko judaizm. Pozatym mieszkancy turcji uprzedzeni sa do kurdow przez zamachy ostatni glosny w İstanbule a nawet kilka dni temu terrorysci pochodzenia kurdyjskiego zabili kolejy juz raz 5 funkcjonariuszy policji. Oczywiscie nie mowie o wszystkich kurdach apropo terroryzmu. Selamlar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje kochanie jest kurdem, i nie domyslilabym sie jak by mi nie powiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aye K
do yyyyyy to co robisz na tym forum skoro twoj chlopak jest kurdem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aye K
do sibelle To ze kots ma obywatelsto czy mieszka w turcji nigdy rodowitym turkiem nie bedzie. i kurdowie nie sa tak jak inne narodowosci zamieszkujace turcje. Paszport nie da ci tureckiego jezyka charakteru i mentalnosci. Kurd jest kurdem turek turkiem a polak polakiem. Ja mam podwojne obywatelstow bo moja mam jest polka a tata turkiem i nie moge powiedziec ze jestem 100 % turczynka bo 50% jestem polka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie czy masz jakies ale co do kurdow? moj O mieszka w turcji od urodzenia, mowi po turecku ma turecki paszport......... daletego jestem na tym forum na poczatku myslalam ze jest turkiem ( jak to napisalas w 100%) ale nie jest i to nic dla mnie nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aye K
do yyyyy Co wiesz na temat kurdow ?? wiesz jak zyja kurdowie w turcji ?? czy wiesz cos na temat PKK ?? fakt ze ktos ma paszport albo sie urodzil w turcji nie robi go turkiem skoro nie ma tureckich rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibellllle
aye k to ja w takim razie jestem 25% litwinka :] i co wynika z tej kalkulacji? nic :) urodziłam sie w polsce i jestem polką. nie porównuj kurdów do swojej sytuacji, bo zarówno polska jak i turcja to państwa autonomiczne, czego o kurdystanie nie można powiedzieć. postrzegam kulture kurdów jako wtapiającą sie w kulture turecką- tworzą jedną wspólną. w moim mieście świetnie sie to ze sobą miesza. dla laika (mnie) nie ma różnicy, ale turkowie potrafią to rozróżnić. ale znowu co z tego? ja też rozróżnie ślązaka czy górala... i nie znam żadnego kurda który jest wyznania judaistycznego- wszyscy są muzłumanami... a co do obcego akcentu- jak dzieci sie od urodzenia uczą tylko tureckiego (mają rodziców kurdów) to też mają inny akcent?...nie sądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibellllle
aye zatem kurdowie to terroryści? ok polacy to złodzieje, japończycy pracoholicy a każdy szwajcar umie zrobić zegarek :] ja widze że górujesz na tym forum bo co my maluczkie tylko 100% polki mogą wiedzieć o turcji...pozatym to forum o związkach a nie o różnicach między kurdami a turkami ymmm- załóż osobny temat poświęcony związkom polsku kurdyjskim, a ja założe kolejny o związkach ćwierć litwinek z półkurdami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat wiem bardzo duzo na temat kurdow, kurdystanów itd i cos mis ie zdaje ze jestes hmmmm......... rasistka? pewnie pobilabys kazdego polaka ktory by zle slowo na turka powiedzial a sama jak traktujesz kurdow? sibellllle bardzo dobrze powiedziala, kurdowie sa w innej sytuacji niz wiekszosc narodowosci, i to raczej nie w lepszej...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aye K
sibelle ja nie pisze o wszystkich kurdach . Bo znam sam wielu i zlego slowa nie powiem o nich . Ale jak wiesz a moze i nie wiesz Turcja walczy z tzw kurdystanem . Turcy nie przepadaja za kurdami dodam ze nie pisze o wszystkich . sory jakby tobie pkk zabola na ulicy gdzies przy centrum handlowym matke to tez bys tak zabawine o kurdach pisala.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aye ty tez nie jestes 100% polka to co tu robisz? rozumiem chcesz pisac o zwiazku swoich rodzicow .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona dla zuchwalych
Moj A jest Kurdem i ja od razu poznalam,ze to Kurd a nie Turek ...roznica jest diametralna .... a mam porownanie i odniesienie do moich wczesnijeszych doswiaczen ...Kurduwie wygladaja zuplenie inaczej niz Turcy...nawet ich karnacja jest jasna... a fakt ,ze zyja w turcji chyab ejst wszytskim jasny ze ma t oprzyczyne w faktach historycznych...a jesli o mnie chodzi to ja jestem totalny mix kulturowy ... bo jetsem litwinko-polskiej-ukrainsiej krwi o wygladzie tatarskim :D hehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aye K
do yyyyy rasistko nie jestem . i jak dobrze poczytasz moje posty to zauwaz ze nşe pisze o wszystkich. Czekam na odpowiedz na pytanie Co wiesz na temat kurdow ?? co wiesz o pkk? Co wiesz o tym co kurdowie robia w turcji . Zaloze sie ze nigdy w turcji nie bylas prawda !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona dla zuchwalych
ludzie to ludzie ->KOCHAJMY SIE BEZ WZGLEDU NA NARODOWOSC CZY RELIGIE CZY WYGLAD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibellllle
rozumiem że wszyscy kurdowie sie zebrali pod tym centrum i każdy by do niej strzelił czy podłożył bombe? w polsce też mamy terrorystów, w hiszpanii, we francjii, WSZĘDZIE. to znaczy że mam nienawidzić ludzi bo jakiś terrorysta konkretnej narodowości zabił czyjąś matke? wogóle nie rozumiem troche jednej rzeczy- pare kobitek pisze sobie na forum o trudach i przyjemnościach związków z obywatelami tureckim (hehe), dają sobie rady i dzielą sie spostrzeżeniami i nagle przychodzi ktoś żeby rzucać kamienie i szukać dziury w całym na dodatek nie na temat. jest tu ktoś pozytywny czy wszystkie kobitki śpią? :) kurcze mi tyłek marznie a mój mąż sie grzeje w 37 stopniach, gdzie tu sprawiedliwość :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona dla zuchwalych
TEZ CHCE SIE WYGRZAC ...ALE MOZE W FERIE ZIMOWE JAKIES LAST MINUTE UDA SIE WYNALEZC :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aye K
jestem na tym forum bo miedzy innymi zyje w turcji od zawsze i wiem o wiele wiecej od was bo wiekszosc z was nigdy w turcji nie byla jedynie ma chlopaka z internetu. Wiem jak wyglada tu zycie wiem jaka jest turecka kultura itd. A tak naprawde trafilam tu calkiem przypadkowo przegladajac fora kafeteri na temat turcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie odnioslam wrazenie ze jestes negatywnie nastawiona do wszystkich kurdow... mowiec ci ze wiem sporo na temat kurdow, ale widze ze masz ochote oswiecic mnie wiec slucham... co twoim zdaniem powinnam wiedziec? i mylisz sie bylam w turcji i swoje wiem ps...... moj Kurd wyglad jak typowy turek.... ciemna karnacja ciemne wlosy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wypraszam sobie, jestes strasznie arogancka aye.......... nie poznalam go przez internet i bylam w turcji, teraz widze ze oprocz najezdzania na kurdow chcesz i nas obrazic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aye K
do sibelle i kolejy raz wspomne ze nie pisze o wszystkich kuedach . do yyyy nie odpowiadaj na pytanie pytaniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona dla zuchwalych
ej dziewczyny nie licytujcie sie , ktora ile razy byla w turcji...bo to bez sensu..mozna zyc i byc slepym a mozna byc raz i doswiadczyc wszystko ;/ Moj A nie jeste zadnym chloptasiem z internetu ..w sumie ile bym dala ,aby on mial dostep do neta :D hehehe ciezko jest bo rozmowy kosztuja a nie wiem keidy teraz sie zobaczymy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibellllle
boże to nasze dzieci to będą MIESZAŃCE! w życiu ich pod centrum handlowe nie wyśle bo jeszcze 1.kogoś okradną- częściowo polacy 2.podłożą bombe- bo krew kurdyjska 3....zrobią kebap bo w kawałku turki lol dziewczyny skończmy ten temat, to nie ma sensu. aye niech już idzie na swój wiec i porzuca kamieniami w przpadkowych kurdów ubranych w barwy flagi i o jasnej karnacji. ymmm nie reaguj lepiej włącz sie do naszej rozmowy o pogodzie :) kurcze za tym ciepełkiem tęsknie, chociaż w środku lata żyć sie odechciewa jak sobie pomyśle że tam 45 stopni... :p tak źle i tak niedobrze, albo za zimno albo za gorąco ehh życie życie ;) moi rodzice są naprawde kochani- jak sie dowiedzieli że mój mąż przyjeżdża to polecieli do sklepu i mam cały zamrażalnik kurczaka "żeby biedny miał co jeść, zero wieprzowinki" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aye K
nie wiem czy wiesz ale kurdoweş zyja w roznych czesciach swiata nie tylko w turcji . czyli kurdowie nie przypominaja wygladem turka ale takze syryjczyka czy irakinczyka a jesli kurd urodzil sie w polsce to nawet wygladem polaka przypomina tak ? do sibelle smieszne jest to co piszesz. ale powymadrzaj sie jeszcze troche posmieje sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aye, ja nie chce z toba dyskutowac ale nie odroznilabys z wygladu mojego kurda od turka!!!!! ale co ja moge wiedziec moze w zyciu nie spotkalam turka, moze wszystcy spotkani w turcji tak naprawde byli kurdami i dlatego nie zobaczylam roznicy w wygladzie............. wszytsko jest mozliwe i dziewczyno co ty ode mnie chcesz? zebym ci tu napisala wszystko cos wiem o kurdach? wybacz nie napisze bo mysle ze to bez sensu a skoro ty masz cos do powiedzenia to pisz!!! poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo widze ze tuu sie goroco zrobilo troche . a u w İstanbule dzis lekko ponad 20 stopni ale i tak jest cieplo sloneczko swieci;)) w polsce to juz pewnie zima ;D apropo kurdow. z kazda z was po trochu sie zgodze. zona dla zuchwalych pisze o karnacji i wygladzie kurdow tu sie zgadzam oraz w tym punkcie dlaczego w turcji zyja. aye k wpomnialas o pkk. Partia ta dobrgo w turcji nie robi ( ataki terrorystyzne ) i apropo paszportu o obywatelstow tureckie bede ubiegala sie za jakies 2 i pol roku ( sluszalam ze po 2 latach mozna wkrotce to sprawdzimy ) i kiedy juz ten paszport dostnane i prawnie bede obywatelem turcji nie zmieni to faktu ze jestem polka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wracajac do TEMATU faktycznie patrzac na pogode w polsce chcialo by sie kosci powygrzewac w sciepelku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona dla zuchwalych
no ja juz nie wiem....teraz bedziecie sie licytowac czy lepiej byc z kurdem czy z turkiem? heh bez sensu... kurdowie,turcy polakmi wsyzscy jestesm yterrorystami na dobra sprawe .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×