Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Nie reagujcie na glupie wpisy .. piszmy dalej ;) Elif .... spadlas Nam z nieba.. bo jednak zwiazek Polki z Turkiem , moze sie udac.. ;) A Co tam u Ciebie?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje kochane w tej chwili wychodzimy wiec dzis juz nie popisze na forum ale jutro sie odezwe to porozmawiamy. Tak szybciutko tylko poeiwm ze znam wiele dziewczyn kotre wyszly z maz w turcji maja dzieci i sa szczesliwie mam tez 2 znajome w polsce ktore maja mezow tokow i zyja wiele lat razem. takze nie ma co sie przejmowac opiniami ludzi ktorzy tak naprawde nie wiedza a gadaja. a najgorsze jest to ze tym ludziom nie da sie wytlumaczyc ze prawda jest inna bo oni nawet nie chca jej poznac . dziewczyny zycie jest jedno i czasem szansa na prawdzia milosc tez tylko jedna ;) pozdrawiam was goroaco iyi geceler arkadaşlarım

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
podnosisz nas kochana na duchu:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwa
ja mam na imie Julka:) wlasnie gadalam z moim H. ale niestety juz po rozmowie... bo poszedl spac... rozumiem ze malo spal ale... troche sie przyzwyczailam do dluzszych rozmow:D elif23 jestes nasza opoka:) ooooooooo a Ty dlugo sie nie widzialas ze swoim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
hmm juz ponad 2 mesiace go nie widzialam:( teraz tylko net, przez niego nie spie po nocach bo gadamy na msnie a w dzien chodze jak zombi jakies hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawiedliwa
no ja tez nieraz niezle wygladam przez te rozmowy nocne:D a zreszta nawet gdy nie rozmawiamy w nocy to i tak spac nie moge bo myslami jestem gdzies tam daleko... tak czy owak tez wygladam jak zombie:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
ale super kobitki ze jest ten internet jakby tak nie bylo i tel.tez nie to co poczta polska miala by zyski hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny i nie tylko czytam wasze pozytywne posty i podnosicie mnie na duchu, ponieważ mam chwile zwątpienia czyli inaczej wielkiego dołlła. Mój przyjaciel Turecki od prawie pięciu dni się nie odzywa nie wiem czy to dla nich normalne czy ktoś też ma takie przerwy w rozmowach. Mam straszny mętlik z tego powodu i najgorsze myśli. Czy po prostu mnie olał?? Liczę na słowa otuchy i samych przyjaznych ludziJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Klaudyna86 Wiesz nie wiem, co masz myslec.. z mojego przykladu .. jest tak,ze jak moj H ma problemy to sie tez nie odzywa.. Teraz tak mam .. ma jakies problemy i w ogole nie rozmawiamy.. Wiec moze Twoj turecki przyjaciel rowniez ma problemy i dlatego sie nie odzywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibellllle
denerwuje mnie takie gadanie że turek to podrywacz i apodyktyczny \"właściciel\" swojej żony. każdy jest inny i nikt nie ma prawa oceniać całej nacji na podstawie tego co \"znajoma sąsiadki mojej koleżanki violi przeczytała w Pani domu\". ja znam wielu polaków pijaków którzy tłuką żony, czy takich ktorzy traktują je jak swoją własność. prawda jest taka ze kobiety w turcji lubią swoją rolę \"pani domu\". mąż pracuje i przynosi pieniądze a ona dba o porządek i o dzieci. nikt nie jest do niczego zmuszany. co więcej religia zakazuje bicia żony- więc muzłumanin nie ma prawa podnieść na nią ręki! w katolickiej religii nie ma o tym ani słowa... w niemczech turcy żenią sie z polkami w większości dla wizy a nie z miłosci- stąd wiele historii nieszczęśliwych kobiet oszukanych przez ludzi którym chodzi tylko i wyłącznie o legalizacje pobytu. mój mąż pochodzi z dużego miasta ale daleko od europy, gdzie zdecydowana większość mieszkańców to praktykujący muzłumanie. dzięki temu docenia wartość małżeństwa i wierności (pamiętajmy że tam ciągle jest \"obowiązek\" dziewictwa aż do ślubu, a rozwody to wciąż rzadkość). dla niego europa pełna wyzwolonych kobiet to jeden wielki burdel i moralna degregolada- wbrew pozorom to jest bardzo popularny pogląd nawet wśród młodych muzłumanów. nasz związek miał trudne początki przez różnice kulturowe i bariere językową- chociaż oboje mówimy po angielsku to zawsze łatwiej wyrazić myśli w ojczystym języku. na początku myślałam że on mnie nie kocha i nie chce bo nie przytulał mnie i wogóle nie okazywał żadnej czułości. dopiero po szczerej rozmowie dowiedziałam sie co znaczy macho, a on dowiedział sie że nieświadomie mnie \"krzywdził\". nauczyliśmy sie siebie, oboje poszliśmy na ustępstwa i dostosowaliśmy sie do siebie nawzajem. dzięki temu ze on nie mowi mi że mnie kocha co 5 minut i nie wisi na mojej szyi 24godziny na dobe, bardziej doceniam te gesty. uwierzcie lub nie, ale wciąż czuje jak mi miękną kolana kiedy słysze \"kocham Cie\" albo kiedy sam przychodzi do mnie żeby sie przytulić. kocham go takiego jakim jest, troche zimnego i upartego. wcale nie traktuje mnie jak \"przedmiotu\" i nigdy nie próbował mnie uderzyć. mało tego, on nawet nie podnosi na mnie głosu! dziewczyny nie wierzcie w stereotypy, ufajcie sercu i temu co widzicie, przyjrzyjcie sie rodzinie wybranka bo oni często kopiują schematy wyniesione z domu. jeśli was bije lub próbował bić- uciekajcie! nie tłumaczcie takiego zachowania kulturą, bo ich kultura kształtowana jest głównie przez religie, która, jak już wspomniałam, zabrania bicia. jeśli kocham, to kocham za charakter, a nie za to czy to turek czy polak czy amerykanin. znalazłam w nim to czego nie było w żadnym z moich polskich mężczyzn- i nie żałuje że zaryzykowałam dla tej miłości bardzo wiele. było warto i wciąż warto. pozdrawiam i głowa do góry wszystkie przestraszone- nie taki turek straszny jak go malują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turk kizi: \'\' ... Fool me once shame on you, fool me twice shame on me.. \'\' - w wolnym tlumaczeniu znaczy to \"jesli raz mnie oszukasz, powinnas sie wstydzic. jesli jednak oszukasz mnie po raz drugi, to ja powinienem sie wstydzic, ze ci ponownie uwierzylem\". mam nadzieje, ze twoj mezczyzna poradzi sobie ze swoimi problamami, i ze juz wkrotce wszystko sie miedzy wami pouklada:) pisalam juz na gazecie, ale powtorze tutaj: czy wiecie moze dziewczyny, czy naszym turkom ciezko jest uzyskac wize turystyczna do polski? wczoraj zlozylam wniosek o wystawienie zaproszenia, nie bede wdawac sie w szczegoly, ale w przyszlosci moge miec z tym problem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sibellllle zgadam sie z tobo w 100 % szczegolnie w tym punklcie w ktrym piszesz o kobietch w turcji. Ja tez nie pracuje ale nie dlatego ze jest to mi zabronione bzdura! Tak jak wiekszosc tureckich kobiet dbam o rodzine i dom bo to wane w religi muzulmanskiej i taka role İslam przydzielil kobiecie a mezyczna musi dbac o byt rodziny. Oczywiscie nie uogolniajmy w turcji kobiety tez pracuja ale wynika to z tego ze rodzina nie moze sobie pozwolc na to aby jeden z malzonkow pracowal albo dlatego ze po prostu model kobiety muzulmanskiej nie odpowiada mim i jak to sie w polsce mowi chca byc niezalezne. Zaloze sie ze wiekszosc polskich kobiet marzy o takim zyciu w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
jak bedzie mial zaproszenie od ciebie to raczej dostanie wize... ja jutro ide zlozyc taki wniosek:)) hmmm a powiedzcie mi czy to ze nie jestem dziewica moze stanowic problem dla mojego muzułmanina? jescze na ten temat nie rozmawialismy, ale troche sie przestraszylam po tym co napisala sibellllle...... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do oooooooooooooo to zalezy od niego samego kazdy czkowiek jest inny. Jesli rozmawiamy o İslamie to ma to duze znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
no coz jak tak kocha to zaakceptuje chyba:( wczoraj wydaje mi sie ze chcial se o to zapytac.... bo pytal czy jestem girl or women... ale jak powiedzialam zeby sprecyzowal pytanie to sie poddal i nie pocaiagna tematu dalej........... :(( martwie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie na zapas to bez sensu. Jak pisalam wszytko zalezy od czlowieka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem, ze teraz uzyskanie wizy bedzie wlasciwie tylko formalnoscia, ale sie troche martwie na przyszlosc:) nastepnym razem moge nie byc w stanie uzyskac zgody od wojewody na wpisanie do rejestru zaproszen (ze wzgledu na wymagania, jakie musze spelnic jako osoba zapraszajaca - te formalnosci to niezly wrzod na d*** :/) i ciekawa jestem, czy za jakis czas hayatim moglby w miare bez problemu uzyskac wize turystyczna. co do islamu i kwestii dziewictwa. jakims dziwnym zrzadzeniem losu (sama nie potrafie tego wyjasnic:)) przez ostatni rok poznalam calkiem sporo turkow, mieszkajacych w roznych czesciach kraju. a ze fascynuje mnie ich kultura, zdarzylo nam sie nie raz i nie dwa rozmawiac na rozne tematy, takze te, zwiazane z najbardziej \'przyziemnymi\' aspektami islamu. wnioski, ktore przedstawie sa mocno uproszczone, ale moze ktorejs z dziewczyn troche rozjasni w glowie:) zatem: Y. i I. - muzulmanie, pija alkohol, nie jedza wieprzowiny, najchetniej przelecieliby wszystko, co sie rusza;p ale nie ma dla nich wiekszego znaczenia, czy przyszla malzonka jest dziewica czy nie M. - muzulmanin, pije alkohol, nie je wieprzowiny, w przeszlosci niezle ziolko, od kilku lat zwolennik \'seksu tylko po slubie\'. wazne jest dla niego, zeby przyszla malzonka byla dziewica, ale jednoczesnie mowi, ze gdyby naprawde sie w dziewczynie zakochal, to chyba mialoby to dla niego znaczenia - pewnie zycie to zweryfikuje S. - ateista, pije alkohol, je wieprzowine, eufemistycznie mowiac, nie stroni od damskiego towarzystwa;) i wreszczcie moj U. - ateista, pije alkohol, je wieprzowine, niepoprawny romantyk, ktory wierzy w jedna wielka milosc, i w szczesliwa reszte zycia u boku jednej kobiety prawda jest, ze pragnieniem tureckiego muzulmanina czesto jest narzeczona, ktora jest dziewica. ale jest to problem bardzo zlozony, i trzeba do kazdego przypadku podchodzic indywidulanie. zaloze sie, ze gdybysmy wszystkie usiadly przy kawie i wypelnily jakis kwestionariusz dotyczacy pogladow religijnych, oczekiwan, jakie mamy wobec partnera itp., okazaloby sie, ze roznice miedzy nami sa rownie glebokie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie rozpisalam;p tak czy siak - glowa do gory:) szczera rozmowa, otworzenie sie na drugiego czlowieka, chec zrozumienia i milosc - oto recepta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
dzieki dziewczyny:) zobczymy jak to bedzie jak kocha to nie bedze sie przejmowal takimi rzeczami, zwlaszcza ze nigdy sie \"nie puszczalam\" mialam tylko jednego faceta, z ktorym kiedys wiazalam wielkie nadzieje.... nei wyszlo namniestety, ale dziewictwa sobie nie przywroce hehe dzieki za wypowiedzi dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sibellllle
ja też dziewicą nie byłam i to nie był problem. myśle że większość z nich ma jednak nowocześniejszy pogląd na te sprawy- tzn nie musi być dziewicą ale absolutnie musi być wierna. przynajmniej Mój taki pogląd wyznaje oraz jego znajomi. ja też lubie dbać o dom, gotować i sprzątać- taki już mój charakter. ale jednocześnie nie wyobrażam sobie robić całe życie tylko to! albo studia albo praca albo chociaż bardzo zajmujące hobby :P i mój mąż nie ma z tym żadnego problemu, bo on wcale nie oczekuje że będe "kurą domową" ;) wiem że to człowiek z którym nie będe sie nudzić, bo kocha podróże :) jego wierności jestem pewna bardziej niż w przypadku jakiegokolwiek z moich byłych- mimo że jest baaaardzo przystojny i europejki za nim szaleją. to go poprostu nie interesuje, on gardzi zdradą, nie interesuje go seks na jedną noc. przywiązuje dużą wage do instytucji małżeństwa i szuka przede wszystkim miłości, spokoju i zaufania- a nie erotycznych przygód. myśle że stereotyp "turka kobieciarza" jest prosty do wyjaśnienia. w ich kraju seks przed ślubem jest możliwy tylko z prostytutką- w momencie gdy przyjeżdzają do europy widzą że tutaj często nie trzeba nawet znać imienia kobiety żeby ją "przelecieć". w ich umysłach rodzi sie prosta analogia. nie chcą sie wiązać z "łatwymi" kobietami, ale chętnie korzystają z ich "usług". ja miałam szczęście że wyłuskałam taką perełke :) ale przyznaje- taki związek z macho to nie jest bułka z masłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooo
zycie to w ogole nie jest bułka z maslem hehe:) tak sobie mysle ze moje kochanie musi brac pod uwage ze juz z kims moglam byc..., ale moze faktycznie warto o tym porozmawiac i juz na samym poczatku wyjasnic sobie kilka spraw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
moj zapytal mnie dosc szybko o moje dziwictwo bo po kilku tyg.byla to rozmowa szczera i skonczyla sie aktem zazdrosci nas obojga!!:-))) powiem wam szczerze, ze gdybym wiedziala ze spotkam takiego faceta to pewnie bym ta dziewiaca dla niego zostala niestety bylam po dluuuuuuugim nie udanym zwiazku z rodakiem:-((( z drugiej strony nie podoba mi sie mysl ze ''facet dla mnie pierwszy a ja dla niego nie''' moze mam paskudny charakter ale lubie wiedziec ze jest o mnie zazdrosny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny co slychac nowego ?? Slyszalam ze w polsce zima ;DDD ja dzis nauczylam sie kolejnej tureckiej potrawy mam nadzieje ze bedze mezowi smakowala ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
zima to moze nie ale taka jesien lisci wszedzie pelno pogoda dobra na chandre jakie danie podziel sie doswiadczeniem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey mi tez sie na gazecie nie podobało a co do potraw to napiszcie jakies bo pojecia nie mam : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooo
kurcze a ktoras z was juz robila zaproszenie dla turka? bo ja jutro ide do urzedu, walsnie wypełniam wniosek i mma kilka watpliwosci:( np co w pisac w celu wizyty? bo chyba nie napisze cel matrymonialny..... albo w pokrewienstwie? ehhhhhhhhhhhh i mam tylko rezerwacje hotelowa, a we wniosku chcia zebym opisala warunki mieszkaniowe............. oooo i jescze bardzo wazne pytanie, moje kochanie podalo mi numer swojego poszportu aleto jest sam numer, nie podal mi serii.... czy w tureckich paszportach nie ma tych literek czy on mi tylko zle spisal?:((( pomocy dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Kiz to nie jest zaden zaklad :P koles tak listuje ta strone potem sprzeda alias ludzie zmienia nazwe z prawiczek25 na np kubica.pl i bedzie na pierwszych miejscach na google :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiz88
Turk Kizi ale mi jest wszystko jedno niech sobie zmienia nawet na ksiedza dla mnie to jest zabawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×