Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość PrinceofTime
Ten od Sobieskiego- ale brednie. Jeśli my oczekujemy, że muzułmanie mają się u nas zasymilować, to również działa to w drugą stronę- i oni mają prawo tej zasady wymagać od nas, kiedy jesteśmy u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Linki- ty idioto/idiotko a IRA i ETA to co to jest jak nie organizacje terorystyczne? A co teraz Żydzi zrobili Palestynie jak nie holocaust?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
Jak bardzo trzeba być naiwnym lub mieć wyprany umysł (już po krótkim związku z przedstawicielem tej nacji widać ,,efekty,, kompletnego braku krytycyzmu i PODDAŃSTWA) by dyskutować z FAKTAMI w taki sposób jak robią to muslimy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prince of Time, * Zuzanno- jadąc do obcego kraju mam obowiązek przestrzegać ich prawa i zasad, jakie panują w danym państwie. * Z tym sie zgadzam absolutnie i o tym byla tutaj mowa w odniesieniu do emigrantow muzulmanskich. Wielu z nich przywozi ze soba swoja kulture i religie, niestety kompletnie nie uznajac zasad nowego panstwa, w ktorym sie znajduja. *Tak każdy terrorysta jest muzułmaninem. Nie każdy muzułmanin to terrorysta ale każdy terrorysta jest muzułmaninem.* Organizacje terrorystyczne nie zawsze maja podloze religijne :) Slyszalas cos o terrorystach z IRA? Poczytaj sobie. Mozliwe, ze Irlandczycy, to tez muzulmanie :) : http://www.wos.org.pl/skrypty/terrorystyczne-organizacje-nacjonalistyczne.html To Twoj wlasny wybor, czy chcesz niektore rzeczy przyjac do wiadomosci (i wiedziec, a nie *sadzic*), czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Ten od Sobieskiego- a co mają Turcy wspólnego z Persami? Jak to zupełnie inna kultura? Pakujesz do jednego worka wszystkich muzułmanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prince of Time, * Zuzanno- jadąc do obcego kraju mam obowiązek przestrzegać ich prawa i zasad, jakie panują w danym państwie. * Z tym sie zgadzam absolutnie i o tym byla tutaj mowa w odniesieniu do emigrantow muzulmanskich. Wielu z nich przywozi ze soba swoja kulture i religie, niestety kompletnie nie uznajac zasad nowego panstwa, w ktorym sie znajduja. *Tak każdy terrorysta jest muzułmaninem. Nie każdy muzułmanin to terrorysta ale każdy terrorysta jest muzułmaninem.* Organizacje terrorystyczne nie zawsze maja podloze religijne :) Slyszalas cos o terrorystach z IRA? Poczytaj sobie. Mozliwe, ze Irlandczycy, to tez muzulmanie :) http://www.wos.org.pl/skrypty/terrorystyczne-organizacje-nacjonalistyczne.html Breivik tez muzulmaninem nie byl. Wprost przeciwnie ;) a jego czyn zalicza sie do zamachow terrorystycznych. To Twoj wlasny wybor, czy chcesz niektore rzeczy przyjac do wiadomosci (i wiedziec, a nie *sadzic*), czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Zuzanna - chyba Cię nieźle pogieło. IRA to organizacja terrorystyczna Irlandczyków, a ETA Basków. Obie te organizacje chętnie wybiłyby wszystkich Hiszpanow/Angoli. Ambasady obu tych krajow sa w Polsce. Zamykamy granice Baskom i Irolom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prince of Time, *Jeśli my oczekujemy, że muzułmanie mają się u nas zasymilować, to również działa to w drugą stronę* Jest dokladnie na odwrot. Muzulmanie zawsze tego wymagali, my dopiero zaczynamy i dlatego sa takie problemy z emigrantami muzulmanskimi w Europie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
Prince - przeczytaj wszystkie moje wpisy... ...widziałeś pewnie wioski Potiomkinowskie i to co miał zobaczyć turysta.. przestań uprawiać pseudo intelektualny bełkot ...bo zęby bolą.... ...dlaczego dyskutujesz z faktami...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Zuzanna- słyszałeEŚ. :) Tak, bo nie jest tak nagłaśniane przez media- a IRA ostatnio zrobiła zamach przed sądem w Newry. ETA nie tak dawno dokonała kolejnego zamachu terrorystycznego na terenie Uniwersytetu w Pampelunie - około 20osób rannych. To jak nazywamy iroli i basków fanatykami i zamykamy im granice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
...bełkot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prince of Time, wykrzesaj z siebie choc odrobine dystansu. Irlandczycy z IRA jako muzulmanie to byla ironia z mojej strony. Bo zdaniem Linki wszyscy terrorysci to muzulmanie. Pewnie z Breivikiem na czele...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Zuzanno To co piszesz o muzułmanach jest spaczonym obrazem przez radykalne ugrupowania, fanatykow religijnych, zwyklych kretynow i debili, a nastepnie przez media i filmy. Nie mowie, ze jestem wyznawca islamu, nie popieram go jak i zadnej innej religii. Są różne organizacje terrorystyczne chociażby wymieniona przeze mnie ETA i IRA- ale to nie oznacza, że wszyscy Baskowie i Irlandczycy to banda wysadzających się fanatyków i psychopatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do linki = Magnolia...
Zuzanna niewierny, to każdy, kto nie jest Muzułmaninem. Wg Ciebie moze być inaczej., ale Muzułmanie jasno to definiują. Chrzescijanie i Żydzi, to ludzie księgi. Którzy, wg Muzułmanów zbłądzili (Żydów nienawidą, w ięc spoko, nas tylko nie kochają). Muzułmanin kiedy się 5 razy dziennie modli, to jesli dobrze pamiętam, 17 razy mówi, że Żydzi i Chrześcijanie zbłądzili. x Ostatnie słowa umierającego Mahometa (człowieka doskonałego, a więc, takiego którego należy naśladować)były o tym że nienawidzi Żydów i Chrześcijan. x "nigdzie w Koranie nie jest powiedziane, ze mozna klamac innowiercy" W samym Koranie nie, ale Hadisach już tak. A Hadisy mówią nam jak czytać Koran. Bo Koran nie jest księgą o historii, czy zbiorem praw, jest zbiorem wszystkiego. Sury ułożone są wg długości, a nie chronologii. Taki misz-masz. Jest o tyle ważne, że w razie sprzeczności (w Islamie najwyraźniej Allach mógł zmienić zdanie) wers późniejszy jest ważniejszy od zapisanego historycznie wcześniej. x I niby co z tego? Ano to, że wersy Mekkańskie są bardziej pokojowe i powstały wcześniej niż wersy Medyńskie napisane (objawione później) i są to tzw sury miecza. Nawołujące do wojny itd. Do tego wsystkie sury zaczynają się od wezwania do Allacha sprawiedliwego i miłosiernego. Wszystkie prócz ostatniej. Ostatnia to już w ogóle przekaz walcz z niewiernymi. Praktycznie skreślając wszystkie sury pokojowe. x Wracając do kłamstwa, to zalecił je nawet sam Mahomet, aby móc zabić osoby mu niewygodne. I to jest w hadisach, które opisują okoliczności spisywania Koranu i życia Machometa. Jest to klucz do zrozumienia Koranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Warto odróżniać ekstremistów od islamistów którzy, nie tylko psuja wizerunek muzulmanow, ale sa to idioci ktorzy nie rozumieja koranu. Powinno sie tez potepiac wszelkiej masci terrorystow, nie wazne o co walcza, wazne jakimi srodkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Zuzanna- wybacz, myślałem że się do nie zwracasz. Przepraszam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Do linki = Magnolia... ale bełkot. Biblię też tak dosłownie tłumaczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
W Koranie jest zapis mowiacy o tym, ze nie wolno zabijac niewinnych ludzi (tzn. tych ktorzy nie popelnili morderstwa ani nie siali "zgorszenia", a to mozna interpretowac dowolnie :P), a zabicie nawet nieumyslne - spotka sie z wielka kara. Oczywiście znajdą się jacyś ekstremiści, jak w każdej religii, którzy tego nie rozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prince of Time, przeprosiny przyjete ;) Linki, wybacz, nie mam zwyczaju dyskutowac z zaslepionymi ludzmi, obojetnie czy to z milosci, czy to z nienawisci, szkoda czasu. Nie chcesz zauwazyc i dowiedziec sie pewnych rzeczy, bo zburzyloby to Twoj swiatopoglad. Twoja sprawa. Moze kiedys zauwazysz, ze masz rownie ciasny horyzont, co muzulmanie, ktorych opisujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prince of Time, *W Koranie jest zapis mowiacy o tym, ze nie wolno zabijac niewinnych ludzi (tzn. tych ktorzy nie popelnili morderstwa ani nie siali "zgorszenia", * A co z tymi, ktorzy siali zgorszenie? :P W Koranie sa wersy, ktore mozna interpretowac jako prawo do zabojstwa w niektorych przypadkach, co z kolei *gryzie sie* z innymi wersami, w ktorych Allah mowi o tym, ze czlowiek nie ma prawa odebrac zycia innemu czlowiekowi. Zreszta w Koranie jest sporo wersow wykluczajacych sie nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceofTime
Zuzanno- tak jak w każdej świętej księdze. Biblie też można przetłumaczyć w ten sam chory sposób. Nie zachwycam się muzułmanami, jednak zauważyłem że ostatnio jest prowadzona propaganda przeciwko nim. Chciałbym zwrócić również na pewną kwestię uwagę: na to, że to ich zachowanie ma po prostu przyczyny. Jakby nikt ich nie napadał, nie mordował cywilów, nie zabierał im ziemi, nie chciał narzucać swojej kultury, to mogłoby być inaczej. Oczywiście nic nie tłumaczy zabijania i należy to potepiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnoliaa.a.a
Prince, tak Biblie tłumaczę dosłownie. Ale nie mam nic przeciwko chrześcijanom, bo teraz poza nielicznymi przypadkami, nie szkodzą nikomu. x Skoro to mój bełkot, to wyjaśnij małżeństwo Mahometa z Aiszą, na którym wzorują się współcześni muzułmanie. Skoro można poslubic 6letnie dziecko, skonsumować związek, gdy ma lat 9. A w międzyczasie radzić sobie "czynami uważanymi za lubieżne", za które w Europie poszłoby się siedzieć. To zapewne znajdziesz jakieś zajebiste wyjasnienie. x Nie byłam w Iranie 4 tyg., jak Ty (może mylę osoby). Ale poświęciłam tej religii i nacjom dużo czasu by ją ogarnąć jakoś. Bardzo dużo. Wiem co robili Amerykanie Irakijczykom w imię pokoju. Wiem, że w Iranie kobiety, mimo grożby kamieniowania się prostytułują- muszą jeśli nie moga wyjść za mąż. I powiem Ci, że burka jest b. przydatna w tym zawodzie i w ogóle, przecież kobietę po rozwodzie ponownie wydaje się za mąż (musi upłynąć 3 miesiące) I tak znowu i znowu. I tam panie przechodzą z rąk do rąk. A za kazdym razem towar traci na wartości.... więc nie dziwię się noszeniu burki czy nidżabu. x Do Zuzanny, nie dziw się tym kobietom, które zakładają chustę, a nawet hidżab- hidżab, to właśnie noszenie chusty i stroju skromnego. Domyślam się, że chodziło Ci o burkę, albo nidżab.Skoro nie wiesz tego, to wątpie, abyś od 10lat mieszkała w Turcji, ba była żoną Turka. x Wracając do Prince... cóż, byłeś widziałeś. Ale zhańbiłeś się czytaniem, albo co? Z tego co wiem, to Iran po wojnie zmienił oblicze i to diametrialnie. Zapewne opowiadał Ci ojciec. Wcześniej możnabyło nawet bikini założyć, a Irakijki nie różniły sie ubiorem od Europejek. Teraz pomału sytuacja się zmienia. Na ulicach patrole religijne itd. Dlatego ludzie zaczynaja się przystosowywac do nowej sytuacji. Jeszcze nie wszyscy maja sprane mózgi. Z czasem niestety będzie gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnoliaa.a.a
Prince czego nie zrozumiałeś? Werset zapisany poźniej jest silnieszy od napisanego wcześniej. I co z tego, że znajdziesz werset zakazujacy mordowania niewinnych? Skoro są inne późniesze, które nakazują niewiernych mordować, odcinać im przeciwległe rece i nogi? Chybaże się nawrócą lub/ i zapłaca daninę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
Nawet nie nadążam tego czytać dlatego to mój ostatni post na dzisiaj. Zuzanna szukaj w Al-Imran chyba sura 3 i Time cos tam. Oczywiście IRA wysadzała się w imię swojej religii w państwach muzułmańskich mordując przy tym setki islamistów. Ja np. wiem że IRA działała na terenie Wielkiej Brytanii walcząc o niepodległość Irlandii. Ale co ja tam wiem. Ty jesteś księgą informacji. Choć gówno wiesz i Sobieski ci to dawno udowodnił. A i jeszcze jedno (to jest do wszystkich). Żadna inna religia nie nawołuje do mordowania w imię swojej religii. W żadnej innej religii nie spotkamy wynagrodzenia w niebie za cos takiego. TYLKO W ISLAMIE. Każdy inny jest zwykłym mordercą a nie bohaterem religijnym. Jeśli chrześcijanin idzie i się wysadza mordując przy tym niewinnych to nie można go nazwać chrześcijaninem tylko mordercą. Chrześcijanin to ten co żyje tak jak nakazuje Jezus a ten nie kazał mordować w imię Jego. Jeśli tego nie odróżniacie to jesteście idiotami. TYLE. "Warto odróżniać ekstremistów od islamistów" Właśnie widać ile ty wiesz. Wyprany móżdżek masz nic więcej. Głoś jeszcze że islam to religia pokoju. Koranu się nie interpretuje. Koran się wypełnia. Koran jest jeden dla wszystkich ten sam. Nie rozumiesz tego. Twój problem ale bianialuków nam tu nie opowiadaj. A wiesz kto najbardziej obala koran? Byli muzułmanie, którzy znają język arabski i czytają Koran w oryginalnym języku. I to oni ci powiedzą że EKSTERMIŚCI MAJĄ TEN SAM KORAN. Nie my bo nasza wiedza o tym przy nich jest znikoma. Żegnam PS Magnolia odpiszę Ci jutro. Trzymaj się tu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnoliaa.a.a
Prince przejrzyj jeden z linków zamieszczonych wcześniej przeze mnie. Wtedy pisałam pod nikiem do linki. Tam ci muułmanie wyjasnia Koran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnolia, w Turcji najmniej skromne sa te, ktore nosza hijaby, lub turbany (to najczestsze okrycie muzulmanek, szczegolnie odkad u wladzy jest AKP). Burek w Turcji jest stosunkowo malo. Turczynkom sie nie dziwie. Napisalam wyraznie, ze dziwie sie Europejkom, ktore sie zakrywaja w Europie. Nie mam zamiaru Tobie nic udowadniac, swoje wiesz. Skoro zajmowalas sie nacja i jej religia, to jak wspomnial Prince of Time, powinnas znac przyczyny pewnych zachowan (choc wszystkiego tym tlumaczyc nie mozna). Mam wrazenie, ze jestes kolejna po nieudanym zwiazku z muzulmaninem i na tym polegalo Twoje *zajmowanie sie* ich nacja i religia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linki, ale to nie Prince uznal IRA oficjalnie za organizacje terrorystyczna ;) Poczytaj troche :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×