Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość Ten od Sobieskiego
PRINCE cośtam - jeśli chcesz poznać ich prawdziwe oblicze i duszę pod każdym względem, jedź na dwa miesiące do Bośni/Hercegowiny i Albani na ichnie wiochy i miasteczka ujrzysz wczesne średniowiecze na podbrzuszu Europy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
TERRORYZM: "Co racja to racja to nie muzulmanie zapoczatkowali wojny krzyzowe." Mamy inną wiedzę historyczną. Ja wiem że wojny krzyżowe były m.in. przeciwko agresywnej polityce jaką wtedy prowadzili muzułmanie i obronę świętych miejsc dla chrześcijan przed innowiercami. Nie mówię że to były jedyne powody ale były na pewno jednymi z nich. Słyszałam też że te wojny były po to aby islam właśnie nie zalał Europy. 1 Tak wojny krzyżowe są często wywlekane przez muzułmanów jako argument. 1 Szkoda że całkowicie zapomina się o tym że to co robili Chrześcijanie w imię religii (również chrystianizowanie ludzi Ameryk) nie raz już papież i kościół potępiał i przepraszał za to. Ale to wszystko działo się setki lat temu. Nasza cywilizacja poszła do przodu. Czy mam rozumieć że oni zatrzymali się na średniowieczu? To niech żyją u siebie w tym średniowieczu a nie w mojej Europie. 1 Mordercy zawsze pozostaną mordercami. To że działali w imię Boga nie oznacza że takie jest przesłanie Chrześcijan. Jezus NIE nakazuje zabijania. "A ja wam powiadam: miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują" (Ewangelia św. Mateusza rozdział 5, werset 44 Biblia) 1 A co mamy w Koranie: 2:191 "I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili - Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. - I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! - Taka jest odpłata niewiernym!" 1 9:5 "A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki! Ale jeśli oni się nawrócą i będą odprawiać modlitwę, i dawać jałmużnę, to dajcie im wolną drogę. Zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!" 1 W Islamie każdy muzułmanin za takie czyny i szerzenie swojej wiary ma obiecany raj i 72 dziewice czy tego chcecie czy nie. Nie ma innego Koranu dla ekstremistów. A jak się ktoś nie zgadza to niech napisze np. do pana Jean Alcader (islamologa arabskiego pochodzenia. Są też inni ale on się pod tym podpisał swoim nazwiskiem a nie pseudonimem. ) "Rozumiemy teraz, że muzułmanie skłaniając się w swoich codziennych modłach akceptują walkę, świętą wojnę i gotowi są poświęcić życie dla walki z chrześcijaństwem. Trzeba to zrozumieć aby pojąć sedno islamu. Dziś, jak oglądamy na stronach internetowych obrazy ataków na chrześcijan to słyszymy komentarze, że dokonała tego grupa jakiś ekstremistów, fundamentalistów, islamistów. Mówi się wtedy nie o islamie ale o islamizmie. Ale islam jest jeden i opiera się on na jednym źródle - Koranie." 1 Terrorystyczna ETA "nie tak dawno dokonała kolejnego zamachu terrorystycznego na terenie Uniwersytetu w Pampelunie - około 20osób rannych." 1 Co za nieudacznicy. Serio. Ten psychol w stanach co zaatakował ludzi w kinie miał lepszy wynik. 1 Madryt 11 marca 2004 200 osób straciło życie, a 1400 zostało rannych w podmiejskich pociągach. 1 Londyn 7 lipca 2005 W godzinach największego szczytu w Londyńskim metrze eksplodowały 3 bomby. Terroryści zabili 52 osoby, a około 700 zostało rannych. 1 Bombaj 26-29 listopada 2008 W serii 10 zamachów zginęło co najmniej 195 osób, a blisko 300 zostało rannych. 1 Nie znam innej religii w imię której byliby mordowani ludzie i byłoby to z nią zgodne a mordercy odbieraliby za to nagrody w niebie. Może i te inne ataki jakichś innych grup terrorystycznych giną w tłumie no ale jak się ma takie słabe wyniki to z czym do ludzi. (Oczywiście to jest ironia.) 1 Dodajmy jeszcze do tego te wszystkie ataki w tych krajach muzułmańskich gdzie oni nawzajem siebie atakują (Ja już nawet nie wiem czy to walki walki pomiędzy sunitami z szyitami czy państwa muzułmańskie się tłuką między sobą.) I nam wyjdą prawdziwi terroryści. 1 Do mnie przemawiają liczby a nie lista obecności. Za terrorystę uważają też niektórzy tego "biedaka" co to próbował wysadzić furgonetkę na Wiejskiej. Tez mi terrorysta zamachowiec. A moja sąsiadka uważa swoje dziecko za terrorystę bo wszystko na niej wymusza płaczem i ta się w końcu poddaje i robi co musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
PrinceOfThives: "I jeszcze jedna sprawa- Magnolio nie bądź hipokrytką- nasza Biblia jano mówi, że kobieta jest własnością mężczyzny, który jest jej Panem. Ponadto żony powinny zapewnić mężom bezwzględne posłuszeństwo. W Biblii jest też napisane, że kobiety które noszą stroje mężczyzn brzydzą samego Boga - hehehe każda Święta Księga ma takie "kwiatki"." 1 Poproszę o cytaty z Biblii Chrześcijan z dokładnymi adresami żebym mogła sprawdzić czy na pewno tak jest. Bo rozumiem że o tym wszystkim mówił Jezus za którym Chrześcijanie mają podążać i jest to wyraźnie zapisane w Nowym Testamencie. 1 Dlaczego piszesz nasza Biblia skoro jesteś ateistą? Ateiści mają jakąś Biblię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
Tego rodzaju teksty mógł jedynie stworzyć mizogin, gynofob, względnie narcyz lub jakaś mieszanka tych spaczeń... ...jest to fakt który jednoznacznie wyklucza tę wizję szaleńca z uczestnictwa w jakiejkolwiek kulturze nawet szympansów karłowatych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
...albowiem w piśmie stoi jako rzeczą w piśmie uczeni iż kobieta jest jako dzban nieczysty......jednak nie zaleca biblia bicia kobiety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linki, najpierw trzeba zaczac od tego, ze Koran nie charakteryzuje muzulmanow tureckich. To tak jakbys chciala opisac Polakow na podstawie Biblii, dlatego, ze sa chrzescijanami. Wersety, ktore tu wstawiacie nie maja znaczenia, dlatego, ze w Turcji nie ma szariatu. Wersy o podziale majatku, czy testamentu nie maja znaczenia, bo w Turcji obowiazuje prawo cywilne i na jego podstawie dziedziczysz. Mozesz sobie zrobic slub religijny, ale nie bedzie on uznany przez panstwo, zreszta slub religijny bez cywilnego jest prawnie zabroniony. Za uderzenie kobiety (albo kogokolwiek) jest kara (o ile to sie zglosi), bo takie jest prawo i nikt nie patrzy na to, ze Koran pozwala. Wersy o tym, ze Mahomet mial 9-letnia zone nie maja znaczenia, bo tu dziewczyna musi miec ukonczone 16 lat, by wyjsc za maz. Wielozenstwo jest zabronione, mimo ze Koran pozwala mezczyznie miec 4 zony. I o tym Wam pisze od poczatku. Moze w Arabii Saudyjskiej, Iraku, czy Iranie wyglada to inaczej, ale w Turcji jest jak wyzej. Koran nie jest wyznacznikiem prawa cywilnego. I bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linki, najpierw trzeba zaczac od tego, ze Koran nie charakteryzuje muzulmanow tureckich. To tak jakbys chciala opisac Polakow na podstawie Biblii, dlatego, ze sa chrzescijanami. Wersety, ktore tu wstawiacie nie maja znaczenia, dlatego, ze w Turcji nie ma szariatu. Wersy o podziale majatku, czy testamentu nie maja znaczenia, bo w Turcji obowiazuje prawo cywilne i na jego podstawie dziedziczysz. Mozesz sobie zrobic slub religijny, ale nie bedzie on uznany przez panstwo, zreszta slub religijny bez cywilnego jest prawnie zabroniony. Za uderzenie kobiety (albo kogokolwiek) jest kara (o ile to sie zglosi), bo takie jest prawo i nikt nie patrzy na to, ze Koran pozwala. Wersy o tym, ze Mahomet mial 9-letnia zone nie maja znaczenia, bo tu dziewczyna musi miec ukonczone 16 lat, by wyjsc za maz. Wielozenstwo jest zabronione, mimo ze Koran pozwala mezczyznie miec 4 zony. I o tym Wam pisze od poczatku. Moze w Arabii Saudyjskiej, Iraku, czy Iranie wyglada to inaczej, ale w Turcji jest jak wyzej. Koran nie jest wyznacznikiem prawa cywilnego. I bardzo dobrze. Do tego Turcy nie znaja Koranu, znaja go pobieznie i czesto wybieraja sobie wersety, zeby utwierdzic sie w przekonaniu, ze dobrze robia, albo nadinterpretuja pewne rzeczy. Ale to jest akurat standard w kazdej religii. Z doswiadczenia wiem, ze najbardziej uwazac trzeba na tych, ktorzy kreuja sie na religijnych, bo najczesciej wlasnie oni maja najwiecej za uszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Linki Ten filmik juz widziałam, ale zapomniałam o nim :)), za to teraz zwróciłam uwagę jeszcze na nakrycia głowy tych dziewczynek. W transpatrentych chustach, na pewno nie mają jeszcze 9 lat, inaczej hidżab musiałby być przestrzegany. Ale nie wiedziałam, ze młodsze dziewczynki noszą chusty transparentne ( widziałam chustę nawet u niemowlaka :)). Jak coś znajdziesz przy okazji to zapodaj, nie szukaj specjalnie dla mnie. x Linki dla mnie Zuzanna i Prince to jedna i ta sama osoba. Zarzuciłam Princowi, że jest muzułmaninem, Zuzanna odpowiada, że niepotrzebnie jej to zarzucam, bo ona nie jest muzułmanką. Do tego oboje dają po sobie takie same komentarze. x A tak a propo bicia: Omar Sharif (no chyba wszyscy się zgodzą, że nie granatem od pługa oderwany) uderzył fankę, która chciała zrobić sobie znim zdięcie. A potem nawrzeszczał, że ma czekać na swoją kolej. Skoro taki światowiec nie mógł się powstrzymać nawet na czerwonym dywanie... to jak to wróży innym? I to mi przypomina dowcip o tym, że chłopa ze wsi wygonisz, ale wsi z chłopa nigdy. x http://www.youtube.com/watch?v=BFsF2okyaeA x A tu pan (muzułmanin) wyjaśni, jak się ma królowa Jadwiga do Aiszy. Ano tak, że nie ma minimalnego wieku do zawarcia małżeństwa i uwaga uważają Aiszę za wzór, dlatego seks z 9 latką jest ok, a zabranianie tego jest sprzeczne z sunną i w efekcie szariatem. I mówi to nie byle kto, tylko urzędnik. x Linki dzięki za słowa wsparcia. Cieszę się , że należę do elitarnego klubu ograniczonych myślowo :)) ( nie wiem, czy Cię tu samej nie zostawię, bo ręce opadają po prostu). Ale fakt faktem, że jestem coś winna takim forom i artykułom z netu, filmikom także. Ponieważ dzięki temu wiedziałam co powiedzieć....kiedy znaleźli mi męża. Serio serio chłopa na oczy nie widziałam. Ale co tam. Wtedy jeszcze myslałm, że oni tak z dobrego serduszka, chcieli mi pomóc, tylko trochę im nie wyszło. Teraz jak wiem, co rozumieć przez przyjaźń na linii muzułmanin- niewierny, to niejestem tego taka pewna. Wracając do tematu, chwilę tu jeszcze posiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
JAk powiedziałam polemizowac z Zuzanną nie zamierzam, ale w KApadocji nadal jest wielożenstwo :))) Nielegalnie Ale jest, jak sobie z tym radzą, nie wiem. Czyli można w Turcji mieć 4 żony? Można. To jak się zechce młodszej żony, też się znajdzie sposób, np. wycieczka do Jemenu :))) x Mozna zabić siostrę, córkę, kuzynkę, bo splamiła honor rodziny? Można. Parę lat temu (3-4 lata), to się ukróciło w Turcji, ajakże. Dlaczegóż to? Ano dlatego, że Turcja chce wejść do Unii i wprowadzono kary za takie czyny. x I tak od paru lat w Turcji nie ma zabójstw honorowych np. za to, że jakiś bęcwał pozdrowił dziewczynę w radio, czym odebrał jej cześć. Za to pojawiły się masowo samobójstwa dziewczyn podejrzewanych o takie czyny. Rodzinka wymusza teraz na dziewczynie samobójstwo, bo szkoda, żeby chłop poszedł siedzieć jak za zabicie człowieka. x No też ostatnio z Turcji (skoro jest tam tak suuuuuuper i oni są inni): ojciec zamordowanej 30 latki z z UK przestrzedał dziewczyny. Najpierw została zgwałcona, potem zabita, ale hola hola. Zgwałciło ją dwóch Turków, poszła ze swoim chłopakiem na policję, po wyjściu z tamtąd chłopak już hańby nie zdzierżył i ją zabił. Turek. Jakie to słodkie, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnolia, niestety wszystko przeinaczasz, doszukujesz sie w moich wypowiedziach rzeczy, ktorych nie napisalam. Gdzie ja napisalam, ze w Turcji jest slodko i cudownie, a Turcy to chodzace dobre dusze? Zarzucajac mi podszywanie sie pod Princea nie potrafisz nawet dobrze cytowac moich odpowiedzi... Ja odpadam, nie mam cierpliwosci do infantylnych pseudodyskusji. Linki, z Toba mimo wszystko rozmawialo sie ciekawie. Dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Tu trzyletnie dziecko wyjaśnia, dlaczego nienawidzi Zydów. Ponieważ są świniami i małpami. (Ściślej to pochodzą od świń i małp wg Koranu) x http://www.youtube.com/watch?v=rPkbfU-xXX4 x Tu się wzruszyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linki prosze bardzo troszke cytatow z Bibli ktora tak uwielbiasz i wychwalasz jednoczesnie mowiac ze Koran jest zly :) http://www.eioba.pl/a/20y4/cos-tu-nie-gra A tutaj kilka wybranych przezemnie, calkiem sympatycznie :) Rdz 38:24 24. Po około trzech miesiącach doniesiono Judzie: Twoja synowa Tamar stała się nierządnicą i nawet stała się brzemienną z powodu czynów nierządnych. Juda rzekł: wyprowadźcie ją i spalcie! Wj 32:26-29 26. Zatrzymał się Mojżesz w bramie obozu i zawołał: Kto jest za Panem, do mnie! A wówczas przyłączyli się do niego wszyscy synowie Lewiego. 27. I rzekł do nich: Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego. 28. Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów. 29. Mojżesz powiedział wówczas do nich: Poświęciliście ręce dla Pana, ponieważ każdy z was był przeciw swojemu synowi, przeciw swemu bratu. Oby Pan użyczył wam dzisiaj błogosławieństwa! Mt 10, 34-36 " 34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. " I od razu zaznaczam ze nie czytam Biblii, ani Koranu bo za chwile pewnie wyjedziesz z moim tekstem, ktory byl 100 stron temu. Poszukalam troszke cytatow specjalnie dla Ciebie bo widze ze ciezko Ci samej bylo poszperac w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Tak sobie myślę, jaki facet wyrośnie na normalnego, jeśli w rodzinie od 13 roku życia staje się opiekunem swojej matki, może wydawać polecenia swojej dorosłej siostrze, wszystko mu wolno i ma wpojone, że jest b. ważny. Napatrzy się na przemoc domową w najgorszym możliwym wydaniu, uśmiechając się do chrześcijan musi w duchu ich przeklinać. Będzie rozpieszczanym przez matkę i ojca, bo robi za ZUS i jest to emerytura. Córka wyjdzie z domu, ale syn zostanie . Jedna Egipcjanka mówiła, że trzeba mieć dużo dzieci, bo wstawią się za tobą w razie potrzeby (mąż pobije, będzie chciał rozwodu itd). Dla matki syn jest szczególnie ważny, bo jeśli nie uda jej się zatrzymać w rodzinie męża i będzie ponownie wydawana za mąż, to w którymś momencie zostanie na lodzie, bo nikt nie poslubi starej kobiety. Do tego jeśli zostanie sama, a jeszcze na chodzie będzie musiała uprawiać prostytucję, aby się utrzymać. Dlatego też nie szanuje się tam kobiet, bo przecież mogą tak skończyć. Ale jeśli ma syna jest godna szacunku. Nie chce mi się szukać, ale wtedy nazwa się ją np. matką Alego, zamiast jej imienia, ojca również tytułuje się np. ojcem Alego. Jest to oznaka szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
Oj Zuzanna Zuzanna. Nie o to pytałam. Trochę mi się migłaś. :) A propo praw. Tak wiem że jest tam prawo świeckie. Wiem że nie mogą mieć więcej jak jednej żony, wiem o tym wieku zamążpójścia, wiem tez że swego czasu dano wiele praw kobietom (choć i tak mają ich mniej niż mężczyźni). Chcieli wejść do Unii i musieli wiele zmienić. Zarzucano im gwałcenie praw człowieka to dali więcej praw kobietom. Jak tam to jest praktykowane to sama wiesz. Kobieta może i ma prawo zgłosić pobicie ale czy one z tego korzystają? Może niektóre. Na pewno na wsiach nadal jest przestrzegany szariat ( a przynajmniej takie dochodziły mnie słuchy od osób tam mieszkających) i tam prawo religijne nadal obowiązuje. Nie wiem jak w Turcji ale z zabójstwami honorowymi mamy do czynienia w Niemczech i nie tylko. Oddzielam ich jak chciałaś od tych Turków z Turcji. Nie ważne. Tak są tez tacy co koranu nie znają ale mają coś tam wpojone i za tym idą (zazwyczaj to są te wersety które są dla nich wygodne). Ze wszystkim się z Tobą tu zgadzam. Ale Ja chciałam abyś ustosunkowała się do tego postu m.in. o kłamstwie (mam nadzieję że Magnolia nie obrazi się że go wklejam), bo na ten post odpowiedziałaś że ma ograniczony horyzont a ja nie wiem gdzie i nie chcę potem zrobić z siebie idiotki. Jakbyś mogła... "Zuzanna niewierny, to każdy, kto nie jest Muzułmaninem. Wg Ciebie moze być inaczej., ale Muzułmanie jasno to definiują. Chrzescijanie i Żydzi, to ludzie księgi. Którzy, wg Muzułmanów zbłądzili (Żydów nienawidą, w ięc spoko, nas tylko nie kochają). Muzułmanin kiedy się 5 razy dziennie modli, to jesli dobrze pamiętam, 17 razy mówi, że Żydzi i Chrześcijanie zbłądzili. x Ostatnie słowa umierającego Mahometa (człowieka doskonałego, a więc, takiego którego należy naśladować)były o tym że nienawidzi Żydów i Chrześcijan. x "nigdzie w Koranie nie jest powiedziane, ze mozna klamac innowiercy" W samym Koranie nie, ale Hadisach już tak. A Hadisy mówią nam jak czytać Koran. Bo Koran nie jest księgą o historii, czy zbiorem praw, jest zbiorem wszystkiego. Sury ułożone są wg długości, a nie chronologii. Taki misz-masz. Jest o tyle ważne, że w razie sprzeczności (w Islamie najwyraźniej Allach mógł zmienić zdanie) wers późniejszy jest ważniejszy od zapisanego historycznie wcześniej. x I niby co z tego? Ano to, że wersy Mekkańskie są bardziej pokojowe i powstały wcześniej niż wersy Medyńskie napisane (objawione później) i są to tzw sury miecza. Nawołujące do wojny itd. Do tego wsystkie sury zaczynają się od wezwania do Allacha sprawiedliwego i miłosiernego. Wszystkie prócz ostatniej. Ostatnia to już w ogóle przekaz walcz z niewiernymi. Praktycznie skreślając wszystkie sury pokojowe. x Wracając do kłamstwa, to zalecił je nawet sam Mahomet, aby móc zabić osoby mu niewygodne. I to jest w hadisach, które opisują okoliczności spisywania Koranu i życia Machometa. Jest to klucz do zrozumienia Koranu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus, uniewaznil Stare Prawo, Stary Testament nie dotyczy chrzescijan lecz Zydow. Nas (chrzescijan)obowiazuje Nowy Testament, czy wreszcie to bedzie zrozumiale ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Vaniliaa to nie jest tak przypadkiem Stary Testament? Tak tylko pytam, bo mi na to wygląda. Wiesz w ST mówi sie "oko za oko", ale w Nowym "nadstaw drugi policzek". Nie żeby to coś zmieniało, jednak chrześcijanie uważają, że mają postępować wg NT i raczej go stosują,tzn. nie bardzo im to wychodzi, ale się starają. x W jednym z filmików, zdaje się, że tym od Linki o przyjźni- facet dziwi się, że Allah chce aby w jego imie pozabijać chrześcijan i żydów, to co zostawi szatanowi... x To była taka dygresja, chodzi o to, że Koran jest napisany, jakby odwrotnie niż Biblia. W Biblii początkowo Bóg jest surowy, ale potem jest miłością i Jezus daje przykład jak postepować. W Koranie najpierw Allah jest dobry, powoli zmieniając się w mściciela. A człowiekiem, którego należy naśladować jest Mahomet, bynajmniej nie miłośnik pokoju. x Przy okazji Chrześcijanie liczą erę od narodzin Jezusa (jasne, że jest kilkuletnia pomyłka). A Muzułmanie, nie od narodzin Proroka, ani jego pierwszego objawienia, ani budowy Kaaby (wtedy jeszcze pogańskiej), tylko od dnia objęcia przez niego dowództwa nad wojskiem. I przy okazji złamał on święty czas pokoju, ponieważ plemiona arabskie walczyły ze sobą, ale nie w okresie karawann. Ani zwyczajowej pielgrzymki do Mekki, którą odbywano długo jeszcze przed Islamem. Wtedy czczono tam inne bóstwa. Jednak Mahomet wtedy zaatakował, mimo okresu zawieszenia broni, aby zaskoczyć przeciwnika. x Tak a'propo w samym Koranie można znaleźć wersety, które Mahomet kazał usunąć. Są tzw szatańskie wersety, które mu podyktował szatan. A było tam między innymi o czczeniu innych bustw, w tym El-Lata, al Uzza, którym pokłon składano...w Mecce . Zaraz ktoś napisze o kuszeniu Jezusa na pustyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
Nie Prince i Zuzanna to nie te same osoby. Inny styl wypowiedzi. :) I chyba nawet w tym samym czasie piszą. Zuzanna ma jakiś poziom Prince no cóż.. 1 Ten filmik pierwszy o Aiszy i o tej wykorzystanej przez imana 4 letniej dziewczynki gdzie ojciec się cieszył znam. Wiesz że sama nie miałam odwagi tego tutaj wkleić? O Aiszy mam jeszcze inny filmik. Wkleję Ci go później bo teraz już tyle tych filmów zarzuciłaś że ktoś kto wejdzie teraz na forum wszystkich nie zobaczy :) 1 Co to znaczy że znaleźli Ci męża? Jesteś muzułmanką? Masz ojca muzułmanina? Jak nie chcesz bądź nie możesz to nie odpowiadaj. Zrozumiem :) 1 Za to pojawiły się masowo samobójstwa dziewczyn podejrzewanych o takie czyny. Rodzinka wymusza teraz na dziewczynie samobójstwo, bo szkoda, żeby chłop poszedł siedzieć jak za zabicie człowieka. A propo samobójstw. Zauważyłam że często te kobiety muzułmańskie (mówię ogólnie o muzułmankach) same decydują się na takie rozwiązanie. Wolą śmierć od tego co je czeka z takim „wybrankiem. A ponieważ wiedzą co je czeka jak się sprzeciwią to często wybierają śmierć. To bardzo przykre zjawisko. 1 o kobiecie wypowiadającej się o niewolnicach też oglądałam. Byłam pełna podziwu że kobieta może po 1 na to przystawać, po 2 życzyć takiego losu innej kobiecie. Ta pani jest wstydem dla ludzi. Ona nawet nie powinna mieć prawa występować w imieniu zwierząt. 1 i co się dziwisz dziewczynce. Mówi to co jej powiedziano. hehe Wiem wiem o co chodzi. Tak od dziecka są takich rzeczy uczeni. I te świnki. To największy problem muzułmanów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Linki zapewne lepiej byłoby to poprzeć cytatami, to co napisałam wcześniej, ale jest to jakby esencja i nie wiem czy ludziom chciałoby się czytać całość. x Na marginesie Czarnemu Kamieniowi oddawano cześć też długo przed Islamem, był to element kultu głazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
No więc jestem Polką pochodzę z chrześcijańskiej rodziny. I jestem sama i oni tego pojąć nie mogli. Dużo ich pytałam o Islam (podobało im się to), a oni mnie o majątek :))) No to mi znależli kandydata na męża. Ale jakoś im wyjaśniłam żem niegodna. x Bałaś się wkleic jakiegoś linka? Czy myślisz, że coś mi grozi? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
Łee fan anitki popsułaś zabawę. :) "Jezus, uniewaznil Stare Prawo, Stary Testament nie dotyczy chrzescijan lecz Zydow. Nas (chrzescijan)obowiazuje Nowy Testament, czy wreszcie to bedzie zrozumiale ???" Tak mniej więcej o to chodzi i chciałam mu to udowodnić ale popsułaś wszystko. Zresztą on i tak by nic nie przytoczył. Ale co chciałam zaznaczyć jeszcze przy tym fakcie to pewne zjawisko. Jak Chrześcijanin powie jakiemuś muzułmaninowi że jego wiara jest nie prawdziwa bo zbyt późno powstała to on nam zaraz powie "hola hola to twoja tez jest nieprawdziwa bo żydzi byli pierwsi". Ok. to czemu zatem Chrześcijanom przypisuje się to co jest zapisane w Starym Testamencie skoro Chrześcijanie powstali dopiero od Jezusa? Stary Testament był spisany przez Żydów dla Żydów i to oni za nim podążają. Chrześcijanie mają Nowy Testament i podążają za słowem Jezusa. Widzicie te manipulacje? Ale oni nawet w Biblii znajdują Mahometa więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
Vannilaaa proszę do mnie nie pisać. Ja i tak cie już nie czytam. Po tym jak mnie tu tyle razy wyzwałaś i na mój temat snułaś oszczerstwa nie mam zamiaru wchodzić więcej z tobą w żadną konwersację której i tak nie umiesz prowadzić. Jesteś zwykła chamką, która przylatuje tutaj tylko, aby kogoś ubiczować jak są do tego warunki ale jak się robi dla ciebie nie ciekawie to uciekasz. Poszukaj ludzi na swoim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Linki,teraz mam pietra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
Cos o tym czarnym kamieniu ostatnio słyszałam. Że to jakieś odniesienie do pochwy. Coś o tych dwóch górach i że musieli latać nago pomiędzy nimi ale że oni nie chcieli tego robić bo to pogański zwyczaj to Mahomet im nakazał. Coś mi świta ale wiedzę tutaj to ja musze uzupełnić :D. 1 hehe dobre. No co majątek piechotą nie chodzi :) 1 Nie bałam się wkleić linka ale nie chciałam gorszyć ludzi ;]. Kiedyś miałam takie opory. Ale fakt że sama o sobie pisze jak najmniej a w zasadzie nic. Nie oszukujmy się. Wiemy jacy są muzułmanie. Groźby i zemsta to ich chleb powszedni. Wiesz że temu od kanału na youtube gotkoran grożono nie raz? Nawet grozili mu że zamkną mu kanał. A Christian Prince którzy doskonale zna Koran w podstawowym języku i ich demaskuje nagrał jak pięknie mu grozi jeden z nich „jakbym cię spotkał na ulicy to bym cię zabił i nie obchodzi go że słyszą to dziesiątki ludzi w danej chwili i tysiące innych potem odsłucha nagranie. Wiadomo co takiemu strzeli do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
"Linki,teraz mam pietra" Eee tam nic tu takiego charakterystycznego nie napisałaś. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceOfThives-
Proszę bardzo:) : Do Linki Pwt 22, 5 " 5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego. " Pwt 22, 5 1 Kor 11, 5-6 " 5 Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. 6 Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę! " Ef 5, 22-24 " 22 Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, 23 bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. 24 Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim. " 1 Kor 11, 8-10 " 8 To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. 9 Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny. 10 Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrinceOfThives-
Do Linki I jeszcze taki kwiatek:D:D Rdz 3, 16 " 16 Do niewiasty powiedział: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Linki juz mnie więcej nie strasz :))) O pochwie to nie słyszałam. Ale czytałam jak objawił się talent Mahometa przy odbudowie pogańskiej jeszcze Kaaby (Mahomet nie był wtedy jeszcze oświecony). Bo kilka plemion spierało się o to kto ma mieć zaszczyt umieszczenia czarnego kamienia w Kaabie. Przechodził Mahomet- podobno znany ze swojej roztropności- i poprosili go żeby rozsądził sprawę. Wtedy Mahomet zrobił coś na prawdę mądrego, orzekł żeby przenieść kamien na płaszczu/szalu i aby przedstawiciel każdego plemienia mógł przenieśc kamień chwytając za brzeg materiału. A potem on sam umieśił kamien namiejscu, jakoże nie był z żadnego z tych plemin. W ten sposób zażegnał spór. x Zmykam na ablucję wieczorną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia.a.a.a
Wróciłam na chwile. Dla wszystkich :))) : x Na dyskotece w Niemczech bawił się Rosjanin, ubrany w koszulkę z napisem "Turcy mają trzy problemy". Nie trwało długo, stanął przed nim Turek, byczysko chłop: - Ty, a w dziób chcesz? - To jest pierwszy z waszych problemów - odpowiedział Rosjanin - agresja. Ciągle szukacie zwady, nawet wtedy, kiedy nie ma żadnego powodu. Dyskoteka się skończyła, Rosjanin wychodzi, a tam czeka na niego tłum Turków.- No, teraz się z tobą policzymy - warknęli Turcy gremialnie. - A to jest drugi z waszych problemów - powiedział Rosjanin. - Nie potraficie załatwiać spraw po męsku sam na sam, tylko zawsze musicie zwoływać wszystkich "swoich". - Zaraz nam to odszczekasz! - wrzasnęli Turcy wyciągając noże. - I to jest trzeci z waszych problemów - westchnął ciężko Rosjanin, sięgając za pazuchę - zawsze na strzelaninę przychodzicie z nożami... W tym momencie Turek, od którego to wszystko się zaczęło, wystąpił z tłumu, uśmiechnął się złośliwie i rzekł: - Za to wy, Rosjanie, macie jeden główny problem... - w tym momencie Turcy chowają noże i wyciągają Kałasznikowy - Myślicie, że my, Turcy, nie czytamy JoeMonstera i nie znamy się na dowcipach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×