Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kotwicka anna

on Turek, ja Polaka

Polecane posty

Gość bfeevgjjg
Piękne słowa, dokładnie to miałam na myśli pisząc na poprzedniej stronie: "Jak czytam niektóre posty to nie wiem czy sie śmiać czy płakać . Ten topik nie jest miejscem gdzie wypowiadają sie kobiety zyjace z Turkami tylko w większości jest to topik anty turecki, gdzie usilnie jedna grupa próbuje prośbą i groźbą wymusić i przekonać do swoich racji druga grupę. Ten topik dzięki takim jak wy przypomina cyrk - dokładnie ten sam który rozgrywa sie na Wiejskiej w Warszawie." Cały czas mnie to zastanawia po co takie osoby jak Linki w ogóle biorą udział w dyskusji, skoro temat ich nie dotyczy. Przecież nikt jej nie zmusza do bycia z Turkiem, więc po co ten jej najazd na każdym kroku. Temat dotyczy dziewczyn, które w takich związkach są i takie tutaj powinny się wypowiadać. Zrozum Linki, że swoimi wywodami, choćbyś przytoczyła nie wiem ile negatywnych przykładów nic nie zmienisz, nikogo nie interesuje Twoje zdanie w tym temacie, bo najzwyczajniej w świecie temat Ciebie NIE DOTYCZY. Zajmij się swoim życiem albo załóż temat antyturecki i wtedy rób pojazd na Turków, bo tutaj wypowiadasz się nie na temat. Nie chodzi mi o przekonywanie jednej grupy do drugiej, tylko o to, żeby wypowiadały się dziewczyny, które są w takich związkach i które chcą się podzielić swoimi doświadczeniami, a nie takie osoby, które takich związków nie uznają, bo ich zdanie nic nie wnosi do rozmowy, a psuje topik, bo przez takie osoby, te kobiety, które są w związkach przestają się odzywać, bo zwyczajnie na każdym kroku zostają zakrzyczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
..hÓm..... ....Poznać islam...hóm....ten śródziemnomorski? przebiegły i podstępny?azjatycki ? dziki i krwawy ,afgański ,uzbecki.ujgurski..ciągle marzący o jasyrze? niewolnictwie, ten wyżynający Ormian Kurdyjskimi rękoma zTureckim udziałem, ten przykryty dywanem by allach nie widział? ...już poznaliśmy islam - aż do lania pod Wiedniem....Tatarsko azjatycką dzicz której jest zawsze mało krwi,białych kobiet i zdobycznego złota... już ich znamy....islam jako religia jest dla mnie nie akceptowalny ze względów kulturowych...święte prawo gościnności ok ale nie można obrażać i panoszyć się w domu gospodarza....Islam daje szerokie pole do interpretacji negatywnej....Wbrew pozorom religia to również ludzie gdyż bez nich nie było by tego Uciążliwego problemu...Polacy są ksenofobiczni ? ..a jak hermetyczne jest tak naprawdę przeciętne środowisko,,muslimskie,, na swym terytorium poz okresami gościnności....Żądza krwi ,podstęp,zdrada, jeszcze wiele wieków będzie zakodowana w genetyce tych ludzi...jesteście tu gośćmi ale nie zmuszajcie mnie bym stracił cierpliwość w moim domu...z powodu waszego natręctwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zna ktoś ten przepis na papryczki faszerowane? Ej no dziewczyny dawać przepisy jak nie na papryczki to na coś innego równie smacznego. A tobie Linki tłumaczyć sie nie będę , gdzie żyje z kim i dlaczego Rozmowa z tobą dobiegła końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nashami1414
Można sie było tego spodziewać, że Simit odmówi dalszej dyskusji. Skończyły się jej argumenty, natrzaskała bezsensownych postów i teraz nie chce się do nich ustosunkować. "Nie będe z Tobą rozmawiać, koniec tematu". Zachowanie gimnazjalistki. Tak samo, jak nie odpowiedziałaś na pytanie jednej z użytkowniczek, co byś zrobiła w przypadku gdy Twój kochany zabierze ci dzieci w razie rozwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reat
Co do "papryczek" , nie wiem , czy faszystowkisch, ale przypominały one po prostu paprykę faszerowaną, może nadzienie było bardziej pikatne , no i smaczniejsze. Z tego co zaobserwowałam koleżanka-turczynka wydrązyła papryczki, zapakowała w nie farsz- mięsko mielone, o zgrozo, nie wiem jakie, bo nie pytałam, dodała posiekaną drobno cebulkę i całe...... mnóstwo drobno posiekanej zielonej natki z pietruszki , do tego jakieś ich przyprawy - żółte i czerwone, sól - bo było słone i pieprz, bo czuć było w samku, , to wszystko do gara , podlać wodą , obok włożone zostały gałązki natki z pietruszki i kilka gałązek bazylii, po 40 minutach, gdy garnek zszedł z palnika , a zawartośc wylądowała na moim talerzu nie mogłam się od niej oderwać, miam. Ja wielbicielką "Turków" nie jestem, ale ich kuchnia-Poezja, myslę, ze gdy coś mnie miało w tej kulturze uwieść to właśnie ich jedzenie, dużo atrakcyjniesze niż faceci, nie wiem, jak na takim dobrym żarciu takich chamów i ćwoków jak co poniektórzy można wyhodować. A co do pytania Linki: to mam wrażenie ( ale to moje wrażenie), że Simit potocznie mówiąć :"palnęła" , aby "zrobić dobrze" rozmówcom z "wrogiego obozu" , gdy trwała dyskusja typu: "arabiaki -śmierdziaki,turczaki-diablaki" ,wiem, ze taka emocjonalna wymiana postów była, ale wybaczcie nie pamiętam , w którym miejscu. Ja przytyku " do wzrostu Turka" nie palnęłam i wiem, że zrobiłam dobrze, wyjątkowy drań, miał podobno młoda żonę, która nawet w domu musiała chodzić w czadorze, a zaczepiał wszystkie cudzoziemki, obrzydliwy typ i daję punkt sobie za to, że jestem tą, która mu męskość na centymetry przeliczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reat
Drogie Panie, jezeli już zaczęła się dyskusja dotycząca "Simit", to mam wrażenie, ze to kawał "cholery" , w znaczeniu kobiety, która na głowę sobie wejśc nie da, również swojemu tureckiemu mężowi, stąd i chłopina tego nie robi, po co mu z brzydkiej Polski do pięknej Turcji na kopniakach wracać. Żyje w Polsce, a więc przez ten fakt ma "pewną przewagę" nad swoim mężem, a jej mężowi pewnie jest po prostu "dobrze" - z tego co pisała on wie , co to bieda, wychowywał go ojciec, który wiedzę dziecku do głowy "na siłę wkładał", a siniaki to miejsca, gdzie wiedza wchodziła, akurat ona na dobry egzemplarz tarfiała i chyba, tak ją oceniam, nie jest osobą, która tolerowały zmiany u męża na "gorsze", ot jeden z nielicznych przypadków,ale nic nie dzieje się samo- bycie zołzą popłaca. Natomiast rozśmieszył mnie post jakiegoś , chyba "dziecka", co to ukochanemu przez pytania o wyznanie ich ewentualnych przyszłych dzieci, serce złamała. No tekst, który po prostu rozkłada na łopatki. To dziecko szczęsliwgo związku z Turkiem,ba, nie tylko z Turkiem, z żadnym facetem nie stworzy- Droga Koleżanko -rycerze i książeta, dla których szcześciem było noszenie tej jedynej na rękach, a ona poza tym , że była, nie musiała dbac o swoje interesy, dawno wyginęli, kobiety , które łamia serca zazwyczaj dobrze się mają, te które z obawy o takie złamanie u ukochanego,o sobie zapominają, niestety często leczą swoje połamane nosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Reat
Do bfeevgjjg: nie tylko kobiety, które sypiają z Turkami, mają wiedzę o Turcji i Turkach. Mam wrażenie, że poza tym aspektem, coś w Turcji jeszcze istnieje, i pisanie o tym na tym forum, nie powinno być nietaktem nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
Nashami1414, Simit nigdy nie rozmawia. Aby rozmawiać z osobą inteligentną o innych poglądach trzeba mieć argumenty a aby mieć argumenty trzeba myśleć. Dlatego pani Simit jedyne co robi to chowa się za pustymi frazesami, których do tego nie rozumie jak tutaj: "Najbardziej nie lubię rozmawiać z ludźmi którzy niby wszystko wiedza a tak naprawdę nic nie wiedza. Jak nic pasuje tutaj " wiem ze nic nie wiem":D " i takich przykładów jest więcej. Nie wie co to jest szacunek i jak widać nie odebrała w dzieciństwie żadnych wartości. Miała szansę się wytłumaczyć a tym czasem pobrnęła w to dalej nawet nie zdając sobie sprawy, że mówi również o sobie. I pani Simit dziwi się, że ludzie zamiast wyciągać ku niej ręce pokazują jej fucka. Myślałam że Simit źle oceniłam na początku. Że to kobieta, która no trudno zakochała się, ale patrzy realnie i trzeźwo na Turków a nie jak większość przez "różowe okulary". Niestety. Żałuję chwili w której pomyślałam, że Simit ma coś mądrego do powiedzenia o życiu Turków i zaczęłam grzebać w jej wypowiedziach. Merytorycznych postów znalazłam jak na lekarstwo. Za to pełno "ciuli", "trepów", pustych frazesów, a im bardziej się w to zagłębiałam tym bardziej ona dawała wyraz temu jak mocno wpisuje się w tą stereotypową Polkę wiążącą się z muzułmanami. Niczym nie odbiega od tego. Zwykła zakompleksiona Polka po tragicznym związku w przeszłości i złych relacjach rodzinnych. Swojego Turka po raz pierwszy spotkała na "holiday" a jakby tego było mało to on pochodzi z domu w której była przemoc w rodzinie i oczywiście załatwiła mu wizę do kraju w którym żyją Polacy, "najgorszej światowej polskiej zarazy", "ludzi obłudnych, zakłamanych i samolubnych najbardziej na świecie". Musi być chyba masochistką bo zupełnie nie rozumiem czemu nie wyprowadzi się do kraju "brudem, smrodem, ubóstwem i zacofaństwem" płynącego. Ja jestem dumna z tego że jestem Polką, bo dlaczego miałoby być inaczej. Za moją ojczyznę rodacy przelewali krew. Oddawali swoje życie abyśmy mieli własny język, swoją literaturę, kulturę, bohaterów, pamiętali kim jesteśmy i nie byli bezdomnymi psami. I boli mnie kiedy pustostan jaki reprezentuje pani Simit zapiera się łapami i nogami aby tu się utrzymać a jednocześnie na nas wszystkich pluje. Jakie to typowo tureckie, jakie typowo muzułmańskie. PS Odnośnie cytatu. W Sokratejskim „wiem że nic nie wiem chodzi o stan w którym posiadamy już tak ogromną wiedzę że mamy świadomość tego czego jeszcze nie wiemy. Czyli zupełnie przeciwieństwo tego co napisała Simit. Tak to jest jak się jedynie udaje mądrego a nim nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
I chciałabym aby wreszcie zamilkły osoby takie jak bfeevgjjg, które cały czas próbują nam dyktować gdzie możemy się wypowiadać a gdzie nie, za pomocą swojego chamstwa. Forum jest po to aby wyrażać swoje zdanie. Skoro mamy swoje zdanie i wiedzę w danym temacie to mamy prawo się w nim wypowiadać. Temat dotyczy każdego Europejczyka pośrednio. Nie rozumiecie tego. Bywa. Ja nie rozumiem fizyki kwantowej ale nie tworze sobie na jej temat własnych teorii. A jak ktoś się boi tu wypowiadać to jego problem. Nie podoba mi się że do mojego kraju zjeżdżają się muzułmanie przez wasze łóżka. Że jest to jedna z ich dróg przybywania tutaj. Mam w dupie z kim sypiacie. Dla mnie możecie być i płatnymi dziwkami ale jak widzę że moja wolność, godność osobista, bezpieczeństwo może za chwilę być zagrożona bo oni pod płaszczykiem wielkiej miłości, manipulują wami aby dostać wizę, wyrwać się ze swojej zacofanej wsi i mi tu wprowadzać islam to ja mówię NIE. Ilu takie jak wy dały im dostęp do Europy? Ile Polek? Wystarczy sobie pochodzić trochę po forach i poczytać zwłaszcza tych o tematyce prawniczej jak załatwić wizę chłopakowi np. w Szwecji. Lub co zrobić aby go nie odesłali. A oni i tak potem was rzucają ściągając do siebie swoją rodzinkę i często prawdziwą islamską żonę. I rosną w siłę mnożąc się jak króliki, pobierając zasiłki i wykorzystując wszystkie możliwe profity. A jak już jest ich siła to zaczynają rządzić, panoszyć się jak chłopy u siebie na podwórzu a co im kto powie jak to strach się odezwać bo albo zaraz okażesz się faszystą, nazistą i rasistą w jednym albo od razu w łeb dostaniesz. Co dalej. Dalej dostają się do rządów bo już jest ich na tyle dużo aby mieć swojego przedstawiciela. Zaczynają zmieniać prawo i zanim się obejrzymy jesteśmy niechcianym ludem na własnej ziemi bez żadnych praw. Ile potrzeba lat aby coś takiego zrealizować? 10, 20, 30 lat? Nie ja dziękuję za islamskich chłopców. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że zawsze są te same scenariusze. Zawsze "mój jest inny". A potem płacz i zgrzytanie zębami bo dziewczyna żyje w cywilizowanym kraju, (swoim kraju), chłop ją w domu terroryzuje ale nic nie może zrobić bo co? Bo koledzy już dawno tu są. A jak to jest u nich? Zadrzesz z Alim a odda ci Omar. I jak się komuś nie podoba co piszę to niech nie czyta. Nikogo do tego nie zmuszam. A jak cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i czuje taki przymus to niech idzie do lekarza i się z tego leczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linki
A teraz do rzeczy. 1 Jeszcze raz ciekawy filmik o sile muzułmańskiej w Europejskiej stolicy tylko tym razem z polskimi napisami. http://www.youtube.com/watch?v=QL3-bts2UO0&feature=player_embedded 2 Wywiad z koptyjską chrześcijanką która ostrzega przed islamem. "R: Koptyjski biskup Damian mieszkający w Niemczech powiedział: "Uważajcie chrześcijanie, wkrótce będzie działo się u was to, co u nas. My Koptowie rządziliśmy we własnym kraju, potem przyszli muzułmanie. Było ich coraz więcej i zaczęli nas uciskać". Czy Pani też tak to widzi? N: Oczywiście, w ciągu ostatnich lat dochodziło do zamachów w Europie. (...) Theo van Gogh został zabity, ponieważ nagrał film, w którym wyraził poglądy krytykujące islam. Ludzie, którzy stworzyli karykatury Mahometa mogą zostać zastrzeleni, ponieważ islam nie zna wolności słowa." http://www.wykop.pl/ramka/1271165/wywiad-z-koptyjska-chrzescijanka/ 3 I coś dla wytrwalszych: trzy fazy islamizacji http://www.youtube.com/watch?v=nPktjsf8xow http://www.youtube.com/watch?v=WoxBc9yi3Gw http://www.youtube.com/watch?v=FMKvjXssmoE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela Merkel będzie jutro rozmawiać z premierem Turcji nt przystąpienia tegoż kraju do Unii. Mam nadzieje ze niektórzy z tego powodu już rwą włosy z głowy :-) A tak poważnie to niestety jeszcze długa droga. A szkoda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nashami1414
O Boże, Linki... Ja tego NIE CHCĘ!!! O.o I już sam fakt, że "twórca nielegalnego filmu" chce zachować anonimować w obawie przed zemstą islamistów... to już mówi samo za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale czego szkoda?
Ale czego szkoda? Bo włosów na pewno, bo droga nie tylko daleka, ale...........bardzo, bardzo daleka. Oh tęskni Simit za krainą biedą i gównem płynącą, ale dlaczego do tej cudownej krainy , która jest przecież tylko jakieś 3 godziny samolotem drogi stąd nie frunie- ano za bilet trzeba zapłacić, całość oszczędności wydała na przywiezienie sobie lubego, a mając go na miejscu trudno na coś zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOGUS 31
Jebie Cię w dekiel? TO JUŻ polaka nie możesz sobie dobrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czas zaciosać pale.....
..dobrze że Chińczycy nie wierzą w allaha.....drzewa by nie starczyło... ..jakoś trzeba się pocieszyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nashami1414
łups, anonimowość * miało być. Simit, błagam Cię... wcześniej byłaś z deka irytująca, teraz zaczynasz mnie już PRZERAŻAĆ O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkam w niemczech
predzej mi wlosy na kolanie wyrosna niz niemcy wpuszcza te dzicz do UE, juz teraz tych co maja chca sie pozbyc a nie cala holote z azji tu nawpuszczac. Turcja jest w Azji niech sie do azjatyckich zapisuja stowarzyszen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Każdy post
Pisze jedna i ta sama osoba Przestań sie ośmieszac czlowieczku Jesteś żałosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wody bosforu
mam takie samo wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wody bosforu
Tak sobie czytam cicho i sie nie udzielam aczkolwiek dzis wyszlam z siebie! Linki i ta cala jej banda. Panienko bawisz sie w matke terese z kalkuty czy w co? Twoje wywody i wypociny nic nie dadza bo nikt nie zamierza cie slychac. Gadasz jakbys sie nacpala. Wez no znajdz se chlopka, niech ci zrobi raz a dobrze ale tak porzadnie i moze wtedy zajmiesz sie czyms innym. Jak mozna dzien w dzien siedziec i pierdolic jedno i to samo. Nudna jestes i powtarzasz sie. Nie podoba ci sie ze nasz kraj zalewa fala Turkow Arabow czy innych tam ludzi to wez ty sie wystrzel w kosmos albo zakop sie gdziesik pod ziemia i bedzie lajtowo. I tak twoje mamrotanie nic nie zmieni !!! Dobranoc panienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wody bosforu
A mnie przeszkadza to ze ludzie maja w domach psy i co mam zrobic Wkurwiam sie ale jakos zyje Albo przeszkadza mi jak te psy sraja pod blokami Albo przeszkadzaja mi takie bezmozgi jak ty i co Albo przeszkadza mi ze w niedziele bija dzwony w kosciele i co debilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Linki:
Bardzo dziekuję Ci za Twoje wpisy, sporo rzeczy, których dowiedzialam sie tu od Ciebie i jeszcze kilku dziewczyn spowodowało , ze uniknęłam kłopotów w styczniu tego roku-serdecznie Cię pozdrawiam, Lidka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfeevgjjg
Ludzie i po co ta histeria, czy was ktoś zmusza do wiązania się z Turkami? Jak nie chcecie, to się nie wiążcie i sprawa załatwiona, nie musicie następne trzy miesiące przekonywać całego świata, że wiązanie się z Turkami jest złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do wody bosforu
....intelekt na poziomie ,,jamochłona,,......od zaprzyjażnię się jeszcze bardziej z psami i świniami albowiem są one dla ,,muslimów ,, nieczyste.. im więcej psich kup ty bezpieczniej..po za tym mam jakieś wrażenie że wasi prorocy byli a wasz kler i mężczyźni dzisiaj są gynofobami albo mizoginistami albo jedno i drugie....zwłaszcza to że uwielbiają kopulować między sobą i pożądają ,,osła sąsiada swego,, świadczy o prawidłowości mojego podejrzenia......to jest mój kraj i życzę sobie by goście zachowywali się w zgodzie z zasadami gospodarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
...Theo van Gogh ...przedmówczyni napisała że został zabity...ok.Wkurzył sie jakiś ,,muslim,, i go zabił.Tyle jest takich przypadków i również u nas w kraju. Np w wpadł frustrat do biura pisu i zastrzelił przypadkowego człowieka...Takt o widzicie. Po prostu POSPOLITY mord? Otóż w Holandii grupa ortodoksyjnych wyznawców ze wsparciem swego kierownika duchownego postanowiła wykonać na nim wyrok w stylu tylko i wyłącznie zgodnym z rytuałem ,,szariatu,,.Tak więc pościli ,modlili się ,zbliżali duchowo do ,,allacha, via ,,mahomet,,. Po czym - gdy osiągnęli stan prawie ,,muslimskiego,, oświeconego wniebowstąpienia ,zabierając maczetę odługości ok 60 cm uprzednio ją naostrzywszy na brzytwę.udali się w okolice gdzie przebywał Theo. Dopadli go w biały dzień na ulicy pełnej ludzi i poderżnęli mu gardło jak kwiczącej świni na oczach zdumionych świadków wypuszczając na bruk kilka litrów krwi .Po to by właśnie inni będący tam biali ujrzeli RzEźNię...... ...Francuzi mi się podobają...chcecie z nami wojny ok ale my nie bierzemy jeńców...i takie grupy są wystrzeliwane w obławie z rozkazem strzelać by zabić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ten od Sobieskiego
...Theo van Gogh ...przedmówczyni napisała że został zabity...ok.Wkurzył sie jakiś ,,muslim,, i go zabił.Tyle jest takich przypadków i również u nas w kraju. Np w wpadł frustrat do biura pisu i zastrzelił przypadkowego człowieka...Takt o widzicie. Po prostu POSPOLITY mord? Otóż w Holandii grupa ortodoksyjnych wyznawców ze wsparciem swego kierownika duchownego postanowiła wykonać na nim wyrok w stylu tylko i wyłącznie zgodnym z rytuałem ,,szariatu,,.Tak więc pościli ,modlili się ,zbliżali duchowo do ,,allacha, via ,,mahomet,,. Po czym - gdy osiągnęli stan prawie ,,muslimskiego,, oświeconego wniebowstąpienia ,zabierając maczetę odługości ok 60 cm uprzednio ją naostrzywszy na brzytwę.udali się w okolice gdzie przebywał Theo. Dopadli go w biały dzień na ulicy pełnej ludzi i poderżnęli mu gardło jak kwiczącej świni na oczach zdumionych świadków wypuszczając na bruk kilka litrów krwi .Po to by właśnie inni będący tam biali ujrzeli RzEźNię...... ...Francuzi mi się podobają...chcecie z nami wojny ok ale my nie bierzemy jeńców...i takie grupy są wystrzeliwane w obławie z rozkazem strzelać by zabić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeprszam coś nie działa
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wody bosforu
Własnie widze jaka wiedze posiadasz idioto Poszczekaj sobie jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bfeevgjjg
Ludzie i po co ta histeria, czy was ktoś zmusza do wiązania się z Turkami? Jak nie chcecie, to się nie wiążcie i sprawa załatwiona, nie musicie następne trzy miesiące przekonywać całego świata, że wiązanie się z Turkami jest złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×