Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Nie wiem od czego zalezy pomiar spalania kal. mialam jakis czas temu orbitreka BUFFALO mial kolo 7 kg. a wlasnie spalalam na nim o polowe wiecej kal. niz na obecnym a ma kolo troszke wieksze bo 9,5kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Chciałam się trochę pochwali, ćwiczę 8 dni i jestem w szoku bo wczoraj spokojnie wytrzymałam 50 min:) A jeśli chodzi o spalanie kal. to chyba na to ma wpływ ciężar koła i opór na jakim ćwiczymy. Ja przez te 50 min spaliłam 385 kal. ale na oporze, którego prawie nie czuć (3 w verso 107). Ale uważam, że nie ma sensu się nad tym zastanawiać, ważne, żeby ćwiczyć systematycznie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto wie jaka jest roznica miedzy orbi eliptycznym a crosstrainerem? Wygladaja tak samo, a te drugie palą wiecej kalorii? DLACZEGO? Bylabym dozgonnie wdzieczna za odpowiedź. Sprawa jest powazna, poniewaz mam na oku obydwa i zalezy mi na jak najszybszym zakupie jednego lub drugiego :) Dodam ze crossy sa zdecydowanie drozsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj mąż złożył mojego BE 6910 :) jest piękny i wcale nie zajmuje tak dużo miejsca jak myślałam...no chyba, ze w górę...wysoki jest hihi Dzisiaj pierwszy dzień \"poważnych\" ćwiczeń. RIKORA - na jakim programie ćwiczysz (chyba mamy identyczny sprzęt) bo ja zupełnie nie kumam tych wszystkich programów, manulal, program user, watt ??? o co cho z tym wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lizka
sluchajcie czy to możliwe by w 10 minut spalić 50 kcal ? (ćwicze na najmniejszym obciążeniu i kołozamachowe 12,5kg) bo coś nie dowierzam temu licznikowi;) i jeszcze jedno pytanko... nie orientuje sie ktoś gdzie można dopaść polska instrukcję do thorna 1445 ? dostałam niemiecką i ni w żąb nie rozumiem :/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Grace77 mamy identyczny sprzet, manual - ustawiasz tylko obciazenie, program - sa to gotowe programy, user - komponujesz wlasne programy, H.R.C - programy przystosowane do wieku. A watt jest to sila obciazenia z jakim cwiczysz czy jakos tak. No to teraz zycze duzo zapalu do cwiczen. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie tak sobie mysle ze z tymi kaloriami i z reszta pomiarow jest tak ze kazdy model pokazuje co innego, bo cwiczymy przewaznie na najmniejszych obciazeniach a pomiar kal. jest bardzo rozbiezny. Acha Grace77 ja cwicze na manual obciazenie 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zaliczyłam pierwszy trening :) 30 min początkowo na obciążeniu 1, później już 2. Kalorii spaliłam około 150 (na moim zwykłym steperku spalałam 300 w pół godz) ale tętno było eleganckie...później troszkę \"przyspieszyłam\" tętno nie przekraczało 140 z czego jestem bardzo zadowolona, chyba, że źle mierzy. No zobaczymy jakie rezultaty będą po tygodniu regularnych ćwiczeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie mam swojego orbitreka. Jest czadowy :) czytałam cały ten topik ale mimo wszystko miałam nadzieję, że przejadę więcej niż 10 minut..a tu "nie"spodzianka, tylko 10 i padłam. nic to dzisiaj przejadę 12... :) i dojdę do 30 za jakiś tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lizka
jaka pokazuje Wam prędkość na liczniku ? bo ja nie wiem czy nie za szybko jeżdzę... musze co chwile zwalniać i szybko sie męcze:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x_elka
lizka => ja jezdze w tempie 16-18 km/h., takie tempo pozwala mi na utrzymanie tetna na odpowiednim poziomie, przy czym moge rowniez prowadzic konwersaje nie tracac oddechu. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groobaa
Dawno mnie tu nie było :) No więc zacznę od tego, że kupiłam smar grafitowy i porządnie nasmarowałam sprzęcicho :)dodatkowo też wsadziłam dwie nowe nakładki w ramiona i gumki gdzie się łaczy z kołem. Póki co perfekt :D I przyszły też moje tabletki - thermo speed extreme (ale odebrałam dopiero wczoraj z poczty) - ale chyba przed świętami sobie jeszcze odpuszczę łykanie ich Zastanawiam się jednak nad pasem neoprenowym... ktoś ma? poleca? odradza? Idę wskoczyć na orbitreka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D Dzionek zaliczony, cwiczylo mi sie troche ciezko bo jakos chorobsko nie chce mnie opuscic, ale udalo mi sie dzisiaj wytrwac do konca :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lizka
X-eleczko ,dziekuje za odpowiedz:) Ja niestety musiałabym bardziej iśc niż biec by swobodnie rozmawiać :) Trzeba popracować nad kondycją.... Pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam za sobą 15 minut :) Jak na 2 dzień i 0 kondycji to chyba nie jest kiepsko? :)Powoli będę zwiększać dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LIZKA ja prędkość ok 26, RPM ok 70 szybciej nie próbuję bo mi tętno ucieka kolejny dzionek zaliczony, 30 minutek na 2 obciążeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lizka
Grace a co to jest RPM ? ( wyjaśnij blondynce;) ) Ja ćwicze tak 21-23 bo szybciej nie dotrwam 30 minut. Na tętno juz nie patrze bo moj orbek żle chyba pokazuje. (zeby osiągnąć 130-150 -moj przedział musiałabym pedałować jak maratończyk ;) ) Ps. 3 dzień ćwiczeń i 48 minut na obciążeniu 1 potem 2 z maleńką przerwą na wodę... ;) Pozdrawiam Was i ide pod prysznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lizka
do groobej - moja znajoma bardzo chwaliła pas (tez ćwiczy na orbim juz jakis czas) Ale ostatnio dorwała taki dresik neopranowy ( około 30żl w Go sport) podobno rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiulka555
Witam Was. Czytam sobie posty dotyczące orbitreku. Zamierzam wreszcie sobie kupić to cudo. Wahałam sie między rowerkiem stacjonarnym a orbitrekiem i w końcu decyzja padła. Prześlę Wam kochani link na allegro. Doradźcie mi, czy to odpowiedni sprzed do zakupu..Sprzedawca nic nie pisze o kole zamachowym, jego wadze...tylko o "regulacji manualnej (m.in.) ale któraś z Was pisała, ze nie była zadowolona z tego regulowania "manualnego' Podaje linka: http://allegro.pl/item323586923_markowy_orbitrek_york_x_102_gratis_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki jezeli chodzi o yorka to dobry sprzecior ale jak szukalam swojego to bylam w kilku sklepach i powiedziano mi ze do intensywnego treningu tzn jak dla mnie 2-3 godziny dziennie to odpada bo poleci predzej czy pozniej powinien byc to orbi na lozyskach a najtanszy taki york to ten http://www.allegro.pl/item326789789_orbitrek_york_x_202_nowosc_2008_wysylka_gratis_.html no i jeszcze zalezy od wagi uzytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x_elka
asiulka555 => wydaje mi sie ze za ta kase mozesz kupic cos o wiele lepszego, nie kieruj sie do konca marka. a wogole lepiej jak pedaly ida po obwodzie kola zamachowego, niz tak jak w tym przypadku centralnie, jak przy zwyklym rowerze. i jakis lekki mi sie on wydaje, tyko 39 kg. moja gazela, wazy chyba z 60 kg., albo jakos tak blisko tego, mam ja juz dwa miesiace, jeden raz w tym czasie ja nasmarowalam, i jest ok, a cwicze codziennie 1-1,5h. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 79
Witam :):):) Ja już orbitreka kupiłam, ale mam kilka pytań, pewnie niektórym wydadzą się one głupie, bo po fakcie...ale zaryzykuję .......koło zamachowe mojego orbitreka wynosi 20kg, ja ważę 58, zwrostu mam 170 i czy taki orbitrek jest dla mnie właściwy?? Poza tym chciałabym wiedzieć jak najlepiej ustawic orbitreka, to znaczy stopkę pośrodku łyżwy, na końcu i jaka powinna być w takim układzie długość rączek, czy przy wykonywaniu czynności ręka powinna być wyprostowana ....i po trzecie czy koło zamachowe przy wykonywaniu swojej pracy nie robi u was elipsy... jak na niego patrzę to nie jest proste koło, tylko takie troche jakby skręcone! - ale nie jest to odzuwalne podczas wykonywania ćwiczeń.... bardzo mi na tym zależy... Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scythe81
witam witam:)kolejny dzień z "gazelą" minął. ćwiczę tak, żeby pokazało spalonych kcal 300, potrzebuję na to 32 min, w tym czasie 13.16 km pokonuję (średnio zawsze koło 13 km)-od dziś na 40 min się nastawiam. nie wiem czy to dobre wyniki czy nie, na razie nie patrzę za bardzo na tętno-ale chyba będzie trzeba zacząć:)powiedzcie-czy jak na tydzien ćwiczeń na orbi to dobre wyniki czy jak??wiem jedno-mozna się zmęczyć na nim, oj można:)pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam Wasze posty i myślę że każdy producent wstawia inne parametry w komputer, ja mam tego http://www.sklepfitness.com/orbi-trek-magnetyczny-z-ergometrem-be-6650-p-62.html orbitreka, ćwiczę na nim codziennie, w tej chwili mam swój program, który zaczyna się jedną pozycją i kończy jedną na 2, a pozostałe to kombinacja 3 i 4, aby spalić 300 kcal muszę ćwiczyć około 65 minut i niby pokonuje wtedy 20 km, przez cały czas kręcę mnie więcej z równym tempem , WATT mi skacze od 20 do 40 w tym czasie ćwiczę już 3 tygodnie, czasami jeszcze pół godziny rano, wspieram się L-Kartyniną 3 Activ i ćwiczeniami na brzuch, efekt to utrata 1,5kg i 4 cm mniej w brzuchu, dodam jeszcze że jakiś czas temu miałem wiosełka, później rowerek, jednak na żadnym z tych wcześniejszych przyrządów nie byłem wstanie tak systematycznie i długo trenować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie:) Ja ćwiczę 10 dzień:) a 3 dzień po 50 min:) Zaobserwowałam, że jak ćwiczę to 50 min na większym obciążeniu (3 i 4) to spalam mniej kal. niż na lżejszym (2). Tu znaczenie ma chyba prędkość z jaką ćwiczymy. Ale ważne żeby wogóle ćwiczyć:) groobaa - ja mam pas i ćwiczę w nim, brałam go też na aroebik i wydaje mi się, że dzięki niemu poprostu wypacamy więcej wody. Nie wiem czy ma on jakiś wpływ na spalanie tłuszczyku, chyba raczej nie. Ale skóra jest ładniejsza. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiulka555
dzięki dziewczyny za odpowiedz....a przy okazji....napaliłam sie na spodenki neoprenowe lub pas neoprenowy (np. Fitplay) - chce to zastosować do mojego sprzętu -orbitreka, który chce kupić:) powiedzcie mi, czy łączycie aeroby na orbitreku z tymi metodami....i co lepsze ten pas (który np. Solar Belt, Thorn, czy Fitplay)-ceny sa różne na allegro...) proszę...odpowiedzcie...choć odbiegam od tematu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiulka555
p.s. co do orbitreka...to jaki powinien być?? jaka waga tego sprzeciora?? waga kola zamachowego?? czy liczy sie wysokość ćwiczącego (mam ponad 170 cm wzrostu) i o co chodzi z tym "manualnym" . Mam zamiar sporo spędzić na takim sprzeciorze...bo ok. 1,5 godziny dziennie.:) pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka555 co do tego jakiego orbitreka wybrać. Jak kupowałam mojego patrzyłam na wagę koła zamachowego (od tego zależy płynność ruchów tak gdzieś czytałam), wagę całego orbitreka (im cięższy tym lepiej bo jest stabilniejszy). Ja mam podobny wzrost 173 cm. i mam orbitreka z kołem 12 kg i waży około 52 kg. Dobrze mi się na nim ćwiczy. Manualne ustawianie oporu to znaczy masz pokrętło i ustawiasz opór, ja mam od 1 do 8. W orbitrekach elektromagnetycznych opór ustawiasz w komputerku albo wybierasz programy ćwiczeń. Zależy co kto lubi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja tez zakupilam sobie orbitreka, po tym jak na silowni cwiczylam na nim. W sumie to kupilam taka \"tandetna\" ( czytaj tania:)) wersje ale mam nadzieje ze sie sprawdzi, jak sie uda to moze za jakis czas zainwestuje w cos lepszego. A co do dzialania - to jak chodzilam na silke to w sumie nie ubylo mi duzo z ud i tylka ale ( i tu zdziwiwnie) celulit mi sie zredukowal, poprawe widac golym okiem, w sumie cwicze od 3 m-cy, bo po sezonie zimowym naprawde duzo mi przybylo :), a dodatkowo dobilam sie dietami cud - tracilam sporo i dwa razy wiecej odzyskiwalam:(. a jak z wami - daje cos cwiczenie w domu ? po ile powinno sie przecietnie cwiczyc zeby bylo widac efekty ? dajcie znac bo potrzebuje motywacji :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×