Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość Becia Becia
Witam cieplutko. Dawno mnie tu nie było, no ale co tu pisać jak pochwalić się za bardzo nie mam czym. Waga stoi w miejscu (72-73) a ćwiczę codziennie 40-50 min i pomalutku zaczyna mnie dopadać total dół. Therma line niestety na mnie nie działa, najogólnie mówiąc - mam po nim zgagę, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłam, dobrze chociaż że zainwestowany zakup nie był taki drogi bo chyba bym się wściekła. No ale trudno-widocznie tak mam że trzeba więcej i więcej i więcej. Wczoraj z tej chandry i ogólnych stresów i świąt ( w pracy i na wadze i pogrzebu w rodzinie) i dnia kobiet) chlapnęłam kilka drinków i zjadłam parę czekoladek z bombonierki i wcale ale to wcale nie mam żadnych wyrzutów. Buziaczki dla wytrwałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asienka d
Becia Becia... ja tez juz tak mysle:) ale staram sie mimo wszystko nie przesadzac z opychaniem... wieczorami nie jadam...ale w ciagu dnia jak mnie ssie to tez zjem cos slodkiego:)a szczerze mowiac to sie nawet nie waze... chyba wole poczekac aby sie nie zdenerwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x_elka
laseczki dzisiaj nasze świeto nie przejmujcie sie niczym, proponuje wpalaszowac cos slodkiego i napić się za zdrowie facetów: którzy nas zdobyli, kolesi którzy nas stracili, debili którzy nas rzucili i farciarzy którzy nas poznają, bo juz niedlugo bedziemy takie laski, że wszystkim kopary opadna z wrazenia. dzisiaj mamy wolne, a od jutra do roboty i nie poddawac sie :-P a ja przy okazji musze sie pochwalic,ze schudlam juz 3,5 kg. w 5 tyg. - mialam stosowac diete ale nic z tego nie wyszlo, jem wszystko w rozsadnych ilosciach, rowniez slodycze, nic nie jem po godz. 19. jeszcze z 15 kg. mam do zrzucenia, ale pomalutku do wakacji mam czas, mam nadzieje ze zdaze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x_elka
laseczki dzisiaj nasze świeto nie przejmujcie sie niczym, proponuje wpalaszowac cos slodkiego i napić się za zdrowie facetów: którzy nas zdobyli, kolesi którzy nas stracili, debili którzy nas rzucili i farciarzy którzy nas poznają, bo juz niedlugo bedziemy takie laski, że wszystkim kopary opadna z wrazenia. dzisiaj mamy wolne, a od jutra do roboty i nie poddawac sie :-P a ja przy okazji musze sie pochwalic,ze schudlam juz 3,5 kg. w 5 tyg. - mialam stosowac diete ale nic z tego nie wyszlo, jem wszystko w rozsadnych ilosciach, rowniez slodycze, nic nie jem po godz. 19. jeszcze z 15 kg. mam do zrzucenia, ale pomalutku do wakacji mam czas, mam nadzieje ze zdaze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomimo grypki nie moglam wytrzymac trzeciego dnia bez cwiczen i wskoczylam na orbiego (jak to fajnie brzmi) spalilam planowe 300kal. i jest mi lepiej juz nie mam wyrzutow sumienia ze nastepny dzien zmarnowany.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_27
Z okazji Dnia Kobiet .... ... życzę wszystkiego naj, naj, naj, zdrowia (szczególnie Tobie RIKORA ;)) szczęścia, i spełnienia wszystkich marzeń, no i skoro spotykamy się na tym forum - jak największych osiągnięć ... trzymam za Was wszystkie i życzę powodzenia!!!! Pozdrawiam i gorąco całuję - Thomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justixxx
Witam wszystkich :-) Mam pytanko: czy dla lepszego( szybszego) efektu wyszczuplenia na orbitreku powinno się "jeździć" tylko do przodu lub tylko do tyłu, czy też może lepiej co jakiś czas zmieniać kierunki jazdy ????? Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jezdze pol godziny do przodu i pol do tyly lub co 10 minut sobie zmieniam wtedy nie jest tak monotonnie a i do tylu inne partie miesni pracuja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje koło zamachowe ma 20 kg,już na 4 ciężko się jedzie,ale się staram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niegrubA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niegruba
cześć wszystkim fanom orbitreka, po pierwsze Thomas dzięki za wczorajszą pamieć i ogólne wsparcie:) do justixxx - ćwicząc /biegając do tyłu używasz troszeczkę innych mięśni nóg niż biegając do przodu ( spróbuj na średnim lub największym obciążeniu a poczujesz które mięśnie wtedy pracują; przede wszystkim mięsnie pupy- pośladkowy - warto przygiąć nogi w kolanach - i ud cz.przedniej- czworogłowy ) ; efekty są widoczne po regularnym bieganiu do tyłu :) .Pupa staje się bardziej jędrna :) a uda pozbywają się tłuszczu . U mnie problem był( i jeszcze troche jest ) taki, że przy wadze 54 kg miałam praktycznie cały tłuszczyk nagromadzony w pupie i udach- czyli całe sześć kilo , które przytyłam poszło w pupę i uda - nigdzie więćej :( Biegam średnio ok. 10-15 minut z 60 ( oczywiście na dwójce , żeby nie rozwijać mięsni tylko spalać tłuszczyk:) ) i efekty widzę :) pozdrawiam Zeby sprawdzić które mięsnie pracują dajcie sobie laseczki średnie/największe obciążenie( ale tylko na chwilę, żeby wyczuć konkretne mięsnie ) i próbujcie różnych sposobów biegania Dobrze też się sprawdza sposób "chodziarzy " czyli wyginanie mocno bioder na boki + lekko wyprostowane nogi , trochę uspokaja po szalonym bieganiu :) jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scythe81
Witam wszystkich:)poczytałem i Zachęciliście mnie do kupna "gazeli". Zobaczymy:)mam orbi od 3 dni-ćwiczę narazie po 30 min, ale od jutra wskakuje na 40 min. Ćwiczę na 2-3 obciążeniu. Na pewno można się zmęczyć a to już dobrze wróży. Do następnego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Thomas, bardzo to mile:D Kupilam l-karnityne w aptece, i niewiem czy to zasluga l-karnityny ale latwiej mi utzymac tetno, moglam troche szybciej cwiczyc a tetno mialam do 140. Dopiero na koniec cwiczen przekroczylo 150. CZy to jest mozliwe zeby l-karnityna miala taki wplyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czupur30
Witam mam zamiar kupić orbitrek..proszę o rade na co zwracac uwage? \od czego zalezy waga koła zamachowego..podawane są 7kg 14kg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Ćwiczę dopiero od paru dni i jak narazie po około 30 minut na Kettlerze verso 107, 12 kg koło zamachowe. Czytając wasze wypowiedzi zastanawiam się czy nie przesadzam z oporem. Ćwiczę na 4 bo tak mi się dobrze ćwiczy, tętno mam ok ale nie chcę mieć wielkich mięśni. Na 1 i 2 to jakoś mi za łatwo i nie czuje wogóle oporu. Napiszcie proszę coś o tym oporze:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justixxx
Witam ponownie! beti82 i niegruba - dzięki bardzo za odpowiedzi i odpowiednie instrukcje :-) Pozdrawiam serdecznie i trzmam kciuki za wszystkich orbitrekowiczów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_27
A teraz tak z całkiem innej beczki ... czy wiecie że dzisiaj jest obchodzony bodajże od 1999r. niezbyt popularny Dzień Mężczyzn ??? Niestety moja żona nie pamiętała :(, jeśli i Wy zapomnieliście a obchodzicie takie dni, to pędźcie do waszych ukochanych z życzeniami i gorącym :* Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze...pierwsze słysze :/ zawsze myślałam, że jest tylko dzień chłopaka i to we wrześniu...ale jakby nie było... ...z okazji Dnia Mężczyzny...wszystkiego naj naj naj dla naszego Thomasa i innych Panów obecnych na tym miłym forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego dobrego tobie Thomas zycze , i dla wszystkich odwiedzajacych nasze forum mezczyzn 🌼 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyjechał dziś mój orbi :) cholerstwo takie ciężkie, że ledwo wciagnęłam go do mieszkania...pół wieczora próbowałam wytargać go z kartonu...udało się :) :) jutro będzie uroczyste skręcanie i sprawdzanie co gdzie i jak trzeszczy hihihi a teraz idę już spać, bo mnie krzyz rozbolał od targania tego koła zamachowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pacyfunka
Witam drogie Panie i szanownych Panów , chciałabym dołączyc do waszej społeczności orbitrekowej ;) własnie przejechałam swoje pierwsze minuty na orbitreku (mam thorna 4145) jak na pierwszy raz \" przebiegłam\" 30 minut z czego pierwsze 10 było morderstwem dla moich nóg :) naprawde daje w kość... powiem wam ze przetrwałam dzieki dobrej muzyce ATB ...bo inaczej to bym chyba poległa po 5minutach;) pozdrawiam was wszystkich i zycze wytrwałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RIKORA ja też kupiłem L-Kartynine 3Activ w aptece (co prawda biorę ja 2 razy dziennie zamiast zalecanych 3) i mam podobne odczucie, jednak ponieważ ćwiczę 2 tydzień codziennie po 1-1,5 godziny, wziąłem to jako poprawę kondycji, ale zdecydowanie szybciej i na większym obciążeniu mogę ćwiczyć i spalam w tym samym czasie 1/3 kalorii więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik___
Musze wam sie pochwalic ze wczoraj waga pokazala mi 2 kg mniej a spodenki widac ze sa o wiele luzniejsze:D to daje jeszcze wieksza motywacje do cwiczen:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie zrobiłąm gdy się zdecydowałm na orbitreka kettler verso 107 w makro bo byl po 1011zł to juz go wczoraj nie było :( . A dziś jest po 1096zł. Może ktoś pracuje w makro i wie kiedy będzie jakaś promocja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie zrobiłąm gdy się zdecydowałm na orbitreka kettler verso 107 w makro bo byl po 1011zł to juz go wczoraj nie było :( . A dziś jest po 1096zł. Może ktoś pracuje w makro i wie kiedy będzie jakaś promocja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla1983
hej hej... Wiecie kupiłam sobie dziisiiaj therm-line 2 podobno wspomaga odchudzanie oraz redukcję tkanki tłuszczowej Wiecie coś na temat tego specyfiku? pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, witam orbitrekową społeczność :)) Jestem zagożałą fanką orbi, regularnie skacze na nim na siłowni i dziś też się wybieram. Włąsnie jestem na etapie szukania mojego własnego orbiego i chyba już wypatrzyłam tego jedynego. To DOMYOS V750 z decathlona. Czytałam, że jest całkiem niezły. Wiecie coś o nim? Tak czytałam ile kcal spaladcie na treningu i jest cos dziwnego, że w poł godzinki tylko 200-300. Na siłowni (co prawda tam jest super profesjonalny orbi za ponad 10 tysi) spalam około 700 kcal w 50 min... Hmm czyli te domowe sa mnie efektywne? No trudno, nie mam 14 tys na orbiego :P Aha, l-karnitynka jest obowiązkowo przeze mnie zjadana :)) no i działa chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich jak fajnie ze nas co i raz to wiecej:) Ja jak chodzilam na silownie to takze na kettlerze ext7 (kosztuje ok 7000 tys) spalalam w przeciagu godziny cos ok700 cal ,zakupilam do domu swoje cudo kettler vito xl i takze tyle spalam. Wlasnie sledze wypowiedzi wszystkich i tez mnie troche to zdziwilo ze tak malo cal spalaja wiec poszperalam troche i dowiedzialam sie ze sa dwa rodzaje orbitrekow crosstrainer i eliptyczne te drugie wlasnie maja mniejsze kolo zamachowe nie sa na lozyskach i jakies tam jeszcze dziwne rzeczy a na crosstrainerze spala sie wiecej cal o polowe jak znajde ten artykul to podam linka bo przyznam ze ciekawie opisane. POZDRAWIAM WSZYSTKICH:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alex70
Kochani ja jeżdzę na orbitreku najprostrzym i mechanicznym,...nie ważne ile on kosztuje ważne żeby ćwiczyć regularnie oraz nie obżerac się do tego gimnastyka Pozdrawiam zrzuciłem 40 kg i nie tyje .od 4 lat ćwiczę Regularnie Olek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×