Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Witam wszystkich wytrwalych :) czy moze mi ktos wytlumaczyc jak krowie na granicy czym sie rozni orbitek magnetuyzny od orbitreka magnetycznego z ergometrem od tranzeramagnetycznego i crosstrainera widzialam ze sa jeszcze elektromagnetyczne pogubialm sie w tym wszystkim i mam metlik w glowie. Nie moge nigdzie inf na ten temat znalezc, przeczytalam polowe topicu i chcialabym przedstawic wszystkie za i przeciw mezowi to tez potrzebuje inf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka555 Co do orbitka mam ten sam model nad ktorym sie zastanawiasz i zachecam do zakupu. Wczesniej jak juz pisalam , ialam yorka x720 i po niecakum roku sie zepsul.Oddali mi kase i kupilam x202,na ktorym nie moglam cwiczyc dluzej niz 5-10 minut,bo cos z obciazeniem bylo nie tak.No i oddalam i kupilam Domyos. Co do spodenek to mam z allegro Fitplay i rowniez polecam.Mam nadzieje ze pomoglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Dzisiaj zakupiłam wreszcie kettlera vero 107. Zaraz będziemy składać :) Zastanawiam się tylko gdzie ja go postawię.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_27
Ello co tam u Was ?? Widzę że nas przybywa - oby tak dalej !! A jak rezultaty ?? Nikt specjalnie się nie chwali, czyżby ciężko szło :| ?? Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) trzeci dzień zaliczony, tym razem 40 min w 2 seriach po 20 min tak na wypadek żeby mi nie zbrzydło :) LIZKA RPM to jest ilość \"obrotów\" na minutę Bardzo polecam spodenki neoprenowe Fitplay ćwiczę w nich dopiero trzeci dzień i...jakby luźniejsze się stały :) za pierwszym razem jak je przymierzyłam to ledwo się dopięłam a teraz luźno wchodzą...ten bajer chyba działa hihi Marta 79 rzeczywiście koło zamachowe robi obrót eliptyczny...do tego mam wrażenie, że jeżdzę na nartach biegowych hihi Łyżwy mam ustawione po środku ale stopy wędrują mi do przodu jutro sobota - dzień mierzenia i ważenia...efekty skontroluję po tygodniu :) mam nadzieję, że jakieś będą hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanko moze ktos sie nade mna azlituje i wyjsni o co chodzi czy moze mi ktos wytlumaczyc jak krowie na granicy czym sie rozni orbitek magnetuyczny od orbitreka magnetycznego z ergometrem od tranzera eliptycznegoi i crosstrainera widzialam ze sa jeszcze elektromagnetyczne pogubialm sie w tym wszystkim i mam metlik w glowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długiej nieobecności. kafe late-nie mam pojęcia co to jest crosstainer,ale orbi magnetyczny to to samo co trenażer eliptyczny. Elektromagnetyczny jest najbardziej wygodny , bo opór koła ustawia się komputerkiem.Myślę że crosstainer i ergonometr są orbitrekami z wyższej półki i mają więcej funkcji w komputerkach. A co do mojego treningu , to od trzech dni biorę l-karnitynę. Po niej mam dużego kopa i na orbim ćwiczę 60 min. i spalam ok.400 kal. Do tego jeszcze różne inne ćwiczonka i po wszystkim porządne rozciąganie(razem z 2,5 godziny ćwiczeń). Ale te centymetry i tak powoli spadają , choć może to dobrze bo jojo nie będzie. Czuję się fajnie , moje ciałko wygląda już super i nie mam napadów wieczornego głodu. Jak pojawią się dalsze efekty odchudzania to dam znać . Pozdrawiam i trzymam za wszystkich kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groobaa
Pas se kupiłam, jakiś niemarkowy, ale porządnie zrobiony (ponoć), jak przyjdzie pocztą to wam powiem czy warto. A mam pytanie do Thomasa... gdzieś tam dalej są przedziały tętna (skopiowałam sobie w .doc) zdrowe serduszko, aerobowy etc... w każdym bądź razie przy każdym przedziale jest zaznaczone co spalamy... Wobec czego mam pytanie - czy 85% tłuszczu w pierwszych dwóch przedziałach pochodzi ze zmagazynowanej tkanki tłuszczowej czy są to produkty spalane na bieżąco, z pożywienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta79
hmmmmmm mam rozumieć , że nik nie odpowie na moje wątpliwości które zadałam wcześniej, na stronie 54........????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiulka555
Dziewczyny!! to co w takim razie lepiej kupić???pas neoprenowy czy te spodenki neoprenowe ( ok. 60-70 zl z przesyłką =) I czy firma jest ważna przy tych 'gadżetach?? widziałam na allegro pasy za 5 zl i 9,90. i ludzie to kupują...ale co lepsze do tego treningu aerobowego?? i czy daje efekty??? Nad orbitrekiem myślę..a jak na razie staram sie używać steppera..który niemiłosiernie piszczy...nie wiem jaka jest przyczyna....tłoki w porządku, może linki??? pozdro!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika555
Cześć :) Kupiłam sobie orbitreka i mam do wyboru programy ćwiczeń. Dwa z nich to: weight loss i fat burn. Na którym lepiej ćwiczyć żeby schudnąć ? Zaznaczam, że instrukcja obsługi jest do kitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey mam problem! nie wiem jakiego orbitreka wybrać, dzis byłam w sklepie i ogladałam orbitreka firmy body sculpture be 6650, ale nie wiem czy jest wart kupna, bo na wystawie jak go chcialam przetestować to wszystko zaczeło skrzypieć i przy zwiekszaniu obciazenia kolo sie blokowało;/ chcialabym kupić cos do ok 1000zł, pomozcie mi w wyborze dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i dzisiaj juz po cwiczonkach jutro przerwa i w poniedzialek znowu do dziela :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zwiększam dawkę ;) wczoraj było zamiast 12 minut 25=po prostu dostałam takiego powera, ze hej :) Dzisiaj neisteyt dzień bez ćwiczeń, ale jutro zrobię sobie dzień orbitreka ;) Ja mam właśnie BS 6650 i jestem zachwycona. Po złożeniu działa idealnie - jest cichutki (nie wiem skąd te zgrzyty - mojego nie słychać), ma 19 programów i naprawdę jestem zachwycona... Jedyny minus - jest faktycznie ciężki (46 kg) i montowanie było średnio-łatwe...... :) Teraz jeszcze rzut okiem na te spodenki z neo..czegoś tam :) i biorę się znowu do roboty.Pozdrawiam wszystkich orbitrekowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ci ewuniu #30 za odpowiedz 🌻 dla ciebie weszlam na niemiecka strone i tam wszystkie orbiteki jak jeden maz nazwane sa crosstrainer bardzo chacialabym sobie kubic orbitreka przeczytalam wszystko co jest na stroncei strasznie sie napalilam, tylko maz jakos tak sceptycznie nastawiony, podejzewam ze szybko go nie kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojego urabiałam prze kilka miesięcy .Pomogło to , że kuzynka dostała orbiego od swojego męża po urodzeniu dziecka.Mój małżonek kupił mi orbitreka na 30 urodziny.Oj marudził niemiłosiernie ,że wyda na bezużyteczny wieszak 1000 zł. Ale ja się zawzięłam i ćwiczę prawie codziennie ( niedziela - czas odpoczynku) . Więc urabiaj swojego powoli ,a skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika555
A jakie macie programy ćwiczeń ? Może wiecie który wybrać do chudnięcia ? weight loss czy fat burn ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedź na 1 lub 2 obciążeniu przez co najmniej 30 min. Nie używaj fat burn bo rozbudujesz sobie za bardzo mięśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innka
hej!! czytam was od czasu do czasu i to pozwala mi nie zniechęcać sie do swojego orbitreka. Ćwiczę codziennie od 3 tygodni - 40 min , na 2 i dopiero ubyło mi 1 kg. Ostatni posiłek o 17 - chyba jednak za dużo jem. Do tego L-karnityna i spodenki neoprenowe od paru dni. Teraz zauważyłam różnicę - zdecydowanie więcej się pocę. Myślę, że będą lepsze efekty. Spodenki kupiłam w Decathlonie - 54 zł i jestem zadowolona. Faktem jest, że ciałko zdecydowanie lepiej wygląda - chyba wszystkie toksyny wypociłam. Pozdrowienia dla wytrwałych i piszcie jak najwięcej - to pomaga wątpiącym. Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lizka
dzis się pomierzyłam i ...wszędzie mi przybyło po centymetrze:/ czy to normalne czy zle sie mierze? (jakos specjalnie nie przytyłam bo optycznie skóra wyglada lepiej i jest jędrniejsza) ktos mial taki efekt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lizka
chcialam jeszcze zapytac czy was tez boli kregoslup po cwiczeniach na orbim? ja zawsze mialam problemy z kregoslupem ale od kiedy zaczelam cwiczyc na orbitreku wlasciwie nie moge sie ruszac ( chodze po meblach i musze stosowac srodki i kremy przeciwbolowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groobaa
Innka* piszesz że skóra lepiej wygląda... ale wszędzie czy tylko w miejscu gdzie są spodenki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spodenki neoprenowe są rewelacyjne :) myślę, że lepsze od pasa...bo zakrywają praktycznie od pasa do prawie kolan...i w tym miejscu jest zwiększone ciepło podczas ćwiczeń, skóra rzeczywiście gładsza...a spodnie, które jeszcze kilka dni temu były opięte teraz są luźne :) a ja dziś już po 45 min treningu :) chyba będę miała zakwasy, bo ost 5 min zapuściłam sobie trening na program 1 (mam Body Sculpture 6910) ze zmiennym obciążeniem, normalnie ćwiczę na 2 czasem 1...a tu nawet chyba 6 było. Na dłuższą metę nie polecam, żeby nogi nie spuchły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zizizi
czesc dziewczeta! po wnikliwym zapoznaniu sie z waszymi opiniami na temat orbitreka postanowilam sobie taki kupic, na allegro w cenie 400 zl mozna dostac fajny orbitrek magnetyczny! wiem co to jest, bo cwiczylam na tym duzo w silowni, wiec zdaje sobie sprawe na co sie pisze ;) mam tylko jedno pytanie: CZY EFEKTYWNIEJSZE I WYGODNIEJSZE W UZYCIU SA ORBITREKI Z PIONOWYMI UCHWYTAMI CZY POCHYLONA DO PRZODU PRZEDNIA CZESCIA (TE Z UCHWYTAMI RUCHOMYMI I TYMI DO OPARCIA SIE)??? zauwazylam ze wlasnie takie typy sa w sprzedazy a nie pamietam jakie orbitreki byly na mojej silowni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś na liczniku mam 30 minut :) Cieszę się, bo to dopiero 4 dzień. Fajnie się biega. tylko, że później zmierzyłam tętno i wyszło f6.czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co w tym chodzI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na moim tez mozna zmierzyc efektywnosc cwiczen i wlasnie pomiar jest pokazany od f1 do f6, niestety f6 jest najgorszym wynikiem. Ja mialam kiedys f3 , ale przewaznie f4 , f5 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Rikora, będę ćwiczyć więcej to się poprawi :) A to się mierzy tylko na końcu ćwiczeń czy na początku też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_27
~grooba - a więc przez pierwsze 20-30min ćwiczeń organizm spala najłatwiej dostępne zasoby energii - czyli to co aktualnie zjedliśmy, po tym czasie następuje spalanie nagromadzonej tkanki, dlatego ważne jest aby nie ćwiczyć np. 2x po 20 min bo nie osiągniemy takich efektów jak przy jednorazowym ćwiczeniu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×