Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość becia849
jakiej firmy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia848
kupię orbitrek magnetyczny za 200 zł okolice inowrocławia , podaję maila-beata.graczyk8@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jojo13 i pchelka01 pisałyście ze duzo schudlyscie Moge wiedzied jaką dietę stosowałyscie? ja cwicze na orbim juz jakis czas i efektow nie ma(jedynie cos ponad kg ale nie wiem czy to dzięki cw):( i nog nie powinno sie odrywac zeby cwiczenie bylo poprawne? bo ja odrywam pięty i chyba bardziej podskakuje niz cwicze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do vipek ja też dużo czasu ćwiczyłam bez diety i też nie widziałam efektów, to dlatego, że mięśnie wciąż są w ruchu i zatrzymują wodę. Każdy organizm inaczej reaguje na ruch. Więc do ćwiczeń zaczęłam stosować dietę- zero gazowanych napoi, białego pieczywa obiadki to mało tłuszczu dużo ryby i kurczaka, do tego kupiłam sobie l-carnityne gold taką w płynie i dopiero po długim czasie gdy całkiem przestałam ćwiczyć nagle schudłam parę dobrych kg. Do teraz waga się utrzymuje, ale od dziś dalej zaczynam dietę na razie bez ćwiczeń- brak czasu :( Jesli chodzi o ćwiczenia, ja też odrywałam stopy- tzn. pięty, ale nie podskakiwałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość san-mania
nie wiem czy niemożliwe ale tak mi pokazuje licznik wcześniej najwięcej ile spaliłam to trochę ponad 800 przy przejechanych 14kl na najlżejszym obciążeniu przy wyższym obciążeniu pokazało tyle ile napisałam a jeżdżę z prędkościom 17 - 18kl tak się staram utrzymywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
san-mania Ja jeżdżę z prędkością 23 i przez 50minut mój komputer pokazuje 500-550 kalorii. I to jest w miare prawdopodobne. Nie chcę Cię załamywać, ale nie masz dobrego licznika...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawidłowa postawa w czasie ćwiczeń na orbim: 1. wyprostowana sylwetka, nie należy się pochylać, przechylać, wyginać, itp. 2. stopy płasko przylegają do pedałów, nie odrywamy pięt, nie podskakujemy!!! 3. trzymamy napięte mięśnie brzucha i pośladków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyną wadą orbitreka jest cena, pewnie z uwagi na wciąż dość ekskluzywny wyznacznik posiadania własnej, domowej siłowni. Natomiast w takim wypadku zawsze można spróbować to w jakiś sposób obejść i połasić się o fajne promocje lub rabaty dla stałych klientów. Mogę się już pochwalić własną siłownią, sprzęt skompletowałam online, w tym wypadku w sport-shop.pl, w sklepach internetowych zawsze łatwiej o okazje cenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniakaa
Hej, Chcę kupić magnetyczny rowerek lub orbitreka. Mam obecnie stary mechaniczny rowerek i używam go często ucząc się: przystawiam rowerek do szafki na której stoi książka w stojaku lub laptop i jadę. Kondycję mam dobrą i nawet lepiej się skupiam ćwicząc niż nie ćwicząc (chyba kwestia dotlenienia mózgu ;]). Zastanawiam się czy z orbitrekiem mogłabym zrobić to samo? Czy jeżdżąc na nim bardzo się podskakuje? Słyszałam, że na orbim ćwiczy więcej mięśni i bym się pewnie na niego skusiła o ile tylko da się uczyć korzystając z niego bo inaczej nie będę miała czasu ćwiczyć a wtedy zakup mija się z celem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggy32
Do maniakaa; moim zdaniem sama sobie odpowiedziałaś skoro więcej mięśni się rusza to wykonujesz więcej ruchu- chodząc czy biegnąc zmieniasz wysokość książkę możesz położyć na "kierownicy' roweru , na orbi możesz położyć na komputerku ale będąc w ruchu zmienia się sposób patrzenia -odległość oczu od książki, chyba że nie będziesz używać rączek ale wtedy zmienisz orbitrek w rower bez siodełka-a to moim zdaniem nie ma sensu po co wydawać kasę na taki "rower"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariolkaaaa
witam koleżanki:) od dwóch tygodni zaczełam walkę z nadwaga, posiadam orbitreka thorn 704, biegam 50 minut dziennie rano przed posiłkiem na najniższym obciążeniu, według licznika wygląda to mniej więcej tak: czas-50 minut, kalorie-około 230, dystans-około 20km, szybkość-około 24-25, nie mam wagi żeby kontrolować czy coś ubywa ale lepsze samopoczucie bezcenne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dolacze sie jesli pozwolicie do tematu:) Kupila orbiterek i wczoraj mialam juz pierwszy trening wytrzymalam niestety tylko 35 min ostatnie piec zrobilam interwaly. Dzis czuje sie lekko obolala cala czuje ze miesnie dobrze pracowaly;) Do tego robie dietke , nie zadna specjalna porpostu zdrowa zywnosc mniejsze porcje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie orbitrek jest całkiem fajny, ale raczej nie na stałe i nie jako jedyny sposób na ćwiczenia. Najlepiej łączyć kilka form ruchu. Poza tym zwróćcie uwagę: nie jest tak, że orbitreki zupełnie nie obciążają kolan :( Ćwiczenie na jednym przyrządzie jest dla mnie trochę monotonne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze stepper ale znudzil mi sie malo daje tylko nogi sie na nim roszuaja. Dodatkowo robie brzuszki i macham ciezarkami, spaceruje. Dla mnie wystarcza orbiterek narazie bo od czegos trzeba zaczac, nie ciwczy sie czasem wcale niktorzy nie ciwczyli cale zycie wiec lepiej na orbiterku cos porobic niz nic;) mysle ze na nim rusza sie cale cialo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze bede czasem na stepperku jeszcze cwiczyc dla odmiany:) ale wole orbiterek czuje sie bardzij wykonczona niz po stepperze:) a to zawsze jakas odmiana;) Chce ciwczyc conajmniej 5 razyw tygodniu moze 6 jak sie uda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś ćwiczyłam na orbitreku na siłowni, ale niestety teraz mam bardzo mało czasu i nie mam kiedy tam chodzić. Dlatego tez postanowiłam zainwestować w swojego orbitreka, aby rano poświecić jakiś czas na ćwiczenia. Widziałam już nawet model idealny dla mnie na sports-men.pl Myślę, że takie ćwiczenia poprawiają sylwetkę i wpływają na kondycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lejla a masz w planie chudnac czy tylko dla zdrowia i sampoczucia?:) Ja tz kiedys chodzilam na silownie kolo 2 lata temu i cwiczylam tam na nim i bardzo to lubilam:) Teraz mam swoj wlasny i juz nie moge sie doczekac kiedys wyjde z pracy i wskocze na swojego rumaka;) Do tego dieta okolo 1000 klc bez ziemniakow, makaronu, ryzu, slodyczy i slodkich napojow:) pieczywo tylko ciemne. Duzo warzyw , nabialu, i cyckow kury:) Plus woda;) Chce schudanc 15 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze tak poźno odp ale dziekuje Pchelka za rade, sprobuje się dostosować:) nadal ćwicze i znów mi troche ubyło jednak wolę sie za wczesno nie cieszyc bo to moze tylko ubytek wody z organizmu tak jak tam wczesniej cos pisałyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopiii
no to dobrze, najważniejsze żeby dużo pić, niweluje to uczucie głodu no i wiadomo. a tu o sporcie i odchudzaniu z tego bloga http://blog.sport-shop.pl/dieta-czy-sport-%E2%80%93-co-lepsze-w-odchudzaniu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cwicze zbyt krotko zeby sie wypowaidac o efektach wizualnych czy wagowych ale samopoczucie BOMBA! Czuje sie lzejsza, plena zycia , mniej zmeczona i bardziej zadowolona ze swojej postawy nawet jak milam 2 dni przerwy na weekendzie z powodu wyjazdu to tesknilam za ciwczeniami a dzis tylko czekam az wyjde z pracy i wskocze na niego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ploiungtrta
Powiedzcie mi czy można ćwiczyć codziennie czy trzeba robić przerwy, jeśli tak jaki jest optymalny plan ćwiczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ploiungtrta, możesz ćwiczyć codziennie ale organizm potrzebuje odpoczynku dlatego lepiej o wiele jest gdy ćwiczy się z przerwami ja ćwiczyłam tak : poniedziałek i wtorek a środa to przerwa, wtedy czwartek i piątek ćwiczeń i weekend to znów przerwa. Trening najlepiej robić po rozgrzewce i około 40min. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedze juz pare dni na roznych forach i nie doczytalam sie jak naprawde powinno sie cwiczyc na orbitreku. Wiem ze na niskim obciazeniu. Ja juz cwicze jakis czas i cwicze tak - obciazenie rozkladam sobie na cale 16 cykli, tzn. caly moj trening trwa 40minut. Na 16 to bedzie po 2.5 minuty na kazde obciazenie. Robie tak ze ustawiam sobie obciazenie od 3poziomu do 6 poziomu na te cale 40minut. Czyli raz jest troche pod gore raz troche z gory. Predkosc przy tym to 20km/h. Puls to wlasnie 120-130. Spalam 110kcal. Mam 164cm i waze 60kg. Powiedzcie mi czy dobre mam ustawienia, czy za bardzo na tym rozbudowuje miesnie. Czy lepiej cwiczyc na jednym stalym obciazeniu czy moge je mieszac podczas pedalowania? Bo ja juz nic nie wiem. Chce tylko schudnac a nie rozbudowywac sie. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabiss ja uważam, że najlepiej ćwiczyć cały czas na jak najniższym obciążeniu!tak by te ćwiczenia były aerobowe, a nie siłowe!! im więcej siły wkładasz w ćwiczenia tym więcej siły zyskasz czyli mięśnia!a im szybciej ćwiczysz spalasz samą tkankę tłuszczową i nie masz prawa przybrać na masie!! Jeśli nie chcesz by organizm przyzwyczaił się do wykonywanych ćwiczeń (wtedy mniej energii traci)to raz na jakiś czas skracaj sobie czas treningu i znów codziennie o 10min go wydłużaj w ten sposób organizm cały czas będzie się równo męczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja wczroaj zrobilam 40 minut:) i spailam 198 kcl jezdzilam na poziomie 2 przejechalam prawie 20 km ale jezdze dosc szybko 22 25 km na godzine;) Czuje sie super dzis dostalam niestety@ ale nie poddam sie zrobie delikatnieszy trening ale zrobie:) Dieta tez mi niezle idzie oby tak dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka1988 - a jakie masz tetno przy tych 25km/h? Zawsze masz tyle na godzine? Ile poziomow masz w swoim orbitreku? Pytam bo faktycznie musze zmniejszyc poziom. Bede teraz na 2 poziomie jechac, a mam 12 poziomow. Tak godzinke 5 x w tygodniu. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetno tak okolo 140/145 mam 8 poziomow jezdze na 2 albo 3 :) Lubie jezdzic szybko jak zabardzo zwalniam wtedy czuje sie bardziej zmeczona nie wiem czemu tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasianr
gabiss, jezdze od ok 3 msc ciagle na poziomie 1 czasami na 2, poziomów mam 8. Stawiam podobnie jak pchelka na aerobowosc a nie przyrost masy. Jezdze tez z predkoscia ok 25 km/h nie zwracam uwagi na tetno, jak czuje ze oddechu brak odpuszczam predkosc do 22-23km/h. Jezdze 30-40 minut co drugi dzien, 4x w tyg. Jestem zadowolona z efektu, pozbylam sie fałd "na stawianie piwwa" nad posladkami, brzuch znikł, talia sie wysmuklila, uda takze. Oczywiscie obciazenie to sprawa indywidualna, ale przy zamiarze utraty zbednego tłuszczyku trzeba postawic na tempo cwiczen przy malym obciazeniu. Kupilam tez zasugerowane wczesniej w postach przez ktoras z was spodenki neoprenowe. To byl tez dobry zakup. Cellulit nie jest juz az tak dramatyczny. Mam 33 lata, 172 cm wzrostu, aktualna waga to 63 kg i wiele utraconych centymetrów. Wazylam na poczatku 69,8. Cialo wyglada zupelnie inaczej. w tej chwili moze i tkanka miesniowa sie zwiekszyla, ale jest duza ciezsza od tłuszczu wiec waga sie nie nalezy sugerowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×