Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość zadbajocialo.pl
witam - Piotrze zwatpienie, zniechecenie do cwiczen to bardzo czesty przypadek wsrod cwiczacych - najczesciej u poczatkujacych.. zaczales jezdzic od za duzej ilosci minut i byc moze przeraza cie mysl ze jeszcze 35 min jazdy, jeszczew 30min, jeszcze 20 itd...a checi juz brak.. Raczej nie jest to spowodowane przetrenowaniem - bo nei cwiczysz jeszcze dlugi czas.. Jednostajne aeroby bywaja nudne - i moze powinienes sprobowac co ktorys raz /nie na kazdej sesji treningowej, bo obciaza uklad nerwowy/ treningu interwalowego HIIT. Trening interwalowy to taki trening jednostajny przeplatany przyspieszonym - na maxa ile sie daje rady... Czyli zaczynasz sobie krecic na tym orbitreku przez 2-5 minut by przygotowac organizm do wysilku jednostajnie - z rownym tempem - spokojnie - by rozgrzac cialo.. po tych minutkach przygotowawczych wchodzisz na maksymalne obroty - ile tylko dasz rady i tak przez 30sek - 1 min /z czasem mozna zwiekszyc ten czas/ po tych maksymalnych obrotach znowu zwalniasz do spokojnego jednostajnego ruchu i tak 1 minutka.. pozniej znowu 30-1min maksymalnych obrotow.. zrob takich 8 przeplatanych ruchow - i zakoncz oczywiscie wolnym wyciszajacym ruchem - by uspokoic organizm po bardzo mocnych obrotach.. to wszystko bedzie trwalo o wiele wiele krocej niz te jednostajne obroty ktore robisz do tej pory.. Trening HIIT procz tego ze bedziesz robil bardzo szybkie postepy, to jeszcze na wiele godzin podkreci Ci metabolizm.. To Co napisala wyzej Agus903 ze "nalezy cwiczyc na najnizszym obciazeniu, bo wtedy tluszcz spala sie najbardziej" - JEST OCZYWISCIE NIEPRAWDA.. Wiekszosc badan na temat spalania tluszczu podczas aerobow pokazuje ze najlepszym spalaniem jest utrzymywanie tetna na wysokosci 65%. Wtedy najefektywniej spalamy tluszcz - nie przy reakcji 80% czy przy 40% itd.. pozdrawiam - portal www.zadbajocialo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! :) Ja dzisiaj w domku siedzę, nie poszłam na uczelnię, bo się trochę słabo czuję. Uważam, że JAKAKOLWIEK forma sportu (ruchu) działa dobrze na organizm, nawet jeśli miałaby ona trwać tylko 20 min. Ja z tym mierzeniem to mam jedynie taki problem, że mam wrażenie, że zawsze robię pomiar porównawczy w innym miejscu niż powinnam. :) Wagę podam jutro na pewno, ale pewnie będzie ok. 65kg! :) Dzisiaj kończę mój pierwszy tydzień z orbim, ale nie wiem jaką miałam dokładnie wagę, gdy zaczynałam. Moje ciało na pewno jest jędrniejsze i zaczynają podobać mi się moje ramiona. :) Do wieczora! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadbajocialo.pl - tak jak pisałam wyżej, dopiero zaczynam swoją przygodę z orbim, przejrzałam w tym celu wiele stron tego forum i ogólnie wiele osób pisało, że ćwiczenia na najniższym poziomie jest najlepsze - oczywiście każdy może mieć swoje zdanie na ten temat, ale ja się będę trzymała tego co pisali inni! :) a tętna nie mam jak mierzyć, więc w moim wypadku to i tak by nie wyszło! :) pozdrawiam serdecznie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka
Witajcie,u mnie też jakiś kryzys się wkradł,dosyc że nie mam siły ćwiczyć-wczorajsze 30 min tak mnie wyczerpało jak wcześniej 50 min.Nie wiem dlaczego tak jest,ale jutro jadę z córką do lekarza,to może i mnie udzieli jakiś wskazówek.Jeszcze dochodzi do kłopotu moja córcia,która od środy po jakimkolwiek zjedzeniu boli ją brzuszek-myślałam że zmyśla żeby nie jeść,ale tak nie jest.Dzisiejsze ćwiczenia odpuszczone -nie mam czasu, PS. Ja od 27.01 zrzuciłam 2,5 kg ,a chciałabym to pomnożyć x3 pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Przypomniałam sobie o swoim orbim i zaczynam jeździć. Długo służył jako wieszak. Jeżdżę od tygodnia na najniższym obciążeniu, przez 2 dni po 30 minut, a teraz już 45min. Myślę, że dzięki Waszym wpisom na forum szybko się nie poddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, podczytywalam wczoraj do nocy watek i zdecydowalam sie zakupic orbitek, chcialam steper ale ostatecznie mysle jednak nad orb. mieszkam z irlandii i mam nieco inny wybor niz wy, ale znalazlam jeden, pol ceny, 7kg kolo, jak sadzicie nadawal by sie? http://www.argos.ie/static/Product/partNumber/3358584/c_1/1%7Ccategory_root%7CSports+and+leisure%7C14419152/c_2/3%7C15701442%7CClearance+Sports+and+leisure%7C14520980/c_3/4%7Ccat_14520980%7CHome+gym+equipment%7C25097768.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbajocialo.pl
tetno sie mierzy bardzo prosto - dotyka sie dwoma palcami na przegubie drugiej reki - przy nadgarstku, lub na tetnicy szyjnej - przez 15 sek zlicza sie ile wystapilo uderzen i mnozy sie ten wynik razy 4 - wtedy wychodzi wynik na minute :) .. Co do tego jak okreslic ile to jest to 65% tetna - to od 220 odejmuje sie ilosc lat i wychodzi nam nasze maksymalne tetno - z tego wyliczyc 65% i juz wiemy ile powinnismy trzymac by bylo najlepsze spalanie tluszczu :) Wyczytalem tez wyzej, ze ktos pisal ze najlepszy spadek to 1-1,5 kg na tydzien - prawidlowa odpowiedzia jest 0,5 kg na tydzien - to jest najzdrowsze spadanie na wadze... pozdrawiam www.zadbajocialo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello kochani forumowicze ;) od paru dni namietnie poszukuje dla siebie Orbitreka.. ten slalom miedzy sklepami jest jag pościg. Bardzo prosze aby ktoś polecił mi jakiś dobry model.... jestem początkująca więc nie wiem czym się kierować w wyborze orbiego... pozdrowinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziak000
aNileWe -> orbiterek wydaje się naprawdę fajny, ale zauważyłam że niestety obciążenie trzeba sterować ręcznie, no ja unikałam takich sprzętów gdyż dorzucisz trochę więcej kasy i masz gotowe programy treningowe itd. po dłuższym użytkowaniu jednak takie programy są bardzo fajne żeby urozmaicić ćwiczenia Sama oczywiście zdecyduj (wiem że chodzi zazwyczaj o środki finansowe-niestety) ale może lepiej poczekać, odłożyć coś i kupić pełen automat.. Poczekaj trochę i zobacz co też inni mówią o manual kontra automat :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziak000
iskierka -> ja na str 211 wypowiadałam się na temat mojego orbitka bardzo polecam- solidny, mały, mierzy tętno, mobilny bo ma kółeczka i w pełni automatyczny. podaje przykładową stronę z moim modelem, ale ja zapłaciłam sporo mniej więc wystarczy poszukać w necie http://fitbay.pl/1907-orbitrek-sigma-84672.ht ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! dziś był trening HIIT i ledwo zrobiłam 8 powtórzeń po 30 sek.rano robiłam pomiary i od 02.02 12 waga 2kg mniej jest fajnie!!!!!ale na nogach niewielki ubytek tylko 2cm za to w pasie 5 cm teraz to dostałam takiego kopa do ćwiczeń i myślę że za tydzień znów 1 kg w dół pozdrawiam wszystkich ćwiczących!!!!!!!!!!!:D :) :P :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierkaa w Decathlonie są też dobre, ja sama tam kupowałam ale dawno i takich jak ja mam już nie ma. Wydaje mi się, że z elektroniczną regulacją jest lepszy. U mnie nic się z tym nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie !!! :D Jak już wiecie mam na imię piotrek ;) Waga była 54 kg Jest 50 kg :D przez 2 tygodnie Dzisiaj Ćwiczyłem te inter... HIIT i powiem wam że nie dałem rady zrobiłem tylko 5 przeplatań i nie mogłem tchu złapać dawałem prędkość 30 -45 km / h po 30 sec i 1 min normalnie w prędkości 15 - 20 Km/h Ale się spociłem jak nie wiem co :D ;D :) ;) Jutro normalnie a we wtorek znowu interwał xD :) POWODZENIA DLA WSZYSTKICH AAA I ZRÓBCIE SOBIE STUPKI POD POSTAMI TO OSZCZĘDZA NAM WYSIŁKU PISANIA RUCH TO ZDROWIE < W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH > POWODZENIA DLA WSZYSTKICH :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joanna2012 i Madziak000 dziekuje za poradę;D.... jutro znowu poszukam .. a może w końcu znajde coś dla siebie.... do napisania..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwka - ja mam trochę tak, że im dlużej dni ćwiczę tym jest trudniej, ale mam nadzieję, że to minie, bo naprawdę jestem mocno zmobilizowana do walki! Gratuluję spadku, który już masz! :) aNileWe_ - witaj! Myślę, że na orbim sie fajnie ćwiczy niż na stepperze! Powodzenia! :) Iskierkaa - duży wybór orbiterków jest na allegro, ja kupiłam swój z niższej półki i jestem z niego bardzo zadowolona póki co! :) TT29 - zaraz poczytam o tym treningu, a możesz też coś więcej o nim napisać? :) gratuluję spadku!!! :) Ja zaliczyłam dzisiaj 25 min. na orbim! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziak000
aNileWe_ -> ten wygląda naprawdę fajnie, a co do koła to ja nie wiem czy to jest aż tak ważne- mój ma 7kg Piotrku-> GRATULUJĘ spadku i super zapału :) Ja zaliczyłam dzisiaj 85min !! JEE :) :) :) Jak się robi tą stopkę ? trzeba mieć swoje konto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etydyna
aNileWe_ kolo jest wazne czytalam rozne poradniki i napisali ze jezeli ma byc dobry orbitrek to musi miec min kolo zamachowe o wadze 7 kg potem juz nie ma takiej roznicy czy 7 czy 12 ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, jak jest kolo powyzej 6 to jest manualne ustawianie jak sa programy to z kolei kolo ma 5 kg nigdy nie mialam do czynienia z takim sprzetem dlatego ciezko mi wydac duzo (nie to, ze nie moge sobie pozwolic), bo jak nie bedzie mi to pasowac to szkoda wyrzucic pieniadze w bloto. jesli zakupie ten manualny 7kg kola to roznica miedzy uzytkowaniem tego programowanego 5kg jest jedynie w tym, ze automatycznie bedzie zmienial sie nacisk (niespodziewanie) a w manualnym musilabym przekrecic z 2 na 5 np. i odwrotnie? ?? czy sa jeszcze inne roznice, w samym uzytkowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mMadziak000 - tak, jak wchodzisz na FORU to u góry masz inf. żeby sobie "zarezerwować" nick! :) i wtedy nie ma możliwości, żeby ktoś używał Twojego nicku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziak000
JA mam koło 7kg i automat (a nie manual) więc się da znaleść :) Obciążenie uważam że jest bardzo ważne bo od tego zależy cały trening, a przeskakiwanie ręczne z 2 na 15 (jak w interwale) jest męczące bo koncentrujesz się na pokrętle a nie na ćwiczeniu pełną parą. Ja ćwiczyłam raz na siłowni na manualu i biegałam tylko na jednym obciążeniu bo mnie wkurzało to kręcenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdusia :)
witam, jestem tu pierwszy raz, Wasze odpowiedzi zmotywowały mnie do kupna orbiterka i pora robic coś ze soba mam 165cm wzrostu a waże 63kg i pora zrzucic co nie co :) dzis zamówiłam sobie THORNA E5000, mam nadzieje ze to będzie dobry wybór i wszystko będzie grało :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam teraz o tym treningu HIIT - dla mnie byłaby to idealna oszczędność czasu, jutro spróbuję, zobaczymy jak mi pójdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PANTERKA93
WCZORAJ PRZERWA DZIŚ ZNOWU 30 MINUT ZALICZONE . CZY JAK ĆWICZE NA GOTOWYCH PROGRAMACH TO TAK JAK BYM ĆWICZYŁA INTERWAŁY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panterka93
aNILEwe koło jest ważne czym cięższe tym trening jest bardziej płynny ważna też jest średnica koła zeby ruch był okrągły a nie jak w marzsu płaski ja mam thorna E5000 z tej firmy napewno coś dla siebie znajdziesz. kupawałam w sklepie 'sportowy raj ' to sklep internetowy pogadałam ze sprzedawcą i on mi też sporo doradził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za rady :) Ciagle czytam i sie motywuje :) Poki co rodzaje treningow te cale interwaly itp to czarna magia dla mnie. Jak juz kupie orbiego to zaczne to przyswajac bo poki co nic nie rozumiem :PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie wiedze zastuj wagi..pewno teraz 2 tygodnie bez efektu az zacznie spadac... Czekam i cwicze nadal Nie poddam sie. Mam cel- i chce cwieczyc..bede dzielna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbajocialo.pl
witam - czytajac wypowiedzi, ze ktos sprobowal interwalowego treningu HIIT - to bardzo sie ciesze, ze ktos skorzystal z moich porad :) Urozmaicenie treningow jestt bardzo wazne by ta rutyna ktora sie powoli wkrada w nasz trening nie spowodowala calkowitego zniechecenia do nich... Piotrku - teraz wytrzymales 5 zmian interwalu - ale niebawem bedziesz wytrzymywal cale 8 i pewnie wydluzal czas maksymalnego wysilku... Przypominam takze by robic takze dni przerwy bez treningu - bo organizm przez trening jest poddawany stresowi i moze to spowodowac przetreningowanie, wpedzenie w przeziebienie itd...tak wiec cwiczcie z glowa i nie nie rzesadzajcie z tym :) pozdrawiam www.zadbajocialo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbajocialo.pl
witam - czytajac wypowiedzi, ze ktos sprobowal interwalowego treningu HIIT - to bardzo sie ciesze, ze ktos skorzystal z moich porad :) Urozmaicenie treningow jestt bardzo wazne by ta rutyna ktora sie powoli wkrada w nasz trening nie spowodowala calkowitego zniechecenia do nich... Piotrku - teraz wytrzymales 5 zmian interwalu - ale niebawem bedziesz wytrzymywal cale 8 i pewnie wydluzal czas maksymalnego wysilku... Przypominam takze by robic takze dni przerwy bez treningu - bo organizm przez trening jest poddawany stresowi i moze to spowodowac przetreningowanie, wpedzenie w przeziebienie itd...tak wiec cwiczcie z glowa i nie nie rzesadzajcie z tym :) pozdrawiam www.zadbajocialo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×