Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość zadbajocialo.pl
witam - czytajac wypowiedzi, ze ktos sprobowal interwalowego treningu HIIT - to bardzo sie ciesze, ze ktos skorzystal z moich porad :) Urozmaicenie treningow jestt bardzo wazne by ta rutyna ktora sie powoli wkrada w nasz trening nie spowodowala calkowitego zniechecenia do nich... Piotrku - teraz wytrzymales 5 zmian interwalu - ale niebawem bedziesz wytrzymywal cale 8 i pewnie wydluzal czas maksymalnego wysilku... Przypominam takze by robic takze dni przerwy bez treningu - bo organizm przez trening jest poddawany stresowi i moze to spowodowac przetreningowanie, wpedzenie w przeziebienie itd...tak wiec cwiczcie z glowa i nie nie rzesadzajcie z tym :) pozdrawiam www.zadbajocialo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hertz
Cz ktoś użytkuje lub może coś powiedzieć na temat orbitreka firmy Hertz jestem zainteresowana jego kupnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów ;) chce sie pochwalić........dziś dostałam ORBIEGO!!!!! NARESZCIE!!UFFF....teraz moge zacząć realizować swój plam..... dziweczyny dzieki za rady ;) jurto zaczynam walkę z kilogramami(tymi niechcianymi)..... a mój sprzet to THORN 410.proszę o opinie tego modelu.... a jutro będzie JAZDAAAAAAA.....;) pozdrowinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! :) Ja poczytałam sobie o treningu HIIT, o którym wspomniała jedna z dziewczyn i dzisiaj zaczęłam! :) nie było tak źle, choć po sprincie nie mogłam złapać oddechu, ale się z tym liczyłam, swoją drogą chyba muszę jeszcze odrobinę przyspieszyć, ale to pewnie dam radę "biec szybciej" jak się trochę sprawię, bo tętno miałam na poziomie 85, a powinno być chyba 90-100. Nie wiem tylko jakie to tętno ma być przy rozgrzewce i na końcu! Pozdrowienia i trzymam mocno kciuki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś dzis szfankuje nie można wysłać wypowiedzi wrrr ... ale Wita:D dawno mnie tu nie było bo sie pochorowałam ;/ dzis biegne na silownie bo juz nie moge bez orbiego :) Iskierkaa powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam szanowne koleżanki i nielicznych kolegów w związku z tym, że cały czas pojawiają się pytania "jaki orbitrek kupić" napiszę jak to było ze mną 1. zbyt duża liczba opinii typu "po tygodniu zaczął stukać", "co dwa dni dokręcam śruby i smaruję" przekonała mnie żeby nie kupować sprzętu za 1000zł z allegro 2. oględziny organoleptyczne w Decathlonie i Intersporcie - zauważyłem, że tradycyjne orbitreki np. o długości kroku 35cm mają niewiele mniejszą wysokość kroku, co powodowało u mnie ból w kolanach (a mam sporą nadwagę) 3. zdecydowałem się na zakup Kettlera Unix MX - długość kroku 48cm, wysokość 14cm, nic nie boli, nic nie stuka, nic nie puka, trzy lata gwarancji drzwi-drzwi, jedynym minusem jest manualne sterowanie ale to nie problem co 5 minut przekręcić pokrętło. Jeszcze jedno, dołączony klips na ucho do pomiaru pulsu działa w 100%, pas napiersiowy nie jest potrzebny. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie zakończyłam pierwszy trening z orbim..... i powiem szczerze,że nie było tak źle jak na nowicjuszkę(2 x 5 min z przerwą 1 min) ;D koło zamachowe ma 12 kilo a przy najmniejszym oporze da się wytrzymać. Moje postanowienie to stracić do wakacji jakieś 10/15 kg-oczywiście stopniowo!!!Jedna mama w domy ma też sporo obowiązków ;)Mam zamiar ćwiczyć przez 1 tydzień 3 x dziennie gdzie czas treningu to 2 x 5 min,a potem wydłużę czas na 2 x 10 min /3 x dziennie.Trzymajcie kciuk za mnie ;D.... jestem tak zmobilizowana ,że teraz już nie popuszczę!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbajocialo.pl
witam - z tym tetnem przy HIIT jest tak - ze na poczatku powinnas spokojnie zaczac by przygotowac organizm do wysilku.. lekko by cialo sie rozgrzalo, sciegna i miesnie... pozniej wchodzisz na takie srednie obroty i po tym jak jestes juz gotowa do interwalow to zaczynasz juz najmocniej jak dasz rade przez ta ustalona ilosc czasu ktora bedziesz robic.. robisz takich np 8 zmian i na koncu musisz wyciszyc organizm -tak bys schodzac z urzadzenia juz nie "sapala" tylko fajnie sie juz czula...na zakonczenie dobrze jest porozciagac sie - zrobic stretching szczegolnie nog :) jesli przy Twoim maxie mialas 85 tetno - to raczej niemozliwe - i najprawdopodonie urzadzenie nie pokazuje rzeczywistej wartosci tetna - tak bywa w sprzecie sprzedawanym na potrzeby treningow domowych... Firma ketler robi dobry sprzet na lata - ale co do tych klipsow na ucho, palec to potrafia swietnie dzialac - ale tez bywa ze sie potrafia popsuc - u nas w pracy po naprawie nie pokazuje dokladnego odczytu tetna niestety... pozdrawiam sklep@zadbajocialo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziak000
Witam po małej przerwie :) aNileWe_ -> przepraszam że nie odpowiedziałam wcześniej- ten orbi z linku to dokładnie mój :) znalazłaś :) naprawdę bardzo polecam, nic nie stuka nie puka nie odkręca się i jest automat :) no i jest bardzo zgrabny! przeczytałam opinię z wczoraj że "grubykrzys" też potwierdził że kręcenie pokrętła jest dość uciążliwe szczególnie dla treningu interwałowego PANTERKA93-> zależy jaki program używasz- interwał to taki że najpierw biegniesz na niskim obciążeniu a później raptownie na bardzo wysokim chwilę i znowu na najniższym- na pewno masz taki program u siebie, poszukaj :) inne programy służą do np fat burning albo "schody" itd.. agus903 -> dziękuję za pomoc ze stopką, dziś się pobawię tym :) JA też czytam ostatnio sporo o HIIT i powiem że jestem przekonana że to jest dobry rodzaj treningu, dzisiaj sama spróbuję :) chętnie sobie urozmaicę trening :) York 202 12-> nie poddawaj się :) ja właśnie tydzień temu też miałam przestój , a nawet waga podskoczyła o niecały 1kg, byłam zła.. :( ale ćwiczę dalej i ważę się codziennie- dziś weszłam na wagę a tu zaskoczenie... od 16.02 do dzisiaj spadek 1,3kg ! no to boju! pełna motywacja :) więc u Ciebie na pewno też tak będzie! bądź dzielna :) iskierkaa-> trzymam kciuki za Twoje treningi ! ja również muszę zrzucić tyle co ty, więc chętnie będę Ci kibicować ;) jeśli mogę coś poradzić to spróbuj nie robić przerwy po 5min. , najlepiej 10 min bez przerwy i dopiero przerwa- możesz iść/biec wolniutko jak się bardzo męczysz, byle by wytrzymywać coraz dłużej bez przerwy- tak się ćwiczy wytrzymałość na początku :) jak dojdziesz do 20min bez przerwy to będzie już naprawdę dobry trening- bo lepiej raz dziennie 20 min. niż 3 razy dziennie po 10min. bo chodzi o to żeby ciało się rozgrzało i zaczęło spalać zbędny tłuszczyk :) poczytaj tą stronę: http://www.cwiczeniabrzuch.pl/bieganie.php polecam bo ja z tej strony ćwiczę brzuszki :) bardzo fajne porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziak000->dzieki za dobrą rade.... dopiero uczę sie jak doskonalić trening aby były rezultaty...;) tak to jest gdy się zaczyna coś nowego...oczywiście trzymam kciuki za Wszystkich ... powodzenia i JAZDA..... hi hi hi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Madziak000 i iskierkaa także walczymy razem :):) ja już po silowni 40 min machania i wskoczyłam potem na bieżnię ale tylko 3,5 min bieglam reszta marsz do 10 min żeby było :) zobaczymy co wyjdzie z tego Naszego machania mam nadzieje że cel osiągniemy :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po treningu HIIT -> 2 min. rozgrzewki, 45 sek sprint i 2:15 min. trucht - 6 powtórzeń, 1 min. spokojnie Ledwo wytrzymałam.. cały czas jestem mokra.. Chciałabym 1min sprint i 2 min. trucht- 8 powtorzeń -> wiecie czy tak jest dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbajocialo.pl
tak - taki interwal jak najbardziej moze byc ;) tylko pamietajcie by codziennie nei robic HIITa - bo obciaza uklad immunologiczny.. dajcie sobie takze jakies dni wolne w walce z niechcianym tluszczem. pozdrawiam www.zadbajocialo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem ja czekam na nową oferte w sklepie i podczytuję Was dalej. Śni mi się po nocach, że "biegam" na orbim i modeluję ciało (tak już którąś noc z rzędu). Nie mogę się doczekać zakupu, i mam nadzieję, że zapał nie osłabnie jak już to się zdarzy. Póki co brzuszki i jakieś tam podstawowe ćwiczenia na uda. Zakupiłam pas na brzuch. Jakieś początki są :) Wszystkim życzę spadku wagi :)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ;) przed chwilką skończyłam bieganie na orbim. I jestem z siebie dumna....biegałam truchtem przez 21 minut!!!!! jak na początkującą to myślę że nieźle .... czyli nie jest ze mną beznadziejnie ;)..... pozdrawiam i do dzieła kochani!!!!! Madziak000-> postarałam dostosować do twoich rad i trening jest o wiele wydajniejszy..dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaiw
Hej Wczoraj zakupilam orbiterek york fitness 202.Drogi wprawdzie (2200zl)ale mam nadzieje ze warty swojej ceny.Bardzo chcialabym schudnac pare kg.Mam 174cm i 77kg.Jak uwazacie w jakim czasie mozna zobaczyc pierwsze rezultaty?ile cwiczyc?dodamze 3 razy w tyg chodze na Zumbe fitness.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różne macie sprzęty. Jedni bardzo tanie i nie narzekają, inni z kolei drogie i są również zadowoleni. To manualne, to auto, większe koło, mniejsze koło... Dlatego proszę o opinię w takiej kwestii: Jeśli mam do wyboru 7kg kolo ale manualny a 5kg i automat to który wybrać?? Ma ktoś orbiego z firmy reebok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaiw
Zastanawialam sia nad reebokiem i mysle ze to fajny sprzet i ma dosc dobre opinie,jednak wybralam yorka..ja osobiscie kupilabym 5 kg automatyczny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziaiw i jak po pierwszym treningu ? to byl w ogole pierwszy raz na tego typu sprzecie?? bo ja nie mam porownania, w ogole nie wiem jak to jest masz kolo 5 kg, uwazasz ze plynnie ci szlo? napisz cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaiw
Chcialabymjuz cos napisac więcej ale dopiero wczoraj go zamówilam i czekam az przywiozą...na bank nie bedzie lekko bo cwiczylam juz na tym na silowni,ale warto ..mam nadzieje..bylam 2 dni temu u dietetyczki czekam na dietke rowniez..okazalo sie ze nie chudne bo jem za malo;)zobaczymy..za jakis czas napisze jak mi idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie czekam z niecierpliwością na pierwsze relacje :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaiw
Powodzenie również;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że siedze już ponad 3 godziny i szukam w necie modelu dla siebie. Co chwilę zmieniam zdanie. Mieszkam w Irlandii i tu są nieco inne marki. Może sprowadzę z Pl i znalazłam dość ciekawe (tak mi się wydaję) modele, dość bogate w programy itp. http://www.dakrosport.pl/product/ORBITREK-THORN-KH-706-MOTORIZED-KH-706/?id=61 - 1049zł http://www.dakrosport.pl/product/ORBITREK-THORN-KH-707-MOTORIZED-KH-707/?id=60 - 1099zl http://www.dakrosport.pl/product/ORBITREK-YORK-X-ASPIRE/?id=120 - ten mogę kupić u siebie za 340 euro Co powiecie?? Obiecuję, że jak juz kupię to przestanę truć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaiw
Jestem za yorkiem,to dobry sprzęt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadbajocialo.pl
york to stara firma specjalizujaca sie glownie w sprzecie domowym - ewaluowala przez kilkanascie lat od kiedy byla stycznosc z pierwszym moim sprzetem - oczywiscie ewalowala na plus.. York najczesciej robi dobry sprzet - o wiele lepszy od tych marketowych sprzetow... napewno jest duzo lepszy od firmy Thorn.. Moze gdzies bedziesz miala dostep np do sprzetu firmy Ketler - jest drozszy od Yorka i lepszy.. pozdrawiam www.zadbajocialo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thorniaczkaaa
thorn to polska firma ale dużo osob ma orbiterek z tej firmy i mało kto narzeka.. czytałam wiele opini i moze z jedna spotkałam sie z negatywna :) jest stabilny cichy i ma sporo programów jeśli chodzi już o te orbiterki marki thorn z wyższej półki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×