Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

becia becia bardzo dziękuje za rade. Właśnie czekam na orbitreka i musze się przygotować, żeby efekty były jak najlepsze. Dostawa we wtorek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia Becia
Dziewczynki, na allegro tych spodenek neoprenowych jest od groma , ja mam dokładnie takie: http://www.allegro.pl/item299346838_spodenki_neoprenowe_s_xxl_ekspresowe_odchudzanie_.html ale żebyście nie były rozczarowane - spodenki to GACIE z pianki grube, sztywne i nie do chodzenia, to znaczy - nosi się je nie tak komfortowo jak legginsy. Ja - gdy je otrzymałam - mało nie padłam z wrażenia teraz się trochę przyzwyczaiłam i już lecę w nich na orbitreku jak tylko mogę, ale na nie zakładam jeszcze leginsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thomas_26
Witam! Jeżeli chodzi o pas to ja mam THORN'a - słyszałem że te tańsze to tandeta która się rwie po kilku użyciach, ja mojego "molestowałem" przez prawie cały okres ćwiczeń (tj. ok 5 m-cy) i orpócz lekkiego zmechacenia w miejscu gdzie przylepiałem rzep nic się z nim nie dzieje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia Becia A nic Ci sie nie dziej z tymi spodenkami?nie przecieraja sie nigdzie?bo czytalam jakas opinie ze po m-cu komus zaczely sie przecierac. Te spodenki maja byc opiete czy normalnie maja lezec jak spodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia Becia
fitneska 22 Witaj, ja kupiłam spodenki na allegro od "sklep_mmo", oczywiście kupisz od kogo chcesz ale moje są solidne, porządne, identyczne jak te do których link podałam wcześniej, 2 lata pisemnej gwarancji, faktura i paragon, używam je codziennie od początku grudnia, piorę często - bo he he wymaga tego higiena (wszak zawsze s mokruteńkie), ręcznie (bo tak zaleca producent). Moje spodenki są - wiadomo - adekwatnnie do figury - na udach ciasnawe, na brzuchu luźne, no i ja oczywiście mam rozmiar XL.Portki są niewygodne i sztywniawe, zreszta - sama zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia Becia Jeszcze jedno pytanko-one sa do kolan?i pod sam biust?bo tak ktos na jakims forum pisal?Dzieki z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia Becia Jeszcze jedno pytanko-one sa do kolan?i pod sam biust?bo tak ktos na jakims forum pisal?Dzieki z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EHidna
Czesc Wam! Zaczelam cwiczyc we cztery dni temu... przyznaje,ze jest ciezko..pierwszy dzien to ledwo co 10 minut..kolejny zwiekszylam o 5 minut i dzisiaj juz cwiczylam 40 minut...i czulam ze moge jeszcze..jedyne co mi sie dotychczas poprawilo to samopoczucie.. i lepiej oddycham...Waze 78 kg prage wazyc ok 65kg wiec mam nadzieje ze mi sie uda... podzrwaiam wszystkich ps. mam tego Thorna 4145 KOŁO 12,5 KG i musze powiedziec ze licznik dziala... ze nie wiemczy wszystkie srubki sa dobrze przykrecone ale mam wrazenie ze cos kolo troche stuka jakby bylo niedokrecone..ale sprawdze srubki moze to wina srub...a i jezdzi wiec najlepiej cos pod niego podlozyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia Becia
Fitneska 22 Neoprenki ha ha są do kolan i niemal pod biust he he he. Niczym gorset. Ale może to tylko na takim grubawym kurduplu jak ja. Buziaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zakupiłam na allegro.pl za 269 zł. (w jakiejś promocji). Lada dzień ma nadejść:) Jak dojdzie oczywiście powiadomie, jak się sprawuje....:D pozdr. :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomibushi
Witam. Właśnie dołączyłam do Waszego grona użytkowników orbitreków. Ja zakupiłam orbitrek magnetyczny firmy BODY SCULPTURE, model 6640 za 535 zł w sklepie www.sklepfitness.com . Przyznam, iż najpierw dokładnie przeczytałam Wasze opinie. Jestem bardzo zadowolona z tego sprzętu. Pracuje cichutko, SAMA GO NAWET ZŁOŻYŁAM :) mój pan pomógł mi go tylko wnieść na piętro, gdzie ćwiczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezencik na 25 urodziny
witam, wszystkich! mam taki sprzęt jak Thomas, jest oki, od dzis zaczynam cwiczyc, po 40 min , od tygodnia nie jem miesa czerownego, za to wiecej warzyw, zero chleba -tylko pieczywo chrupkie, pije soki itd,zgubilam kilogram, moj bład polegał na tym ze ćwiczyłam zbyt intensywnie i mi się miesnie zaczęły robic-a nie o to mi chodziło, wiec teraz bede ćwiczyc ostrozniej, chce zrzucic pare kilo -to taki prezent dla siebie na 25 urodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja:) niestety nie mam orbiterka ale chodzę na siłownie, tylko mam pytanie: ile ćwiczyć i przy jakim obciażeniu, by spalać tkanke tłuszczowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monsiu
witam wszystkich, Becia becia-już jestem i mam następujące spostrzeżenia: 1 - mam spodenki neoprenowe z decathlonu za 60 zł.które dokładnie tyle samo kosztuja na allegro,są jak gorset-sięgaja prawie biustu i do kolan.Wyglądają jak pianka płetwonurka(mąż się ze mnie nabija),ale dzięki nim się POCĘ-tylko pod nimi,nigdzie indziej:( ćwiczę równo 60 min na obciązeniu nr 5 na 10 stopniowej skali na orbitreku Kettler Vito XS-orbitrek magnetyczny,kupiony za cięzkie pieniądze. Sam orbitrek-jest stabilny,ale trzeszczy okropnie,zwłaszcza prawy pedał. mam prośbę do wszystkich uzytkowników,zwłaszcza Ketllerów-czy Wasze też trzeszczą?Co pownnnam zrobić,żeby był bezgłośny? Co do orbitreka samego-nie ma pomiaru kalorii,tylko kilodżule, nie wiem,ile kalorii spalam bo nie wiem,jak to przeliczyć. Sprawa następna-jakim sposobem Wy jeździcie 20 km przez godzinę? Ja jadę z prędkością około 8 km/h i to jest max.Szybciej też mogę,ale tylko kilka minut. Nie wierzę w osiągnięcia pt. 20 km dziennie-to jest mało prawdopodbne,zwłaszcza przez 45 min,jak niektórzy piszą. niestety,nie udaje mi się codzinnie ćwiczyć,bo wieczorem padam na twarz,jak dzieciaki zasną około 21.00 to już ni emam siły się ruszyć i teraz mam remont,więc też nie mam jak ćwiczyć. Co do pocenia-przejeżdżam 8 km przez 60 min,spalam około 3000 kilodźuli i wcale się ni epocę ani nie męczę.Gdyby nie te gatki neoprenowe to kropla potu by ze mnie nie spadła. Jak Wy toi robicie,że po 20 min schodzicie mokre i zmęczone? Wcześniej jeździłam na niższym obciązeniu i było jeszcze gorzej,bo w ogóle nie czułam żadnego wysiłku fizycznego,a lubię się zmęczyć. Co do prochów-brałam Bio CLA i Therm Line-zero efektów.Szkoda kasy.Teraz mam plastry odchudzające i też zero efektów.Może L-karnityna coś da-spróbuję z nią. Do Becia Becia-ta mata pod orbitreka kosztuje dokładnie 60 czy 70 zł w decathlonie i tyle samo na allegro-polecam.Kocyki też sięślizgaja na panelach,a mata nie. czekam na Wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groobaa
Zapytam wprost. Co sądzicie o tym? http://www.allegro.pl/item299360583_mega_orbitrek_magn_obciaz_az_15o_kg_puls_gw24.html 7 kg wystarczająco na 170 cm wzrostu? czy 8/8 na 7kg kole to takie same obciążenie jak 8/8 przy 12,5? Gdzieś wyczytałam, że nie tylko koło zamachowe jest ważne, ale cały jego mechanizm i dlatego tak się chwalą tym THORNem 4145 ale 12.5 kg to jest cały mechanizm i ponoć trzeba patrzeć na ogólną masę orbitreka, bo aż nieprawdopodobne jest, żeby orbi z 10kg kołem ważył 30kilo... Kupuję orba w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Choina poszła won, fotel niedługo pójdzie won więc miejsca przybyło :) Co polecacie na spalenie tkanki tłuszczowej? Tylko niech się nie wypowiadają panie co mają 55 kg przy 165 cm, bo drogie panie skąd u was ma się pojawić tkanka tł.? Może mogłaby się jakaś tęższa użytkowniczka orbików wypowiedzieć? Będę bardzo wdzięczna! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monsiu Ale sie napisalas :-) Zdecydowanie za duze masz obciazenie.Juz wiele razy bylo o tym pisane.Im mniejsze obciazenie tym lepiej i wcale nie musisz byc cala mokra,by byly efekty.Cos tam napewno sie meczysz.:-) Na duzym obciazenie rozbudujesz sobie miesnie. Sprobuj jezdzic tak aby Twoj puls byl pomiedzy60,70 – 80% maksymalnego tętna,masz przeciez czujniki w raczkach,wiec sprawdzaj co jakis czas. Poszukaj na necie zamiane kilodzuli na kalorie,moze wtedy bedziesz miala wieksze rozeznanie,jezeli to dla Ciebie takie wazne-uwazam ze wazne jest to ze cwiczymy ,a ile kalorii spalimy to nieistotne,bo kazdy licznik podaje szacunkowo i na kazdym orbitku bedzie inaczej. Ja cwicze 45 min/dziennie-obecnie jestem chora ,wiec mam przerwe i boje sie ze te 2 kilo co mi spadlo powroci.Wyczytałam w instrukcji Yorka(mialam go kiedys,ale sie zepsul i oddalam),ze cwiczenia powyzej 60 minut moga przyniesc wiecej szkody niz pozytku. Pamietej ze L-karnityna tylko wtedy Ci pomoze kiedy bedziesz cwiczyc-i bierz ja ok30-40 min.przed cwiczeniami ,najlepiej jakbys cwiczyla ok.5 godzin przed snem,bo mozesz miec problemy z zasnieciem. Ja tez zastanawiam sie nad tymi spodenkami z Decathlona,tylko dlatego ze jest mozliwosc zmierzenia. Wedlug tej strony 1kaloria = 4,184 kilojule ttp://tabelekaloryczne.w.interia.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIKORA
GROOBAA Ten orbitrek wyglada calkiem niezle ,parametry tez calkiem dobre. Przewaznie kierujemy sie tym co sie nam podoba i jakie ma parametry.Widac ze pedaly sa przymocowane bezposrednio do kola to dobrze.Jest wysoki to bardzo dobrze.Co prawda nie jest magnetyczny,ale cala reszta wyglada korzystnie. Na spalanie tkanki polecaja L-Karnittyne, jeszcze nie uzywalam , ale zamierzam sobie to kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIKORA
FINESKA22 Jak dziala L-Karnityna, tylko pomaga spalac tkanke tluszczowa czy tez rozbudowac miesnie???:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
L-karnityna dziala na spalanie tkanki tluszczowej,pod warunkiem,ze cwiczysz.Miesnie rozbuduja sie wtedy,gdy nawet nie bedziesz brac LK,ale bedziesz na wysokim poziomie jezdzic. Aha,LK nalezy brac 1000mg,czyli 2 tabletki,w przypadku LK 500 Forte Plus. Jak mialam zwykla to bralam 3,inaczej nie bedzie efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monsiu
Fitneska 22-dziękuję za wskazówki.Spróbuję pojechać na niższym obciążeniu,ale lubię się zmęćzyć,a na niższym będzie ciężko:( Same kalorie nie są dla mnie aż tak ważne,ale czasami z ciekawości chciałabym wiedzieć,ile ich spaliłam. Jedyne co misię mećzy to stopy-tak drętwięją po 20 min jazdy,że w ogóle ich nie czuję.Daję radę 60 min ale na zupełnie zdrętwiałych stopach.Potem się rozciągam około 10 min i wszystko wraca do normy. Czy ktoś z Was ma problemy z trzeszczącymi pedałami orbitreka? Żeby przejechać w 45 min 20 km to się trzeba mocno nabiegać.To prawie pół maratonu,a rekord w maratonie to nieco ponad 2 h. Dlatego mało prawdopodbne mi się wydaje przejechanie 20 km przez 45 min, ale ok- nie będę się kłócić. Może każdy orbitrek liczy inaczej. Pozdrawiam i czekam na dalsze opinie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groobaa Jeszcze raz napisze,ze nie dokonalabym zakupu sprzetu przez Internet zanim bym nie wyprobowala w sklepie.Dlaczego?dlatego,ze ruch eliptyczny jaki bedzie nam towarzyszyl podczas cwiczen jest bardzo wazny. Taki sprzecik -ponizej link kiedys mialam zakupic,ale pojechalam do sklepu i jak wyprobowalam to stwierdzilam,ze czuje sie jak na skladaku-taki plytki,niepelny byl ruch.Jak ktos nie ma rozeznania,to kupi i sie cieszy.Mialam wczesniej Yorkax720 ,wiec mialam tez punkt odniesienia.No,coz zepsul sie. http://www.unicornsports.pl/sklep,1707,,,03,,pl-pln,416515,0.html Moja rada-wyprobuj i jak w necie sa tansze to wtedy kup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha,co do ciezaru kola ,to rozne sa konstrukcje.Ktos kiedys mi powiedzial,ze sa firmy,ktore maja tak skonstruowany mechanizm ze kolo 5kg,potrafi dac taki ruch jak 12 kg.Zaznaczam,to powiedzial mi pan ze sklepu internetowego.Chociaz mialam w sklepach okazje wyprobowac kolo 6 kg i 8kg i dawalo wycisk.Byc moze mial racje.Ja mam Domyos VE 750 z Decathlona i ma wiecej funkcji niz York,ktory kosztuje ok.1800(nastepca modelu,ktory mi sie zepsul).To taka ciekawostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj,chyba wpadlam w trans pisania,ale coz,jak sie jest na chorobowym,to mozna sobie pozwolic.:-) Monsiu,napisze Ci tak: oczywiscie w przyblizeniu,bo rozne jest tempo jazdy , obciazenie oraz program, jak jezdzilam na yorku to w 45min robilam od14,23km-17,23km i spalalam ok168-213 kalorii. Na obecnym sprzecie z Decathlonu w 45 min-od12,90kmdo14,45 km,a kalorii spalalm 178-271.Tak wiec dane sa podobne ,szacunkowe. Im wieksze obciazenie spalisz wiecej,rozbudujesz miesnie ale przejedziesz mniej ,bo bedziesz zmeczona i odwrotnie. Ale sie napisalam.Mam nadzieje ze odrobinke komus chociaz pomoglam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIKORA
MONSIU mi tez dretwieja stopy, ja na chwilke sie zatrzymuje i ruszam nimi az dojda do siebie. Taka mala przerwa napewno nie zaszkodzi. Fitneska22 dzieki.Ja czytalam na ten temat ,ale chcialam zasiegnac opini kogos kto uzywal LK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groobaa
Zdecydowałam się. Po wszystkich forach, wyborach, analizach cenowych, jakościowych, producentowych etc (a niestety niewiele jest modeli >120kg) Jeszcze w tym tygodniu zamówię tutaj http://sport.sirco.pl/produkt/71/ORBITREK%20DO%20150KG.html Zaskoczyła mnie teoretycznie wąska podstawa - ale pisałam do dystrybutora i napisał, że jest to rzeczywista szerokość podstawy, a niektóre opisy traktują o szerokości CAŁEGO orbiego. Stąd różnice. Dlaczego zrezygnowałam z tego Laubr Sport'a? Bo niektórzy sprzedawcy podają, że max obciążenie to 120 a inni, że 150. Napisałam do jednego z nich i powiedział mi, że kiedyś pisano w instrukcji, że jest do 150 kg a obecne instrukcje mówią o 120 kilogramach... Wszystko to strasznie skomplikowane. Wiem, że potrzebuję orbitreka bo jest to jedyny sprzęt który może mnie zmobilizować do ćwiczeń. Nie kręcą mnie żadne steppery, bieżnie, a tym bardziej rowerki magnetyczne. Poza tym jestem w stanie jeszcze wydać 600 złotych i znieść ewentualne stanie sprzętu w pokoju bez używania. Po prostu nie jestem w stanie wydać 1500 zł na sprzęt który nie wiadomo czy mi przypasuje. Inny aspekt - nie wszystkie orbitreki są sprzedawane w sklepach stacjonarnych więc nie każdy model jestem w stanie wypróbować. Te w hipermarketach to prawie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groobaaa
poniżej 100 kg. Podoba mi się ten Kettler Verso 307 który jest obecnie w makro ~1400 zł, ale nie chcę wydawać tyle (o powodach wyżej) Myślę, że do wszystkiego można się przyzwyczaić o ile się ma CEL i postanowienie :) Ja te dwie rzeczy posiadam i jestem strasznie zdeterminowana. Zwłaszcza iż większość dnia z nudów po prostu spędzam przed PC i mogę ten czas z pożytkiem poświęcić na ćwiczenia dzięki którym nawet jak nie uda mi się dużo schudnąć to przynajmniej poprawi mi się kondycja. [przepraszam za 3 posty ale coś forum szwankuje, najpierw tylko połowę mi "przyjęło", a potem pokazał się pusty...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×