Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kachnawielgachna

orbitrek-zalety i wady

Polecane posty

Gość 55 i więcej
Witajcie ja też bm chciała do Was dołączyć , powedzcie czy warto kupić taki orbitek a możę ktoś ma i dał by o nim opinie , cieszy się dużą popularnośćią na allegro , dużo osób kupiło http://allegro.pl/orbitrek-magnetyczny-fitness-rower-evo-sport-i3573150521.html Nie wiem czy warto inwestować w droższy sprzęt , bo nie wiem czy nie znudzi mi się hihi , ale możę z Wami w grupie będzie większe wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba żartujesz, przy 90 kg takie badziewie? Rozleci się po kilku treningach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Ani: przecież to jest rowerek, a nie orbitrek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kseńka 1
Witam wszystkich. Od dawna i dosyć intensywnie uprawiam Nordic Walking ale w tej chwili muszę zrobić sobie przerwę. Mam w domu całkiem fajny rowerek ale brakuje mi moich kijków i dlatego chcę przestawić się na orbitreki. Nie mam za dużo kasy więc chcę sprzedać swój rowerek i znalazłam na allegro coś takiego "Orbitrek Elektro Magnetyczny ROGER BLACK do 125KG" i "Orbitrek Magnetyczny 2w1 Roger Black Silver Okazja". Napiszcie mi proszę co o tym myślicie. Liczę na Wasze opinie. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia717
Witajcie:) chciałabym do Was dalaczyc aby miec pełna motywacje do ćwiczen:).Własnie w sobote skonczyłam diete kopenhaska i schudłam na 8 kg :) zaczęłam z waga 70 kilo teraz jest 62 a chce zejsc do 55 do wagi jaka miałam kiedys ,ale chce to zrobic cwiczeniami aby tez ujedrnic .Ogólnie walke z odchudzaniem zaczelam jakies 2 lata temu i bylo 78 kg wiec cos juz spadło ale to jeszcze nie to a wiem ze orbitrek jest dobry a posiadam ten sprzet wiec biore sie do roboty ,dzis przejechalam 4 km w 45 minut spalonych kalorii 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania, nie ściemniaj, dopiero co nie odróżniałaś orbitreka od rowerka i pytałaś nas o zdanie, a teraz nagle wcielasz się w doświadczoną i polecasz konkretne modele. Tutejsze panie-reklamy są coraz bardziej ograniczone umysłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ako_78
Witam! Sprzęt mam od wczoraj, YORK 202. Mąż wybrał kierując się jakimiś forami internetowymi i opinią sprzedawcy w Go Sporcie. Będziemy ćwiczyć razem. Oczywiście nie równocześnie :) On na masę ja na figurę. Oboje mamy do zrzucenia parę kilo. Zobaczymy jak to będzie... Trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Menia81
Hello:-) Ale mnie tu dawno nie było...Kochane dziś mija 2 miesiąc jak biegam na orbim-starałam się codziennie mniej więcej po 1 godz. , bez specjalnej diety(jedynie ograniczyłam słodkości które niestety uwielbiam)co by mieć siłę do fizycznej ciężkiej pracy.No i stwierdzam efekty: mam ładnie podniesioną i jędrniejszą pupę,zmalały i to bardzo fałdki tłuszczu na plecach,uda robią się smuklejsze i co najważniejsze nie mam już takich boczków i ta nieszczęsna opona na brzuchu jest już dużo mniejsza.Co do kilogramów to nie wiem bo nie ważyłam się zanim zaczęłam biegać ale mam nadzieję że i tam coś spadło:-)Przypuszczam że gdybym trzymała dietę tak jak być powinno to efekty byłyby fenomenalne.Mam nadzieję że choć troszkę Was zmotywowałam:-)Piszcie jak jest u Was:-) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość foooczka
Witajcie planuję kupić jakiś dobry sprzęt tak do 700zł używany oczywiście bo wiem że nowego do tej sumy to raczej porządnego nic nie dostanę - chcę zgubić 20kg i wierzę że ze sprzętem i z waszym wsparciem się uda :) może któraś z was ma jakiś używany sprzęt a już nie używa? (woj łódzkie) pozdrawiam Was dziewczyny :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam! Jestem nowa mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do swojego grona :) od wczoraj zaczelam jezdzic na orbitreku , mam zamiar jezdzic po 45 minut na poczatek a pozniej stopniowo dokladac , mam dosc duzo do zrzucenia bo az 30 kg!... Wczoraj zeszlam z orbiego cala mokra!.... Co do diety, nie bede miec zadnej konkretnej... Po prostu zero slodyczy, czipsow i napoi gazowanych oraz oczywiscie mniejsze porcje jedzenia .... Mam nadzieje ze to cos da bo mam dosc swojego wygladu !! Moj chlopak mowi na mnie kluska!! Trzymajcie za mnie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienia1992
witajcie :D przeczytałam wszystkie wypowiedzi w tym temacie całe 305 stron i widzę, że to działa :) sama posiadam orbitek z tym, że nawet nie mam pojęcia jaki... brat poprostu przywiózł go kiedyś i tak sobie stoi :) w ciągu roku zrzuciłam 10 kilogramów ćwiczyłam od czasu do czasu tak samo z dietą było teraz od 3 tygodni intensywnie ćwiczę (od poniedziałku do piątku-wiadomo jak to w weekend) i regularnie się ważę. po tygodniu zrzuciłam kilogram bez żadnej diety ! ostatnio się nie ważyłam ale zauważyłam po ubraniach że uda mi zeszczuplały i to mnie najbardziej cieszy! teraz dorzuciłam do tego wszystkiego regularne posiłki, picie jak najwięcej wody i codziennie zjadam mały jogurt naturalny na drugie śniadanie, żeby dostarczyć białka, ostatni większy posiłek zjadam ok 17 a potem tylko jabłko ewentualnie jakiś jogurt owocowy (poprostu coś zdrowego) sama nie wiem z czego te efekty są coraz lepsze ale wracając do orbitka-MUSZĘ ZAINWESTOWAĆ W NOWY!!! PORADŹCIE COŚ wiadomo przy mojej wypłacie nie naszaleję ale powiedzcie NA CO SZCZEGÓLNIE ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE bo w moim coś strzela tak okropnie!!! aktualnie ważę 83 kilogramy, chciałabym do września zejść do magicznej liczby 70 kilogramów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja mam taki problem - podłogi w mieszkaniu są z desek. Nie panele tylko właśnie prawdziwe deski. Kładziono je ok. 30 lat temu i teraz każda trochę inaczej odstaje, są krzywe, skrzypią itd. Nic z tym nie zrobię bo mnie nie stać. Czy na takie podłogi opłaca się kupić orbitreka? Chociaż używanego i z tych gorszych? Powinien chociaż z miesiąc wytrzymać? Czy może lepiej sobie darować i kupić używany rowerek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na podłogę to ja nigdy nie oszczędzę - już kilka lat temu robiłam "rozeznanie". Może pod sam sprzęt coś podłożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola 0807
Hej zakupiłam w końcu orbitreka kettler rivo m i teraz zaczynam ćwiczyć. Mam 176cm wzrostu i ważę ok. 65kg chodzi mi głównie o ruch, ponieważ pracę mam siedzącą i powoli kręgosłup i stawy kolanowe dają o sobie znać a przy okazji chciałam troszkę schudnąć głównie nogi. mam pytanie na jakim obciążeniu powinnam ćwiczyć aby mój trening był efektywny i żebym nie miała ogromnych mięśni ramion i nóg? dziękuję za dobre rady i biorę się do pracy nad sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola, ja też mam Rivo M, ćwiczę głównie dla podtrzymania kondycji. Moim zdaniem to dość wymagający sprzęt, zresztą na pewno przekonałaś się, że na początku bywa trudno. Mnie w zupełności wystarcza najmniejsze obciążenie, ćwiczę zwykle 1 godzinę, 3 razy w tygodniu. Mam bardzo szczupłe nogi i nie było tam czego zrzucać, ale nabrały ładniejszego kształtu (choć na początku nawet puchły nieprzyzwyczajone do wysiłku). Trenuję w ten sposób ok. 4 miesięcy i nadal muszę uważać, aby nie przetrenować nóg, na pewno nie jestem w stanie ćwiczyć codziennie - kondycja jest, ale nogi czasem odmawiają posłuszeństwa. Dlatego zawsze ostrzegam, żeby nie przesadzać z treningiem i dać odpocząć mięśniom. Obciążenia nie zwiększam, ale dość znacznie w te 4 miesiące poprawiłam prędkość. Jeśli chcesz trochę schudnąć, to najlepszy będzie dłuższy trening przy małym obciążeniu plus dopasowana dieta. Mięśnie na pewno od tego nie urosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry. Czy któraś z Pań może mi powiedzieć czy orbitrek marki Schmidt (nie wiem dokładnie jaki model) używany za 250 zł to dobra okazja? Czy to znana firma i marka czy raczej z tych gorszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja o tej firmie nie słyszałam. Znane firmy to np. Kettler, York, Reebok. Jeśli nie wiesz, jaki model, to trudno dokładnie stwierdzić, jaka to okazja, musiałabyś podać chociaż wagę koła zamachowego. Ale ogólnie hasło "orbitrek za 250 zł" dobrze nie wróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, co sądzicie o orbitrekach firmy ABARQS ? Może mi któraś poradzić czy sprzęt do 500 zł wytrzyma trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie warto! Orbitrek poniżej 500 zł to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renii78
Hej dziewczyny. po przeczytaniu tutaj kilkudziesięciu stron :) utwierdziłam się w przekonaniu że warto kupić orbitka. No i kupiłam, tydzień temu ale taki zwykły z Biedronki za 330zł na lepszy mnie nie stać. Mam siedząca pracę i właściwie 0 ruchu, utyłam do 80kg i nie mogłam patrzeć na siebie w lustrze, wiec zaczęłam jeździć od 22 listopada.Zanim rozpoczęłam jeździć zważyłam się i zmierzyłam:) Najpierw wytrzymałam na nim 15 min, była naprawdę ciężko, bolały nogi i ręce. O istnieniu niektórych mięśni nawet nie miałam pojęcia. Jeździłam przez trzy dni po 15 min a później co raz dłużej, dzisiaj wytrzymałam 30 minut i w sumie mogłam dłużej ale nie chciałam się przeforsować, Ale już dzisiaj było ekstra. No fakt poce sie jak szczur,ale co tam :). Na razie waga nie spada, co prawda jem tylko lekkie śniadanie i drugie śniadanie apotem obiad ( mniejsza porcje) około godz 17, a potem już nic nie jem, niestety ja należę do osób które nie moga zjeść jogurcika bo nie moge białka ale posiłkuję sie napojami sojowymi. przestałam podjadać miedzy posiłkami no i odstawiałam słodycze, chipsy, napoje gazowane i musze Wam powiedzieć że lepiej sie czuje. czuje że mam więcej energii :) Postanowiłam że zważę się i zmierzę dopiero po dwóch tygodniach ćwiczeń, dodam że jeżdżę codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 2
witam wszystkich długo nie pisałam bo nie miałam czasu(praca) ale na aerobik twardo chodziłam na orbim niestety trochę mniej może 2 x w tygodniu ale minęły 3 mc odkąd zaczęłam ćwiczyć i ograniczać jedzenie dziewczynki warto - 10 kilo spodnie wszystkie za duże:-) teraz mam więcej luzu w pracy wiec będę mogła więcej czasu poświecić na ćwiczenia jeszcze 10 kl i będzie super :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarlenaLena
Hej dziewczyny, zapraszam do mojej rywalizacji na endomondo http://www.endomondo.com/challenges/13448192 :) wzajemnie motywujmy sie do ćwiczeń na orbitreku, element rywalizacji zawsze pomaga i bardzo mobilizuje do treningu zapraszam! :) Nagrodą będzie ładniejsza sylwetka na sylwestra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda, że Endomondo zaniża ilość kalorii spalanych na orbitreku. A może jest jakiś cudowny sposób, aby zmienić te ustawienia, o którym nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarlenaLena
Nie znam tego sposobu, ale ogólnie dokładna ilość spalonych kalorii to wielka niewiadoma i nic tego idealnie nie wskaże, a napewno nie Endomondo ;) na kalorie nie zwracam zbytnio uwagi, wiem, że są to liczby w wielkim przybliżeniu, ale polubiłam bardzo ten program i stronę, świetne wykresy, rywalizacje, mnie ten program bardzo motywuje :) czasem trenuję tylko po to, żeby wpisać trening w endo, a więc spełnia zadanie motywatora genialnie :) POLECAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie nie trzeba polecać, używam od 2 miesięcy i generalnie jestem zadowolona. Ale te kalorie przy "cross training" jednak mnie denerwują - według endo spalam mniej więcej tyle samo w ciągu godziny marszu i godziny orbitreka, tymczasem w orbitreka wkładam rzecz jasna o wiele więcej wysiłku i poziom zmęczenia jest nieporównywalny. Zaniżanie tych danych sprawia, że pewne wykresy i podsumowania staja się jednak niewiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarlenaLena
To co powiesz na to, że wg wskaźnika na moim orbitreku (a porządny, bo York X Aspire) w godzinę spalam 270 kcal, a na endo liczy 408 ;) w ogóle nie zwracam uwagi na te cyferki - na szczęście. Nawet nie wiem ile spalam. Odkąd go kupiłam wiedziałam, że nie ma co wierzyć, bo pewnie też by mnie to denerwowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to też kwestia pomiaru prędkości na danym orbitreku - u mnie jest to ok. 9-10 km/h, w modelach o innych parametrach ludzie przy tym samym wysiłku przekraczają 20 km/h. Jak wpiszę sobie, że przebiegłam 20 km to endo oczywiście policzy więcej kalorii, może więc zacznę podwajać moje osiągi, coby było bardziej wiarygodnie. A spalane kalorie szacuję według kalkulatorów uwzględniających masę ciała - w moim przypadku jest to ok. 500 kcal/h. Tymczasem na endo wychodzi ok. 220.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×