Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

do mb28 na noc przez 2 dni bralam 1/2 tabletki po 2 dniach mialam zarzyc cala na noc i pol na dzien no ale po ten calej w nocy mnei wymiotowalo wiec dlaje bralam 1/2na noc dzis w nocy wzialam 1/2 i cwiartke w prawdzie obudzilam sie w nocy pare razy ale nie bylo mi juz nie dobrze przez 2 dni moze tak bede brala a potem juz cala sprubuje i ta 1/2 na dzien... boje sie troche bo chodze na uczelnie i ciekawa jetsem jak to bedzie jak to 1/2 na dzien bede musiala zarzyc... czy macie jakies sposoby na lagodzenie odczuwania tego leku?? i czy prowadzicie przy nim auto? bo na ulotce pisze ze nie mozna:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala_19
Witajcie Kora_g ja biorę bromergon od listopada i do pracy dojeżdżam samochodem. Moj organizm przyzwyczaił się do tego leku i teraz nie mam skutków ubocznych. Ale na początku było mi słabo, śpiąco, kręciło mi się w głowie. We wcześniejszym wypowiedział opisywałam swoje przygody z bromkiem:) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADA049
cześć dziewczynki, co tam u was słychać? Ja właśnie byłam dziś u lekarza i od piątklu będe zażywać clostilbegyt 3razy dziennie przez 5 dni a potem w środe wieczorkiem usg. mam nadzieje, że tym razem coś się ruszy i pęcherzyki zaczną rosnąć. oczywiśćie bromergon zażywam dalej - pół tabletki na noc tak profilaktyczne. pozdrawiam was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
u mnie bromergon niestety nie ułatwil owulki jest 12 dc a moj pecherzyk ma 14 mm a endo cieniutkie:( niestety fatalnie lekarz kazął odstawic. a powiedzice mi w którym dniu ajlepiej badac prlaktyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADA049
pajka mi lekarz powiedział, że najlepiej badać prolaktynę w 5 dc ale twój lekarz ci powinien powiedzieć w którym dniu cyklu powinnas się zgłosic na badania. Dziewczyny tak w ogóle to chciałabym wam życzyć wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Oby każda z was była szczęśliwa, zdrowa i miała upragniona dzidzie jak najszybciej. Pozdrawiam was wszystkie i przesyłam moc uścisków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
wiesz robiłam badania prolaktyny w 4 dc i wyszła w normie, ale on chce jeszcze zbadac przed samą owulacją czy czasami nie ma blokowania. bo np jak robiłam ostatnio w 18 dc to miałam przy górnej granucy i dlatego dał mi bromergon zeby ją troche obniżyć, ale sam się nie spodziewał, że nie będę miała znowu przez bromergon owulacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Hej dziewczyny. Jestem po kolejnej wizycie u gin. Widziałam już bijące serduszko!!! Teraz czeka mnie badanie krwi i moczu i za 2 tyg. następna wizyta. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Hej Dziewczyny!!U mnie jak narazie chyba wszystko ok jestem po badaniach krwi i moczu:) teraz Ciebie to czeka mb28;p moje malutkie serduszko tez juz bije i bardzo dobrze się czuję, mam nadzieję, że na kolejnej wizycie też będzie wszystko dobrze:)Tylko te smaki:( cholwcia dzidziuś taki malutki a ja jem jak za dwoje, a wpowinnam dla dwoje, pozdrawiam was dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Jkjk21, na kiedy masz termin porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
Ja mam na 26 listopada tak wstępnie według wielkości dzidziusia tak mi obliczył, bo ja miałam bardzo nieregularne miesiączki i według nich nie mógł liczyć, a Ty na kiedy masz bo ja tak coś widze, że między nami to pare tygodni różnicy jest:P co tam u Ciebie w ogóle słychać, jak się czujesz?Ja juz nie umiem się doczekać, żeby się dowiedzieć co będzie:) tak marzy mi się córeczka, ale oczywiście najważniejsze żeby było zdrowe!! Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mb 28, jkjk21 fajnie ze znalazłam ten temat- ja też jestem teraz we wczesnej ciąży, dokładnie 9 tc.i też udało mi sie zajść dzięki Bromergonowi, z tym, że lekarz kazał mi go ciągle brać, do momentu \\\'krytycznego\\\' czyli 10 tc (wtedy poroniłam poprzednia ciąże). oprócz tego biorę jeszcze luteinę 3x1, no i witaminki dla ciężarówek. jakie macie odczucia po tej luteinie- jak dla mnie ona jest okropna w smaku (biorę ja podjęzykowo) i boli mnie po niej brzuch. jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma28
Cześć dziewczyny, ja też jestem w ciąży 12tc dzięki leczeniu, ale prawie rok brałam Bromergon i on nie bardzo dawał rezultaty, później Pani doktor przepisała mi norprolac drogi dość ale!!! po dwóch opakowaniach, czyli 60 tabletek zaszłam w ciąże, w ciąży byłam już w czasie brana drugiego opakowania, ale nie wiedziałam, dowiedziałam sie w 6tyg ciązy z testu zwykłego i poleciałam na usg!! tam Pani doktor zakazała brac norplolac i przepisała bromergon brałam do zeszłego tyg najpierw po jednej od tyg przed odstawieniem po pól...jutro Usg, mam stracha ogromnego czy wszystko ok...tym bardziej ze od początku ciąży nie mam żądnych objawów!!! w 9 tyg było widać bijące serduszko więc mam nadzieję, że jutro tez będzie biło!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma28 gratuluję:)idziemy łeb w łeb- ja też jestem w 9 tc. Ciesz się, że nie masz żadnych nieprzyjemnych objawów, ja jestem na L4, mam okropne mdłości, no i zdarzają się kłujące, nieprzyjemne bóle jajników. nic nie mogę jeść, do lodówki się nawet nie zbliżam;)ale to przecież nieważne wszystko, w porównaniu z tym, że jestem w ciąży:) a co do bromergonu- to rzeczywiście, ja też mam zmniejszać dawkę, po 10 tc mam brać 1/2 tabl i skończyć do 12 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
mw26 ja też biorę luteinę 2x dziennie(też podjęzykowo), ale ostatnio tak troche sobie zapominam o niej bo już na sam widok tabletki robi mi sie niedobrze, może juz sam organizm wie co dla niego jest dobre, od czasu do czasu jak mi sie przypomni to wezme jedna tabletke, ja mam nadzieję że wszystko wporządku z dzidzią, na kontrolna wizytę idę w przyszły czwartek, dzisiaj mi się kończy 8 tc i jutro zaczynam 10tc chciałabym już mieć za sobą te 12 pierwszych tygodni:) dziewczyny co sądzicie o takich badaniach USG 1 między 11-13 tc bada się dzidzie specjalnym USG czy jest zdrowe pod względem genetycznym(np czy nie ma zespołu downa) i 2 między 20-22tc, ja zapisałam się na takie badanie, żeby byc spokojną i nie stresować dzidzi:) pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma28
mw26:)) no niby cieszy mnie brak objawów, ale wiesz jak to jest, jak są za mocne człowiek się martwi jak ich nie ma tez sie martwi, a mierzysz sobie temp?? bo miałam przez dłuższy ca 36,9 a teraz nagle 36,5 no i się martwię:( normalnie non stop jakieś schizo...chociaż słyszałam, ze temp może wrócić do normy tylko nie wiem czy to nie za wczesnie....wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Jkjk21, ja też mam termin na 26 listopada, ale to termin obliczony wg ostatniej miesiączki. I powiem szczerze, że sama nie wiem co mówic jak pytają, w którym jestem tygodniu. Licząc od ostatniej miesiączki to już 8 tydzień, a wg usg 6. A jak to wygląda u Ciebie? Bo powiem szczerze, że się pogubiłam. A czuję się dobrze, nie mam praktycznie żadnych dolegliwości poza strasznym bólem piersi. A Ty? Ja już się nie mogę doczekac aż pojawi się mały brzuszek. Masz rację, nieważne czy chłopiec czy dziewczynka, ważne żeby było zdrowe. A to badanie usg, o który piszesz to myślę, że dobry pomysł. Będziesz spokojniejsza, sama też chyba o tym pomyślę. ma28, mw26, grtuluję i życzę wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
mb28 wiesz co ja według miesiączki jestem 3 tygodnie do przodu!!Dlatego wszystkim mówię według USG w którym tygodniu jestem, ja miałam bardzo nieregularne miesiączki dlatego mam tak dużą różnicę w terminach, bo według ostatniej miesiączki miałabym termin na 7 listopada, teraz koncze 8 tydzień ciąży, czyli bym kończyła 11, ale lekarz według usg obliczyl mi tygodnie, ja zresztą bardziej wierze dzidziusiowi :P jaki jest duży;p wiec nie przejmuj sie i mów tygodnie według usg, kurcze to pewnie będziemy rodzić w podobnych terminach:) tak się cieszę tą ciążą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
jkjk21, pewnie tak, chociaż wygląda na to, że u mnie może to byc nawet grudzień, tak sobie myślę. Może na Mikołajki, hihi. Ja też się bardzo cieszę, tym bardziej, że staraliśmy się 3 lata, a teraz po Bromergonie udało się już w drugim cyklu. Czasem zastanawiam się, czy to nie sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma28
a jak tam dziewczyny jak dowiedziałyście się o ciąży jak z braniem bromergonu u Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
ma28, ja już wtedy nie brałam Bromergonu, ponieważ miałam brać tylko od 5 do 25 dnia cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do bromergonu- tak jak pisałam, mi lekarz kazał brać ale mniejszą dawkę do 10 tc, później zmiejszać tak, żeby do końca I trymestru skończyć.a jeśli chodzi o tę luteinę- rzeczywiście, jkjk21 ja też nie mogę na to patrzeć, ale biorę tak, jak mi lekarz kazał, popijam wodą malymi łyczkami podczas \'wysysania\', trochę to maskuje to paskudztwo. i o tym usg też słyszałam, wydaje mi się, że w każdym lepszym gabinecie jest taka mozliwość, żeby zbadać, czy dzidzia jest zdrowa, na pewno z niego skorzystam, jak przyjdzie moja pora:) ma28- ja nigdy nie mierzyłam temp, więc teraz to nie ma sensu .nie martw się, różnie bywa z tą temp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ma28
cześć dziewczynki:) już po usg, wszystko ok dzidzia ma 6.17mm i serduszko i cala reszta ok...ile się człowiek nerwów naje, a to dopiero takie maleństwo:) mam do Was pytanie w związku z witaminami, jecie tylko wit. czy kwas foliowy też bo w tych moich wit, jest kwas foliowy i nie wiem czy brać jedno i drugie, zapomniałam zapytać lekarza taka byłam szczęśliwa, że wszystko okl, nawet testu Pappa nie kazał mi robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej...mam pytanko czy 26ml/ng prolaktyny, badanie robione w 28d.c. to duzo czy moze byc bo slyszalam ze do zajscia w ciaze najlepiej jak jest jednocyfrowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma28:) super, że wszystko gra!ja to niezbyt lubię te wizyty u gina, bo się obawiam,że mi coś złego powie, więc się cieszę, że do nast. kontroli idę dopiero po weekendzie majowym;) ja zamiast kwasu foliowego biorę Prenatal, to jest taki zestaw witamin dla ciężarówek specjalnie. myślę, że sam kwas foliowy to za mało- wiadomo, że każdy organizm ma jakieś niedobory mikroelementów i dobrze jest to uzupełniać, żeby się w ciąży dobrze działo:) zresztą, spytaj w aptece, jest sporo takich zestawów, coś sobie wybierzesz. Kika- ja zaszłam mając prolkę 16, więc nie musi być jednej cyfry, ale im bliżej górnej granicy, tym trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jkjk21
mb28 ja też tak myślę, że może dzidzia zrobi psikusa i przyjdzie do nas w grudniu:) ja ostatnio mam mdłości, kurcze a tak się chwaliłam, że nic mi nie jest, już się nie mogę doczekać kolejnej wizyty bo bym chciała dzidzie zobaczyć:) mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, bo bromergonu juz nie biorę od 5 tc a teraz mi się zaczął 9tc, moja znajoma brała też bromergon w ciąży na początku a nie miałam w ogóle problemów z prolaktyna tylko lekarz jej na wszelki wypadek przepisał.Pozdrawiam Was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mb28
Jkjk21, a miałam nadzieję, że jak już mdłości nie było od początku to już się nie pojawią, a tu proszę, wygląda na to, że wszystko możliwe. U mnie na razie ok, zaczynam 7tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×