Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość narciskooo
fredziocha, a czy przy braniu bromka robilas badania kontrolne prolaktyny za nim wiedzialas ze jestes w ciazy? wielkie grarulacje. o i czy jest mozliwe ze przy zajsciu w ciaze przy bromku prolaktyna mogla nie spasc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciskooo
poprawka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bangawanga27, kurde może faktycznie powinnam tą przerwę zrobić? Nikt mi o tym nie mówił....no trudno, następnym razem. A ja dziś byłam u gina. Zapowiada się jutro na owulacje, pęcherzyk 16mm ;) zaopatrzyłam się w testy owulacyjne i od dziś zaczynamy działać. Pani Doktor nie kazała nam z łóżka przez 3 dni wychodzić ;) A gdyby nie pękł to mam w przyszłym cyklu monitoring owulacji i mam zastrzyki z pregrylu na pęknięcie pęcherzyka. Na razie jestem dobrej myśli, nie wiem ale tym razem mam dobre przeczucie ;) Dobra ja zmykam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Hejka dziewczyny, Wziełam ten Dostinex, i zobaczymy jak się będę po nim czuła. Kurde jaka jestem antylekowa, żeby tak się aż bać :/ leków... Jutro dam znać, mam nadzieję że napiszę że wszystko jest oki. Narka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Hejka :) Żyję hahahahahahahaha Dostinex okazuje się calkiem do przyjęcia. Oprócz senności, nie zauważyłam niczego więcej. Poranna kawka, niewiele pomogła. Najchetniej poszłabym spać :-D ale jazda hahahahahahaha Dziś byłam na badaniu progesteronu. Jestemw 21 dniu cyklu. Dr. powiedziała że można ocenić na podstawie tego badania czy było jajeczkowanie. Wiecie coś na ten temat? Jutro odbieram to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie - jestem tu pierwszy dzień i z ciekawością czytam wasze informacje. Wczoraj byłam u lekarza i odebrałam wyniki- mam bardzo wysoką prolaktynę po obciążeniu - 8771 ( powinnam podobno mieć ok 4000 ) a do tego wynik DHEA 97,85 - norma to od 1,3 do 9,8 - dostałam od razu bromergon na 3 mieś po 1 tabletce i mam zrobić powtórne badania. Od 2 lat staram się o dziecko i nic - robiłam chyba wszystkie badania jakie mogą być, a prolaktynę dopiero ta doktór mi zbadała i mam nadzieję że trafiła w 10 i to jest przyczyna braku ciąży. Dziś 1 dzień po leku i rano było mi niedobrze, ale teraz już lepiej - mam nadzieję że tak jak wielu z Was uda się też mi zajść w ciążę - trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny. Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny... Podobnie ja Wy staramy sie z mężem o dziecko już 4 lata, a w sumie to od dobrego roku podjęliśmy się leczenia.... ja mam za wysoką prolaktyne i od pół roku nie moge jej zbic, mój mąż natomiast nie ma za ciwkawy wyników bo plemniczki słabo się ruszają, ale jak powiedział nasz lekarz nie ma tragedii... Powiedźcie mi czy mając podwyższoną prolaktyne, obecnie czekam na nowe wyniki mogło by dojść do zapłodnienia, bo okres spóźnia mi się już 3 dzień tem. rano miałam 37,11..... a i dodam że ww tym miesiącu pierwszy raz brałam duphaton (cylke w prawdzie mam bardzo regularne) ale niby to ma pomóc gdyby doszło do zapłodnieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarka powiedziała że mimo wysokiej prolaktyny zawsze można zajść w ciążę - kazała mi w przypadku spóźnienia się okresu robić test i jak wyjdzie pozytywny broń boże mam nie odstawiać bromergonu tylko zmniejszyć dawkę do połowy tabletki i jak najszybciej do niej przyjść - także szansa zawsze jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatelko dziękuje, że odpisałaś... tylko widzisz ja teraz nic nie biore... bo mi lakarz tak zapisał że bromergon od 5-25 dnia brac a duphaston od 10 dnia przez 10 dni... tak wiec miałam to wziasc i zrobic wyniki i do niego przyjsc.... a testu jeszcze nie robiłam.... Jak myślisz czy przez ten duphaston @ może mi się spoźniać ??? w sumie w dzień spodziewanej @ miałam brązową jedną kropelke i od tej pory nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bangawanga27
kasiek nastepnym razem zrob przerwe :) U mnie 38 dc i dalej nic, od kilku dni mam uczucie ze @ przyjdzie lada chwila i cisza :o Test ciazowy zrobilam i wyszedl negatywny a teraz po tylu dniach cyklu powinien chyba wyjsc juz pozytywny gdyby to byla ciaza, prawda?? takze czekam i czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bangawanga27 a robiłas badanie z krwi... wtedy od razu się dowiesz.... mi również się spóźnia ale jeszce czekam z testowaniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bangawanga27
nie robilam, bo non stop ma to uczucie ze @ sie za moment pojawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bangawanga27 to ja teraz nie mam żadnych objawów zeby dostać @ chociaż przed terminem spodziewanej 2 miałam normalnie, a teraz jakby ustało..... ale powiem Ci że moja bratowa nie wiedząc jeszcze że jest w ciaży też miała takie objawy jak przed @ nawet utrzymywały jej sie do 2 miesiąca.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bangawanga27
ja w dniu spodziewanej @ i kilka dni po nie mialam zadnych objawow, ze przyjdzie dopiero od 2-3 dni czuje ze sie zaraz pojawi a sie nie pojawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja przyjaciółka brała duphaston i jej się spóźnił przez to okres ponad 10 dni, ale już w następnym cyklu jak jej się spóźnił kilka dni zrobiła test i zaciążyła :) Najlepiej zrób test to nie będziesz się wtedy denerwowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja pierwsze badanie prolaktyny robiłam w grudniu i mialam 30,96, dostalam 1 tabletke bromergonu i po miesiacu spadl do 4,60 czyli za niski, po 3 tygodniach odebralam wynik i mam 10,69 czyli juz w normie. Trzecie badanie robilam w 12dc i zrobilam tez progesteron. W piewszym badaniu mialam go w normie, teraz tez niby jest w normie czyli od 0,3-1 a ja mam 0,56 ale zastanawiam sie nad inna sprawa. bo mierze sobie temperature term elektornicznym i w tym miesiacu w 9dc mialam lekki wzrost a potem sie to utrzymywalo na podobnym poziomie dzis mam 15 dc i mialam jakby spadek, o co w tym moze chodzic> moze moj termometr jest do d...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko, a kiedy najlepiej zrobic badania prolaktyny z tabletka po godzinie??? w którym dniu cyklu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MI MÓWILI ŻE PO MIESIĄCZCE, ALE PRZED OWULACJĄ - NAJWAŻNIEJSZE SĄ PONIŻSZE ZALECENIA - Na badanie należy zgłosić się wyspanym, na czczo, najlepiej między godziną 8 a 12 (w innych godzinach wyniki mogą nie być miarodajne, bo poziom prolaktyny zmienia się w ciągu doby). W dniu poprzedzającym analizę niedozwolony jest zbyt duży wysiłek (także ćwiczenia), nie wolno jeść obfitej kolacji ani współżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bangawanga27
Jutro zrobie test, czyli tydzien po spodziewanej @ ale sie nie nastawiam. Ja prl mialam bardzo wysoka bo 72ng/ml masakra a norma u nas do 23ng/ml po godzinie wyszlo ok i po dwoch tez :) teraz po dwoch opakowaniach bromergonu mam znow powtorzyc ale juz bez obciazenia. Bardzo ciekawam czy cos sie zmienilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Hejka dziewczyny, Odebrałam dziś wynik progesteronu, cyli PRG wyszedł mi 17.73 nmol/l jest to mój 21dzień cyku. dr. zleciła mi to badanie by się utwierdzić czy był jajeczkowanie, o ile dobrze zrozumiałam. w/ g tych róznych norm podanych na badaniu wychodzi mi faza lutealna : 5,3 do 86.0 nmol/l ale czy dobry jest ten poziom tego progesteronu? Jeśli cokolwiek mogłybyscie mi odpisać będę wdzięczna. Na pewno nie raz miałyście to badanie robione, a ja po raz pierwszy w zyciu. Dodam że biorę Dostinex 1/4 tabl na tydzien na zbicie prolaktyny, którą mam zawyzoną ponad 10 krotnie ale po obciązeniu. Plissss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Hejka dziewczyny - CO TAKA CISZA W ETERZE :-D CO TAM SŁYCHAĆ ??? MI NA RAZIE PO TYM DOSTONEXIE NA BANK PIESI SĄ JAKBY WIĘKSZE :/ NIE NARZEKAM :) ALE CZY WY MIAŁYŚCIE PODOBNIE CHOĆBY PO BRONKU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jakoś tak na weekend nam koleżanki zamilkły. Ja mam pytanko do was, czy przed owulacją macie takie przeźroczysty śluz i ewentualnie jak długo coś takiego wam się utrzymuje? Ja już dawno owulacji nie miałam wiec zielona jestem w tym temacie, wcześniej brałam tabletki, wiec to też tak jakoś małonaturalnie u mnie przebiegało no i teraz mam takie dziwne galaretowate coś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
Hmmm.... mi trudno powiedzieć, spróbuję siebie poobserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corrine37
ja jestem :) a kto tu jeszcze jest? co slychać dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć - na weekend wszystkie się wyniosły :) Powiedzcie czy na początku brania Bromku miałyście nudności i wymioty? ja tak mam -średnio co 2 dni - masakra. Jak minęły Wam Walentynki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napiszcie mi jeszcze jak wyglądają wasze wyniki - u mnie prolaktyna jest 556 - po 60 minutach nie powinna być większa niż 5 krotna wartość - czyli np. u mnie 2780 - mój wynik to 8771 - czy wy też macie aż tak dużo ponad normę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinka87
cześć kochane dziewczynki:) jestem tu nowa ale chętnie podzielę się z Wami moją historią o bromergonie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane dziewczynki:) jestem tu nowa ale chętnie podzielę się z Wami moją historią z bromergonem:)))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×