Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Dziewczyny!!Jestem po wizycie u ginekologa i oczywiście zalecił powrót do bromergonu. Powiedziałam że źle znoszę bromergon więc kazał się wstrzymać 2 mce i będę miała w następnym miesiącu monitoring. Ale wyczytałam o Castagnusie-leku ziołowym i postanowiłam go brać bna własą rękę na zbicie prolaktyny. Co o tym myślicie. A i jeszcze kupiłam sobie olej z wiesiołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Gili, a próbowałaś brać bromergon na noc? Ja też żle się czułam jak brałam w dzień, a jak biorę na noc 1 tabletkę to wszystko jest o.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Witam:) wiesz Gili ja od niedawana biorę Castagnus też na własną rękę i czuje się po nim dobrze, a łykam go rano. Myślę, że można spróbować z tym lekiem, też zbija prolaktynę a nie ma takich skutków ubocznych jak po bromku. A nad tym olejem z wiesiołka też się zastanawiałam ale jego bierze się chyba tylko w określonych dniach, nie przez cały cykl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienka!!A od którego dnia cyklu bierzesz Castagnus???U mnie jest 7dc i zastanawiam się czy mogę zacząc go brać teraz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wiesiołka to czytałam że się go bierze od ok 5dc do owulacji czyli gdzieś 14dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiołek bierze sie najlepiej od 1go dc do skoku tempki czyli do owulacji bo pozniej utrudnia zagniezdzenie sie fasolci; a bromek najlepiej na noc ja biore na noc i nie mam skutkow ubocznych. castangusa nie bralam to nic nie wiem:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
No ja zaczęłam brać Castagnusa właśnie od 7dc, a dziś jest mój 16dc więc na wiesiołka za późno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienka!!W Twoim przypadku to chyba ciut za późno na wiesiołka;-((Czytałam że olej z wiesiołka był naturalnym środkiem wywołującym poród więc stosowanie go w drugiej połowie cyklu jest niewskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigold81!!!A jak tam Twoja prolaktynka???Mam nadzieję, że lepiej niż moja. Ja od jutro zaczynam Castagnus. Ja do leków hormonalnych się troszkę zraziłam, więc wolę pobrać przez jakiś czas ziołowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka-1
Tak wiem, wiesiołek może innym razem;) a tak poza tym to czy któraś z Was miała może robioną drożność jajowodów?bo mój lekarz chce mi ją zrobić w przyszłym cyklu, a troszkę się tego obawiam:( chyba, że do tego czasu będzie fasolka he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienka!!Ja już miałam wielu lekarzy ale każdy zostawiał ten zabieg na sam koniec kuracji jako że jest podobno najbardziej inwazyjny. Jeszcze nie miałam robionego tego zabiegu więc może nie powinnam się wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Nie robiłam jeszcze badania, idę dopiero w poniedziałek rano, a wynik to pewnie będzie dopiero w połowie przyszłego tygodnia. Tak, że jeszcze z tydzień muszę poczekać. O tych ziołowych lekach to nie wiem niestety nic, bo ich nie zażywałam. Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki. W piątek zgodnie z zaleceniem odstawiłam Duphaston, w poniedziałek poszłam po 4dniowym zwolnieniu do pracy i we wtorek dostałam znowu plamienie, czym prędzej poleciałam do lekarza, niby wsio ok, niewydolność hormonów i znowu Duphaston i zwolnienie 2 tygodnie. Az się boję. 12 sierpnia idę do super specjalisty dr Preissa (najlepszy z regionu pomorskiego) na badanie usg wady genetyczne, zobaczymy co on mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja też miałam plamienie.Nie byłam u swojej lekarki bo miała urlop.Lekarz na zastępstwie spanikował i wysłał mnie do szpitala.Leki miałam takie same co w domu.Wiecej plamienia nie miałam.Po szpitalu byłam u swojej lekarki.Jak zobaczyła wynik zprlaktyny ponad 40 zwiększyła mi bromocorn do pół tabletki i przepisa łaluteine dopochwowo.Ide też na usg do mojej lekarki ona ma certyfikat przeziernosci karku więc będę spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurka2009
Cześć dziewczyny.Czy prolaktyna w górnej granicy normy może być przeszkodą w staraniach o dziecko?Dodatkowo mam mlekotok i skąpe miesiączki,więc trochę się niepokoję.Z kolei mój lekarz nie widzi problemu,ponieważ teoretycznie wynik mieści się w normie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro masz mlekotok to chyba jednak ta prolaktynka coś ci miesza. wydaje mi sie ze powinnien zrobic ci badanie prl z obciazeniem i zalecic bromka. no ale.. moze skonsultuj wynik z innym ginem i zobaczysz co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia1900000000
hej dziewczyny, chciałam wam dodać nadziei, mnie bromergon pomógł po pierwszym cyklu, choć miałam prolaktyne po obciążeniu ok 6000, 30 krotnie większa niż normalnie także miejcie nadzieje, teraz jestem w prawie 7 tygodniu i narazie jestem na etapie zmniejszania dawki bromergonu, takie zalecenie lekarza, i strasznie się boję, aby było wszystko ok jak już ten bromergon odstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia a jaką dawke bromka brałaś bo ja biore po 1 na noc i moj lekarz powiedzial zebym jak zajde odrazu odstawiła noi troche sie boje czy go tak odrazu odstawic. biore w lasnie drugi miesiac i za kilka dni sie okaze czy sie udało czy nie jak na razie tempke mam slicznie wysoka ale niee chce zapeszać.i zastanawiam sie czy oby napewno odstawic odrazu....dostałam go cprawda tylko na dwa miesiace i moja prl byla 39.90 norma 25 a z obciazeniem nie mialam robionej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurka2009
Dzięki Ewcia za odpowiedź.Tak jak radzisz właśnie zamierzam skonsultować ten wynik z innym lekarzem i już umówiłam się na wizytę.Co do testu z obciążeniem to mieszkam poza granicami kraju i nie jestem pewna czy tutaj będę miała możliwość go wykonać.Mam jednak nadzieję,że dostanę lek na obniżenie tej prolaktyny i wzrosną moje szanse na upragnionego dzidziusia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
Witajcie, dawno mnie u Was nie było i z tego co widzę raczej tylko grubcia80 bedzie mnie "znała" ;-) Grubciu nie martw się - wiem, że to latwo pisac, ale moje znajome też mialy plamienia i teraz bawia, albo na dniach beda rodziły :-)))) ja natomiast tez miałam duzo stresu ostatnio otóz miałam takie bóle brzucha jak na @ i znów wróciłam do luteiny (która miałam odstawic) i dostałam dofdatkowo duphaston, pojechałam kiedys nawet do szpitala na ostry dyzur i byłam u 2 lekarzy. W szpitalu i po priv wizycie okazało sie, że wszystko jest w porządku, najprawdopodobniej to macica rosnie i stad ten dziwny ból, ale strachu sie tak okropnie najadłam!!!! mb28 a co u Ciebie, odzezwij się tutaj czasem! pozdrawiam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia19800000000
ewcia a więc co do twojej odpowiedzi, brałam 1 tabletkę zawsze na noc, po jednym cyklu udalo sie mi zafasolkować, i obecnie jestem w 6 tygodniu, bromergon nadal biorę, coraz mniejsze dawki, mi lekarz kazał odstawiać zmniejszając dawki, w ciąży prolaktyna sama się normuje ale organizm nie może dostać tak nagłego skoku z powodu odstawienia, sama wiesz czym to grozi, za dużo wlasnie bylo takich przypadkow dlatego pewnie kaza mi zmniejszac i nie odtsawic nagle,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia dziekuje za odpowiedz:-) mam do was pytanie. bo prowadze wykre mierzenia temperatur i w 14 dc nastapil skok i dzis mam 11dzien fazy lutealnej natomiast wczoraj 10dfl wystapilo plamienie nie duzo i takie brązowe...martwi mnie to! zrobilam dzis nawet tes ale niestety negatywny.moze za wczesnie zeby cos pokazał. tylko skad to plamienie czy to od bromka?moja wczorajsza tem 37.0 a dzisiejsza 37.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sassetka
Hej dziewczyny :) Jak mnie tu długo nie było! ahhh, u mnie dalej taki sam problem jak był- Prolaktyna! brrr, aż mi ciarki przechodzą na samą myśl. Zmieniłam lek na Parlodel, czy ktoś to kiedyś brał??? Podobno to jest to samo co Bromek, ale droższy i lepiej przyswajany, ale nie wiem. Biorę tylko po pół tabletki, bo źle się czuję. Czy są jakieś pory o których lepiej brać? Czy poprostu muszę się źle czuć. Półtorej roku się już męczę z tymi lekami, a prolatyna 48 teraz, jak zaczynałam była prawie 90. Z góry dzięki dziewczynki za odp. Pozdrawiam gorąco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:-) najlepsza pora jest przed snem wtedy prześpisz skutki ubboczne:-) ja tak biore bromka i nic mi nie jest :-) pozdrawaiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Witam. Niestety z moją prolaktyną jest gorzej niż żle. Byłam wczoraj na badaniu ale bez obciążenia i prolaktyna wyszła mi 55 ng/ml. trzy miesiące temu miałam 16 ng/ml, czyli za miast spaść po bromku to mi jeszcze wzrosła. Byłam dzis u gina ale go nie ma do 15 sierpnia. Dziewczyny i co ja teraz mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigold81!!!Jak wiesz ja zdecydowałam się na odstawienie bromergonu bo nie czułam się po nim dobrze. Prolaktyna skoczyła mi do poziomu 32 chociaż w trakcie brania bromergonu miałam nawet 2. Nie zamierzam na razie jednak wracać do bromergonu. Przez jakiś czas będę stosować kurację ziołową. Od zeszłego tygodnia łykam castagnus i na początku cyklu zamierzam brać wiesiołek. Dodatkowo na uregulowanie hormonów kupiłam sobie kapsułki (choć troszkę drogawe) Arctic Sea. Mają one wiele właściwości ale wyczytałam że m.in. warunkują prawidłowy rozwój płodu, są niezbędne do utrzymywania równowagi hormonalnej. Nie wiem czy to zadziała ale próbować można a nawet trzeba.Pozdrawiam i głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula4444
Ewcia, ja miałam delikatną plamkę, ale u mnie to było w 18dc i oznaczło owulację :-)))), natomiast wiem, że plamienie może tez byc podczas implantacji zarodka, więc zaczekaj jeszcze do 2 tygodni i zrób teścik :-)))) trzymam kciuki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Gili ja też chyba spróbuje ten castagnus brać, myślę jeszcze o norprolacu. Ewcia, ty chyba jesteś z podkarpackiego? Może poleciłabyś mi jakiegoś dobrego ginekologa w Rzeszowie? Ja mam namiary na Wiesława Ciebiera, który przyjmuje w Medicom na Placu Wolności. Podobno jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marigold81
Gili, właśnie kupiłam sobie ten castagnus i wziełam 2 tabletki, myślę jeszcze o parodelu albo norploracu. Poczytam trochę na forum, co dziewczyny piszą o tych lekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodzę do doktora Rzucidło on przyjjmuje prywatnie w Rzeszowie podajże tam jest medyk na Ul Szopena ale pewna nie jestem bo ja wsumie w łańcucie mieszkam a na podkarpciu od niedawna tak wiec ciezko mi coś wytłumaczyć. w łąńcucie natopmiast przyjmuje on na kase chorych w szpitalu . a w rzeszowie dwa razy w tygodniu poniedziałki i czwartki jak sie nie myle. za wizyte prywatną bierze 30 złoty z usg 50 a razem wszystko z cytologią 100 i jest naprawde spoko. moge podać ci numer jego komurki jak chcesz to zadzwonisz i on dokladny adres ci poda ale chyba to było Szopena 35 A..... 603938021. a jakbys chciała na kase chorych to musiałabyć do rejestracji dzwonić do szpitala w łańcucie ale tam do nich numeru nie mam. bo jak dla mnie kolejki za długie i wole jechać do niego do rzeszowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×