Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość Dorka84
Andzia, będzie dobrze - odpoczywaj i pozytywne myslenie... :) napewno będzie wszystko ok. Mnie dzisiaj wyjątkowo boli dół brzucha... lekarz niby mówił, ze macia sie rozciąga i że moge odczuwac pewien dyskomfort, ale dzisiaj to juz panikowałam... co chwile latałam do łazienki sprawdzałam czy jest wszystko ok... :) teraz leżę i odpoczywam. A propos, jesli któraś z Was potrzebuje dobrego gina z Warszawy to dawajcie znać. naprawdę z czystym sumieniem moge polecić lekarza, który będzie prowadział moją ciąże i który defacto mnie uleczył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety okazało się, że mój gin ma dwa dni wolne, więc na wizyte ide dopiero w poniedziałe, jak uda mi się w poniedziałek jescze zapisac. Niewiem, chyba zwariuje przez te dwa dni hehehhe, w takim razie dam znac co i jak dopiero po weekendzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suot
hej Dorka84, to nie po obciążeniu tylko przed. po obciążeniu jeest znacznie wyższa,ale nie przekracza pierwszej wartości x5. dziś powinnam dostac okres, ale sie rozchorowalam. siedze w domu, mam temp >38stopni i umieram. pewnie to fałszywy alarm. tylko frustruje mnie 1 rzecz. przeciez prolaktyna hamuje owu, a ja ją miałam?juz sama nie wiem co myslec. pozdrawiam Was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DorkA84
sout, dokładnie mamy taką sama sytuacje. U mnie lekarza jak zobaczył wynki badań to spytał się czy ja mam wogóle okres - dla niego to było dziwne. Moim zdaniem Twoja podstawowa prolaktyna jest za wysoko. W necie znalazłam normy: Wyniki badania prolaktyny Norma: 1,9- 25 ng/ml 3-15 ng/ml: wynik bardzo dobry 15-20 ng/ml: wynik dobry 20-25 ng/ml: łagodna hiperprolaktynemia > 25 ng/ml: wynik ponad normę, oznacza hiperprolaktynemie co wskazuje, że raczej jest to hiperprolaktynemie... :( badałaś tarczyce? TSH, t3, t4? jest to raczej ze soba powiązane... dziewczyny co o tym sadzicie??? sout wygrzewaj sie i szybkiego powrotu do zdrowia!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynowa ania
Hej dziewczyny co u Was? Zdesperowana, bromowa,zaczynam od nowa co nowego? Odezwijcie się! Ja byłam u lekarza bo juz nie wytrzymałam i dzidzia ma się dobrze rośnie :) we wtorek idę na usg genetyczne trzymajcie kciuki proszę Ja miałam prolaktynę 36 chyba to już okres mi zanikał nie miałam przez 2 miesiące a nie wiem czy dalej bym go dostała gdyby nie bromergon. Nie mogłam go brać w dzień bo musiałabym cały dzien leżeć w łożku, zawroty głowy, senność, koszmar :( po miesiącu spadło mi aż do 3 :) czyli poniżej normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromowa
Aniu super że u ciebie jest dobrze, kolejny raz widzisz że teraz to będzie z górki, nie długo będziesz miała taki brzuszek, że będzie ci śmiesznie przeszkadzał, hehe. Wszystko będzie dobrze zobaczysz :) u mnie na razie nic :( tzn nie wiem czy nic bo test robiłam może z 2-3tyg temu a nie chce robić często by nie sfiksować. U mnie przytulanie jest teraz często bo mamy oboje teraz więcej luzu, a tak naprawdę nie wiem kiedy najlepiej robić test. Ogólnie po bromkach i jak biorę dupki to mnie pobolewa podbrzusze, nie wiem czym to może być spowodowane, jak wcześniej sout pisała że wysoka prol hamuje owulacje a u mnie właśnie z nimi coś nie tak, to być może dlatego. Niedługo idę do gina wiec się mu wyżalę, ale myślę że źle biorę dupki. Trzymajcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od nowa
hej Aniu :) milo ze pamietasz o mnie i pytasz :) ciesze sie bardzo ze u Was w porzadku. czytam Was regularnie dziewuszki ale jakos nie najlepszy nastroj ostatnio na pisanie. choroba dziadka strasznie mnie przygnebia i stresuje takze nawet nie mam sily myslec o starankach teraz. na poczatku grudnia pojde do gina na nastepne badania. ale jakos sie nie nastawiam na nic. szczerze mowiac to ostatnio zupelnie nadzieje juz trace. lecze sie w sumie od 2004 wiec bedzie juz tyle lat i nic, zadnych efektow nie widac. nie chce Was dolowac takz sie nie odzywam ostatnio. odnosnie prolaktyny to strasznie rozne sa opinie lekarzy, niektorzy twierdza ze podwyzszony poziom dziala jak naturalny srodek anty, inni twierdza ze nie ma az takiego wplywu na mozliwosci zajscia w ciaze. ale z tego co wiekszosc mowi ze moze utrudniac, jednak nie uniemozliwia zajscia. takze warto zrobic dodatkowe badania i sprawdzic czy przypadkiem nie ma innej przyczyny. sama bede tego najlepszym przykladem - d tylu lat walczylam z prolaktyna, teraz mam dokladnie w srodku przedzialu norm prawidlowych i dalej nic. takze dopiero teraz kolejny lekarz zabiera sie za pelna diagnostyke i szukanie przyczyny. dodatkowo jesli ktorejs z Was pomoze jednym z bardziej "naurlnych" specyfikow obnizania prolaktyny jest wit b6 w duzych ilosciach (najlepiej zaczac od 50mg a jesli nie bedzie poprayw to dojsc do 100mg). warto brac magnez + wit b6 + wit b complex (w otoczeniu innych wit z grupy b, wit b6 lepiej sie wchlania) trzeba tylko sprawdzic ile jest b6 zeby dobra dawke dobrac. i nie bojcie sie o przedawkowanie bo nadmiar wit z grupy b wydala sie z moczem. ja od prawie roku nie biore ani bromergonu ani zadnych innych lekow na zbicie prolaktyny a witamina b6 ladnie zbilam za wysoki poziom. Anulka strasznie sie ciesze i nadal bardzo Wam kibicuje :) Malenstwo slicznie rosnie :) jak sie czujesz ogolnie? nadal sie stresujesz ale w Twoim wypadku to calkiem zrozumiale. ale widze ze lepiej sobie radzisz, wydajesz sie byc troche spokojniejsza teraz :) a to dobrze i dla Ciebie i dla Twojego dzieciatka :) trzymajcie sie tam Wszystkie - przyszlym Mamusiom zycze duzo zdrowka a za staraczki trzymam kciuki - oby w tym roku na gwiazdke dostaly najlepszy prezent pod sloncem w postaci 2ch kresek na testach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dawno mnie nie było... ciesze się ze u niektórych maleństwa już rosną w brzuszku:)u mnie na razie klapa. byłam wczoraj u gin. Ostatnio miałam wywoływany okres luteina i kazał mis ie zgłosić miedzy 10-13 d.c byłam w 13 dniu i zbadał mnie usg dopochwowym i stwierdził ze wszystko jest w porządku tzn nie ma już torbieli a pęcherzyki są ładne. Jak dobrze pamiętam to jeden miał 13mm a drugi 16mm. Dał mi receptę na pregnyl i kazał go przyjąć w poniedziałek tj 15dzien cyklu w godz 8-12. i się starać. No i teraz pytanie do was .Bo moja sytuacja troszkę jest skomplikowana bo mąż jest w delegacji ok 400 km i nie wiem na kiedy powinien zjechać. bo jak powiedziałam lekarzowi ze męża nie ma to już nawet mi nie tłumaczył na czym to wszystko polega tylko kazał wykupić lek i mieć w domu i zgłosić się do niego ok 10 dc wtedy kiedy mąż będzie w domu. Ale po tym jak zadz do męża i mu wyjaśniłam co chodzi mój m stwierdził ze może by przyjechał tylko teraz nie wiem na kiedy ma być?czy jak wezmę w poniedziałek rano to czy np w poniedziałek o 22.00 będzie dobrze?i czy jak zaraz o 2 w nocy pojedzie to będzie w ogóle miało sens?czy to trzeba ileś dni po podaniu się starać dziękuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suot
no hej dziewczyny. czuje sie juz lepiej. no i dzis rozpoczynam nowy cykl, nowe starania i nowe nadzieje. zobaczymy co z tego bedzie:) wiolek20 nie wiem po jakim czasie od zazycia pregnylu pęka pęcherzyk, ale ja bym starała się już dzień przed, bo pleminiki też potrzebuję czasu na dotarcie i zaklimatyzowanie się;) a na ile Twój mąż może wrócić? bo może niech wróci 14dc i wieczorkiem starania i potem 15 powtórzcie. bo 19dc może być już po zawodach. trzymam kciuki, żeby wszystko się poskładało i zaskoczyło:) zaczynam od nowa-> a może jak się już traci nadzieje i człowiek się odcina od tego nie myśli to może wtedy? jakie badania miałaś przez ten czas robione? może warto coś powtórzyć? zmieniałaś lekarzy? ja też zaczynam od nowa:) kiedyś się uda:) bromowa a jak bierzesz te dupki? ponoć trzeba już po owulce. jak długo już walczysz z tą prolatyną? ja dopieo w Xbr dowiedziałam się, że mam za duuuużą. zobaczymy co mi powi lekarz, jutro będę się z nim kontaktować. prolatynowa ania cieszę się, że masz już maleństwo pod sercem. to musi być cudowne uczucie:) super, że bromek Ci tak pomógł i że ta nieszczęsna prolatyna tak spadła. niech dzidzia zdrowo rośnie. gratulacje! dorka84 robiłam ostatnio morfologie krwi no i w tym badałam też tarczyce. jak już wyjdę z łóżka to napiszę wyniki, bo nie pamiętam, ale nie miałam jakiś wyroczeń z norm. a Ty jaką masz prolaktynę i czy wiesz z czego ona wynika? ja dopiero znalazłam lekarza, króry podjął kroki i się interesuje. w 1 cykl zrobił mi sporo badań, także mam nadzieję, że nie długo rozkmini o co chodzi:) pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
sout, nie mam zielonego pojecia z czego wynikał wysoki poziom prolaktyny... lekarz pwoiedział, ze to z pewnoscia był problem aby zafaskolowac :) widać, ze spadła skoro w własnie w drugim cyklu z bromiem udało sie i mam juz kruszynę w brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
a przepraszam, przepaszam... lekarz napomknał, ze jedną z przyczyn moze być stres... a w związku z tym, ze w moim zyciu go nie brakowałow więc może po cześci od tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAMARA77
jak już pisałam wcześniej, mija kolejny tydzień, okresu brak odkąd biorę bromergon. Wcześniej okres był co 28 dni jak w zegarku. Mam bolące nabrzmiałe piersi, czy to normalne przy tym leku? Na razie nie odstawiam czekam na okres, jeśli nadal się nie pojawi dopierow umówię się na wizytę. Jestem senna mam mdłości, źle reaguję na ten lek. ALe jeśli ma pomóc to wytrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAMARA77
i jeszcze jedno mam wrażenie, że tyję. Czy ten lek tak działa? W ulotce nie mam mowy o przybieraniu na wadze. A może to tylko zatrzymanie wody w organizmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynowa ania
bromowa trzymam kciuki kochana aby się udało :) zaczynam od nowa, przykro mi z powodu choroby dziadka :( odzywaj się kochana do nas, chociażby się wygadać. Przytulam Cię myślami Tamara77 u mnie bromek strasznie zatrzymał wodę w organiźmie z dnia na dzień przybrałam 2 kg, miałam opuchnięty brzuch, dłonie, policzki. Dziewczyny jutro mam wizytę, proszę trzymajcie kciuki, strasznie się boję :( martwię się czy dzidzia żyje. Jutro usg genetyczne. Pozdrawiam Was wszystkie i mocno całuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromowa
czesc wam suot - bromki biore 16dc-25dc zapisane w ciemno przez endy, nie wiem sama jak mam owulki, teraz czuje ze są pokrecone, bo np nie mam tego ślizkiego śluzu, tzw. mokrych majtek w te dni, z tego co zdążyłam zaobserwować to szyjka macicy jest tylko otwarta i wysoko umieszczona i wysoka tempka jak sa niby te dni płodne, a przecież śluz jest potrzebny do lepszego przeniknięcia plemników i ich czasem przeżycia. Ja już nie mam sił. Co dzień biorę bromki rano i wieczór a po 17 codziennie czuje się nadęta, wypchana, odbijają mi się wymioty, brzuch jak balon, masakra. Nie wiem czy powinnam się tak czuć, przy spontanicznych ruchach ostre zawroty głowy, bromki biorę początek 3 miesiąca. Dorka mi też gin powiedział że od stresu jest zbyt dużo prol, że prolaktyna powoduje gęsty śluz który blokuje dojście plemnikom Tamara77 a robiłaś test, jeżeli to nie ciąża to gin coś zapiszę, ja na wyregulowanie @ biorę duphaston właśnie. A może branie tego leku tak działa u ciebie. Dziękuję Aniu za kciuki, ja za ciebie również trzymam i wierzę że bedzie dobrze, zobaczysz. Nic sie nie martw badaniami, pampuszki które się mało kręca w brzuszku podobno potem jak wyjdą dają wycisk czyli się nic nie martw :) trzymajcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od nowa
dziekuje Ci Kochana! ciezko mi myslec o czymkolwiek innym teraz. takze sprobuje na poczatku gudnia moze sie umowic do gina. za jakis czas ochlone wiec zobaczymy co tam lekarz wymysli przez ten czas. Kochanie nie denerwuj sie. nic zlego sie nie dzieje wiec jutro pewnie dostaniesz same dobre wiadomosci. Slonko bedzie dobrze! i tego sie trzeba trzymac :) swietnie sobie radzisz Anulka Bromowa, na polepszenie sluzu plodnego mozesz sprobowac tabletki z olejkiem wiesiolka. bierze sie je tak jak zalecaja na opakowaniu. ale tylko od @ do owulacji. od owulacji robi sie przerwe az do @ znowu. jesli lubisz siemie lniane to mozesz sprobowac robic kleik z niego. albo olej lniany (ale to pewnie ciezko przelknac, sama nie probowalam). pomysl o tym, moze Ci pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynowa ania
bromowa, zaczynam od nowa dziękuję Wam za wsparcie Ja śluzu w dni płodne nie miałam wcale, nawet dołowałam się że nic z tego nie będzie! Przy każdej ciąży nie zauważałam takiego śluzu. Lekarz mi powiedział że może być go niewiele, ale jeśli jest to spokojnie. Niektóre kobiety tego nie zauważają, każda z nas jest inna. Mi też jako wysoką prolaktynę lekarz wskazał że przyczyną był stres! Pij siemię lniane, a olej z wiesiołka można tyko do któregoś dnia cyklu bo potem powoduje poronienia. Doczytaj dokładnie ja tego nie stosowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromowa
aniu i zaczynam - dzeikuje wam, też własnie słyszałam o tym ale siemie lniane piłam za dziecka jak miałam gardło chore, obrzydliwy smak, olej z wiesiołka, musze o tym poczytac, dzieki jeszcze raz za rade. Aniu trzymam mocno kciuki bys sie tak nie denerwowała, bo brzdączek sobie odpoczywa. Zaczynam od nowa - odpocznij, pewnie teraz sobie odpuscisz i za jakis czas napiszesz że wyszły 2 kreski niespodziewane. W koncu nam sie uda :) spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sout
hej,hello:) pewnie, że się kiedyś uda:) dorka84 a ja nie wiedziałam, że jesteś w ciąży! to super i graulacje:) a bromek brałaś tylko te dwa cykle? i też jakoś od-do? czy przez cały cykl? bo bromowa napisała, że bierze od 16-25dc? wczoraj dzwoniłam do lekarza, od 5dc będę brać clo 2x1 i 13dc mam przyjść na monitoring, zastanawiam się czy w tym ccyklu zapisze mi coś na tą prolaktynę, bo ostatni był tylko na clo. dodatkowo tylko miałam zbadany śluz (też nie było go jakoś strasznie dużo, ale był dobry:), no i mąż miał badanie nasienia i ma wyniki książkowe) zobaczymy co z tego wyjdzie w tym cyklu?od 3 dni biorę jeszcze wit b6 i magnez + wit. b, mam nadzieję, że się uda i będę mieć kruszynkę na Boże Narodzenie:) jeju, ale bym zrobiła mężowi niespodziankę:) fotka z usg w ramce zapakowana pod choinką:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
sout, nie dziękuje :) na razie dmucham na zimne :) tak - ja brałam całe 2 cykle po 2 tabletki dziennie :) oczywiscie dochodziłam do tej dawki około 2 tygodni, ale sie udało! porozmawiaj ze swoim lekarzem, czy nic Tobie nie da na tą Twoją polaktynke :) wszystkie wierzymy, ze własnie Twój M otrzyma taki prezent pod choinke :p trzymam kciukI!!! słuchajcie dziewczyny, a ja mam duzy problem... dzisiaj zostałam w domu bo oprócz tego, ze bardo słabo się czuje i mnie ostro mdli to pół gęby mam spuchnietej! :( nie wiem co sie dzieje, ale mam chyba jakis stan zapalny dziąseł!!! mam strasznie czerowne i z jednej strony właśnie zobaczyłam krew z ropą! :( jejciu, zęby mam wyleczone wiec nie wiem o co chodzi :( udało mi się zapisać na jutro do dentysty, ale sie stresuje jak cholera bo to jest niebezpieczne dla kruszyny :( może poradzicie coś na to??? andzia, dwaj znać jak tam po USG - ja mam dokładnie za tydzień, ale nie wiem czy w związku z gębową sytuacją jutro rano nie pojawię sie u lekarza... buziaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynowa ania
Dorka zrób sobie CRP, pokaze czy masz stan zapalny. Musisz jechać najlepiej dziś do dentysty, nie czekaj, potem do ginekologa, bo jesli dentysta zapisze ci antybiotyk to musisz skonsultować to z ginem. Trzymam kciuki, Mozesz przepłukać jamę ustną dentoseptem ale zapytaj jeszcze w aptece co możesz w ciąży. Daj znac. Ja mam mega stresa nie mogłam spać w nocy :( żołądek mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
Boze Kochany...zbieram się szukac jakiegoś dentysty... mam nadzieje, ze sie uda - chociaż na moim zadupiu to bedzie masakra...dzieki Andzia. Nic sie nie martw - będzie dobrze. odezwij się Kochana po jak będziesz juz po USG - zobaczysz bedziesz widziała swoje Maleństwo i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sout
dorka zaparz sobie szałwie i płucz sobie dziąsła jak najczęściej:) no i idź do lekarza:) będzie dobrze! trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromowa
sout ja sie pomyliłam, bromki biore juz poczatek 3 miesiaca non stop rano i wieczorem do pochwowo po jednej tab, tylko jak mam @ do ustnie, a dupki biorę 16-25dc juz ponad 3 miesiac, te zapisane w ciemno. dorka nic sie nie martw, przejdzie, lekarz zapisze jakies ekstrakty i wypuczesz buzie :) Ania daj znac po usg że nie potrzebnie sie martwiłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TAMARA77
zrobiłam test wyszedł pozytywnie. Zastanawiam sie czy to nie wina bromergonu, bo dopiero zaczełam brać tabletki i mam rozlegulowanie. Będę robić badania. Ale czy bromergon nie powoduje fałszerstwa na teście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
już jestem! udalo mi trafić do dentysty - nawet do dwóch, bo u pierwszego nie usiedziałam nawet 5 minut...konował jeden... ale już pisze co i jak. Wpadłam do pierwszeo, ze pilna konsultacja, mówie o co chodzi i głosno JESTEM W CIĄŻY, NA TO DOKTOREK, ŻE TO NIE MA ZNACZENIA PRZY LECZENIU STANU ZAPALANEGO ?! Podziekowałam i wyszłam.Trafiłam do drugiego i on powiedział, ze to nic groźnego, zrobił mi psik psik jakimś czymś na to miejsce co ropa podeszła - ząb ok, więc kazał kupić dentosept i przyjść w czwartek. Powiedział, ze to nie jest jeszcze stan zapalny,a dziąsła trzeba płukać dentoseptem i septosanem na zmianę. Nie chciał przepisywać żadnego antybiotyku w moim stanie... no nic. jak by nie było, nie odwołałam jutrzejszej wizyty u dentysty i zobaczymy co kolejny mi powie.. dla pewnosci, jutro rano pędze do mojego ginka, a na 12 do dentysty - zobaczymy co on mi powie... dzięki Kobitki Moje za dobre słowa i porady... uspokoiłam się trochę. TAMARA - GRATULACJE!!! NA 100% JESTEŚ W CIĄŻY!!! bromek ani dupek nie fałszują wyniku!!! hmmm... Kobitki, zobaczcie - ten BROMEK to powinien jakąś nagrodę dostac za te wszystkie fasolki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
Karolla co u Ciebie? Bylaś wczoraj na USG??? dawaj tutaj znac jak fasolka :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczynam od nowa
Anulka jak tam po usg dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja prolaktynowa
Cześć kochane dziewczyny!!! Jestem tu nowa. Od miesiąca walczę z prolaktyną- wynik przed rozpoczęciem zażywania bromergonu to 42,21 ng/ml, a TSH 3,62. Podobno to są przyczyny trudności z poczęciem fasolki. Czy któraś z Was miała podobną sytuację do mojej i czy się udało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynowa ania
właśnie wróciłam :) uff.... dzidzia rośnie, wielkością odpowiada o tydzień większą :) kości nosowe widoczne, przezierność karkowa 0.09 cm wszystko narazie dobrze :) dziękuję Kochane za wsparcie teraz musi to do mnie dotrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×