Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

eh Myszeczko jak juz wczesniej pisałam zona przyjaciela meza urodziła zeszłej nocy,moj m ciagle rozmawia ze szczesliwym tata przez tel, w gronie wspolnych znajomych poruszenie kazdy chce leciec zobaczyc dzidziusia ,tylko ja siedze i wyje . Ciesze sie ze ona ma syneczka oczywiscie,ale tak ciezko na sercu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bellus ja tylko zrobilam porzadek z tarczyca i sprawdzalam prolaktyne i progesteron i to by bylo na tyle a teraz po tym drugim juz sama nie wiem co robic... mozliwych badan jest naprawde duzo i co tu kryc kosztuja krocie wiec na wszystkie mnie nie stac a na NFZ nie bardzo chca kierowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natie75
Cześć dziewczynki:) Nie bylo mnie wczoraj mieliśmy wyjazd z m ni ale już wróciłam:) Byłam wczoraj u mojego gina mam dalej brać bromka tylko stwierdził ze już nie po 1 tylko po pół też dwa razy dziennie dodatkowo zapobiegawczo przepisał mi dupfaston 2 razy dziennie po 1 I znów jestem przeziebiona kurcze trzeci raz z rzędu już nie mam sił całe górne drogi oddechowe mam zawalone nie wiem czy to dlatego ze wcześniej nie bralam antybiotyków bo się bałam podejzewajac ze zaszlam czy organizm mam osłabiony już sama nie wiem.... Idę do apteki coś kupic homeopatycznego mleko z miodem i czosnkiem do tego i zobaczymy A wy jak się w takich sytuacjach leczycie napiszcie proszę bede wdzięczna...jak nie przejdzie to w pon do lekarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natie75
Bella a Ty jak się czujesz kochana? Jak samopoczucie Twoje? Kejti i co tam u Ciebie? Madziusiek Jestemfit co u Was no i reszta dziewczyn jak wasze samopoczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu tak cicho ? Nie wziełam wczoraj antybiotyku na noc i przyszedł @ a mój M miał cichą nadzieje że może jednak ale ja wiedziałam że to przez amotaks nie dostałam @ Natie gratuluje oby tylko było bez problemowo :) Bella wiem przez co przechodzisz :/ Idziemy na wesele 31 stycznia, mój brat sie żeni i będzie rodzinka i glupie pytania :/ a kiedy Wy i w tym stylu, chyba sobie napiszę na czole "nieplodni" :( Justa a który to juz tydzień u ciebie ? Nie wiecie co u Moniś-miś ?? Wczoraj czytałam to forum od 1 strony hehe nadrabiam zaległosci :) Pozdrawiam Was cieplutko :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natie antybiotyk o nazwie Amotaks jest bezpieczny w ciąży tak twierdzi mój lekarz rodzinny, choroba nieleczona jest groźniejsza dla fasolki niż antybiotyk lepiej idź do lekarza i zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki bo mam metlik w głowie pomóżcie proszę. Mój gin kazał mi brac dupka od 16 do 25dc. no i tak biorę juz 3 cykl. W pierwszym cyklu okres dostałam 3 dni po odstawieniu w drugim juz 7 dni po odstawieniu. Na 7 dzień przed tym zanim dostałam okres test wyszedł mi negatywny. I mam pytanko w zwiazku z tym czy np. mogło być tak, ze zaszłam a ponieważ odstawiłam bromka ciąża sama obumarła??? I czy lepiej testy robić 26dc kiedy mam przestac brac dupka czy dopiero jak mi sie @ bedzie spozniac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaeS28 ja na twoim miejscu robiła bym Bete w dniu spodziewanej @ bo wiem jak to jest z tymi testami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko właśnie w tym jest problem, ze nie wiem kiedy to bo moje cykle do regularnych nie należały raczej, a po odstawieniu dupka @ ma się pojawić niby do 7 dni wg mojego gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu no to problem z tymi nieregularnymi ja mam zawsze 28-30 dni a jaka jest u ciebie rozbieżnosc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja uważam ze powinno sie testować przed odstawieniem dupka bo nagle odstawienie moze spowodować poronienie. Endu ja też czytam od początku ten wątek w wolnej chwili. Dziś idę na imprezę do znajomych oni mają dziecko. Będzie też para ciężarnych. Też mnie denerwują pytania kiedy my. Ale man kilka już odpowiedzi na takie pytania w zależności kto pyta. Nati jak ja byłam chora i nie wiedziałam czy jestem w ciąży czy nie to dostałam bezpiecZny antybiotyk i sól morska do nosa. Na katar bralam teraz sinupret.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella, Mycha jakie dziś humorki? Bella kupiłam wczoraj książkę ta która polecalas i jej druga część:) już ponad połowę przeczytalam. Sympatycznie sie czyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi ja mam problem z tłumaczeniem tego wiec jak nie zrozumiesz to postaram sie jeszcze raz bo nawet mój gin prosił o dodatkowe info. :) U mnie to jest tak (było przed dupkiem) ze np. jak w jednym miesiącu miałam @ np. 28 dnia miesiąca to w następnym spodziewałam sie jej do 7 dni przed lub do 7 dni po. Zawsze jakoś tak wyczuwałam mniej więcej kiedy ma przyjść oczywiście czasem czekałam dłużej niestety ale przed ostatnim leczeniem różnica 7 dni zmniejszyła się już do 2 w tą lub w tamtą stronę. Niestety po leczeniu nie mogłam już w ogóle poznać swojego organizmu i poszłam u nas do jednego lekarza (nie do mojego) i zamiast mnie zbadać miałam godzinna pogawętke na temat płodności pary ludzkiej :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziusiek a ja zaczełąm od drugiej czseci hahaha a teraz kupiłam na allegro pierwsza,no miłe czytanko,relaksujace Natie ja czuje sie ok ,staram sie nie myslec o dołjacych mnie rzeczach tylko isc odwaznie do przodu. Moj m wspiera mnie i jest kochany a jak Ty sie Natie czujesz??? a dr Justa??? Endi u mnie dzis lepszy dzien ale jak ja Cie rozumiem te pytania rodzinki dobijaja:( Monis-mis co taka cisza??? tesknie za Toba Myszeczko zrob wszystkie mozliwe badania darmowe ja wiem ze nie chca dawac ale musisz próbowac mów im ze miałas dwa poronienia ,ze chcesz wiedziec co masz leczyc całuski Ci posyłąm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaeS to może u ciebie będzie najlepszym rozwiązaniem monitoring cyklu, od owulacji @ "powinna" nastapic po 14 dniach więc może powinnas sie sugerowac owulacją :), faktycznie masz skomplikowany cykl, a bez duphastonu nie dostajesz @ ?? Masz na niski progesteron ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi dostaje ale muszę dupka brać bo mam za niski progesteron i bromka bo prolaktyna wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi a co do pytan rodzinki to wiem co czujesz u mnie najbliższą w sumie wie. Wyszło jak w szpitalu byłam na sprawdzeniu drożności a dalsza chyba cos podejrzewa i jest taktowna więc nie pyta. Ale niestety zdążają sie wyjątki zarówno w rodzinie jak i ze znajomymi ja jeszcze osobiście nie wymyśliłam jak sobie z tym radzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania Endi ja mam tylko jedna straszna ciotke która zawsze mi zygnie ze ona miała 6 dzieci a ja ciazy nie potrafie donosic i po tym pyta mojego m lub mnie to kiedy kolejna próba??? A ja jej na to ;-Jak tylko ciocia schudnie zaczynamy:) a jest poterzna :0 wiec ja odpowiadam atakie w czułe miejsce na jej atak ale włąsciwie to zaczepki rodzinne mnie nie wzruszaja gorzej jest gdy patrze na maluzski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wracam do bromka bo na monitoringu 15 dnia cyklu pęcherzyk nie pękł a juz powinien więc bez bromka nie mam owulacji Mycha z doswiadczenia wiem że lekarze na nfz nie zlecają NIC!! Ja do tej pory wszystkie hormony z wlasnej kieszeni nie ma co liczyc na nfz, jak nie dasz kasy to sie nnie dowiesz niestety ale leczenie niepłodności wiąże sie z wydatkami ;/ mój gin bierze za wizyte 120 zł + 30 zł za usg, ostatnio to tylko leki M przepisał i zajrzał na wyniki no ale cóż naszym znajomym pomógł i na dniach czekają na rozwiązanie, a lekarze mówili że oni to tylko in vitro a zaszli naturalnie, dla porównania moja była gin z nfz. "proszę sie starac żadnych badań nie robic bo szkoda pieniedzy, jest pani jeszcze młoda a ciąża pozamaciczna się zdaża to napewno przypadek" to jej slowa to ja dziekuje za taka opiekę :( ja bym bardzo chciała znaleźc ginekologa żetelnego na nfz ale niestety w moim rejonie takich nie ma ! czasami mi żal że inni nie wydają złotówki żeby zajśc w ciąże a my oddajemyna lekarzą + badania po 400-500 miesięcznie i musimy z tym życ bo jak nie dasz to nic nie pójdzie do przodu, denerwuja mnie teksty znajomych ile to ich dziecko kosztuje mleko pieluchy itp. a nie wiedzą nawet ile kosztuje leczenie nieplodności ! Ale sie rozpisałam ... ale czasami muszę wywalic z siebie tę zlosc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella dobre dobre z ta ciotką !! haha Do mnie wujek przez telefon z pytaniem "kiedy chrzciny" a ja ale czyje ?? U mnie wie najbliższa rodzina o problemie czyli moja mama teściowie i rodzeństwo, mam słodkiego chrześniaka Bartusia, to jest moje kochane słoneczko, to syn mojego brata i to jedyne dziecko na które patrze to nie jest mi smutno, szwagierka i szwagier też maja problem bo on ma przeciwciała przecikplemnikowe i wszystkie zabija a szwagierka ma podwyższone androgeny i oni nas wspierają a my ich chociaż szwagierka ma w tym roku 30 lat a szwagier 31 i ona zawsze mi sie żali że my to jeszcze mamy czas bo mamy w tym roku po 27 a oni to już starzy są, i przykro mi jak jak tak mówi bo to nie ważne ile się ma lat ... no i mówi "ty to chociaż w ciąży byłaś" a ja jej mówie że takiej ciąży to wrogowi nawet nie życze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemfit
edni no właśnie nikt nawet sobie sprawy nie zdaje ile małżeństw ma problemy z zaciążeniem. My zawsze mówiliśmy jak się ktoś głupio pytał, że cały czas się staramy ale na razie nic i zamykało to im usta. Ja chodziłam i chodzę do ginekologa baardzo popularnego u mnie w regionie i oczywiście prywatnie. Kolejki 3-4 godziny. Siedząc tam pomiędzy ciężarnymi zawsze się wkurzałam bo niektóre narzekały na objawy, na drogie badania i leki. Nie zdają sobie sprawy, że taka osoba jak np ja robi badania, kupuje leki i chodzi do lekarza nie będąc w ciąży!!! Choć nie mogę narzekać bo mój lekarz nie zawsze brał ode mnie pieniążki. I sam cieszył się, że w końcu jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaeS ja teraz marze o hsg ale blokuje mnie te nieszczęsne OB podwyższone i nie ma przyczyny ... dobra uciekam robic pizze na obiad maz sie ucieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi mam nadzieje że szybko Ci sie uda unormować wyniki i będziesz mogła zrobić HSG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endi u mnie juz koncowka 23 tygodnia .ogolnie czuje sie dobrze chociaz coraz czesciej pobolewa mnie brzuch i zawsze mam stracha ze znowu sie zaczyna ... cale szczescie nospa pomaga. Mam coraz to wiekszego stracha przed ta laparoskopia chociaz wiem ze musi sie udac i lekarze zrobia wszystko aby z dzidziusiem bylo wszystko ok. Ale jakby nie bylo strach i obawa sa. Straam sie poki co nie myslec ale ... U mnie jak zaczely sie problemy z zajsciem i pierwsze pytania rodziny o dzidziusia to powiedzielismy ze sa problemy.... i uwazam ze to jest lepsze rozwiazanie, bo raz sie zryczysz ale pozniej juz nie pojawiaja sie glupie pytania i docinki A co do dupka to tak jak mowily dziewczyny ze powinno sie zrobic test przed odstawieniem dupka bo mozna zaszkodzic dzidziusiowi. AniaeS28 dziwne te Twoje cykle . Zazwyczaj przy braniu dupka staja sie one regularne . Myslalyscie kiedys o CASTAGNUSIE ?? jest on wlasnie m.in na wyrownanie cykli i zmniejsza napiecie przedmiesiaczkowe, a do tego jeszcze wplywa na poziom prolaktyny. Jest to lek ziolowy wiec mozna mieszac go z innymi lekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestemfit dokładnie tak jak mówisz najgorsze jeszcze jest to jak chodzisz i płacisz a tu sie okazuje że lekarz nie pomaga bo jak efekty widać to już trochę lżej Madziusek a co do zmiany Twojej pracy to dobrze zrobiłaś ja sie bałam zaryzykować bo ciąża może przecież być w każdej chwili i dziś sie męczę a już bym od czerwca w nowej pracy była. Chociaż jak znam przewrotność losu to dostaniesz umowę i od razu wyjdą dwie kreseczki czego Ci życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz miałam dwa cykle z dupkiem i tez każdy innej długości dlatego nie wiem o co chodzi z tym wszystkim :( czuje się jak dziecko we mgle justa o CASTAGNUSIE nie słyszałam ale jutro zakupie :) W ogóle jakoś tak dziwnie u mnie ze wszystkim wysoka prolaktyna powodowała u mnie że czułam się jak w ciąży tzn. chwilowe zawroty głowy czasem zmęczenie organizmu i do tego ból jajników. Odkąd dostałam bromka było lepiej a teraz znowu wszystko wraca chociaż na tabsach jestem. Nie wiem muszę w tym miesiącu jeszcze raz zrobić prolaktynę Głupieje przez to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie czy to moze przez wyjazd z mezem nie regularne posiłki i w ogóle ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa będzie dobrze wiadomo strach jest ale wszystkie jesteśmy dobrej myśli i trzymamy kciuki by było dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania może Twój organizm potrzebuje więcej czasu aby wyrównać cykle. Z pracą to myślę że zmiana mi dobrze zrobi i niepotrzebny będzie bromek bo poziom stresu mi się obniży, niestety coraz bardziej mnie tutaj stresują:( mam tylko nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i uda mi się zmienić. A jak się nie uda, to mam nadzieję, że szybko pojawią się 2 kreseczki. Czy weszła już ustawa o tym rocznym macierzyńskim? że za mniejszą kasę można będzie wziąć dłuższy urlop? Ja do tej pracy nie planuję wracać, z racji stanowiska muszę podejmować decyzje dotyczące innych ludzi, przez które sumienie mi spać nie daje:( przez to wszystko czuję, że mam nerwicę:( Dziewczyny a wstrętnym ludziom co mnie pytają kiedy dzidzi odpowiadam że "z tego co wiem to w Polsce posiadanie dzieci jest nieobowiązkowe":) a innym to że nie planujemy, bo jak powiemy że się staramy to będą w kółko pytać czy to już? Justa kiedy masz laparo? Też będę trzymać kciukasy:) Za wszystkie zresztą trzymam i życzę jak najlepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×