Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

a ja właśnie wróciłam z koncertu zespołu gospel... eh.... piękne :D taki wyciskacz łez :) hej a była któraś z was na filmie sęp? bo bym się chętnie przeszła :) ja mam ostatnio jakieś dziwne ciągłe pragnienie :) picia wody oczywiście... jak byłam w ciąży jeszcze zanim się dowiedziałam to też mi się tak chciało pić... niby było przytulanko, ale czuję, że moja prl szaleje znowu, więc i tak nie ma szans bez bromka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia 2
AniaeS nie jest prawdą, że odstawienie może spowodować poronienie, zwłaszcza w trybie niemal natychmiastowym (gdyby tak było, na ulotce, ewentualnie ginekolodzy kazaliby robić testy)Na ulotce napisane jest, że do 10 dni po odstawieniu ma się pojawić @. A gdyby nawet było się w ciąży, to przecież organizm produkuje progesteron, i te kilka dni jest w stanie sobie poradzić mimo odstawienia "sztucznego" progesteronu. Bo ciąża od razu się nie kończy, tzn poronienia natychmiastowe (tzn nie obumiera płód/zarodek, tylko jest od razu krwawienie, odklejanie si ę zarodka od ściany macicy) są najczęściej z dźwignięcia itp. A takie inne poronienia są 'wolniejsze" tzn najpierw obumiera zarodek/płód a dopiero za jakiś czas jest krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a jak myślicie czy badanie prl po mtc może być szkodliwe dla bardzo wczesnej ciąży tj. 22 dc??? bo jutro chce zrobić i tak myślę co by było gdyby jakimś mega cudem się udało w tym cyklu... no bo w sumie to taki mega skok prolaktyny w organiżmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natie75
Cześć dziewczynki ja od wczoraj na Duomox-sie wczoraj strasznie się czułam straciłam aż głos dzis już jest poprawa tak jak dużo osób mówi nie ma co się męczyć bo to bardziej szkodzi fasolce a duomox podobno najbezpieczniejszych w ciazy.... Jestemfit mam pytanie do Ciebie bo pisalaś ze dalej bierzesz bromka i dupfaston powiedz mi a w jakich dawkach? Bella Madziusiek Gocha co u Was?:) Miłej niedzieli Wam życzę ja miałam iść na bulwar na WOŚP no ale w łóżku muszę leżeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulisia1985
witam nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie? pisze bo nadal od 17 listopada brak okresu - od dwóch dni biore dupfason (żeby wywołac) no i oczywiście nadal bromergon - dziś rano zrobiłam test i w końcu widze tą druga kreske:) ale jest słabo widoczna - nie wiem czy to wogóle możliwe skoro nie mam tak długo okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemfit
natie75 bromergon mam brać po pół tabletki na noc czyli tak jak brałam przez cały czas a duphaston dwa razy dziennie po 1 tabletce :) paulisia1985 wszystko jest możliwe ... może zrób kolejny test lub betę wtedy będziesz miała pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natie75
Dzięki za Odp Jestemfit :) Tak pytam bo mi gin kazał zmniejszyć z jednej na pół rano i wieczorem a miałam po całej i tak się zastanawiam czy to nie zaszkodzi no w sumie całkiem nie odstawiam ale czy mniejsza dawka nie zaszkodzi...jak myślicie? Bo ja już dmucham na zimne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natie75
Dzięki za Odp Jestemfit :) Tak pytam bo mi gin kazał zmniejszyć z jednej na pół rano i wieczorem a miałam po całej i tak się zastanawiam czy to nie zaszkodzi no w sumie całkiem nie odstawiam ale czy mniejsza dawka nie zaszkodzi...jak myślicie? Bo ja już dmucham na zimne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
testowałam sie wczoraj czyli 2 tyg po owulacji i wyszla 1 kreska wiec odstawilam dupka takze dzis plamienie jest i zapewne sie rozkreci takze proba nastepna nie wiem kiedy bedzie bo dzis moj ukochany wyjechal do pracy i wroci za 3tyg,albo miesiac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziewczyny tak sie teraz o tym hcg naczytalam ze sama nie wiem czy powinnam sie sugerowac tym ze testy negatywne po 2 tyg od mozliwego zaplodnienia niby moze tak wczesnie nie byc wykryty a juz odstawilam wczoraj tego dupka , nie wiem co robic:/ u nas nie ma mozliwosci zrobienia usg a mam plamienie od dnia spodziewanej @ , a jesli jestem w ciazy i przez to ze odstawilam to nastapi poronienie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natie75
Kejti ja bym powtórzyła test i to jeszcze dzis albo jutro z rana ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
kejti ja bym zrobiła bete ......potem odstawiła leki jezeli wynik negatywny by był. Bella u mnie spokojnie. czekam na wizyte która mam 28 stycznia. codziennie wieczorem czuje bobasa lekko jak się wierci. brzuchal coraz bardziej widoczny bo to juz połowa 16 tc ;) wczoraj szukałam łózeczka i chyba juz znalazłam ;) a ogólnie spoko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki:) długo nie pisałam..badania,przełożenie zabiegu laparo, świeta i tak jakoś zleciało.. Ale jestem już po...zabieg miałam 4 stycznia..trwał 40 minut i okazało się,że nie miałam torbieli jajnikow tylko torbiele w jajowodzie..ale nie zgadniecie czym spowodowane..oczywiście moj gin nie powiedział mi wprost,bo przeciez nie może,ale jak zapytałam to potwierdził..otóż mój cały problem zaczął się po badaniu hsg w kwietniu..potem będąc na kontroli po badaniu miałam już te torbiele..torbiele na jajowodzie powstały po badaniu hsg..nie mam pojęcia w jaki sposob,musiał częściowo ten płyn tam zostać,podraznienie,stan zapalny i zrobiło mi taki pęcherz przed jajnikiem,ze gin myslał ze to jajnik a to był rozdety jajowod..juz nigdy nie dam sobie zrobic zadnego badania na nfz..kosztowało mnie to zabieg laparo..dodatkowo wyniki hsg zgrane na płyte ze szpitala tj zdjecie z hsg nie otwiera sie w ogole i moj doktor mie mógł skonsultowac wynikoiw,wiec nie wiadomo czy rzeczywiscie sa drozne jak to napisali..ehh..ale na dzien dzisiejszy nie mam torbieli,lewy jajnik jest ok,sa na nimblizny po owulacjach..a prawy sie okaze jaki bedzie..ale tzeba byc dobrej mysli..teraz koncze antybiotyk po zabiegu a potem tylko bromergon 2 razy dziennie 2 opakowania i trivagin na odbudowe flory bakteryjnej..dzis mam okres a potem moge sie starac z mężem..:) trzymajcie kciuki.. Dziewczyny jutro wybieram sie do apteki i chce kupic tez testy owulacyjne..mozcie jakies polecic? pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotka to dobrze ,ze u Ciebie spokojnie ciesze sie ,ze ta małpa zostawiła Cie w spokoju Ja testy owulacyjne kupiłam na allegro 30szt plus 3 ciazowe kiedys kupowałam w aptece ale były drozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ sie rozkreca wiec oficjalnie uznaje ten cykl za zakonczony niepowodzeniem a jeszcze sie zapytam was dziołchy czy olej z wiesiolka brac od 1dc czyli dzis czy od kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestemfit
bella-galeria u mnie ok nie mam żadnych objawów oprócz bolących opuchniętych piersi które przeszkadzają mi spać. Nie mogę się położyć ani na prawej ani lewej stronie. Tak teraz trochę żałuję, że nie powtórzyłam bety ale mój gin powiedział, że nie ma sensu. A ja się obawiam tego braku objawów. I nie wiem czy jutro zrobić czy nie. A wizyta 23 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
Kejti wiesiolka mozna brac tylko do jakiegos 12 dc bo hamuje owulację , ale ja bardziej polecam (przynajmniej u mnie sprawdzil sie o niebo lepiej) siemie lniane, gotowane przez ok 5 min . Po wiesiolku nie bylo zadnych efektow , a siemie spowodowalo ogromna ilosc sluzu Jestemfit... znam ten bol ... u mnie nie bylo zadnych oznak cizy (zreszta przez te 22 tygodnie to bylo ich niewiele+ mozna na jednym reku policzyc ;), napewno wszystko jest ok i dzidzius rosnie prawidlowo. Najlepiej bete powtorzyc po 24 h bo wtedy widac jak przyrasta Ja podobnie jak Bella kupowalam testy na alllegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia 2
Marysia prl bada się 2-4dc, nie ważne jaką, tzn pobierają krew, zjadasz tabletkę i za 2godz chyba pobierają krew znowu. Czyli to jest jak zwykłe badanie prolaktyny czyli 22dc trochę nie bardzo. Paulinusia skoro nie mierzyłaś temperatury, to nie wiesz kiedy była owulacja. Może cykl się przeciągnął tzn jego pierwsza faza była długaśna, potem owulacja - wpadka i po owulacji normalnie ok t2 tygodnie i @, a u ciebie może nie będzie@. Masz 2 wyjścia poczekać kilka dni i znów test, albo beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdzia z ta prolaktyna to tak roznie... niektorzy mowia zeby robic na poczatku ale wielu mowi ze wszystko jedno kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia 2
Maja kup testy na allegro o wiele taniej, bo za 25zł można kupić już dużo pasków, a w aptece za 25zł wychodzi tylko 5szt pasków, co może być za mało nawet na 1 cykl. Justa a ile tego siemienia? Co do wiesiołka, to jest tak, że jak jest owulacja to jest śluz. Chyba z siemieniem będzie podobnie. Ja przed ciąza też zażywałam wiesiołek i wydawało mi się, że śluz się poprawił, bo się pojawił, a to pojawiła się owulacja i dlatego był śluz. Teraz kończę już drugie opakowanie wiesiołka i sucho. Nie ma owulacji, nie ma śluzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia 2
Mycha samo podwyższenie to nie ważne kiedy, ale jeśli chce się wiedzieć dokładniej, to lepiej początek cyklu. Mnie tak kazał gin z kilkniki leczenia niepłodności i teraz gin zwykły też kazał robic podobnie. Ale jak cykl mi się wydłużył i nie mogłam się doczekać @ i początku cylku (a to było już kilka miesięcy leczenia i chciałam sprawdzić ile wynosi prl, bo iść do lekarza bez wyników, to strata kasy) to badałam w 50dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia 2
Jestem fit moim jedynym objawem ciazy 9poza bolącymi pieriami na początku i potem pod koniec też był rosnący brzuch i piersi jak balony. Nie przejmuj sie brakiem objawów, tylko się z tego ciesz. Znam przypadki, co poranne mdłości gnębiły przez 9 mc ciazy i trwały przez większość dnia, nie tylko rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
madzia akurat z tym sie nie zgodze ... przy owulacji nie zawsze sluz jest. Ja owulacje mialam praktycznie za kazdym razem a ze sluzem bywalo roznie, Jak zaczelam pic siemie sluzu bylo znaacznie wiecej. Ja sypalam ok lyzke na szklanke wody i gotowalam przez ok 5 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem,że na allegro są tanie i dużo..myślałam,że nie ma jednak aż takiej dużej różnicy cenowej no ale jednak jest..zamówię na allegro..powinny zdążyć przyjść na czas.. Z śluzem owulacyjnym to jest tak,że kazda kobieta ma inaczej..jedna może go nie mieć w ogóle, inna bardzo mało a jeszcze inna obficie..ale jego brak ne świadczy o braku owulacji..po prostu wtedy jest trudniej naturalnymi objawami odczytać kiedy ma się owulację..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestemfit, natie75 GRATULACJE!!!!! oby i dla nas ten rok był owocny...marzę o tym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×