Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Trochę bezczelny ten lekarz ale wolę takiego fachowca niż miła pania zapewniającą że wszystko jest ok. Przecież nie da sie nie zauważyć 20 pecherzykow. No co za kretynka. Kejti ogranicz weglowodany ponoć dieta czyni cuda przy pcos.Pójdziesz do kliniki to będziesz wiedziała co leczyć a tak to strata czasu u takich lekarzy co im sie nic nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
Jolaaa testy robię, ale to nie znaczy, ze czekam tylko na + i wtedy będe działać. Srednio co drugi dzień jest bzykanko, a jak mamy ochote i siłe to i codziennie nieraz wychodzi :D Testy chyba złe nie moga być, bo jakas tam bladzizna jednak wychodzi, no ale to jeszcze nie pozytyw. Tempka dzis już skoczyła o 0,1 st.C, śluz powoli robi sie rozciagliwy to chyba coś sie będzie działo. A testów to 50 kupiłam to mogę kilka razy dziennie sprawdzać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
Kejti lekarz co prawda do sympatycznych nie należy, ale suma sumarum to oni powinni leczyc i pomagać, a nie cackać się i być miłym. Madziusiek nie widzę tych wirusków od Justy i twojego testu, bo trzeba sie zalogować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gocha zobacz post wyżej na moje foto, jak się pojawia blada kreska to już jest dobrze:) Lada dzień będzie dwie bordowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejti wiem ze lekarz wali prosto z mostu ale i moj obecny jest podobny,i to on mnie dobreze leczy odstawil bromka bo nie potrzebnie go brałam,znalazł przyczyne poronienia,krzyczy i ustawia mnie ale leczy i ma wyniki,wiec słuchaj go bo wazny jest rezultat naszych staran a nie miła obsługa. Nie mam cienia cienia kreski i moze dopiero jutro sie cos pokaze,czekam na razie.Tak piłam przed zrobieniem ,pije cały czas bo mnie gardło boli ,aha powinnam nie pic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia 2
Lekarze sceptycznie podchodzą do testów. Taniej jest mierzyć temperaturę i obserwować śluz, no i jak już to testy robić gdy "coś'się dzieje, tzn pojawia się śluz owulacyjny, jest skok. Wiem łatwiej jest siknąć na paseczek niż codziennie mobilizować sie do mierzenia tempki przed wstaniem z łóżka i o podobnej porze. A testy też należy robić o podobnej porze codziennie a nie kiedykolwiek. Ja wiem dzięki mierzeniu tempki, że nie mam owólki. Robiłam teraz badania prl, prl z obciążeniem LH,FSL i wit. D3 wymyśliła ginka, a pod koniec cyklu jeszcze progesteron. Kazała mierzyć tempkę i obserwować zapisywać śluz z konsystencją, odczuciem itp, no i po skończonym cyklu przyjść z wykresem i wynikami i wtedy podejmie decyzję co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia 2
Kejti trochę surowo cię potraktował. A porsche to on zarobi na takich jak my, bo na NFZ nie ma co marzyc o diagnostyce, czy skierowaniu na bezpłatne badania. A co do testów owulacyjnych to własnie piszesz wyszły pozytywne, bo.... są pęcherzyki ale.... nie pękają, test nie pokarze że nie pękły. Szkoda kasy na testy, jeśli wiemy, że mamy problem z owulacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdzia niektóre dziewczyny nie mają śluzu albo nie mogą mierzyć temp systematycznie bo wstają o innych porach to też zaburza. Ja mierzyłam pół roku i nic z tych pomiarów nie wynikało - ale teraz wiem, że nie było owulacji. Od kiedy biorę bromergon cykle są regularne, pojawił się śluz i czuję owulację w jajniku co potwierdza usg. Teraz testy robię z ciekawości, właśnie aby sprawdzić jak to się ma do usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia 2
U mnie też brak śluzu, a co do wstawania o różnych porach, to... ta metoda jest też dla tych pracujących na różnych zmianach, tzn ma być mierzone po co najmniej 2 godz spoczynku, tzn np leżę przed tv i ne ruszam się. Po prostu dobieramy godzinę do danego tygodnia pracy i zapisujemy to. Ja mierzę od 12 lat, tzn najpierw jako forma antykoncepcji, a potem aby upolować jajeczko, no cóż długoa historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia 2
Ale dzięki temu mierzeniu wiem, że nie ma owulacji, co było potwierdzone na usg, no i śluzu też brak. A wtedy gdy 2 x zaciązyłam był śluz i skok, no, ale... bromergon tym razem nie pomógł i mimo zbicia prolaktyny nie ma owulki, stąd seria badań. Najbardziej mnie wkurza to, że wszystko prywatnie trzeba robić, tu chcą in vitro sponsorować ,a niezasponsorują zwykłej diagnostyki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A chcą większy przyrost naturalny, tylko skąd mamy my na to kasę wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarka powiedziała że mam odstawic termometr i przestać robić dziecko tylko sie kochać i wyluzowac. Łatwo mówić. No to odstawilsm a potem kupiłam testy na allegro:) a fasolki dalej brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziusiek piękne masz te kreseczki na teście :D:D ja dziś idę na drugie spotkanie z cyklu monitoring :D 14 dc dziś u mnie i już powinna mi wyjść kreska na teście owu, wczoraj nie było nic... pęcherzyk poiwnien mieć rejonach 18-19 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
Heheh...wirusy ciazowe.....przed kliknieciem w link właśnie tak sobie jej wyobrazilam:-D:-D. Testy masz fajne....mi jak wyszedl tak jak twój przed ostatni to wtedy zaczekalismy a jak był taki jak twój ostatni to zaszalelismy i udało się :-D:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dziś dalej boli jajnik, nie wiem czy jajeczko już pęknięte czy nie. Mój lekarz dziś do 14 jest w szpitalu a prywatnie nie przyjmuje, ale nie będę mogła chyba się wyrwać z pracy na usg:( Powiedziała, że mogę przyjść we wtorek jeszcze - ale czy wtedy widać czy była owulacja? Niby nawet podczas @ ostatnio mówiła że widzi na jajniku ślad po owulacji to może we wtorek coś jeszcze będzie. Ahhh same dylematy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
Madziusiek ją bym urwała się z pracy....wszystko idzie narazie wg planu i idź zobacz czy już peklo ...niee marnuj szansy a będziesz spokojniejsza jak zrobi usg bo potem to nie zawsze wszystko jest czytelne. :-D. A moze się uda ...czego ci życzę abyś została listopadowa bądź grudniowa mamusią :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do diety niskoweglowodanowej to wolalabym tego uniknac bo cale zycie mialam sporą niedowage i dopiero od okolo roku wage mam prawidlowa a z tego co czytalam niedowaga tez stwarza problem z zajsciem w ciaze, poza tym nie mam wysokiego cukru (a przynajmniej nie mialam jeszcze 3 miesiace temu) oraz cholesterol ok hmm ale wlasnie rok temu kupilam sobie odzywke wysokoweglowodanowa zeby przytyc i pijałam mnostwo takich koktajli co z tego co teraz czytam w poczeciu mi nie pomoze:/ na dodatek od wczoraj plamie i krwawie lekko tj 20 i 21 dc ale wiecej niz wczoraj :/ i dupka nie zazylam w tym cyklu bo wczoraj lekarz zabronil. Cholerka co to sie dzieje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotka zobaczę jak to będzie, daleko nie mam do tego szpitala, ale nie wiem ile tam będę musiała czekać a tu urwanie głowy dziś. Kejti, może jednak zrezygnuj z tej odżywki bo węglowodany zaburzają strasznie cykle z tego co się orientuję no i ogólnie są niezdrowe. KObitki, ale my mamy problemy, całe życie pod górkę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka201
Tymbardziej że nie daleko to powinnasc pójść :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahahahha przeprosilam sie z testami dzis rano byla druga kreska blada ale byla a jak u Was??? Napiszcie mi czy ta kreska powinna byc wieczorem ciemniejsza? Dzis 15dzien cyklu ja mam regularne,wiec jutro wypada owulacja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natie75
Cześć dziewczynki Byłam dzis u gina nie oczyscilo sie jeszcze dał mi leki i jak do pon nie zejdzie to do szpitala na skrobanie :/ A powiedzcie mi mam zrobić badanie toxoplazmoze czy jakoś tak czy to się robi tylko prywatnie czy można dostać skierowanie a jak nie to ile to kosztuje mniej więcej i jak długo czekać na wynik i m ma badanie nasienia zrobić jak to wygląda i ile kosztuje Ja już dochodzę do siebie trzeba nie ma wyjścia trzeba wsiąść się w garść i zabieram się za szukanie przyczyny i działam dalej nie ma nie dam za wygraną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
o Madziusiek teraz widziałam fotki, ale wywalone w kosmos wiruski :) a moje testy wychodzą cały czas jak na zdj od góy 1,3 i raz był jak 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bella super, że coś wychodzi:) Jak się pojawia druga kreseczka to niedługo będzie ciemniejsza:) Natusia brawo za podejście:) Dzielna dziewczyna jesteś:) Mój m badał nasienie - kosztowało to chyba 120 zł za podstawowe badanie. Wyglądało to tak, że zapisujesz się, wcześniej 3 dni abstynencji sexualnej, dostajesz pojemniczek ( tam gdzie byliśmy dawali w takiej torebeczce ładnej jak prezent, że nie trzeba paradować po korytarzu z kubeczkiem:) idziesz do pokoiku, gdzie masz filmiki i gazetki, oczywiście Ty możesz wejść z M :) Potem oddajesz torebeczkę z pojemniczkiem i czekasz na wynik ;) o toxo nie wiem jak to jest:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
Magdzia 2 ja mierzę temp, sprawdzam śluz i szyjkę, wykres prowadzę na ovufriend (mozna w podstawowym pakiecie za free, a na 28dni.pl niby jest więcej opcji, ale trzeba wykupić pakiet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziorkus
Hej, badanie na tkomoplazmozę jest niestety płatne.. kosztuję w granicy 70-80 złotych. musisz zrobić IGG i IGM... możesz też zrobić cytomagalię, bo też bardzo wazna bakteria.. Niestety większośc badań jest płatne:-( Isuper podejście, tak trzymaj..uda się napewno:-) a u mnie już po owulacji, bo kreseczki bledną...Ale czuję się z tego cyklu nic nie będzie..bo niestety przez przyziębienie..pewnie osłabiłoby owulację i ewentualne zapłodnienie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha-04
Stokrotka Madziusiek ma szanse być nawet październikową mamą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×