Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Jolita POPIERAM FALBANE:):) TEŻ SŁYSZAŁAM ŻE CODZIENNE PRZYTULANKI NIE SĄ WSKAZANE:):):) NAJLEPIEJ CO DRUGI DZIEŃ:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) no i nie wytrzymałam, test leżał w sobie w torebce a ja cały czas o nim myslałam i w końcu go zrobiłam!!! 2 kreseczki się pojawiły!!!!!!!:D:D:D tylko ta druga bardzo słaba!!! ale jest!!!! za 2 dni zrobię kolejny!!! huraaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MotylekMaly
Super aga!!!!!!!! Gratuluje!!!!!! Intuicja nie zawodzi!!!!!!!!! W końcu ktoras zaczeła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość becia86
Aga seerdecznie Ci gratuluuujeeee !!!! suuperrr !! :)ale mi sie humor porawil :) ciesze sie bardzo, a teraz to prosze na siebie uwazac ! :) teraz Wam tam na dole bedzie razniej we dwie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dluga22
mi też 2 ostatnie cykle filgle płatały i gdyby nie mierzenie tempki to też bym myślała że owu nie było. Sluz nie zauważalny, zupełnie sucho,brak plamienia i bólu jajnika, ale skok temp był i miesiączka w terminie. A poprzednie bez mierzenia wiedziałam, że mam owu (ból jajnika i dużo śluzu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość długa22
:)) dzięki za odp...w takim razie zacznę od następnego cyklu mierzyć skrupulatnie temp...a na razie będę spokojna (chociaż to baardzo trudne ;()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga WIELKIE GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D Byłam pewna że Ci się udało!!!!!!!!:D:D:D No i się nie myliłam!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D Należało Ci się to już od dawna:D:D:D:D:D SUPER!!!!!!!!! Teraz jak najszybciej do ginekologa!!!! No i oczywiście bardzo uważaj na siebie!!!!!:D:D:D:D:D Ale mi poprawiłaś humor przed snem!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Jeszcze raz WIELKIE GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już OFICJALNIE STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie..........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. .................1 Motylek........23...........1.......24.04......podkarpac ie.............0 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e..............0 Falbanaaa.....27...........1.......13.05......kuj-pom... ................0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie...........0 ANULKA.......23...........11......03.06.......Śląskie... ...............0 JOLITA.........25..........6........13.06.......Wielkopo lskie.........0 MONIKK........23.........17........17.06.......Podlasie. ...............0 BOBOLKA......25..........2........22.06........Dolnoślas k ie.........2 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31............12.............2.. ............20 grudzień AGA.............31..................1..............3.... ............??........:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiko jak tam po wizycie??? Anulko a co tam u Ciebie???? Mam nadzieję że ty też w tym miesiącu dołączysz do naszych kochanych Brzuchatków!!!:):):) Trzymam mocno za Ciebie kciuki!!!!!!!!!!!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOW :D Gratulasy!!! Szybciutensko zmien tableke nasza nowa mamusko :) Bobolka, bo zapomnialam wczesniej, dzieki za podpowiedzi w sprawie tempki w pochwie, zmierzylam dzis o 7 rano po 10 godzinach snu i wyszlo 36.7, wychodzi na to ze osoby z takim nieregularnym trybem snu nie maja co mierzyc temp. A mam nadzieje ze juz wiecej nie bede musiala jej mierzyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falbana mam nadzieje że Ty tez niedługo dołączysz do poziomu niżej:) Że my wszystkie tam niedługo zlecimy i chyba wtedy trzeba będzie zmienić nazwę topiku!!! No bo po co ciężarnym owulacja???;):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uciekam spać...:D:D:D:D Dziś normalnie zasnę z :D na twarzy!!!! Miłej nocki wszystkim życzę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga :D :D :D :D :D SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GRATULUJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No juz dziewczyny cię ulokowały w dolej tabelce - popraw tylko tygodnie i witam brzuchatkę :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania dołączaj do nas :) Zapraszamy serdecznie :) Motylku - to fajnie że się nie przejmujesz, bardzo dobre podejście. To rzeczywiście zagadka skoro wcześniej miałaś tak regularne cykle to dlaczego teraz @ tak ci się spóżnia. Dziewczyny teraz to juz lawinowo będziecie spadać w dół - czuję,że tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI NICK...........WIEK.....CYKL.....@.......MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO NATASZA.......27...........6........19.04......Wielkopol skie..........0 MIMI...........33...........3........23.04......Łudzkie. .................1 Motylek........23...........1.......24.04......podkarpac ie.............0 Amerkat.......27...........2.......27.04.......pomorski e..............0 Falbanaaa.....27...........1.......13.05......kuj-pom... ................0 Ania_29.......29..........4.........12.05.....podkar packie...........0 ANULKA.......23...........11......03.06.......Śląskie... ...............0 JOLITA.........25..........6........13.06.......Wielkopo lskie.........0 MONIKK........23.........17........17.06.......Podlasie. ...............0 BOBOLKA......25..........2........22.06........Dolnoślas k ie.........2 BRZUCHATKI NICK................WIEK......TYDZIEN...ilosc staran....TERM .PORODU TIKOTIKO...........31............12.............2.. ............20 grudzień AGA.............31..................4..............3.... ............luty........ dzięki Wam dziewczyny serdecznie, bardzo się cieszę, w czwartek mam zamiar iść do lekarza, na razie nic złego się nie dzieje, ale wole iść wcześniej żeby znowu nic złego Mnie nie spotkało, teraz czekamy z tiko na resztę!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
O Matko! jak Wy szybko piszecie;) nie mogłam wczoraj zajrzeć a tu już cała strona zapisana;) Aga- gratuluje!!!!!!!!!!!!!!!!!!intuicja nie zawiodła;) ja też podświadomie czułam, że mi się udało mimo, że testy wychodziły negatywne:/ Teraz dużo odpoczywaj i pełen relaks;) Tiko- witaj!mam do Ciebie pytanie- czy miałaś może bóle podbrzusza (jakiekolwiek), bo ja w zasadzie od początku ciąży się z tym borykam- albo coś mnie kłuje, albo przy siadaniu zaboli, albo jak się zmęczę, to od razu musze się położyć. Czasem jak w pracy coś muszę zrobić szybko, to też od razu mnie boli- wiem, że Ty nie pracujesz,ale czy miałaś od czasu do czasu podobne odczucia? już przeszłam ten najtrudniejszy czas jeżeli chodzi o utrzymanie ciąży, ale jednak boje się, że coś nie tak...raz nawet byłam już w szpitalu, bo bardzo mnie kuło podbrzusze i dostałam takiego lekkiego plamienia- lekarz powiedział, że nic się nie stało, ale dostałam duphaston i martwi mnie teraz, czy to nie zaszkodzi maleństwu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super Aga strasznie się cieszę : D Fajnie,że nie jestem już sam :) Tak jak pisałam, byłam wczoraj u ginka. Wszystko wygląda super :) więc odetchnęłam z ulgą :) Dzidzuś pieknie urósł ma 5 cm i ma dokładnie takie wymiary jak powinien miec na początku 12 tyg. Machał rączkami, wogóle cały się wiercił - super widok :D Moje badania też bez zarzutu, ginek stwierdził że z badań wynika jestem zdrowa jak ryba, toxoplazmoza też ujemna więc ucieszyłam się strasznie. Myślałam,że zrobi mi już badanie karczku dziecka gdzie wyklucza się choroby genetyczne ale stwierdził ,że lepiej zrobić to na początku w 13 tyg więc za tydzień muszę wpaść do niego na to badanie. Myślałam,że przytyłam a tu okazło się że schudłam 1 kg - bardzo sie zdziwiłam bo pochaniam ostatnio tone słodyczy :) Właśnie pożarłam 5 cukierka czekoladowago a jeszcze 10 rano nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu co do bólu podbrzusza to właściwie raz mnie bolało - tak ok tygodnia temu, jak się przemęczyłam przy sprzątaniu łazienki po remoncie. I wtedy też od razu do łożka wskoczyłam bo się przestraszyłam. Co do kłucia to mogą cię boleć więzadła macicy które się naciągają - to są tzw. bóle wzrostowe i one nie są niebezpieczne. Mnie też od czasu do czasu coś delikatnie zakłuje ale tym się nie przejmuje. Niebezpieczne są takie bóle jak na okres - w pierwszym okresie mogą one świadczyć o niedoborze progesteronu hormonu podtrzymującego ciąże i właśnie ten duphaston te ewentualne niedobory tego hormonu wyrówna więc ten lek na pewno ci nie zaszkodzi a tylko pomoże. Lekarze dają go włąsnie wtedy gdy boli brzuch, gdy się plami i wtedy pomaga on podtrzymać ciąże przez ten pierwszy najniebezpieczniejszy okres. Ale prawdą jest,że najlepszym lekarastwem na różnego rodzaje bóle jest odpoczynek polegiwanie w łóżku. Zwłaszcza przez pierwszy trymestr warto baaaaardzo się relaksować. A jak u ciebie z mdłościami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania u ciebie to pierwsza ciąża więć wiezała macicy są jeszcze zupełnie nie rozciągnięte i dlatego te kłucia są silniejsze. Ja tez w pierwszej ciąży bardziej odczuwałam takie kłucia a ciąza była całkowicie bezproblemowa. I ja jako zaprzeczenie teorii o tym,że pierwsze dziecko rodzi się po terminie urodziłam 10 dni przed terminem. Z mojego otoczenia zresztą wszystkie dzieci z pierwszej ciązy rodziły się wczęsniej a drugie nieco później - co mnie nieco martwi bo ja własnie wolałabym urodzić nieco wcześniej, także z tego powodu że od 9 miesiąca dziecko już praktycznie tylko nabiera masy i przez to im dłużej jest w brzuszku tym jest większe. A ja jestem niewysoka i drobna więc obawiam się czy sobe poradze w podczas porodu z takim olbrzymem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
Dziękuję Ci Tiko baaardzo za odpowiedź!!!!!!! uspokoiłaś mnie trochę z tymi więzadłami- mój mąż też o tym gdzieś czytał i mnie uspakajał że to na pewno nic strasznego, ale jednak dostałam od ginka ten duphaston i się przestraszyłam, że może coś jest nie tak. Co do mdłości, to w ogóle ich nie mam. Biorę duphaston 2 razy dziennie od 2,5 tyg i też nic. Mam kolezanke w 22 tyg i ona tez nie miała mdlosci w ogole, wiec sie nie martwie. Tylko raz wymiotowałam, bo gin zaleciła mi 3-4 tabletki duphastonu na kilka pierwszych dni brania i wtedy od razu jak wstałam 2-giego dnia (brania tych tabletek), to w trakcie śniadania poleciałam od razu wszystko zwrócić- wtedy też znajoma gin (która nie prowadzi mi ciąży) powiedziała, żebym została przy tej dawce 2 na dzień, bo 3-4 to zdecydowanie niepotrzebne i tylko wywołają mdłości i ogólnie, że to za dużo. Więc trzymam się tego, co ona mi doradziła i dziś mam wizytę kolejną, więc dowiem się co na to moja lekarka, że się nie dostosowałam do jej zaleceń. Ja po prostu wiem, że każdy lek ma swoje skutki uboczne i w przypadku duphastonu boje się,że jak będzie chłopiec (a na tym nam zależało), to że będą problemy i będę się martwić do końca ciąży...(bo na ulotce są napisane straszne rzeczy...) Ale ogólnie czuje się dobrze-pracuje (chociaż byłam na zwolnieniu teraz przez 2 tyg ale i tak chodziłam do pracy 2-3 razy w tygodniu). Od początku lipca biorę zwolnienie na 3 miesiące, bo we wrześniu mam ważny egzamin i będę się do niego przygotowywać w domciu, więc będę odpoczywać i wakacjować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1502
Dziękuję Ci Tiko baaardzo za odpowiedź!!!!!!! uspokoiłaś mnie trochę z tymi więzadłami- mój mąż też o tym gdzieś czytał i mnie uspakajał że to na pewno nic strasznego, ale jednak dostałam od ginka ten duphaston i się przestraszyłam, że może coś jest nie tak. Co do mdłości, to w ogóle ich nie mam. Biorę duphaston 2 razy dziennie od 2,5 tyg i też nic. Mam kolezanke w 22 tyg i ona tez nie miała mdlosci w ogole, wiec sie nie martwie. Tylko raz wymiotowałam, bo gin zaleciła mi 3-4 tabletki duphastonu na kilka pierwszych dni brania i wtedy od razu jak wstałam 2-giego dnia (brania tych tabletek), to w trakcie śniadania poleciałam od razu wszystko zwrócić- wtedy też znajoma gin (która nie prowadzi mi ciąży) powiedziała, żebym została przy tej dawce 2 na dzień, bo 3-4 to zdecydowanie niepotrzebne i tylko wywołają mdłości i ogólnie, że to za dużo. Więc trzymam się tego, co ona mi doradziła i dziś mam wizytę kolejną, więc dowiem się co na to moja lekarka, że się nie dostosowałam do jej zaleceń. Ja po prostu wiem, że każdy lek ma swoje skutki uboczne i w przypadku duphastonu boje się,że jak będzie chłopiec (a na tym nam zależało), to że będą problemy i będę się martwić do końca ciąży...(bo na ulotce są napisane straszne rzeczy...) Ale ogólnie czuje się dobrze-pracuje (chociaż byłam na zwolnieniu teraz przez 2 tyg ale i tak chodziłam do pracy 2-3 razy w tygodniu). Od początku lipca biorę zwolnienie na 3 miesiące, bo we wrześniu mam ważny egzamin i będę się do niego przygotowywać w domciu, więc będę odpoczywać i wakacjować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki WIELKIE GRATULACJE AGA :) Ja niewiem jak to ze mna bedzie @ miała byc dzisiaj jak narazie nic niema czasem tylko jakby mnie jajnik lekko kuł a poza tym nic piersi nie bola ani troszke nudnosci już też znikły wiec sama niewiem czekam na @ pewnie sie pojawi/....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesciara81
hej! Dziewczynki widzę że macie"stałe" grono "owulacyjnych plotkareczek" ale mam nadzieję że pozwolicie mi się przyłączyć?? :) Na poczatek oczywiście mam do Was pytanie -: Jestem w gronie "starających" się. Podczas ostatniego cyklu stwierdziłam że mnie owu omineła..bo objawów nie było i okres pojawił się - niestety ;// Jednak zaopatrzyłam się w testy owu i dziś pokazały sie dwie krechy..jednak wczoraj ani przed nie było nic- tj. tej drugiej :) wg opisu testu owu powinna być za 24-36 godz A tymczasem jajnik boli dziś - czy tzn ze owu jest juz?? bo juz sama zbaraniałam.. :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesciara81
oczywiście gratki dla "brzuchatek" - szczęśliwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amerrrka
Hej Dziewczynki!!!! Gratulacje ogromne!!!! Strasznie się cieszę, że się powoili coraz więcej dziewczyn na dole tabelki zbiera!!!:) Tiko bardzo ciekawe rzeczy opowiadasz:) taki mały 5 centymetrowy brzdąc już macha łapkami:D Fajowo strasznie:) Pewnie rośnie Ci jakiś mały urwisek w brzuszku:) buziaki dla Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj coś dziewczyny dzisiaj cichutko :O Amerrrka - wiesz ja też byłam w szoku,że taki mały brzdąc a już tak bryka :D Zupełnie nie pamiętałam tego jak byłam w ciąży z córcią albo ona taka ruchliwa w 12 tyg nie była. Dosłownie się śmiałam jak nie wiem :D No dziewczynki uciekam już do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesciara, ponizej wklejam fragment ktory mowi ze bole moga wystepowac przed lub w trakcie owulacji, mam nadzieje ze ci pomoze:) \"Jeżeli masz to szczęście (lub nieszczęście zależy ja na to spojrzeć) wyczujesz moment owulacji, którego sygnałem jest kłujący ból w okolicach podbrzusza, często z jednej strony. Może on osiągać różne nasilenie od lekkiego, ledwo odczuwalnego do mocniejszego. Podobny on jest do bólu okresowego, może promieniować w okolice miednicy i może skończyć się w każdej chwili lub potrwać kilka dni. Często jest on zlokalizowany po stronie jajnika z którego uwolni się jajeczko. Jeżeli odczuwałaś opisany wyżej ból znaczyło to że miałaś owulację lub będziesz ją miała za dzień czy dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×