Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość Ashia87
gazety to ja juz chyba wszystkie przeczytałam... ja mam taka obsesje że juz nawet wiem jaką dziecko bedzie miało pościel... :( nie wspominając juz oczywiscie o kolorze, rodzaju i wygladzie łóżeczka, o wózku itd... najchetniej to ja bym juz wszystko skompletowała i czekała na małego, ale wiem że nie moge... :( jak narazie to wszystkie "uczucia" kieruje na chomika... ludzie to mnie juz chyba za wariatke wzieli, ale jak narazie to tylko on jest moim "dzieckiem". pewnie was to smieszy no ale nie mam nikogo na kogo mogłabym te uczucia przelac... :( przeciez nie na męża... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaczek
czesc dziewczyny moze wy mi pomozecie bo ja juz nie wiem cop o tym myslec robilam dw adni temu test owul (12dc) wyszly 2 kreski ale ta druga jasniejsza wczoraj to samo dzis juz kreski nie ma wcale czy owul mogla juz byc to bylby 12 / 13 dc a cykle mam 29 d wiec niew eim czy nie za wczesnie troche bolal mnie tez brzuch wczoraj i przed sluzu nie mam prawie wcale wiec nie mam sie czym podeprzec w swoich obserwacjach moze ktoras tez miala taka sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
madziaczek test jest pozytywny gdy obydwie kreski sa tego samego natężenia koloru badx jedna jest ciut ciemniejsza i to oznacza, że w ciągu 24-36 godzin nastapi owulacja. I to jest taki "pik" jeden jedyny w miesiącu gdzie juz następnego dnia go nie ma. więc jeżeli wczoraj miałaś test pozytywny to oznacza ze za 24-36 godzin jest owulacja i nie mozliwym by było żeby dziś test tez był pozytywny :D jeżeli starasz sie o dziecko to bierz faceta i do dzieła bo nie ma na co czekac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj zauważyłam u siebie tępy ból w podbrzuszu.. nie wiem co jest grane... bo owulacje juz miałam . Ciagle mam tez wysoka temperature 36,7. czy ktos mi podpowie co to oznacza ten bol???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Witajcie dziewuszki :))))))))))))))))))))))) Ashia87 tak tak oczywiście rozumiem każdy z nas jest inny. Ten mój nieco przydługawy wywód ;)))))))))))miał tylko na celu pokazanie plusów kiedy się nie ma dziecka. I hasło przewodnie - co ma być to będzie :)))))))))Ale wiem, że jak tak bardzo się chce mieć dziecko to takie argumenty nie przemawiają. Pomyśl sobie tylko czasami,że stresując się tak bardzo możesz sobie rozregulować cykl - więc nie warto. U mnie była taka sytuacja, że ja już myslałam o dziecku w wieku 23 lat ale wiedziałam,że to nie realne bo mąż studiował na politechnice (studia cięzkie i bardzo pracochłonne) a potem troche trwało zanim znalazł dobrą pracę. Więc sama skończyłam studia i sobie poprostu odpuściłam. Też przeżyłam w tym czasie ciąże mojej szwagierki - pewnie że troche jej zazdościłam, ale jakoś wmówiłam sobie,że ja mam inne życie ale wcale nie gorsze nawet jeśli nie mam jeszcze dziecka. Tak właśnie myślałam,że masz jakąś przyszłą mamusie w najbliższej rodzinie bo własnie wtedy tak się to bardzo przeżywa. Kiedy ja byłam w ciaży to ta moja szwagierka też była w ciaży z drugim dzieckiem i wierz mi że taka sytuacja ma swoje minusy bo do dnia dzisiejszego nasze dzieciaczki są ciągle porównywane a to nie jest fajne. Dobrze chociaż że ona ma synka a córke bo gdyby były tej samej płci to już wogółe byłoby przerąbane. Plusem jest tylko to że dzieciaki troche się ze sobą bawią. Aha i też w tym czasie uczucia przelałam na swoją kote - więc nie jesteś w tym odosobniona :))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Jolita ja wole nie krakac ale to może byc ciąza :D tikotiko dziekuje za zrozumienie i pocieszenie. ja poprostu musze sie czyms zając zeby o tym nie myslec... ostatnio wpadłam na pomysł żeby tipsy robic :D zrobienie tipsów trwa 3 godziny i lepsze to niz meczenie sie z własnymi myslami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslisz??? a skąd taki pomysł?? ja bym sie cieszyła bardzo bym chciał staram sie juz o dzidziusia ale ciagle nic Szczerze to juz nadziei mi brak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze chciałabym naprawde Natchnęłaś mnie:):) bardzo:) myslisz ze takie bole oznaczaja ciaze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
bóle jak bóle, ale tempka jest wysoka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
madziaczek witaj - co do testów to tak jak napisała Ashia87 kreska testowa powinna być takiej samej barwy jak kreska kontrolna (czyli ta która się zawsze pokazuje) lub nawet ciemniejsza. Jeśli kreska testowa jest o wiele jaśniejsza od kontrolnej to jest to wynik negatywny. Ale jesli tylko troszeczke jaśniejsza to uznaje się jako pozytywny. Ja myśle,że ten ból odczuwa się jak już trwa owulacja czyli jak jajo jest już uwolnione. Czyli gdbyś się starła 13-14 dnia to jest duża szansa że mogło się udać :))))))))))))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby mowia ze od owulacji do dnia przed miesiaczka temperatura jest wysoka wiec... to moze nie byc ciaza;( znajac moj pech to tak na pewno jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
jolita tempka jest wysoka do @? ja myślałam że spada po owulce :D no nic, dowiesz się wszystkiego za pare dni :D a ja trzymam za ciebie kciukasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
będę trzymać kciuki za ciebie jolita:) a może jednak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
dziewczęta !! bądzcie tak miłe i powiedzcie jakich sposoów używacie bądz uzywałyście by zajść w ciążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
monik najlepszym sposobem jest seks :D a tak na powaznie to możesz wypróbowac testy owulacyjne, mierzenie tempki i obserwacje śluzu. wiecej zrobic sie nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Witaj Jolita84!!! Taki ból moze oznaczać faktycznie ciąże bo czasmi właśnie tak boli się odczuwa jak zarodek sie zagnieżdża. A w którym dniu cyklu jesteś ? Ale z drugiej strony ja nie chce cię nakręcać bo ja w poprzednim cyklu też ok 24 dnia cyklu takiego bólu doznałam i niestety ciąży nie było. Więc na dwoje babka wróżyła... Co do tempki to zależy jak wysoką zawsze miałaś po owulacji bo zarówno po owulacji jak i wtedy kiedy dojdzie do zapłodnienia utrzymuje się wyższa temp. niż przed owulacją. Ale jak dojdzie do zapłodnienia to temp. jest minimalnie wyższa tj. ok 36,9- 37,1 niż kiedy ciązy nie ma. Więc wywnioskujesz to tylko wtedy kiedy robisz takie wykresy przez kilka miesiący. Pozdrawiam :)))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Jolita84 - oczywiście ja też trzymam kciukasy :)))))))))))))))))))) Co do sposobów wspomagających ciąże to : - seks ale nie za często tak co 2-3 dzień - wiesiołek do owulacji - obserwacja śluzu - testy owulacyjne - w ostateczności monitoring cyklu u gina :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 18stym dniu cyklu Wczoraj i przedwczoraj bolały mnie plecy ale szczerze myslałam ze mogło mnie zawiać i ze moga byc to nerki a dzisiaj brzuch owulacje miałam najprawdopodobniej 13-14 dzien w 14 dniu tez bolało mnie podbrzusze. Temperature dopiero mierze od tego cyklu wiec nie wiem jaka miałam wczesniej ale z tego co piszesz nie mam wyzszej temperatury od temp. po owulacji. w dniu 13.14. miałam 36.6 a teraz utrzymuje mi sie na tym samym poziomie 36.7 wiec to chyba nie bedzie ciaza;((( szkoda kolejny miesiac do bani:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
Joilta nie martw sie, my tu wszystkie jakies "felerne" jestesmy... :( bez urazy oczywiscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Jolita84 - ja oczywiście niczego nie przesądzam. Co do obserwacji tempki to kazdy ma indywidulną temperaturą ciała i może ty taką masz w ciąży. Ja tylko napisałam jak to wygląda książkowo i z własnych obserwacji jak byłam w ciaży ale jeszcze przed zrobieniem testu to sobie mierzyłam temp. i miałam 36.9-37,0 Ale tak jak napisałam niczego nie przesądzam bo to dopiero 18 dzień cyklu a to bardzo wczesnie nawet na zagnieżdżanie sie zarodka do nastepuje ono ok 7-10 dnia po zapłodnieniu. Trzeba niestety poczekać a wiem jakie to trudne dni ciągna się jak ślimaki. Ja w poprzednim cyklu widziałam wszystkie oznaki ciaży łącznie z siatewczką żył na piersiach. Chyba byłam w ciazy urojonej ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Ashia87 ja ci dam felerne ;))))))))))))))))))))))))) Jesteśmy piękne zdrowe i płodne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i tego się trzyajmy drogie panie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I marzec - kwiecień jest nasz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
tikotiko moj to moze byc kwiecien :D heh... dobra, jestesmy mlode, piekne i płodne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
zdrowe miało byc :D ale piękne tez jestesmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
pogubiłam sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
no młoda to ja już taka nie jestem hehe ;)))))))))) ale piękna,zdrowa i płodna to jak najbardziej hehe :)))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
każda kobieta jest młoda :D może nie ciałem, ale duchem na pewno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi 25
Witajcie ciesze sie ,że znalazłam tą stronke. Mam pytanie a mianowicie nie wiem czy może to coś niepokojącego wiem ,że to tak nie wypada ale zaryzykuje .Jestem 1,5 tyg przed @@ i leci biały śluz nie duzo ale leci .Czy jest to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Witaj Gabi 25 !!!! Na początek zapytam cię czy strarasz się o ciąze ? Pytam bo niektóre dziewczyny jeszcze przed zrobieniem testu pisały,że miały bardzo dużo takiego białeg śluzu. Ja przyznam się ,że nie pamietam - chyba jak byłam w ciąży nie zwracałam na to uwagi. Ale jeśli nie jest go bardzo dużo to nic on nie musi oznaczać bo ja też w tym czasie cyklu mam taki śluz a w ciąży teraz nie jestem. Jeśli ma on jakiś ostry nieprzyjemny zapch to może to świadczyć o stanie zapalnym a jesli jest raczej bezwonny twszystko OK. Pozdrawiam :)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
dziweczeta dzieki za rady :) ja wczoraj zdziałałam co mogłam a teraz będę czekać :) hhih na oznaki :) mam nadzieję :) TO DO JUTRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×