Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Naczelnamiasteczka

Po czym rozpoznac OWULACJE???

Polecane posty

Gość tikotiko
Ashia 87 ale mnie pocieszyłaś z tym że młoda ciałem nie jestem hehe :)))))))))))))))))) Ale podobno wyglądam na max 25 lat hehe więc chyba tak żle nie jest hehe :)))))))))))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
monikkkk :))))))))))))))))))) Do jutra :)))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi 25
Dziekuje ,ze dostałam odpowiedz!! .A wiec tak staramy sie o dzidziusia ( chłopca) !! . Mam dość regularny cykl ale z tą owulka nie wiem jak jest ,kupuje testy owulacyjne i nic nie wiem dlaczego jakoś wyniku nie mogę zobaczyc ,a to znaczy wynik niejednoznaczny !!!. Rece opadaja niby ok a tu nic !!. Co do śluzu jest sobie biały nie pachnie brzytko nie jest twarozkowy i nie mam swedzenia!!. Byłam u gina co prawda 3 mies. temu miałam robiony wymas i powiedział ,że jest ok . Powiedział ,że mam sie zgłosic za pół roku jak nie zajdę w ciąze !!! co mam zrobić !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
tikotiko dokładniej rzecz ujmując to chodziło mi o to, że kazda kobieta ma tyle lat na ile sie czuje :D tylko źle tu ujęłam wcześniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
HEJ :)))))))))))))))))))))))))) Ashia87 - ja żarowałam. Tak szybko to ja się nie obrażam hehe :)))))) Wiesz mając 30 lat czuję się lepiej niż mając 22 lata. I to zarówno fizycznie jak i psychicznie :)))))))))))))) Jestem malutka i raczej drobna i dlatego wszyscy odbierają mnie że jestem o wiele młodsza :)))) no ale chyba to dobrze bo mąz młodszy a wygląda na straszego heheh Wczoraj wieczorem zaczeło mi się to plamienie więc dziś dostanę pewnie @ A jak u ciebie zjawiła się @ ????? Pozdrawiam cieplutko :))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
tikotiko pijesz do mojego wieku?? :D heh żart :D u mnie @ jeszcze nie ma... :/ dla pewności zrobiłam dzisiaj test ciążowy bo troche to dziwne było żebym nie miała jeszcze @ a różne cuda się zdarzają :D no ale test wyszedł negatywny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Gabi 25 - a gdzie kupujesz testy ??? Może jakieś felerne są skoro winik wciąz niejednoznaczny ??? Ja się zawiodłam na tych z internetu. Co do tego śluzu to tak jak pisałam na dwoje babka wróżyła bo zarówno w początkowej ciązy może być ale też jak ciązy nie ma. Pozdrawiam :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
cześć dziewczęta odpowiedzcie mi proszę cykle mam co 27-29 dni 10 marca miałam sluz przezroczysty rozciągliwy i wziełam mojego męża do lużeczka :):) a na następny dzień już go niebyło. Był prawie biały i było go mało i tak już jest przez dwa dni czy to znaczy że 10 tego miałam dzień najbardziej płodny i tak krótko?a terza już nie mam tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny dzisiaj miałam temp 36,8 wzrosła i nadal od czasu do czasu pobolewa mnie brzuszek ciekawa sama jestem co bedzie A dni ciagna sie i ciagnaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
monikkk a 10 marca to który u ciebie dzień cyklu bo to ma znaczenie ???? :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Jolita84 no to tempka wzrasta więc może może kto wie :)))))))))))))))))))) serdecznie ci tego życzę :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
tiko to był 15 dzień cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi 25
Testy kupuje w aptece !!! nigdy nie kupowałam inaczej!! A śluz pojawiał mi sie przed @@ ale nie zwracałam na to uwagi!! Zaczynam brać wiesiołka czy mogę brać go z kwasem folowym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
ja też biorę kwas i wesiołka razem chyba nie szkodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ci tikotiko Bardzo bym chciała tym bardziej ze 4 cykl sie juz staram i jak narazie mi nie wychodziło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3565
Wskaźnikiem owulacji są: tzw. skok temperatury, dzień szczytu śluzu, czas trwania fazy wyższych temperatur oraz korelacja tych wskaźników. Skok temperatury pojawia się po owulacji pod wpływem działania progesteronu na ośrodek regulacji temperatury znajdujący się w mózgu. Ponieważ po owulacji pęknięty pęcherzyk z którego wydostała się komórka jajowa produkuje progesteron przez ok. 14 dni dlatego przez tyle czasu PTC jest na wyższym poziomie niż przed owulacją. Po 14 dniach jeśli nie doszło do poczęcia progesteron przestaje być produkowany, poziom jego we krwi spada a macica reaguje na ten spadek miesiączką. Jeśli dojdzie do poczęcia progesteron jest dalej produkowany i po tym możemy poznać, że kobieta jest w ciąży. Nie trzeba żadnych testów ciążowych ani wizyty u ginekologa, żeby stwierdzić, że poczęło się dziecko, wystarczy obserwować PTC i już kolejnych 18 dni wyższej temperatury daje nam pewność, że zostaliśmy rodzicami. 266 dni po dniu skoku możemy spodziewać się narodzin dziecka – bo tyle przeciętnie trwa okres ciąży. Przed owulacją na skutek działających estrogenów szyjka macicy produkuje śluz, który im bliżej owulacji staje się rozciągliwy (rozciąga się na co najmniej 2 cm) przejrzysty, kobieta zaczyna odczuwać mokrość w pochwie, pojawia się uczucie naoliwienia. Po owulacji sytuacja się diametralnie zmienia, pojawia się odczucie suchości, śluz staje się nierozciągliwy, mętny, lub zanika całkowicie. Ujście szyjki macicy do pochwy tuż przed owulacją staje się miękkie i otwarte a jej położenie coraz wyższe. Po owulacji szyjka twardnieje, zamyka się i opada. W okolicach owulacji pojawiają się też bóle owulacyjne, napięcie w piersiach oraz zmiany nastrojów. Wszystkie te wskaźniki można łatwo obserwować i jeśli wzajemnie się nakładają to znak, że owulacja jest już blisko. Jeśli planujemy poczęcie dziecka to czas aby podjąć współżycie. Ponieważ plemniki dojrzewają ok. 78 dni ważne jest aby nie współżyć zbyt często ale w czasie najbardziej płodnym. Wtedy jest szansa, że zbierze się w nasieniu wystarczająca liczba dojrzałych plemników. Częste współżycie może sprawić, że w czasie płodnym nie będzie na tyle dojrzałych plemników, żeby mogły one doprowadzić do poczęcia. Ważne jest też, żeby po współżyciu kobieta pozostała w pozycji sprzyjającej wniknięciu plemników do macicy, czyli na plecach z uniesionymi nieco biodrami (np. na poduszce pod pośladkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
bardzo ładnie napisałaś:0 ale powiedz teraz mi 10 tego marca miałam sluz rozciągliwy a na drugi dzień juz go nie było to był 15 dzień mojego cyklu więc kiedy miałam dzień płodny własnie 10 tego cz teraz jak już nie mam sluzu ?? proszę o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3565
Jak rozpoznać czas najbardziej płodny? Jeśli para pragnie począć dziecko powinna umieć znaleźć w cyklu czas kiedy podjęcie współżycie daje największe szanse na poczęcie się dziecka. Prawdopodobieństwo poczęcia się dziecka w optymalnych warunkach Taki czas wyznacza się w następujący sposób: patrzymy ile dni występuje u kobiety śluz płodny. Ostatnie 2 dni tego śluzu dają największe szanse poczęcia. Jeśli kobieta mierząc rano PTC stwierdzi skok, to podjęcie współżycia rano w tym dniu daje jeszcze duże szanse poczęcia. Wieczorem tego dnia może już być za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
a odpowiedz na moje pytanie na chlopski rozum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3565
kurka wodna napisalam Ci ze 2 ostatnie dni sluzu plodnego daja szanse poczecia.Tak ciezko sobie obliczyc?Moze poczytaj dokladnie to co napisalam.pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tikotiko
Witajcie dziewuszki :))))))))))))))))))) Ashia 87- wiesz jak to jest stare młodej zazdrości wieku to potem jej aluzje puszcza heheh ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Ale tak poważnie mówiąc to nie wiem ile masz lat. Wywnioskowałam tylko że jesteś młodsza ale o ile to nie wiem - więc to z pewnością nie była aluzja do ciebie :))))))))))))))))))))) @ pewnie lada dzień przyjdzie Mnie też coś ten @ nie chce się do końca rozkręcić :((((( monikkkk- przy cyklach 27-29 dniowych 15 dzień cyklu w którym miałaś płodny rozciągliwy śluz to moim zdaniem był właśnie dzień owulacji więc jesli były przytulanki to mógłbyć strzał w dziesiątke ;)))))))))))))))) Gabi 25 - no skoro testy z apteki to powinny być OK. To może jakiejś innej firmy bardziej czułe wypróbujesz. Co do wiesiołka i kwasu foliowego to jak najbardziej razem się bierze. Tylko,że wiesiołek do owulacji a kwas cały czas. 3565 - dzięki za cytat z publikacji. Przydadzą się dla przypomnienia takie książkowe informacje :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
dzięki tito ty umiesz pisać bo ja wolę taką mowę :) bardziej ją rozumiem :) Były przytulanki :) a 11 stego już nie miałam tego śluzu więc to juz nie możliwe zajście w ciążę tego 11 tego ? czy tez są jakieś szanse?) dzięki bardzo :) jesteś kochana :) tito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
tikotiko cytuje: "Wiesz mając 30 lat czuję się lepiej niż mając 22 lata. I to zarówno fizycznie jak i psychicznie" ja mam akurat 22 lata :D hehe :D a co do wykładu 3565 to się czuje jakbym ksiązke czytała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
ashia ja tak samo się czuję :) hhii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
przynajmniej nie jestem sama :D jakbym chciała sobie naukowe rzeczy przeczytac to bym sobie książke o tym przeczytała a nie wchodziła na forum :D no ale juz nie bede narzekac :D monik chcesz kapuste?? podziele sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3656
a co Wy myslalyscie ze ja to z glowy wzielam...?he!czasami takie glupie pytania zadajecie.Wybierz sie na monitoring a bedziesz wiedziala kiedy masz owulacje!To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3656
kurcze to 1000 pytan kiedy jest owulacja!!Idz na monitoring to sie dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
ashia dobrze piszesz jak bym chciała :) 3656 może i głupie pytania zadaję ale tak piszę i chciałam by na nie odpowiedz bo tak mi jest łatwjej zrozumiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ashia87
3656 ale my tu jestesmy po to aby dostac "normalną" i prostą odpowiedz a nie cytat z książki!! a jeżeli ciebie to nie interesuje badź wolisz przeczytac sobie ksiazke na ten temat to czytaj ja a nie wchodz na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikkkkk
3656 wyraziłaś zdanie na mój temat i wystarczy więcej od ciebie nie chcem nie musisz mi odpisywać! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×