Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Emesze

DZIECKO TAK

Polecane posty

Witajcie! ale dyskusja.... :P :P :P od razu mówię NIKOGO NIE OCENIAM!!! :) Ale jeśli chodzi o przesady matek zgadzam się z Tobą Lady że można przesadzić... mam koleżankę, która urodziła córkę z wagą niewiele ponad 2 kg i tego powodu uznała że jej dziecko musi szybko nadrobić \"tą niską wagę urodzeniową\"... Efekt był taki że przekarmiała dziecko (na każdy płacz było jedzenie-bez względu na to co mała chciała-czasem wystarczyłoby przytulenie)... finał taki (roczne dziecko ważące tyle że nie było wstanie chodzić-bo miało taką nadwagę, ze nóżki nie mogły utrzymać ciężaru). A teraz dziewczynka ma 15 lat waży grubo ponad 80 kg i ja przy niej wyglądm jak młodsza, zabiedzona siostra... Nie jest to dobre!!! Wiem że to skrajny przypadek, ale takie niestey są :( mam nadzieję że nie nagmatwałam za bardzo Buziaczki dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasiu :)) Dorotko właśnie o to chodzi, że dziecko nie zawsze oznajmia, że chce jeść czasami może herbatka albo woda wystarczą! Rozciągnąć brzusio u małego dzieciątka można szybko a potem dziecko rzeczywiście robi się głodne i wiecznie mu mało! Julcia moja zauważyłam, że czasami marudzi jak nie chce być na rączkach, kładę ją wtedy do łóżeczka albo do bujaczka i jest spokój... Kiedy wkłada rączki do buzi nie oznacza to jednak, ze jest głodna... Na tę chwilę już wiem kiedy woła o jeść bo jej płacz a raczej marudzenie jest bardzo specyficzne! Potrafię dużo czasu poświęcić małej na wpatrywaniu się w jej zachowanie... ona jest lepsza jak tv dla mnie :)) i może dlatego rozróżniam kiedy jest męczona i marudzi bo chce spać czy tez jeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech znow temat ciagniety.. nawet nie chce mi sie pisac na temat picia,obserwacji swojego dziecka etc... wiec nie napisze:) Dorotka________od dobrych kilku tygodni tu pusto........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady, joanna______________podajcie sobie łapki - każda ma rację! I każda z nas jest najlepsza mamą dla swojej pociechy i na pewno żadna z nas - nawet joanna - wychowując dziecko w 100 % nie sugeruje się ślepo poradami innych, bo każda wie najlepiej co jest dobre, a co nie bez względu czy to mama, babcia czy sąsiadka. Joanna_____________kupilam kleik, ale za wiele na razie powiedzieć nie mogę. Będę ją obserwowała:) Moje dziecko jest od 2 dni okropinie niedobre! prawie mi nie śpi w dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o! I święte słowa!!! :):):) listkaa---> a co się dzieje ze Maja taka \"niedobra\" (jak to określiłaś) ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listka może zmień pokarm za zgodą pediatry!!! Nie jest powiedziane, że ten który używasz Majeczce służy! Ja raz zmieniałam i teraz jest OK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotka________nie mam pojęcia! od wesela jej się rozregulowało wszystko! 4 dni temu dwa dni w końcu były normalne, a dziś i wczoraj znowu! Nie chce mi spać, tzn. jak Ją tule śpi, odkładam do łóżeczka i jak ręką sen odjął. Budzi sie automatycznie! śpi tyle co na dworze. Jestem tak padnięta po takim dniu. Wszystko na wariata. Lady, joanna___________odkąd dokarmiam już tak regularnie i często butlą Maja robi mi tylko jedną kopkę dziennie. to normalne, że tak mało? jak wasze szkraby w tej kwestii się zachowują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady_______________to jakie mleko polecasz? i ile ono kosztuje? wiem, ze już kiedyś pytałam - nie pamiętam:) Dodaje kilka fotek na bobasach, ale na macie zdjęć nie mogę dodać, bo na karcie w aparacie mojego m. są a nie mogę ruszać, bo jedną kartę ostatnio zepsułam (on już śpi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listkaa----> to lepiej nie dotykaj tej karty :P :P :P A w nocy normalnie śpi??? czy też chce bllisko Ciebie??? Bo z tego co piszesz to wnioskuję(moze się mylę), że Majeczka nauczyłą się spać przytulona i dlatgo nie chce spać w łóżeczku, ale nie wiem.... Szkoda że w dzień mało sypia bo to wymęczy i ciebie i ją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotko❤️________________po kąpieli Majeczka zasypia na cycku leżąc przy mnie lub tak samo na butli (tylko przy butli taka jest różnica, że zje i nie śpi, wychodzę z pok i już sobie sama zasypia). Jak my idziemy spać to przenoszę ją do łóżeczka (bo jednak ciasno nam w 3). A w nocy to jest w łóżku tyle co je, czyli niewiele (raz, nie licząc nad ranem). No i śpi już ze mną odkąd m. wychodzi do pracy, bo od porannego karmienia to nie śpi tak mocno, więc jak chce wstać o 7 czy 8 to ja jej cycka do buziaka i śpi dalej:) Przez te dwa \'dobre\' dni ostanio to zasypiała w dzień normalnie sama w łóżeczku przytulona do pieluchy ze smokiem, a dziś i wczoraj to chyba jakaś choroba sieroca z tym przytulaniem jej się udzieliła!! Zrobiłam prasowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listeczko Ja polecić nie mogę żadnego mleka. Jeśli chodzi o mnie to kupuję Julce NAN ACTIV 1 i daję 150 ml mleczka ( w auchan 16 za puszkę w innych macro 18 ) .... Jednak przestawienie na inne mleko wymaga troszkę poświęcenia--- nie powinno się tego robić radykalnie ale stopniowo oraz dobrze jest zasięgnąć porady lekarza pediatry! Listeczko może Majka ma gorsze dni i chce troszkę się poprzytulać.... może to jej przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listkaaa_daje Bebilon1,jest super ale....po co Ty chcesz zmieniac mleko jak jest oki?To ze robi kupe raz dzinnie to BARDZO DOB RZE:juz sie ustabilizowala,nie musi i nawet nie wskazane jest aby robila tak czesto!!!!Moj synbek cvzasem robi 3 dziennie,czasem jedna i jest git:):):):) Jak zmienisz mleko moga sie pojawic klopoty typu bole brzuszka,ulewania,zaparcia, wzdecia etc: szkoda malej meczyc:) Zaraz bierzemy malego w fotelik i...heja do mioasta na zakupy:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listeczko Majeczka może się przyzwyczaiła do np spania z Tobą i do tego, że każde jej kwiknięcie to cycuś w buzi :)) Może postaraj się ją czymś zająć czy nawet jak ją położysz w łóżeczku czy łóżku to posiedź przy niej i zabawiaj się jej nóżkami i rączkami oraz mów do niej!!! Musisz cierpliwie próbować - dziecko to najlepszy psycholog :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do mleczka NAN. Na forum 28dni jest laseczka dużo młodsza ode mnie, która ma 4 dziecko! Dzieciaczki ma w bardzo młodym wieku więc i jej doświadczenie jest na czasie :)) Dużo udziela cennych wskazówek, z których warto czasami skorzystać w odniesieniu do żywienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do mleczka t może coś jest nie tak jeśli dzieciątko czuje wiecznie głód? Gyby coś było suuuper...... Jednak każdą zmianę i dobór mleka powinno się z pediatrą uzgadniać! Listeczko podając dzieciątku mleko modyfikowane nie zapomnij podać od czasu do czadu herbatkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LISTECZKO TAK CZY SIAK NIE DOSZUKUJ SIę PRZYCZYNY W MLECZKU ... MAJECZKA KUPKę ROBI TO WIDAć JEJ ONO ODPOWIADA I JEST JUż DO NIEGO PRZYZWYCZAJONA! MOZE PROBLEM TKWI JAK NAPISAłAM W JEJ NAWYKACH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Listkaaa------> skoro nic innego się nie dzieje to obstawiam jak lady (nawyki) - malutka chce spędzać z Tobą czas 🌻 lady, joannaz, kasik, małolepsza, doth_s, wica, magdar, justynam ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytałam, co napisałyście i_________nie będę zmieniała mleka. Postram się dawać regularnie np co 3, 4 godziny a nie na każde zakwilenie i jak dostanie pierś to już nie dam butelki, bo tak to ona je wciąż: butla w przerwach miedzy butlą cyc i w sumie ja już nie wiem czy ona je bo jest głodna czy dlatego że po prostu dostaje to je. Może ja przekarmiam....I to moja schiza, że jest wciąż niedojedzona? Herbatkę Lady oczywiście jej podaję - mam dwie z HIPP z kopru i ziołową - daję je na przemian. dziennie wypija ok 100 ml. Właśnie położyłam ją śpiącą do łóżeczka. Zobaczymy ile pośpi. W niedzielę wybieramy się do mojej babci koło Białogardu, ok. 1,5 godz jazdy. to będzie 1wsza jej taka podróż:) Lady______________Juleczka już taka wielgachna !:) I jakie ma poliki!!!Moja szkrabina też jak chomir poliki ma! I dwie brody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
listkaaa____100 ml herbatki dziennie to chyba ciut malo, ja daje.....ze 3-5 flach po....100 ml kazda;) Na zmiane: 2 rodzaje herbatki HIPPA i glukoza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listeczko oj Julcia ma dwie brody :)) Co do zmiany mleczka to masz rację zostań przy obecnym ale podawaj jej nie częściej niż co 3 godzinki i więcej! Nie zawsze te jej \"kwilenie\" będzie oznaczało, że jest głodna. Może domaga się Twojej uwagi, przytulenia, mówienia do niej... Może zainteresujesz ja np na macie edukacyjnej lub w łóżeczku karuzelą i ile posiadasz? Poza tym od czasu do czasu myzykę bobasa mojej puszczam z serii Klasyka i też działa bo mała przy niej potrafi zasnąć... Julcia też lubi swój leżaczek bujaczek i te wibracje w nim :)) leży sobie tak z pół godzinki i uśmiecha się do zabaweczki na pałączku albo ściągam pałączek i ogląda sobie mieszkanie :)) Musisz próbować i próbować i próbować :)) Ja wszelkie metody wypróbowałam i nadal próbuję aby małą zaskakiwać nowościami :)) Wczoraj Julci kupiłam karuzelę i lalę co widać na zdjęciu :)) w GALERII FOTECZEK :)) Idę zrobić mleczko bo już 4,5 godzinki śpi .. i powolutku się budzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia --- nie jest powiedziane, że mało... Weź pod uwagę, że Listka karmi piersią więc 4-5 butelek to chyba byłoby za dużo! U mnie w ciągu dnia schodzi 1 a dwie to max... Wszystko zależy od dziecka... Dziwię się zatem Joasiu, że Twoja pociecha niedojedzona jeśli wypija tyle płynów w ciągu dnia w połączeniu z mleczkiem... Nie gniewaj się ale obyś mu za bardzo nie rozciągnęła brzuszka co może doprowadzić do ciągłego jedzenia a jak wiadomo za tym idzie otyłość! Joasiu jaka jest obecnie jego waga ??? Julcia podchodzi pod 7 zapewne jak nie więcej i o dziwo nie zjada tak dużo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady______________jak widać na bobasach też kombinuję jak mogę, by ją zabawiać i poświęcam jej maximum mojej uwagi.Mój m. jak wraca też się z nią bawi i gada. Maja najbardziej lubi nie zabawki, karuzele itp ale jak sie z nią rozmawia! Guga wtedy jak szalona, pracuje całym swoim ciałkiem, by wydobywać z siebie dźwięki. Mamy kamerę i ja często filmujemy. Ja nie wiem jak to się robi, zapytam m. Może uda się jakoś zamieścić nam film:) Czytam jej nawet bajki, pokazuję obrazki. Też mam to nagrane. Padłybyscie ze śmiechu, jakbyście to zobaczyły!!! Maja mówi uuuu, aaaa, eee, guuuuu i .....ku......:) wyobraźcie sobie moje dziecko mówi już ku! Grożę jej wtedy palcem i pół żartem, pół serio mówię : \'Maju, nie wolno przeklinać!\' Mówi jeszcze nieeee:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lady_____bo picie to nie jedzenie,wiec jak ma sie tym najesc??? Wazy ponad 4 kilo....Jak karmilam piersia tez tyle dawalam pic,pediatra kazala dopajac bo dziecku,.....poprostu tez sie chce pic a nie tylko mleko,mleko i mleko... Akurat o rozciagniecie to sie nie martwie i otylosc, jest maly, daje mu nie czesciej co 3 h chocby pekl... A chlopcy potrzbuja wiecej,maja inne zapotrzebowanie kaloryczne etc....Tylko szkopul tkwi w tym zeby...nie ulec i nie dawac czesciej,a ja nie daje...Poza tym ja daje mu 110 ml, a Ty 150-to tez roznica.... Ps.moj synek od dobrego tygodnia tez juz grucha i w koncu wydaje inne dzwieki niz....placz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joasia pamiętaj o tym, że Ty podajesz inne mleko niż Ja i tabela żywieniowa jest inna! Widzę, że nie rozróżniłaś też wieku dziecka bo Julia ma ponad 2 miesiące więc i w NAN ACTIV 1 od 2 do 4 podaje się dawkę 150 ml . Nie możesz tak porównywać jeśli masz w innym wieku dziecko i na innym mleku! Jeśli idzie o karmienie piersią i tylko piersią to nie dopaja się dziecka niczym więcej tylko mlekiem z piersi! Prawie w każdym szpitalu Ci to powiedzą, że nie ma potrzeby podawania gwody z glukozą czy też herbatek! Julce widać wystarcza 100 ml dziennie herbatki bo dziwne, ze się niedopomina :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmiana tematu!!!! Kładziecie swoje pociechy na brzuszku? tzn. chodzi mi o to czy śpią na brzuszku? Gdzieś wyczytałam, że nie można zostawiać dziecka śpiącego na brzuszku, bo może się udusić czy coś takiego... Maja właśnie smacznie śpi.....1wszy raz na brzuszku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Listeczko swego czasu jak z Julcią miałam problemy i nie mogłam ją za wszelką cenę uspać to kładłam ją na brzuszku! Obecnie tego nie robię bo Julcia już ładnie śpi :)) Pamiętam jak w nerwach bo nie mogłam jej uspokoić po wieku próbach zabawiania - szybkim ruchem połozyłam ją na brzuszku i powiedziałam - a teraz się drzyj ile wejdzie - a ta pinda zasnęła :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×