Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam. \\\"Czy ktoś może zinterpretować moje badanie USG tarczycy ? Czy pisać testament :-) \\\"Tarczyca położoa typowo,elastyczna dobrze odgraniczona,powiększona.Płat prawy o wymiarach około 80x32x27mm.W okolicy górnego bieguna dobrze odgraniczona , lita,izoechogeniczna zmiana o wym. 8x5mm, podobna zmiana w części centralney-średnica 3mm.Płat lewy o wymiarach 75x35x25mm,izoechogeniczna zmiana o średnicy około 4mm.Cieśń o prawidłowej szerokości.Okoliczne węzły nie powiększone.Wole guzowate.\\\" Dodam :FT3 - 5,46 , FT4 -1,06 , TSH -1,950 Wizyta u endo - skierowanie na operację - natychmiast ( wizyta 26.09).Przyśpieszona szczepionka WZW i 29.10 ( 5 dni mi zostało) i wstawiam sie do szpitala w Wołominie. Przeczytałam większość postów i zastanawia mnie fakt , że nie dostałam skierowania na biobsję.Dlaczego?Co to oznacza? Bardzo proszę o opinie. Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. \\\"Czy ktoś może zinterpretować moje badanie USG tarczycy ? Czy pisać testament :-) \\\"Tarczyca położoa typowo,elastyczna dobrze odgraniczona,powiększona.Płat prawy o wymiarach około 80x32x27mm.W okolicy górnego bieguna dobrze odgraniczona , lita,izoechogeniczna zmiana o wym. 8x5mm, podobna zmiana w części centralney-średnica 3mm.Płat lewy o wymiarach 75x35x25mm,izoechogeniczna zmiana o średnicy około 4mm.Cieśń o prawidłowej szerokości.Okoliczne węzły nie powiększone.Wole guzowate.\\\" Dodam :FT3 - 5,46 , FT4 -1,06 , TSH -1,950 Wizyta u endo - skierowanie na operację - natychmiast ( wizyta 26.09).Przyśpieszona szczepionka WZW i 29.10 ( 5 dni mi zostało) i wstawiam sie do szpitala w Wołominie. Przeczytałam większość postów i zastanawia mnie fakt , że nie dostałam skierowania na biobsję.Dlaczego?Co to oznacza? Bardzo proszę o opinie. Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. \\\"Czy ktoś może zinterpretować moje badanie USG tarczycy ? Czy pisać testament :-) \\\"Tarczyca położoa typowo,elastyczna dobrze odgraniczona,powiększona.Płat prawy o wymiarach około 80x32x27mm.W okolicy górnego bieguna dobrze odgraniczona , lita,izoechogeniczna zmiana o wym. 8x5mm, podobna zmiana w części centralney-średnica 3mm.Płat lewy o wymiarach 75x35x25mm,izoechogeniczna zmiana o średnicy około 4mm.Cieśń o prawidłowej szerokości.Okoliczne węzły nie powiększone.Wole guzowate.\\\" Dodam :FT3 - 5,46 , FT4 -1,06 , TSH -1,950 Wizyta u endo - skierowanie na operację - natychmiast ( wizyta 26.09).Przyśpieszona szczepionka WZW i 29.10 ( 5 dni mi zostało) i wstawiam sie do szpitala w Wołominie. Przeczytałam większość postów i zastanawia mnie fakt , że nie dostałam skierowania na biobsję.Dlaczego?Co to oznacza? Bardzo proszę o opinie. Z góry serdecznie dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezabel
Angell74 Podałaś wyniki, ale nie podałaś do nich norm, dlatego trudno coś wywnioskować. Jezeli chodzi o samą tarczyce... guzki są malutkie, a tarczyca wydaje sie być OGROMNA, czy to jest powodem decyzji o jej usunięciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich !!!!!!! Ostatnio mam problemy z wyslaniem jakiegokolwiek posta.Co sie dzieje??? Dzis chcialam tylko pozdrowic Marka i zyczyc dobrych wynikow w poniedzialek. Trzymam kciuki i pozdrawim !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_09
Co do biopsji. Spora czesc lekarzy nie kieruje na nia. BO biopsja nie daje stuprocentowej pewnosci co do nowotworu. TO daje dopiero badanie probki pobranej w czasie operacji. Poza tym , na biopsje sie czeka nawet rok. ja robilam prywatnie,ale to kosztuje 150 zl. Nawet wiecej niekiedy. Mam pytanie, jakiej wielkosci macie blizne? BO ja tylko 5 cm. Ponoc blizna jest tym mniejsza, im lepszy lekarz robil operacje. Poza tym, slysze, ze niektore byly operowane przez 2 godziny. ja tylko godzine. TYle potrzebuje na to dr Stojcev, super facet. POzdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Izabel dziękuję , że odpisałaś. Normy to FT-3 ,3,1-6,8 wynik 5,46 FT-4 0,93-1,7 wynik 1,06 TSH 0,27-4,2 wynik 1,950 Z wyniku należy wnioskować , wszystko w normie.Tylko dlaczego skierowano mnie natychmiast na operacje?Dlaczego nie zrobiono biopsji? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramia
Do kontra24.Nieprawda,że wszyscy z nas robią sobie biopsję.Przeczytaj wcześniejsze posty .Ja też mam podobnego guza do Ciebie i moja endo każe narazie obserwować.Dodam tylko ,ze u nmie przez rok czasu on nie urósł.Napisz dlaczego bieżesz leki? Ja narazie nie biorę nic.Pozdrawiam wszystkich obserwujących swoje guzy i jestem całym sercem z tymi,którzy są przed operacją.Nie zapomniałam oczywiscie i o tych po operacji.Trzymajcie się papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka27
Witajcie. Jestem przerażona wynikami mojego usg ( prawy płat objętość 24cm3, a lewy płat objętość 3cm3, prawy płat niemal w całości zajęty przez niejednorodny guzek litopłynowy wielkości 4,2cm ). Miałam robioną biopsję i czekam na wyniki, ale to czekanie jest dobijające i nie wiem ile jeszcze wytrzymam nerwowo (wynik biopsji 29 pażdziernika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka27
Witajcie. Jestem przerażona wynikami mojego usg ( prawy płat objętość 24cm3, a lewy płat objętość 3cm3, prawy płat niemal w całości zajęty przez niejednorodny guzek litopłynowy wielkości 4,2cm ). Miałam robioną biopsję i czekam na wyniki, ale to czekanie jest dobijające i nie wiem ile jeszcze wytrzymam nerwowo (wynik biopsji 29 pażdziernika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka27
Witajcie. Jestem przerażona wynikami mojego usg ( prawy płat objętość 24cm3, a lewy płat objętość 3cm3, prawy płat niemal w całości zajęty przez niejednorodny guzek litopłynowy wielkości 4,2cm ). Miałam robioną biopsję i czekam na wyniki, ale to czekanie jest dobijające i nie wiem ile jeszcze wytrzymam nerwowo (wynik biopsji 29 pażdziernika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hala dzięki za pamięć:) Jadę jutro, potem noc w hotelu i rano kontrola. Jak wrócę zdam ci relację co i jak. Staram się to brać na spokojnie bo powtarzam sobie że przecież wszystkie wyniki w tym najważniejszą tyreoglobulinę mam bardzo dobre więc... Princessita Domyślam się że teraz bierzesz dawkę 50 a docelowo masz brać 100. Chodzi o to aby nagle, szybko nie zwiększać dawki np z 50 na 100 więc takie mieszanie dawek jest jak najbardziej ok. Myślę, jeśli można oczywiście tak powiedzieć że nadczynność przypadnie ci bardziej do gustu niż niedoczynność. Na początku nie będziesz czuła różnicy i dopiero po 3-4 tygodniach zauważysz że coś się zmienia. Możesz odczuwać większą nerwowość i rozdrażnienie. U mnie w pewnej chwili objawiło się to tym że gdy np. szedłem ulicą to miałem ochotę co niektórym facetom przywalić tylko dlatego że nie podobało mi się jak na mnie patrzą. Na szczęcie to szybko minęło:). Moga pojawić się szumy w uszach, zawroty glowy, mrowienie w nogach, problemy z ostrym widzeniem itp. Pamiętaj aby pierwsze badanie poziomu TSH zrobić dopiero po 6-ciu tygodniach od zmiany dawki. Jak mi powiedziała lekarka z Gliwic wcześniej nie ma sensu. gosia czytam że już jesteś po. To ok:). Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Mam nadzieję że nie przeoczyłaś mojego postu z adresem endo o który prosiłaś:) Tak trochę z innej beczki. gosia nie ujmując dr Stojcewowi to operacja operacji nie równa. Jak mi kiedyś powiedział pewien lekarz guzy tarczycy może wycinać wszędzie i każdy chirurg jednak jeśli w grę wchodzi coś powążniejszego to warto skontaktować się z ośrodkami, które się w tym specjalizują. Niektórzy z tego forum wiedzą o czym piszę. Sorry ale jak czytałem twój pościk to stanąła mi przed oczyma scena z filmu Barei w której dwa zespoły chirurgów robiły operację pacjęta na czas a wszystko to w ramach teleturnieju i przed widownią. Nie ważne czy operacja trwa godzinę, dwie czy dziesięć. Liczy się efekt- ma być zrobiona dobrze. Moja trwała 6 godzin a chirurg który ja wykonał nawet nie wie że tej pory zbiera pochwały od lekarzy z drugiego końca Polski, którzy przy okazji badania gardła lub robienia USG loży wyrażają swój podziw i nie szczędzą mu uznania. pozdr Faktycznie coś szwankuje. Myślę że to serwer kafeterii przestaje dawać sobie radę. Minie troche czasu nim zrobią z tym porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hala dzięki za pamięć:) Jadę jutro, potem noc w hotelu i rano kontrola. Jak wrócę zdam ci relację co i jak. Staram się to brać na spokojnie bo powtarzam sobie że przecież wszystkie wyniki w tym najważniejszą tyreoglobulinę mam bardzo dobre więc... Princessita Domyślam się że teraz bierzesz dawkę 50 a docelowo masz brać 100. Chodzi o to aby nagle, szybko nie zwiększać dawki np z 50 na 100 więc takie mieszanie dawek jest jak najbardziej ok. Myślę, jeśli można oczywiście tak powiedzieć że nadczynność przypadnie ci bardziej do gustu niż niedoczynność. Na początku nie będziesz czuła różnicy i dopiero po 3-4 tygodniach zauważysz że coś się zmienia. Możesz odczuwać większą nerwowość i rozdrażnienie. U mnie w pewnej chwili objawiło się to tym że gdy np. szedłem ulicą to miałem ochotę co niektórym facetom przywalić tylko dlatego że nie podobało mi się jak na mnie patrzą. Na szczęcie to szybko minęło:). Moga pojawić się szumy w uszach, zawroty glowy, mrowienie w nogach, problemy z ostrym widzeniem itp. Pamiętaj aby pierwsze badanie poziomu TSH zrobić dopiero po 6-ciu tygodniach od zmiany dawki. Jak mi powiedziała lekarka z Gliwic wcześniej nie ma sensu. gosia czytam że już jesteś po. To ok:). Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Mam nadzieję że nie przeoczyłaś mojego postu z adresem endo o który prosiłaś:) Tak trochę z innej beczki. gosia nie ujmując dr Stojcewowi to operacja operacji nie równa. Jak mi kiedyś powiedział pewien lekarz guzy tarczycy może wycinać wszędzie i każdy chirurg jednak jeśli w grę wchodzi coś powążniejszego to warto skontaktować się z ośrodkami, które się w tym specjalizują. Niektórzy z tego forum wiedzą o czym piszę. Sorry ale jak czytałem twój pościk to stanąła mi przed oczyma scena z filmu Barei w której dwa zespoły chirurgów robiły operację pacjęta na czas a wszystko to w ramach teleturnieju i przed widownią. Nie ważne czy operacja trwa godzinę, dwie czy dziesięć. Liczy się efekt- ma być zrobiona dobrze. Moja trwała 6 godzin a chirurg który ja wykonał nawet nie wie że tej pory zbiera pochwały od lekarzy z drugiego końca Polski, którzy przy okazji badania gardła lub robienia USG loży wyrażają swój podziw i nie szczędzą mu uznania. I to moim zdaniem jest najlepsza reklama. pozdr Faktycznie coś szwankuje. Myślę że to serwer kafeterii przestaje dawać sobie radę. Minie troche czasu nim zrobią z tym porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hala dzięki za pamięć:) Jadę jutro, potem noc w hotelu i rano kontrola. Jak wrócę zdam ci relację co i jak. Staram się to brać na spokojnie bo powtarzam sobie że przecież wszystkie wyniki w tym najważniejszą tyreoglobulinę mam bardzo dobre więc... Princessita Domyślam się że teraz chyba bierzesz dawkę 50 a docelowo masz brać 100. Chodzi o to aby nagle, szybko nie zwiększać dawki np z 50 na 100 więc takie mieszanie dawek jest jak najbardziej ok. Myślę, jeśli można oczywiście tak powiedzieć że nadczynność przypadnie ci bardziej do gustu niż niedoczynność. Na początku nie będziesz czuła różnicy i dopiero po 3-4 tygodniach zauważysz że coś się zmienia. Możesz odczuwać większą nerwowość i rozdrażnienie. U mnie w pewnej chwili objawiło się to tym że gdy np. szedłem ulicą to miałem ochotę co niektórym facetom przywalić tylko dlatego że nie podobało mi się jak na mnie patrzą. Na szczęcie to szybko minęło:). Moga pojawić się szumy w uszach, zawroty glowy, mrowienie w nogach, problemy z ostrym widzeniem itp. Pamiętaj aby pierwsze badanie poziomu TSH zrobić dopiero po 6-ciu tygodniach od zmiany dawki. Jak mi powiedziała lekarka z Gliwic wcześniej nie ma sensu. gosia czytam że już jesteś po. To ok:). Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Mam nadzieję że nie przeoczyłaś mojego postu z adresem endo o który prosiłaś:) Tak trochę z innej beczki. gosia nie ujmując dr Stojcewowi to operacja operacji nie równa. Jak mi kiedyś powiedział pewien lekarz guzy tarczycy może wycinać wszędzie i każdy chirurg jednak jeśli w grę wchodzi coś powążniejszego to warto skontaktować się z ośrodkami, które się w tym specjalizują. Niektórzy z tego forum wiedzą o czym piszę. Sorry ale jak czytałem twój pościk to stanąła mi przed oczyma scena z filmu Barei w której dwa zespoły chirurgów robiły operację pacjęta na czas a wszystko to w ramach teleturnieju i przed widownią. Nie ważne czy operacja trwa godzinę, dwie czy dziesięć. Liczy się efekt- ma być zrobiona dobrze. Moja trwała 6 godzin a chirurg który ja wykonał nawet nie wie że tej pory zbiera pochwały od lekarzy z drugiego końca Polski, którzy przy okazji badania gardła lub robienia USG loży wyrażają swój podziw i nie szczędzą mu uznania. I to moim zdaniem jest najlepsza reklama. pozdr Faktycznie coś szwankuje. Myślę że to serwer kafeterii przestaje dawać sobie radę. Minie troche czasu nim zrobią z tym porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_09
Marek chyba mnie troche zle zrozumial. Bynajmniej nie oceniam lekarzy po tempie operacji. W koncowym rozrachunku liczy sie bowiem efekt. Tyle,ze jednak dr Stojcev jest niezly, ot co. On uruchomil ten oddzial, ksztalci sie non stop, organizuje coroczne dni onkologiczne w Ustce, zasiada w gremiach polskich i zagranicznych towarzystw chirurgicznych. To tez o czyms swiadczy. Poza tym, jak do tej pory nie doszlo do mnie, by cos spartolil. Tyle tego gwoli wyjasnienia. Dzieki za adres tego endo, zapisalam. Zycze CI powodzenia w drodze do zdrowienia. Ale, mi sie nawet do rymu zlozylo. Papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
Witam wszystkich po długiej nieobecnosci..nie myślcie sobie ze zapomniałam o was codziennie przegladam i czytam wasze posty..u mnie jak narazie wszystko o.k kontrolna wizyte mam dopiero w grudniu od pierwszego pazdziernika wrócilam juz do pracy i nie mam na nic siły ranne wstawanie mnie wykancza ze jak wróce z pracy to juz na nic nie mam ochoty..Trzymam za was wszystkich kciuki i serdecznie pozdrawiam.Równiesz serdeczne pozdrowienia od ILMAR ma problem z netem i przez dłuzszy czas jej nie bedzie przesyłam wam Buziaki i zyczę wszystkiego dobrego..Trzymajcie sie cieplutko.-;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak zwykle problemy z serwerem.pisze ta wiadomość już drugi raz.timonka nie załamuj sie bo z dnia na dzień będzie coraz lepiej.pozdrow Ilmar i mam nadzieję ze u niej wszytko ok.ja na miejscu w gliwicach będę dopiero po 23.ponad 9 godin jazdy i to expresem.łącznie coś koło 1.400 km w nieco ponad dobę.pozdrawiam.mam nadzieję ze tym razem pójdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie podwójnie :-)) MARKU - trzymam kciuki za dobrą podróż i jeszcze lepsze rezultaty :-) Szkoda, że tak jedną dobą chcesz załatwić te Gliwice,no i już późny październik, bo to ognisko uśmiechniętych w centralnej np Polsce - tak \"po drodze\", przydałoby się, oj przydało, prawda Dziewczęta :-)) Marku pewnie odp jak wrócisz, ale to nie pilne. Trochę się martwię, że mimo dawki 175 Euthyroxu miałam TSH 0,06 a teraz przed jego odstawieniem ten poziom wzrósł do 0,1 przy tych samych jednostkach. Może warto zrobić samemu Tg i anty-Tg. Co o tym myślisz? Idę na jod 17 listopada. A może ktoś z Was miał podobnie? pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Homosapiens Wg mnie nic aż tak strasznego sie nie dzieje. Z tego co pamiętam bralas euthyrox 200 i przy tym stanie TSH miałaś na poziomie 0,06. Masz utrzymywać się w supresji czyli poniżej 0,1 a teraz poziom TSH przy 175 wzrósł ci do 0,1. Obawiam sie ze może jeszcze wzrosnąć dlatego obiektywne badania poziomu będą dopiero po 6ciu tygodniach.jeżeli wtedy nadal będzie powyżej 0,1 to powinnaś wrócić do starej dawki.ewentualnie kpmbinowanie z podawaniem różnych dawek na zmianę ale to już niech wykaże sie twój endo. No jeszcze godzina i gliwice. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojcio
Czy miał ktoś z was taką sytuację, że biopsja była sprzeczna z wynikami po operacji? Jesli biopsja zawodzi, to po co ją w ogóle wykonywać? Jaki sens robić biopsję, jeśli z góry wiadomo, że nie jest pewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Jestem trzy miesiące po operacji. miałam wole guzowate. wycięto mi całą tarczyce wraz z ogromnym 7 cm guzem. wojcio - u mnie tak było. wyniki biopsji robionej w kwietniu były dobre, natomiast wyniki hist-pat okazały się nienajlepsze . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Jestem trzy miesiące po operacji. miałam wole guzowate. wycięto mi całą tarczyce wraz z ogromnym 7 cm guzem. wojcio - u mnie tak było. wyniki biopsji robionej w kwietniu były dobre, natomiast wyniki hist-pat okazały się nienajlepsze . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezabel
Angell74 Wracam do Twojego pytania. Teoretycznie biopsje robi się wtedy, gdy wielkość guza/guzków tarczycy przekracza 1cm. Te, które Ty masz sa maleńkie i wydaje się, że w Twoim przypadku to nie one sa głównym problemem. Tarczyca zdrowej kobiety powinna miec objętość ok 18ml, a Twoja (jezeli dobrze licze) ma 67ml. Możliwe, że w sytuacji kiedy hormony sa w normie, nie istnieje, żaden inny spsób leczenia i stąd decyzja lekarza o usunięciu tarczycy. Swoją drogą chyba nie oparłabym sie na zdaniu jednego tylko lekarza i zanim pozwoliłabym sie pociąc porozmawiałabym o tym jeszcze z kimś innym.. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedronka11
Ulla35....przepraszam Cię, że tak późno odpowiadam, ale najpierw dziecko chore, teraz ja mam potworne zapalenie zatok i nie mogę z tego wyjść, nawet do kopmutera nie chcoało mi się siadać :99-ja miałam na jedenej z biopsji komórki z cechami atypii (ale nie napisali czy to jądrowej czy innej)-w Gliwicach z tego właśnie szkiełka wykluczyli nowotwór a napisali, że wyglądfa na struma nodosa czyli wole guzowate, co potwoerdzono z jeszcze jednego szkiełka i biopsji wykonanej w Gliwicach...jednak to co pisze Peppetti, że u niej biopsja była ok, a wynik po operacji nie zastanawia mnie trochę. W każdym bądź razie muszę dojść z Ft4 do poziomu 1,5 i zrobić porządek z włókniakami w piersiach bo mnie bardzo bolą i mam stracha. Trzymam kciuki Ulla35 za Gliwice i daj znać!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sindy
Ależ mnie tu dawno nie było 50 stron forum w miesiąc czy dwa żeście zapisali nie sposób nadrobić wszystkich historii w woli przypomnienia załamana odkryciem guza kombinowałam co by się dostać do lekarza miałam usg, biopsję wynik z jednym zdaniem - WOLE GUZOWATE a mój endo stwierdził że no to nie jest goźne więc operować nie no a leczenie to mmmm no tak wynik krwii jest stary więc trzeba zrobić nowy i tak sobie od czerwca wegetuje z niczym do lekarza jestem zarejestrowna na 21lipca 2009 bo takie są u mnie terminy i nic innego jak prywatna wizyta mi nie pozostaje fajnie co ludzie jak macie kase to się leczcie i nie czekajcie na cud!!! pozdrawiam wszystkich dotkniętych chorobami tarczycy i nie tylko ale formuowiczów najbardziej zwłaszcza przestraszone osoby nie wiedzące za dużo o swojej chorobie dzięki wszystkim co się odezwali w ciężkich chwilach każe słowo otuchy jest ważne pamiętam jak pierwszy raz tu zajrzałam nie mogłam czytać przez łzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×