Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość madzica30
Chyba jednak wrzuce na FB pare fotek,bo maila nie da sie wyslac:(Za duzo miejsca to zajmuje,mimo,ze spakowalam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia fajnie ze sie dobrze bawilas w zoo :) tutaj tez sa takie ogromne zoo gdzie trzeba calego dnia zeby wszystko zobaczyc :) czekam na fotki od Ciebie :) co do komarow to wiedza jaka to choroba ale jesli ktos zapozno zglosi sie do lekarza to moze umrzec :/ a objawy sa takie ze czlowiek moze pomyslec ze jest przeziebiony - ta choroba nazywa sie ''Eastern Equine Encephalitis '' albo inaczej ''triple E'' teraz strasza w tv zeby nie wychodzic z domu wieczorem jak nie trzeba :/ za pare dni helikoptery beda pryskaly caly boston zeby pozabijac wiekszosc komarow - mamy to tuaj od 2005 roku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Sylwia to jakas tragedia!!!Zeby czlowiek bal sie wyjsc z domu??Wspolczuje szczerze!Mam nadzieje,ze zrobia z tym porzadek. A zdjecia jakies wrzucilam na Facebook,ale na razie ja nic tam nie widze:(Moze cos zle zrobilam?Dalam pare fotek zwierzatek,no i 2 z malym.Mnie nie ma,bo nie mam zadnego zdjecia-bylam jak zawsze fotografem:)I cale szczescie,hi,hi. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia chyba cos nie wyszlo ja tez nie widze fotek :/ moze wystapil jakis blad i nie wstawilo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi komarami to makabra. U nas tyle tego dziadostwa jest, że ciężko sie opędzić, zwłaszcza wieczorem, a teraz jeszcze jak napisałas, że przenoszą jakieś śmiertelne choroby to zaczne się ich bać hehe( serio ) madzia chetnie pooglądam fotki więc wstaw jak najwięcej hehe, ja też jestem zawsze fotografem :D u nas ochłodzenie, jakieś 23 stopnie, całkiem fajnie i pryjemnie było dzisiaj :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Sylwia Wlasnie cos robie z tymi fotkami na FB,ale znika mi to "publikuj".Kurde,jeszcze przy moim "szczesciu"wstawie to 2 razy,hi,hi.Chyba,ze czegos nie rozumiem,ale tak tepa z norweskiego to chyba jeszcze nie jestem;)Nie mam pojecia czy to zadziala.Najwyzej moj facet-ekspert(informatyk,prawie norweg)cos z tym mi pomoze,ale plywa sobie teraz na lodce z sasiadem:)Moze jutro go poprosze...Nie mam pojecia kiedy wroci,tu jeszcze jasno,slonce niedawno zaszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Chyba sie udalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza u nas z tymi komarami to juz sporo lat problem - latem jak tylko sie pojawiaja to lataja helikoptery i pryskaja cale miasto w polsce to strasznie niebezpieczne sa kleszcze :/ znam pare osob z polski ktorzy zachorowali od kleszcza (nie pamietam jak ta choroba sie nazywa) niestety potem ma sie problemy do konca zycia :/ u mojej siostry tez to podejrzewali bo bez powodu mdlala i wymiotowala :/ (dzieki bogu to nie bylo to) mojej siostry suczka miala juz ta chorobe 3 razy :/ tak jak mowisz opedzic sie od tego cholerstwa nie da :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa38
Witam...was wszystkie:) Sylwia to super wiadomość:) Ja jeszcze nie pisałam do niego:( bo narazie korzystam z przeglądarki w telefonie:-/ ale napewno napisze.Teraz to mam w głowie operacje.16.07.12 ide na oddział.Podobno będzie mnie operował najlepszy chirurg w Bydgoszczy,J.Pypkowski.Może któraś słyszała coś o tym lekarzu?Ja byłam u niego na wizycie i jest konkretny.Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwa napiszesz kiedy bedziesz miala czas :) co do operacji jestem pewna ze wszystko bedzie dobrze :) w tych czasach lekarze wiedza co robia :) operacja juz tuz tuz - i bedziesz miala z glowy :) ja jak szlam na operacje to nawet nie sprawdzalam czy moja hirurg jest dobra - jedyne co mi w glowie siedzialo to to zebym jak najszybciej sie tego cholerstwa pozbyla :) szczerze to nawet nie myslalam wtedy o komplikacjach - lekarz mi o nich mowila ale do mnie to niedochodzilo jedyne co chcialam to byc juz po wszystkim moja hirurg okazala sie super babka :) po operacji nawet do mnie zadzwonila zapytac jak sie mam (temu ze operacja trwala 7 godzin) blizny tez u mnie nie widac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia super zdjecia z zoo :) a jaki przystojniak z tego Twojego Mateuszka :) widac ze dobrze sie bawil :) widze ze wszyscy na zdjeciach sa w dlugim rekawie - co u Ciebie tak zimno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, jak dla mnie to takie czarne poczucie humoru mi pasuje, sama z siostrą ostatnio namiętnie to uprawiam :) poza tym schizuję coraz bardziej bo mi się już operacja po nocach śni, ale mam już za sobą laryngologa i teraz reszta badań i na stół. W pracy susza mi już głowę kiedy wrócę, a nawet jeszcze nie zdążyłam pójść do szpitala. masakra Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Ewula78 ja mam operacje 31 lipca. NIkt mi nie kazał isc do laryngologa. A z badań mam miec tylko rtg klatki piersiowej i hormony tarczycy, biopsje i aktualne usg. Co badał u Ciebie laryngolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Magdana, miałam badanie strun głosowych, sprawdzanie w jakim stanie są w chwili obecnej. Ale nie martw się bo z tego co się orientuję w każdym szpitalu chcą różne badania. Może ewentualnie spytaj o to swojego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze badania krwi mam oprócz hormonów morfologia, krzepliwość krwi i jeszcze coś tam - nie mam przy sobie skierowania. Nie kazali mi narazie robić rtg klatki, ale 23 idę do chirurga, który ma mnie ciąć i może coś jeszcze wymyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
ja nie muszę robic grupy krwi ani krzepliwosci bo to maja mi w szpitalu zrobić dzien przed operacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki ja przed operacja nie mialam zadnych badan hihi nawet nie mialam przeswietlenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarze wiedza co robia :) jeden szpital robi jakies badania inny nie - albo robia ale zupelnie inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym roku przeszłam już dwie operacje tarczycy ..pierwsza 9 marca , lewy płat gdzie był guzek....j jak przyszedł wynik .......rak pęcherzykowaty tarczycy ...... wysłano preparat do Gliwic do Centrum Onkologicznego które potwierdziło.. prawie na kolanach prosiłam w poradni onkologicznej żeby mnie zarejestrowała do chirurga onkologa bo takie duże kolejki...... a on obejrzał wyniki powiedział następna operacja i to wszystko..... po drugiej operacji 13 czerwca nikt mi nic prawie nie mówił nie zapytano mnie jak się czuje ..... czy psycha mi nie siada..... traktują mnie jakbym miała tylko przeziębienie .. prawy płat wykazało ze nie ma w nim raka......i dostałam skierowanie na radiojod do Gliwic na całkowite zniszczenie resztek tarczycy......a co dalej to nie wiem bo nic mi nie powiedzieli... czuje się fatalnie bo na razie nie mogę brać hormonu w tabletce bo muszę być czysta przed radiojodem... a dopiero mnie przymną 5 września.....boję się żebym nie dostała wstrząsu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren53 o jakim wstrzasie mowisz bo nie zrozumialam ? kazda osoba ktora leczyla raka tarczycy miala odstawiony hormon i jakos musiala sobie jakos radzic - nie dostaniesz rzadnego wstrzasu :) od jakiegos czasu stosowane sa zastrzyki po ktorych nie trzeba odstawiac hormonu - dziwne ze u Ciebie kazali - no ale nie wszedzie i nie wszystkim robia jeszcze te zastrzyki co do tego ze lekarze traktuja to jak przeziebienie - to powiem ze duzo lekarzy tak robi - to mowi sie ze na raka tarczycy sie nie umiera i ze to nie jest takie rak jak inne - u mnie moja lekarz traktowala mnie bardzo dobrze ale tez nie przejela sie moja choroba (w sumie to bardzo mi to jej nastawienie pomoglo bo widzialam ze ona sie nie martwi wiec wiedzialam ze wszystko bedzie dobrze) nie wiem co Ci poradzic - mowisz ze nie powiedzieli Ci co dalej - napisalas ze masz jod -wiec to nastepny krok ktory ustalili Ci lekarze :) teraz musisz spokojnie czekac - a jesli czujesz sie naprawde zle to zadzwon do nich moze cos Ci doradza wszystko bedzie dobrze :) jestem pewna ze przy nastepnym jodzie dostaniesz juz zastrzyki i nie bedziesz musiala odstawic hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwio dziekuje za słowa otuchy..... o tężyczce powiedziano mi w szpitalu..... ,,Postać ostra występuje w sposób najbardziej typowy po zabiegach chirurgicznych na tarczycy. Chorzy skarżą się wtedy na mrowienia w kończynach, w których nagle występują drgawki toniczne i kloniczne, początkowo umiejscowione w kończynach, mogące się następnie rozszerzać. Drgawki te, przebiegające bez utraty przytomności, obejmują raczej kończyny górne, przyczem ramię jest przywiedzione, przedramię zgięte, palec wielki, palce 4 i 5 zgięte, a palec 2 i 3 wyprostowane. Jest to t. zw. ręka położnika, czasami jednak cała dłoń kurczy się w pięść. Oprócz tego występować mogą i kurcze innych mięśni, ust, przepony, krtani z następczą silną dusznością i sinicą , etc. Kurcze trwają dość krótko, kilka minut, czasami jednak mogą być znacznie dłuższe. Atakom drgawek towarzyszy duszność, sinica, obfite poty, czasami podwyższenie ciepłoty; odruchy ścięgniste są wzmożone. ,, Często to się nie zdarza ..... ale są przypadki .... i trzeba natychmiast wzywać pogotowie....a występuje właśnie kiedy nie bierze się hormonu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren53 to co opisałaś to tężyczka, wieć mam pyatanie czy usunięto Ci przytarczyczki czy zostały zachowane ???????????? kochana uważam, że powinnaś brać hormon bo to strasznie długo jeszcze do jodu. Ja przed dużym jodem odstawiłam hormon na 24 dni i to wystarczyło ( średni na 4 tyg. odstawia się jod ) Ty dopiero we wrześniu masz jod więc uważam że powinnaś go narazie brać i strasznie sie diwię że nie został Ci on przepisany !!!!!!!!!!!!!!! Wiesz co nie wiem co mam ci napisać więc pytaj o co chcesz a postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie związane z chorobą, ale mogę cie zapewnić że wszystko będzie dobrze a rak pęcherzykowaty to napewno nie koniec świata tylko niemiły incydent w twoim życiu. Pamiętaj najważniejsza jest głowa i pozytywne nastawienie a wszystko bedzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej dziewczyny:) Chcialam Wam zyczyc milego tygodnia,bo dopiero jakos za tydzien sie odezwe.Od jutra goscie,wiec glupio bedzie jak bede siedziala na laptopie;)Mysle jednak,ze czas na poczytanie Was znajde na pewno.To forum dziala jak narkotyk,hi,hi:) Trzymajcie sie cieplo i buziaki dla wszystkich,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz kazał 4 tygodnie przed podaniem radiojodu..... mam być czysta....bo lepiej działa radiojod Jakoś wytrzymam jutro kupię sobie potas , magnez i wapno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko ! nie wiedzialam ze masz takie objawy :( ja na Twoim miejscu skontaktowalabym sie z lekarzem - przeciez nie mozesz sie tak meczyc :/ czy wiesz kiedy to wszystko minie ? to wszystko brzmi strasznie :( zadzwon do lekarza i powiedz co sie dzieje moze cos zmienia co do raka to napewno bedzie dobrze :) tak tarczycy to nie taka tragedia - samo slowo rak jest straszniejsze od tej choroby :) dla poprawy humorku powiem ze dzisiaj kolezanki przyjaciolka byla na kontroli 6 lat po chorobie i wszystkie wyniki ma super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren53 co do odstawienia hormonu - znam osoby ktore musialy osdtawiac go na 6 tyg przed jodem :/ i tez nie zadobrze sie czuly ale co zrobic musialy przez to przejsc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie - czy o terzyczce dowiedzialas sie odrazu po operacji - matko ale mnie teraz tym nastraszylas - od czego to sie ma ? wspolczuje sie normalnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×