Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasia C.

H.U.R.R.A!!! Dwie kreski na teście-LUTY 2007 -ZAPRASZAM!

Polecane posty

HEJ SKOWRONKU - wcale mnie nie zdziwiła Twoja opowieść, chociaż w sumie nawet gdybys trafila na lekarza - Anglika, to nie wiem , czy bylaby wielka różnica. Oni są po prostu tacy poczciwi i jednoczesnie tacy ograniczeni jednak dla mnie...Znajomość obcego języka urasta do rangi wielkiej umiejetności, w ogóle jakies proste prace , obsługa maszyn itp.to wyczyn(troche tam zaliczyłam zawodów:)Mieli za dobrze i dlatego nie lubia sie przemęczać -nawet samą nauką. Co do Hidusów - to mieszkałam w samym sercu indyjskiej kultury - 9 m-cy w Londynie na East HAm. Daleko, ale naprawde milo, spokojnie no i tanio przede wszystkim. Oczywiście i tak lepiej bylo nam później na prowincji w cudownych miejscach(KOrnwalia i Devon). A co zakupów to żałuje ,że nie moge poszaleć w Primarku - pamietam że byly tam cudne rzeczy dla dzieci w rewelecyjnych cenach. Reszta dziewczyn -mam nadzieje ,że nie draznia Was te moje przynudzenia, ale tak chciałam poplotkowac ze Skowronkiem o dawnych czasach... Poza tym -kupilismy dzis pościel dla Niuni, juz sie suszy a jutro prasowanko. Moja torba tez prawie gotowa. Oglądalismy dzis znów wózki i ta decyzja mnie przerasta po prostu!Poza tym nudy na pudy...........Za m-c o tej porze juz kilka z nas bedzie miała swoje Maleństwa przed oczami❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. SYLWKO Oraz Wszystkie Mamy, które zamierzają rodzić na Kopernika w Krakowie (domyślam się, że to o ten szpital chodzi). Polecam ........ Ja osobiście tam rodziłam, moje Dzidziusie to bardzo \"wczesne\" wcześniaczki. Mają już ponad 2 m-ce (i cztery dni:D). Córeczka w poniedziałek zostanie wypisana, Synuś jeszcze trochę musi pobyć w szpitalu. Ale wracając do sedna: Gdyby nie opieka medyczna tuż po urodzeniu się Maluszków jaką otrzymały w tym właśnie szpitalu............nawet nie chcę myśleć co by z Nimi było. Moje Pisklaczki urodziły się w 27 tc. ................ Nie wiem jak na Kopernika wygląda poród naturalny na oddziale porodowym. Ja byłam cięta (cc.) i do tego leżałam z odchodzącymi widami płodowymi na septyku, więc musiałam leżeć plackiem na twardym łóżku porodowym przez dobę. Ale jak wiadomo, najistotniejszym faktem jest opieka nad Noworodkiem. Tutaj nie mogę złego słowa powiedzieć. Opieka jest REWELACYJNA. Zarówno na oddziale wcześnaczków (moje Maluszki leżały tam przez prawie 2 m-ce), jak i na oddziale patologii noworodka (Zuzia leżała tam przez tydzień, Kacperuś leży nadal), oraz na oddziale noworodków (Zuzia leży tam od 4 dni). Polecam ten Szpital.........opieka nad Dzieciątkami jedt tam na najwyższym poziomie :) Pozdrawiam Ewa z Bliźniątkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze Ewa-gratuluje zdrowych maluszków mimo tak wczesnego poczecia 🌻 ja jak zwykle nie moge spać :O budziłam sięo 24 i o 1.30....zgaga mnie meczyła całą noc :( teraz zrobiłam sobie płatki ryzowe na mleku i wcinam, moze znow zachce mi sie spać.... moja suczka-pchelka wtryniła mi się do wyrka i smacznie śpi...niczym sie nie przejmuje....tez bym tak chciała ;) mąz juz pojechał do pracy... a ja w sumie powinnam szykować sie do szkoły-ale nie chce mi sie...tylko jeden wykład...nie opłaca mi sie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwka chyba chcialas napsiac :mimo wczesnego porodu, ale wazne ze wszytko rozumiemy i wiemy o co chodzi ja juz po sniadanku , zaraz prysznic, mąż spi - zazdroszcze mu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w niedzielny poranek!!!!🌼🌼🌼🌼Amelko-masz racje, ze to w sumie bez znaczenia do jakiej narodowosci lekarza bym tu trafila,oni wszyscy sa ograniczeni;-).Koniec juz tematu sluzby zdrowia w UK,bo to temat rzeka:-)A co do Primarku, to jest faktycznie extra wynalazek:-)wlasnie wczoraj przytargalam fajowy reczniczek kapielowy dla mojego misia,za jedyne 3,50.Chociaz dla noworodkow nie maja duzego wyboru,jazda zaczyna sie ok 3 m-ca,wtedy mozna tam poszalec.Zauwazylam ze mase ubranek z Primarku jest w polsce na allegro:-)Amelko pisalas o wozku-jaki bierzesz pod uwage???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcąca chyba pisałać do mnie :) a ja napisałam do mamy blizniaczków ze gratuluje zdrowych maluszkow mimo tak wczesnego poczęcia-poczecie i porod to to samo chyba :P ja mam nadal dylemat co do wózka :( a lozeczko kupimy za tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz zastanawiam sie nad tymi 2 wózkami: http://www.allegro.pl/item154492706_breaker_nowy_model_folia_wysylka_gratis_.html http://www.allegro.pl/item156166794_fajny_wozek_wielofunkcyjny_24_kolory_gratisy_.html moze napiszecie co o nich sądzicie? w tym pierwszym jest większe nosidło...ale nie wiem gdzie go mogłabym zobaczyc na zywo, a ten drugi powinien byc w sklepach, bo firma znana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Ja tylko na momencik.... Sylwka- ja zanim zaszłam w ciążę planowałam rodzić w Żeromskim i tak tez zostanie... Tam chodziłam do szkoły Rodzenia. Jestem nastawiona na ten szpital. Teraz muszę zmykać, ale jutro rozwinę temat.... 👄 buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laseczki!!!!! Niedługo przeczytam zaległosci,wiem juz ze cieszylyscie sie razem ze mna moim szczesciem, teraz ja czekam na WAS!!!!Chciałłam Wam tylko pokazac Kubusia w stopce,bo to on jest teraz najwazniejszy, moj VIP ukochany.Do napisania kochane!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu C-GRATULUJE tak slicznego skarbu🌼🌼🌼 Maly jest przesliczny,no i jaka ma czuprynke:-)Mysle ze wszystkie ci zazdroscimy ze masz go juz przy sobie❤️ Zycze duzooo zdrowka dla Ciebie i Twojej uroczej pociechy🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też przyszła - już obecna mamo dziękuję.Cieszę się że z Twoimi dzieciątkami wszystko ok :) Kamila czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu C gratuluję 🌼 Hmmm.widzę ze urodziłaś przed terminem.Miałaś jakieś oznaki zbliżającego sie porodu czy wzięło Cię od razu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeny jaki sliczny KUBUŚ 🌼 ale nasze tez beda sliczne zobaczycie, kasia miala cc to inaczej jest gdzie ja tam do 28 .02, bede ostatania z was pewno i to ja bede najdłuzej wam zazdroscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu 👄 ale miły ten twój Kubuś :) czekam na wiecej zdjec na maila! jak sie czujecie? pewnie teraz za czesto tu nie będziesz gosciła z wiadomych względów. zamówiłam karuzelę z małym poślizgiem przez szpital ale za to o 2 złocisze tańszą :P Ma-Rita co do badań na hiv to sie zgadzamy. szkoda że w Polsce to taki temat tabu, a jest to takie wazne. Siwku poczęcie to zapłodnienie ;) jak Twoje serducho? ja też czasami miewam palpitacje, ale nie trwają na szczęscie długo. ja jeszcze nie mam spakowanej torby do szpitala, bo nie mam torby :) wybili nam szybę i ukradli z samochod. mam tylko takie duze twarde walizki samolotowe, ale z czymś takim to mnie nie wpuszczą. w ogóle w moim szpialu nasłuchałam sie, że trzeba być spakowanym w reklamówki, ale mam nadzieję, że to nie jest prawdą. musze w tygodniu kupić ta torbę i w końcu sie spakować, bo wiem, że różnie to bywa i nie wszystko sie da przewidzieć i zaplanować. ciuszki dla Ninki już uprane ale nie uprasowane. muszę kupić jeszcze pościel i przydało by sie poprać kocyki. a pościel kupuje taką: http://www.allegro.pl/item155405705_5_elementowa_posciel_feretti_jungle_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu kilka pytań do Ciebie: -ile schudłąś po porodzie? -jaki polecasz odciągacz do pokarmu?( pisałąś mi, ale widocznie sksowalam). czy trzeba mieś laktator czy odciagacz, a może to jedno i to samo? -ile czasu po narkozie mogłąś zaczac karmic puchatka swojego? -masz pas poporodowy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tak sobie jeszcze pomyślałam, że nastawiam sie na karmienie piersią i w związku z tym nie kupiłam ani jednej bytelki, nie mówiąc już o sterylizatorach. a jak to wygląda u was? może warto mieć butle w pogotowiu? jesli już, to ja mam na oku taką dr Brown, ponoć najlepsza odopwietrzająca, antykolkowa. slyszałyście o niej? jestem zagubiona w tym temacie :o widzę, że wszyskie sie dziś łikendujecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Szyt! jeszcze siedze hiihhi jak mi mala pozwala to moge posiedziec jak nie to wali tak mocno ze mi sie juz odechciewa ihihihihihihhipozycji siedzacej ihhi GRATULACJE KASIA C KUBUS JEST COOLL!!! co do butelek to ja mialam zawsze jakas w pogotowiu ,na herbatki z koperku,mojej malej podawali w szpitalu juz ja i jej smakowala i jak czasami mialam ochote na cos ostrzejszego by zjesc to podawalam troszke malej przed jedzieniem i po jedzeniu i ja oczywiscie tez w trakcie jedzenia popijalam ta herbatke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..firm butelek jest bardzo duzo teraz na rynku i prawie kazda ma funkcje antykolkowa ...ja wtedy uzywalam smoczkow do butelek ktore mialy ta funkcje z firmy NUK byly ok! teraz tez takie mam i Avent zakupilam sterylizatora nie mialam ,tylko gotowywanie w garczku hiihih stare ale bardzo praktyczne ,bo na te pudelka do sterylizacji juz nie mialam miejsca w kuchni ihihhi teraz chce zakupic ten sterylizator do mikroweli ,ponoc tez b.dobry polecany przez znajoma.ale zobaczymy.. ........wlasnie dziewczyny jak z tymi pasami po porodowymi??? ja juz taki mam,mama podeslala mi gona moje zadanie:):):):) ale od ktorego momentu mozna go juz zakladac?? u mnie to jest raczej niewskazane?? ze wzgledu na skurczajaca sie maci.....ce i wogole:):( i dlatego po pierwszym moim porodzie nie chcialam o czyms takim slyszec :) a teraz juz czekam kiedy go mozna bedzie zalozyc...:):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuziu czyli butle musze zakupic. a sterylizator tez najfajniejszy wydaje mi sie ten mikrofalowy. pasa poporodowego jeszcze nie mam i jak już to chyba zakupie po porodzie, bo nie wiem jaki rozmiar kupić. i tez nie wiem kiedy można zacząć go nosic. wydaje mi sie jednak, że tuz po porodzie, ale pewnosci nie mam. w ogóle wszysko mi sie takie trudne wydaje :o nic nie wiem, nic nie mam i w ogóle zaczeło mnie wszysko przerażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GLOWA DO GORY!!! wszystko bedzie dobrze!!!!!neidenerwuj sie juz teraz Szytko!!!zobaczysz bedzie wszystko dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyt napewno duzzo rzeczy sie zmieni,twoj poglad na niektore sprawy ,i pozniej sama powiesz ze te rzeczy ktore najbardziej byly straszne dla ciebie teraz ,to po porodzie beda to same blachostki!!!!i bedziesz sie cieszyc kazdym dniem z toja dzidzia! czy po przespanych czy nieprzespanych nockach! ihiihhiihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Zuziu za słowa otuchy, pewnie przy drugim dzidziusiu będę spokojniejsza :) wczoraj tez oglądalmam film z porodu i mimo iż wcześniej nie robiły na mnie te widoki az takiego wrazenia, to teraz to we mnie uderzyło. tez sie popłakałm. i zaczełam sie bać. teraz zmykam juz spać. zycze dobrej nocki :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobie tez zycze kolorowych snow!!!!! Zobaczysz! najlepiej to wszystko\"\" NA ZYWO\"\"\"\" SIE PRZEZYWA!!!!!! ....moja druga dzidzia ,a tez mam obawy,jak to bedzie z 2 dzieciaczkow na raz!!!!! pocieszajace jest ze moja starsza corka jest juz na tyle samodzielna i duza ze moge jej wytlumaczyc pare rzeczy,ale przypuszczam ze bedzie troche zazdrosna..:):):) ale jak bedzie mi pomagac i uczestniczyc w tym wszystkim z \"nowa \"dzidzia! i bedzie wiedziala ze jest tak jak bylo z moimi uczuciami co do niej to napewno bedzie dobrze!:):):):):):):):):):):):) zobaczymy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HeJ! Ja tez musze kupić jakieś butle, poza tym termometr.To najważniejsze. Skowronek -co do wózka to myslimy o firmie teutonia. Te ich wózki sa bardzo fajne i niestety drogie , ale mamy obiecany ten zakup od tesciów ( myslę że z własnych funduszy zdecydowalibyśmy się na coś tańszego)a marke wybrał mój mąż, który zreszta zachowywał sie jak mały chłopczyk szukający zabawki... Spakowałam torbę, jest dosłownie olbrzymia a jeszcze nie włozylam szlafroka i jakichs ubrań dla siebie! Jutro idę po raz pierwszy na KTG, ciekawe co mi powiedzą po badaniu... ZUziu - czy teutonia cieszy sie dobra opinia w Niemczech?To właśnie niemiecka marka. Jeśli słyszałas cos ciekawego to daj znać! Kasiu C.- Kubus jest cudowny a włosy ma rzeczywiście niesamowite! Siwek -co do gondoli sprzedawcy polecają raczej na nasze terminy płytsze, bo praktycznie wchodzimy zaraz w wiosne a lato to juz spacerówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello! Kasiu- Kubuś jest uroczy, ma fantastyczne włoski :D.... 👄 🌼 Sylwka- wracając do tematu szpitali....sama urodziłam się w Żeromskim....ale to nie był powód dla którego decyduje się na ten szpital :p Moja siostra rodziła tu wcześniej (miała cc), często przychodziłam do niej, zresztą byłam też w dniu porodu i zaznajomiłam się z tym szpitalem, nie czuję sie tam obco, a to ważne dla mnie. Poza tym zanim siostra wybrała ten szpital to zrobiła ze szwagrem wycieczki po szpitalach i wybrała ten. Myślała, zresztą jak i ja, o SPESIE, ale nie mają odpowidniego sprzętu i wrazie potrzeby przewożą do innego szpiatla ....nie będę ryzykować tylko dlatego, że mają ładne firanki w okanch ;). W Żeromskim warunki nie są jakieś super, chooć oddział był w sumie odnawiany....ale dla mnie liczy się coś innego... Wiele koleżanek, które rodziły chwali sobie ten szpital, ale jest wiele które chwalą inne...nie ma reguły! Szyt-ja mam wypełnienie pościeli z Feretti, fajne :) Co do torby do szpitala to ja właśnie spakowałam taką zgrabną walizkę samolotową :p :D....nie mam innej, a poza tym jest wygodna do przenoszenia....i mało mnie interesuje czy presonelowi w szpitalu się ona spodoba :p Co do butelek to mam laktator AVENT i tam są 2 buteleczki, ale traktuje je awaryjnie, w razie potrzeby zastosowania herbatki koperkowej czy coś w tym stylu, gdyż także jestem nastawiona na karmienie piersią... Widziałm i oglądałam tą butelkę dr Brown, dość fajna.... w razie czego dokupimy... Koleżanka doradzała mi antykolkową AVENT, ale nie widziałam jej. A co do pasów poporodowych to różne są opinie....na szkole rodzenia połżne mówiły by nic takiego nie zakładać.... Buziaki i miłego dzionka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Napiszę wam szybko na temat Waszych wątpliwości - z moich osobistych doświadczeń ;) Ale po pierwsze - Kasiu - ogromne gratulajce ❤️ Kubuś jest śliczny i chyba do Ciebie podobny, co? :) Siwku - zastanów się jeszcze i dobrze na zywo pooglądaj te wielofunkcyjne wózki - to są wielkie \"graty\"... Owszem, nie ma potrzeby dokładania spacerówki, ale może będzie Ci odpowiadać coś lżejszego??? Szyt - pas poporodowy... hmm... A pomyśl, że po założeniu takiego pasa Twoje mięśnie brzucha w ogle nie będą miały impulsu do wysiłku... I zamiast wracać do formy, będą sobie nadal odpoczywać, bo przecież pas będzie za nie \"pracować\" ;) Co do butelek i akcesoriów do nich: Ja dostałam laktator Avent, w zestawie są dwie butelki \"antykolkowe\"... Teraz uważam, że za wcześnie go dostałam i zaczęłam uzywać- zamiast pracować wspólnie z dzieckiem nad sukcesem, odciągałam... Laktator nalezy używać (o ile oczywiście nie ma wskazań do innego stosowania) po jakichś dwuch tygodniach po porodzie, jak już się wszystko unormuje.. Są trzy główne zastosoawnia laktatora: 1/ Ulżenie piersiom w trakcie nawału - do odciągniecia niewielkiej ilości mleka, żeby dziecku było łatwiej chwycić pierś. 2/ \"rozhuśtanie\" laktacji - odciągać trzeba natychmiast po nakarmieniu dziecka, żeby przdłuzyć bodziec do wydzielania mleka... I nie nalezy się martwić, że się nie uzyska ani kropli mleka, bo w tym wypadku nie o to chodzi. I trzeci - odciąganie mleka, żeby dziecku podać później, albo przez kogoś innego. Wtedy jest polecany system 77-55-33, czyli najpierw po 7 minut z każdej piersi, potem po 5 a na koniec po 3. A co do sterylizatora - ja osobiście uważam to za zbędny wydatek.... Butelki gotowałam w garnku,a mleko czy wodę na mleko podgrzewałam w mikrofalówce :) JA już mam prawie wszystkie ubranka i inne szmatki - pogrzebałam w rzeczach po MArtynce, dokupiłam kilka nowych body i spioszków.. Mam juz pieluchy i jakieś kosmetyki (mydło, oliwkę..) Nie mam jeszcze dla siebie koszuli nocnej, bo ciągle się waham... Strasznie podoba mi się jedna, ale taka droga jest :( Dobra, jak mi się coś jeszcze przypomni, to napiszę :) Tymczasem Was mocno pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) To ja też się wypowiem na temat laktatorów i przychylę do zdania Jonki. Karmiłam swoją córkę przez 11 miesięcy piersią i nigdy nie używałam laktatora, tym bardziej na początku, owszem miałam mały nawał pokarmu jeszcze w szpitalu ale częste przystawianie córci bardzo pomogło i przez to ona wyrobiła sobie prawidłowy odruch ssania. W szpitalu można było skorzystać z laktatora elektrycznego w celu ulżenia sobie podczas nawału. Jednak ja uważam, że częste przystawianie jest najlepszym sposobem na pobudzenie laktacji, z czasem to się wszystko bardzo ładnie wyreguluje i produkcja mleka będzie dostosowana do potrzeb dziecka, grunt to spokój, natura sobie poradzi, aha i nie piłam też niczego wspomagającego laktację, nie potrzebowałam. Ja sobie poprostu od początku założyłam że będę karmić piersią i wcale nie myślałam o butelce, owszem miałam kupioną jedną na wszelki wypadek, ale nigdy z niej nie skorzystałam, naprawdę, moja córka piła z piersi, a potem to już łyżeczką jeśli trzeba było podawać soczki i nigdy nie ssała smoczka, ani kciuka, teraz też nie zamierzam podawać smoczka uważam że jest zbędny. Także radzę Ci Szytko wstrzymać się z kupnem steliryzatora, bo może okazać się zbędnym wydatkiem, a dakupić zawsze zdążysz. Aha dodam jeszcze tylko, że zaczęłam karmić dziecko jakąś dobę po porodzie, bo początkowo córcia leżała w inkubatorze w celu dogrzania i nie wpłynęło to źle na odruch ssania i laktację. Jeśli chodzi o pasy poprodowe, to też jestem przeciwna, brzuch sam wróci do normy, ja po 4 miesiącach osiągnęła wagę z przed porodu, a nawet ciut niższą i nie ćwiczyłam no wogóle nie robiłam nic, poza dietą matki karmiącej. Dziewczyny nie martwcie się na zapas wszystko się z czasem ułoży, początki zawsze są trudne, ale to kwestia czasu i przyzwyczajenia się do nowej sytuacji:) Kasiu, Kubuś jest Sliczny i ma cudnA czuprynkę❤️ Pozdrawiam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko123
dziewczyny, mam pytanie, jestem jakies 3 tyg przed porodem, zapomnialam zapytac lekarza czy to zle, od jakiegos czasu wyplywa ze mnie bialy sluz, czy wy tez tak macie? caly czas jestem \"mokra\". na badaniu powiedziala, ze wszytsko ok, szyjka zamknieta, to chyba nie ma sie czym martwic co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanko 123 poodbno im blizej porodu tym sluz gestrzy co do tematow porusznonych , to laktatora nie kuouje, jelsi okaze sie neizbedny poprosze mame, bo mąż nie wiem czy sie bedzie znal na tyle , zeby dobry kupic, stelizatora nie kupuje anie do mikrofali, bo jej anwet nie mamy, ani innego, uwazam ze szkoda kasy, do garnka wlaoze i jzu, pozatym to kolejny wielszy dla mnie wydatek by był niestety z rozmysłem staramy sie kupwac rzeczy dla mełej butelki mam 2 jakby co, chociaz tez mam ambitny plan karmienia piersia, , butelki mam z canpola, czyli t6ez nie wieadomo co, smoczek- uspokajacz kupilam, z aventu, bo.... bo mi sie spodoobal ;), ale wolałabym malej nie uczyc, a teraz zmykam do miasta pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×