Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Sawa

leczenie kanałowe zeba - pytanie

Polecane posty

Gość klakier666
no ja mam wizyte na 20 ,04 i jestem dzisiaj 4 dzień na tabletkach przeciwbólowych niestety pomaga tylko pyralgina ale najgorsze jest to ze ząb pobolewa przy nagryzaniu a najbardziej boli szczeka :( poczekamy zobaczymy co Pani doktor powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bojąca się dentysty
ja byłam ostatnio u dentysty.bolało jak cholera.dała mi znieczulenie ale ono nie działało...niewiem czemu,cały czas mnie rwało.morde mi wysztywniło a ból był.założyła mi trucizne.chyba już bym wolała wyrwać go i mieć jeden ból a nie kilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klakier666
ja dzisiaj jestem po drugiej wizycie teraz tylko wypelnienie i po problemie ;] pobolalo ale wqarto uratowac ząbek a nie pozbyc sie go ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dent
ja ostatnio leczyłam kanałowo... bo mi nerw na wierzch wyszedl jak jadlam i pilam to umieralam z bólu... a ze po kolei lecze zeby bo sie troche nazieralo to poprosilam denstystke zeby mi ogladnela... no i ona rozwiercila to myslalam ze jaj cos zrobie... jak wyszlam z tamtad to sie poryczalam, bo nieziemski bol... ale spoko zawsze moza o znieczulenie poprosić! potem poszlam do apteki i pani mgr dala mi na to pyralgine 500mg zarzylam 2 na raz i nawet nie poczulam najmniejszego bólu... wiec wszystkim polecam zeby sobie 2 tabletki po wyjsciu z zatruwania zaaplikowa i to koniecznie pyralginy... potem poszlam za 10 dni i sie balam okropnie, wspominajac poprzednia wizyte... myslalam ze zemdleje... ale luz... NIC NIE BOLALO... WIEC SIE NIE BOJCIE o nie jest takzle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czcczcza
Ktos tu pytal o dentyste w Szczytnie, hmm polecam Ab-Dent z Olsztyna, wedlug mnie najlepsi sa na warmii i mazurach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leczenie kanalowe nie boli, boli zab - i to nie do zniesienia - ktory obumiera i potrzebuje leczenia kanalowego, leczenie kanalowe to ulga!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leczenie kanalowe nie boli, boli zab - i to nie do zniesienia - ktory obumiera i potrzebuje leczenia kanalowego, leczenie kanalowe to ulga!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja dowiedziałam się od dentystyki,że ,pjego zęba bedzie mozna leczyć kanałowo i zapłace za to 150 zl i wszystko podobno może uda się zrobić na jednaj wizycie,a jeżeli będzie problem z udrażnianiem kanałów itp.to bede musiała znowu przyjśc ile takich wizyt mogę max zaliczyć??? jakiś czas temu miałam leczony kanałowo kilka lat temu,ząb mi się cały ukruszył dentysta go zrobił i czasami mnie teraz pobolewa,krew sie z niego lała :/ czy warto zrobić jego RTG ???,może coś tam niedobrego się dziać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ann17
mialam 3 razy zatruwanego zeba i sie nie zatrul..wiec dentystka dala mi znieczulenie... wyciagala kanaly , bolalao mnie . teraz juz jestem po wyciagnieciu nadal mnie boli ;/; / czy to normalne?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zygy
W tej chwili najlepsze i najnowocześniejsze kliniki denstystyczne nie preferują już zatruwanie zębów przed leczeniem kanałowym, gdyż w ten sposób dodatkowo się je osłabia, tylko znieczulenie miejscowe zęba lub też całego łuku, wyjęciem zepsutej miazgi z kanałów, udrożnieniem ich, wypełnieniem i zaplombowaniem. Opócz tego przy wypełnianiu każdego kanału winno się wykonać co najmniej 1zdjęcie zęba, w celu zobaczenia czy dany kanał został w należyty sposób urożniony do końca. Jeśli chodzi o znieczulenie, to po zaaplikowaniu należytej dawki i odczekaniu ok.2-3 minut, taki ząb w momencie czyszczenia i plombowania- NIE MA PRAWA NIC BOLEĆ!!! Jeśli jest inaczej, to znaczy, że dany dentysta to zwykły amator i pożałowa kasy na skuteczne środki przeciwbólowe, których ciągle w Polsce nie brakuje, niestety... Pamiętam z własnego doświadczenia, że kilkanaście lat temu pomimo bolesnego znieczulania i tak nic nie pomagało i boleło jak cholera podczas borowania... No tak, ale to było w połowie lat 90-tych... ps. dobra rada, nie żałujecie kasy na posiadającego odpowiednie kwalifikacje fachowca, który może i jest droższy, ale zrobi Wam wszystko jak należy, tak że będziecie mieli spokój na dłuższy okres czasu. Ja niestety przez kilka lat żałowałem pieniędzy, lecząc się u tańszego stomatologa i wyszedłem na tym jak zabłocki na mydle... Co się okazało? Ano to, że praktycznie wszystkie zęby mam popsute i to pomimo regularnych wizyt u stomatologa!!!, plomby są nieszczelne i dodatkowo ze złej jakości materiału, kanały nie powypełniane jak należy, po prostu targedia!!! Dziś np. miałem ponownie przeleczany kanałowy ząb, który miałem już robiony kilka lat temu, ale jak widać z nienajlepszym skutkiem i już widzę, ża na tym się raczej nie skończy :( Zatem, wydam kupę kasy na renomowanego fachowca, do którego powinienem iść już dawno, zaś to wszystko co zostawiłem u tego tańszego amatora, to już niestety przepadło. Dodając do tego szfirowe aparaty na dolny i na górny łuk (na górze już mam założony, na dole jeszcze nie z racji konieczności dokończenia leczenia ubytków) + prawdopodobny implant lewej, górnej czwórki, to rysuje się mi nieciekawa parspektywa zostawienia w różnego rodzaju gabinetach stomatologiczno- protetyczno- osrodontycznych sumy grubo przekraczającej 10tys. złotych... Normalnie szok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja34
Ja bede mial 6 leczona kanalowa i mam takie pytanko.. znieczulila mi caly luk i przy borowaniu strasznie mnie bolal;/ Niewiem dlaczego. jest w trakcie trucia zeba i sie boje czy leczenie kanalowe bedzie mnie az tak bolec jak przy borowaniu bo az sie caly na fotelu spocilem z bólu Prosze o odp pozdrawiam Kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysu
Ja dzisiaj idę już tylko po plombę . Pamiętam ten ból :( Wracam do domu, a boli jak cholera :( No, ale dzisiaj już ostatni raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryśtynduadin
Miałem dziś leczenie kanałowe nic nie bolało czasami tylko jak pani doktor czyściła kanalik ale to nic w porównaniu co miałem dziś w nocy. Teraz jest wszystko tip top. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaMaj
Witajcie kochani. Ja dzis idę na wizytę, mam BIG dziurę w 7 i kanałowe pewnie będzie na bank. Boję się troszkę, bo nigdy jeszcze takowego nie mialam. Podobnie jak naktórzy panicznie się boję bólu, a generalnie zawsze wołam o znieczulenie:) Tak więc 14.30 godzina ZERO. Heh chciałabym już być po i opisywać wrażenia. RANY JULKU JAK JAK SIĘ BOJĘ!!! Jak usłyszycie głośny krzyk - TO BĘDĘ JA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bólnie doizniesie nia!!!
Ja niestety przez swoje zaniedbanie strsznie cierpie juz 2 tdzien, okolo 5 miesiecytemu bylam u dentysty z malym ubytkiem w 7 zalozyla mi oparunek i tak zapominialm o kolejnej wizycie ...... i nagle po tym czasie zaczela mnie bolec 6 poszlam do dentysty i leczenie kanalowe 6 po tym zabiegu jak wrocilam do domu to myslalm ze umre z bólu okazalo sie ze wdalo sie zakazenie w 7 !!!!!! o ktorej zapomnialam i tygodni codzeinnie placze i wyje z bolu a ketonal jem czesciej niz chleb przynajmniej po 5 tabletek dziennie, nie bede liczyla ile opakowan ibupromu i apapu wyjadalm ale bedzie z 20...... porazka czekam co mi wysiadzie watraba czy nerki.:(((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaMaj
Hmmm obyło się bez kanałowego! Okazało się że to 6 a nie 7:) Gorsze jdnak jest to że bolą mnie wszystkie zęby z lewej strony i dalej nie wiem czemu?????? Chyba będę leczyć wszystkie kolejno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile płacicie za leczenie kanał
ile płacicie za leczenie kanałowe? mam do zrobienie 6- kę i trochę obwiam się kosztów z tym związanych:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusja
to zalezy ile masz kanałów.. mój dentysta za jeden kanał bierze 150zł + wypełnienie... miałam około 2 tyg temu ząb leczony kanałowo i nadal mnie boli, na razie mam wypełnienie tymczasowe. a co najlepsze - jeśli sobie possam tego zęba to bardzo śmierdzi - nie wiem czym , taka ropa ze spalenizna... ? jutro mam wizyte ale jestem zaniepokojona bo oczywiscie, że dentysta nie przyzna się że zrobił coś źle. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Jutro rano mam wizyte u dentysty - leczenie kanałowe górnej czwórki :(. Trutke mialam zakładaną prawie 3 miesiące temu ale zwlekałam z wizytą bo strasznie sie bałam :( teraz stwierdzilam ze biore sie w garsc i ide wiec zarejestrowalam sie jutro na 10:15 dokladnie. Strasznie sie boje leczenia kanałowego :( prosze niech ktos mi powie ile kanałów ma górna czwórka bo kompletnie sie na tym nie znam a chcialabym wiedziec :( i jesli mialam prawie 3 miesiące temu włożoną trutke to nadal ząb będzie zatruty? czy na nowo będzie musiała mi go truć? :( i jak powie dentystka że ząb zatruty nie będzie bolał przy leczeniu to mimo to wypada prosić o znieczulenie czy warto zaufać dentystce? :(. Jeju panicznie się boje masakra :( Chcialabym miec to juz za sobą :(. Jutro po powrocie napisze swoje wrażenia i mam nadzieje ze będą one pozytywne i będę się smiala ze takiego czegos się bałam. Prosze o odpowiedz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze nikt mi nie odpowiedzial na wczorajszy post ale trudno :) juz jestem po i obiecalam ze napisze jak bylo wiec pisze: Jest okey :) nawet powiem ze nic mnie nie bolalo :) poprosilam o znieczulenie i nic kompletnie nie czulam tylko ze nie mialam jeszcze tego chyba najgorszego bo nie mialam tych igieł. a to dlatego ze zaczyna robic mi sie w zębie zgorzel jak to dentystka powiedziala. niewiem co to jest ale przez to leczenie kanalowe bedzie trwalo kilka wizyt :(. za tydzien mam przyjsc na zmiane opatrunku ze zdjeciem rtg i niewiem co dalej, okaze sie. ale wiem ze da sie wyleczyc tego zeba jeszcze bo tak powiedziala dentystka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joleeczka
Miałam rok temu zaplombowanego zęba. jednak po roku zaczął mnie boleć. najpierw przy jedzeniu ciepłego lub zimnego. następnie zaczeło tak strasznie boleć ze nie spałam w nocy. pojechałą do dentysty i go rozwiercił i miałam zapalenie miazgi i ropa z krwią z tamtąd wyleciała. dał mi antybiotyki. jestem ciekawa czy konieczne bedzie leczenie kanałowe którego się obawam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj obawiam sie ze tez masz zgorzel czyli to co ja bo slyszalam ze jak jest w zębie zgorzel to wlasnie na poczatku boli przy cieplym badz zimnym a pozniej tak boli ze wyrzymac ledwo sie da... Ja w sumie zgorzel mam ale nie odczuwam bolu itp ale moze to dlatego ze dentystka stwierdzila ze dopiero zaczyna robic mi sie ten caly zgorzel. Mnie czeka leczenie kanalowe. Juz mialam zatruty ząb, pozniej dentystka zobaczyla ten zgorzel wiec powiercila pod znieczuleniem (nic nie czulam) wbila mi w tego zeba dwie igly ale nic tymi iglami nie wyciagala tlyko wbila je i wlozyla jakies biale lekarstwo i kazala przyjsc za tydzien ze zdjeciem rtg tego zeba na zmiane opatrunku. pozniej jeszcze kilka wizyt mnie czeka ale jestem dobrej mysli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joleeczka
ale ja byłam u dentysty i stwierdził ze moze sie samo wyleczy zakazane miazgi.? dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niewiem jak zakazenie miazgi moze samo sie wyleczyc... moze lepiej zmien dentystke. Zapalenie miazgi to moim zdaniem to jest wlasnie zgorzel a to nie jest cos co mozna lekcewazyc. Ja bym na Twoim miejsciu zmienila dentystke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joleeczka
powieedział ze w wielu przypadkach sie to wyleczyło ze nie było konieczne kanałowe. jednak dal mi antybiotyki i teraz nie boli. nic a nic. to jest prywatny dentysta. podobno baardzo dobry.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobrze ale tego nie wolno lekcewazyc... ja bym na Twoim miejscu poszla do innego dentysty chociazby po to zeby zobaczyc czy powie to samo. Jesli tak samo stwierdzi to okey a jesli nie to znaczy ze ta dentystka nie jest wcale taka dobra. To ze ona prywatnie przyjmuje to nie znaczy ze jest dobra. Czasami a nawet bardzo czesto jest tak ze prywatni są do niczego a lepsi sa Ci na kase chorych ;). Ja pierwszy raz sie spotkalam zeby takie cos nie bylo leczone i zbey dentysta powiedzial ze smao sie wyleczy. Powiem Ci tylko ze to pozniej bedzie mialo jeszcze gorsze skutki i bedziesz musiala miec kilka zębow leczonych kanalowo bo to sie przenosi ale Twoj wybor. Nie chce Cie straszyc i zycze Ci obys miala racje ale cos mi sie tu bardzo nie zgadza. Zycze Ci zeby wyleczyl Ci sie ten ząb ale zęby z reguly same sie nie leczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boli pomóżcie
Mam takie pytanie wczoraj miałam leczenie kanałowe górnej dwójki Bez znieczulenia nic nie bolało ale zaraz jak wyszłam z gabinetu zaczęło mnie strasznie boleć i tak boli mnie do dziś trochę też napuchło mi czy to normalne przejdzie ? A jeszcze dodam że mam też antybiotyk bo najpierw mialam rope spuszczana z dziąsła nad tym zębem. \Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze to bardzo Ci wsploczuje naprawde :( a po drugie ja jestem dopiero w trakcie leczenia kanalowego wiec ciekzo mki powiedziec ale strasznie duzo czytalam o tym i powiem Ci ze bardzo duzo osob pislao na roznych forach ze pare dni ma prawo pobolec, najlepiej wziąść tabletkę przeciwbolową i przemeczyc sie pare dni i jesli nie przejdzie po tych paru dniach to udac sie do dentystki. I mysle ze to jest przestroga dla tej dziewczyny co pisala wczesniej ze dentystka jej powiedziala ze zakazenie czy cos tam smao przejdzie. Lepiej isc do dentysty innego i leczyc kanalowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalala lala
witam, mam pytanko o bellastomę w Toruniu-był ktoś tam na kanałowym leczeniu? czy załatwiają wszystko w ciągu jednej wizyty? jaki koszt za kanał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosik_12345
witam! dzisiaj mialem leczenie kanalowe, w zebie ktory ma 2 kanaly. Trzy zastrzyki kolo zabka i juz bylem znieczulony :> Nie musialem robic zadnych zdjec, ani wczesniej go zatruwac. Dentysta zrobil to wszystko na jednej wizycie. Nawet nie wiem czy go wogole zatruwal... wiem ze po jakims czasie psikal jakas smierdzacza ciecza (cos o zapachu chloru). Jezeli chodzi o moment wyrywania nerwow to musze powiedziec, ze nie wiem kiedy to zrobil. Dopiero na koniec jak kazal mi przeplukac woda to patrze sie do tego zmywaka, a tam pelno nerwow :O Ogolnie zero bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×