Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MiCrO LaDy

Microgynon 21 - jakie wrażenia ?

Polecane posty

Gość zobacz na...
kurczeeee a ja ciegle glodna jestem !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobacz na...
kurczeeee a ja ciegle glodna jestem !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia_o2
Hej! Ja jestem po 2 opakowaniu M21, jutro zaczynam 3 opakowanie. Wcześniej brałam Syndi. Tabletki z początku miałam przepisane z powodu moich niewyregulowanych hormonów, teraz zrobiłam badania i jak się okazało po 1,5 miesiaca brania M21 testosteron zmalał i to bardzo znacznie i jest w normie, a androstendion dalej zbyt wysoki ;/ide w czwartek na wizyte to dowiem się jak to jest oceniane przez fachowca :) Pani ginekolog stwierdziła po pół roku brania Syndii, że nie są one dobre na dłuższy czas, a ponieważ teraz zaczęło mi także zależeć na zabezpieczeniu przepisała mi właśnie M21. Czy któraś z was też zmieniała tabletki z Syndi na M21? jako takich skutków ubocznych nie mam. czuję się nawet lepiej niż po Syndii - stany depresyjne przeszły całkowicie, ból nóg też, napady płaczliwości już troszkę się zmniejszyły. nie miałam żadnych plamień podczas zmiany tabletek, a 1 tabletkę M21 wzięłam po 7dniowej przerwie tak jak powinnam wziąć pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania. jestem zadowolona z tych tabletek, ale zobaczymy jak będzie dalej, bo jak sobie przypominam to przy Syndii też na początku było super potem już trochę gorzej. co do wagi to i przy Syndii i przy M21 moja waga wogóle się nie zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania ania ynia
witajce :) przez 1,5 roku bralam tabletki yasmine. Chce zmienic je,bo zle sie po nich czuje i postanowyilam przejsc na Microgynon 21. Mam takie pytanie-zawsze po miesiaczce zaczynalam brac tabsy w poniedzialek. 3 tyg biore taby,tydzien przerwy i od poniedzialku zawsze nowe opakowanie.A czy z tymi Mycrogynon jest inaczej? kiedy ja mam je wziac? tak jak yasmine czy innego dnia? w czasie miesiaczki juz zaczac je brac? prosze o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosix
czy przy stosowaniu microgynon 21 lub innych tabletek można korzystać z solarium? ja słyszałam, że mogą być jakies skutki uboczne, jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eveee...
mam pytanie.. bo bralam tabletki anty przez trzy lata i lekarz kazal mi zrobic przerwe 2 miesiace... i teraz znowu zaczynam brac tabletki czy jestem zabezpieczona po jakims czasie czy juz od pierwszej tabletki.....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania ania ynia
prosze prosze niech ktos odpisze mi?! witajce przez 1,5 roku bralam tabletki yasmine. Chce zmienic je,bo zle sie po nich czuje i postanowyilam przejsc na Microgynon 21. Mam takie pytanie-zawsze po miesiaczce zaczynalam brac tabsy w poniedzialek. 3 tyg biore taby,tydzien przerwy i od poniedzialku zawsze nowe opakowanie.A czy z tymi Mycrogynon jest inaczej? kiedy ja mam je wziac? tak jak yasmine czy innego dnia? w czasie miesiaczki juz zaczac je brac? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łysolek28
Witajcie kobitki! Jutro zaczynam 5 opakowanie Micro. Czuję się po nim świetnie. Pierwsze opakowanie zaczynałam 1. dnia okresu. Każde opakowanie kończę w niedzielę a plamienie z odstawienia czyli ten tak jakby "okres" mam zawsze regularnie w następny piątek rano. Trwa ono zawsze 3 dni. W czasie brania nigdy nie miałam żadnych plamień. Przy pierwszym opakowaniu lekki ból w podbrzuszu (2-3 dni). Teraz juz jest wszystko OK. Jeśli chodzi o wagę to może przytyłam ze 2 kg (myślę, że to zatrzymanie wody w organiźmie spowodowane przez Micro). Czytałam wcześniej, że po MICRO spada libido do zera. U mnie wręcz przeciwnie, moje wzrosło o 500%. Preparat wg mnie godny uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łysolek28
do ania ania ynia: jesli chcesz brać MICRO zastępując od razu poprzednie to tak samo zaczynaj w poniedziałek każde opakowanie. Bierze się je tak samo jak tamte. Ale jeśli masz teraz przerwe w tabsach to poczekaj na następną miesiączkę i weź MICRO jej pierwszego dnia (nie wiadomo czy wypadnie Ci poniedziałek). Bierzesz je 21 dni, potem przerwa 7 dni i znów zaczynasz je zawsze tego samego dnia tygodnia. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostrzeżenie
Brałam micrygynon przez 3 lata, efekty? W skrócie: Dzisiejsza niepłodność, - czyli podwyższona prolaktyna, choroba tarczycy. Nie poleciłabym największemu wrogowi tych tabletek, faszerowała mnie nimi stara komunistyczna ginekolog, którą potem zaskarżyłam do NFZ, biura praw pacjenta i innych instytucji o zmarnowanie zdrowia. Sprawę wygrałam, ale zdrowia nie. Od ponad roku leczę się hormonalnie na tarczycę, o dzieciach na razie mogę zapomnieć…. Może kiedyś jak wyleczę chorobę tarczycy….. póki co jestem już na dobrej drodze, bo wrócił mi okres… przy braniu microgynum: nie miałam okresu, zrobiły mi się torbiele na jajnikach…. Piersi bolały mnie niemiłosiernie… chciałabym tylko prosić WAS o przeczytanie tych ostrzeżeń… i zastanowienie się nad sensem brania najtańszych tabletek. Ja byłam głupia, a teraz za to płacę. Lepiej wydać więcej pieniędzy na tabletki XXI wieku niż na przestarzałe microgynum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doptka
Hej właśnie zaczynam zażywac Mickro. Do wczoraj brałam Novynette,ale miałam ciągłe krwawienia i wylądowałam na łyżeczkowaniu.Koszmar jakiś! Mam nadzieję że już będzie tylko lepiej ale może to tylko nadzieja co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia_o2
Byłam z wynikami u ginekolog i powiedziała, że musimy zmienić tabletki, gdyż poziom hormonów jest zbyt wysoki... i teraz dopiero czuje skutki uboczne M21 - garściami wypadają mi włosy i mam okropny łojotok.. przepisała mi diane-35 podobno ma mi bardziej służyć za 3 miesiace znow badania i sie przekonam czy będą bardziej mi służyć.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudunia19
Hej dziewczyny mam pytanie. Od 2 miesięcy biorę M21 teraz mam siedmiodniową przerwę i jeszcze nie wystąpiło u mnie krwawienie boję się strasznie, chyba te tabletki są na tyle skuteczne, że ciąża jest niemożliwa? Już 3 dzień nie biorę tabletek a tu nic.... Proszę powiedzcie czy te tabletki są bardzo skuteczne bo umieram ze strachu Bardzo proszę o szybka odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anha
Witam serdecznie! Biorę M21 od jakiś 3 lat. Przytyłam ponad 10 kg, nawet nie zauważyłam kiedy. Teraz po przeczytaniu tego forum, upewniłam się, że to przez te tabletki. Niestety w tym roku mam problem z umówieniem się z ginekologiem, gzyż przebywam za granicą. Chcę je zmienic na harmonet, który brałam na początku. Mogę to zrobic bez konsultacji z lekarzem? I nie kończąc opakowania? Pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowolonaaaP
ja zaczynam trzecie opakowanie:) tabletki są ok. coraz czesciej mam ochote na swojego chłopka..po tych tabletkach aż za często chce mi sie sexu..super!!!polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maeenka
czesc... mam problem.... boje sie... biore mikro od ponad roku.... wszystko bylo ok..... w tym miesiacu okres mi sie spoznil o jeden dzien....mialam 1plamke i nic pozatym....martwie sie....nie wiem co mam robic....bralam regularnie jak zawsze....wczesniej zauwazylam ze wydziela mi sie bialy plyn z piersi...poszlam do lekarza ale nic nie powiedzial....obecnie dzwinie sie czuje i kurcze boje sie ze bede mogla byc w ciazy:(( a niezabezpieczalam sie iczym innym bo po co jak mikro biore??? nawet w trakcie tygodniowej przerwy..powiedzcie czy mam sie obawiac??dlaczego tak malo???tak krotko??? i spoznione?? a wlasnie umiary tez nie bylo....POMOCY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maeenka
odpiszcie prosze!!:(:(:(:(:(: dodaje i na tej plamce sie zakonczylo i juz po okresie:( kobity pomozcie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia 25
Cześć! Jestem po pierwszym opakowaniu Microgynon 21, który moja ginekolog przepisała mi w celu wyleczenia torbiela na jajniku. Nie mam porównania do innych tabletek, bo nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej. Bardzo chcę mieć dziecko, niestety muszę wyleczyć torbiel. Moje obserwacje są następujące: - mam wzmożony apetyt (przez cały czas odczuwam głód) - przez pierwsze dni ciągle mnie mdliło - libido spadło do zera, w ogóle nie mam ochoty na seks - poprawiła mi się cera na twarzy (mam problemy z trądzikiem, po zażyciu pierwszego opakowania widzę poprawę). Trochę niepokoi mnie fakt, że ostatnią tabletkę zażyłam 3 dni temu, a miesiączki nadal nie mam. Proszę o wasze opinie i spostrzeżenia odnośnie Microgynon 21. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka07
Mam pytanie. Nie dawno wzięłam tabletke 'po'. Od tego miesiaca chcialam zaczac brac Microgynon 21, które przepisal mi lekarz, ale slyszalam ze po tej tabletke 'po' okres moze byc inny i może zalezec od tej tabletki, wiec czy warto brać anty tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka07
Mam pytanie: Czy musze co miesiąc chodzić do lekarza po recepte na tabletki? Moze mi wypisać pare opakować za jednym razem? Bo nie bardzo mi to pasuje zeby chodzć co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do malutka07
jasne ze może Ci przepisać więcej niż jedno opakowanie. Mi zawsze przepisuje tak 2-3 opakowań. możesz oto poprosić swojego ginekologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia 20
Hej mam takie pytanie a w sumie 2 jestem przy trzecim opakowaniu M21 i jak dotąd nigdy mnie nie zawiódł.... No ale właśnie zaczęły się problemy.... Od pewnego czasu odczuwam bardzo nieprzyjemne bóle w podbrzuszu (okolice macicy, jajników) i strasznie mnie to niepokoi... Czy ten preparat jest na tyle skuteczny, iż możliwość ciąży w tym wypadku jest wręcz zerowa? Dodam jeszcze, że jakiś czas temu chorowałam na zapalenie przydatków; czy to może mieć związek z moimi dolegliwościami? A i jest jeszcze taka kwestia ostatnio też trochę się przeziębiłam i leczyłam się Gripexem czy to tez może mieć znaczenie dla sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny> brałam te tabletki ale nigdy więcej ich bym nie wzieła!!! brałam je dwa lata i ani mi nie urosły piersi ani nie przytyłam, tylko zdecydownie przez nie nie miałam ochoty kochać sie z moim M!!! a jak dostawałam @ i miałam pierwszy dzień to był horror!!! straszny ból brzucha!!! nigdy więcej!!! może i są tanie ale miom zdaniem do niczego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noim zdaniem zastanówcie sie nad braniem tych tabletek!!!!!!!!! tak jak jedna kobietka tutaj napisała "ostrzeżeżenie" i miała racje!!! nie wiem ale może i przez te tabletki teraz nie mogę zajść w ciąże!!! lepiej zapłacić więcej za inne tabletki niż później płacić za nie własnym zdrowiem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eka35435
witam miesiączka zaczęła mi się 18 stycznia. tego też dnia zaczęłam brać tabletki microgynon 21 (pierwszy raz biorę jakiekolwiek tabletki). okres trwał 4 dni z chłopakiem kochałam się dzisiaj i po stosunku (skończył we mnie) zauważyliśmy że śluz jest lekko różowy i ciągnący się (tak jak podczas owulacji ) czy mogę podejrzewać że tabletki nie zadziałały? dodam jeszcze że wcześniejszy okres miałam 19 grudnia po 10 dniach mieliśmy małą wpadkę i wzięłam tabletkę Escapelle . 5 stycznia wystąpiło u mnie krwawienie 3dniowe(wydaje mi się że to po tej tabletce) a teraz już sama nie wiem któro było to właściwe jak myślicie? proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bix
5 dnia ? dziwne-na ulotce mam napisane -i ginekolog powiedział mi ,że pierwszego dnia...no ale cóż ja się nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapominalska
Cześć, mam pytanie, chyba każdy tak tu zaczyna^^'' Biorę pigułki Microgynon21 4 miesiące i miałam już przebój z antybiotykami, ale na szczęście okazały się na tyle mocne i nie zaszłam w ciąże:) Ogólnie czuję się po nich dobrze i nie tyję. Brałam je już wcześniej przez rok i też było wszystko ok. Teraz po raz pierwszy zdarzyło mnie się zapomnieć tabletki, powinna to być przedostatnia z opakowania. Zastanawiam się czy mogę zrobić normalnie przerwę? Wiem, że na ulotce pisze, że tak, ale mam dylemat bo kochałam się z partnerem, najpierw bez gumki, ale skończył w dodatkowym zabezpieczeniu. No i tak dwa razy bez mycia się... Później normalnie wzięłam pigułkę, a dziś zapomniałam i minęło więcej niż 12 godzin. Jak sądzicie łyknąć te dwie ostatnie czy mogę normalnie od teraz zrobić przerwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.ja brałam przez 10 lat mikrogynon.bardzo dobrze sie czułam , żadnych ubocznych skutków. po 10 latach brania ich urodziłam śliczna córeczkę (po odstawieniu w ciągu 5 miesięcy zaszłam w ciążę , bez żadnych problemów). teraz córeczka ma 2 lata a ja dalej biorę mikrogynon. a moja waga wróciła do normy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya26
biorę M21 już 3 lata i wszystko jest ok... cycki mi od tego nie urosły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya26
czytam wyżej, że ktoś ma chorobę tarczycy, to ciekawe, bo ja też mam i nie jestem z tego powodu bezpłodna, miałam ją zanim zaczęłam brać microgynon, te tabletki nie są niebezpieczne dla każdego, należy tylko robić badania i sprawdzać stan wątroby, a nic złego nie powinno się dziać. Gadanie, że to od tabletek jest trochę na wyrost, i co ma do tego, że pani ginekolog była komunistką ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×