Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MiCrO LaDy

Microgynon 21 - jakie wrażenia ?

Polecane posty

Gość Kasiunia
A ja mam to szczęście, że nie mam żadnych skutków ubocznych, jestem już po drugim opakowaniu. Ochotę na mojego tygryska mam często, co też przyczynia się do tego, że moja waga wciąż maleje :) I jest cudownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość catcheri
moja pani doktor powiedziała mi tak, ze jak np wziełm pierwsza tabletke w niedziele to 3 tyg biore, tydzień nie biore (wtedy mam okres) i znów w niedziele biore, mialam wziaść pierwszą pomiedzy 3 a 5 dniem misiączki a ta długość jest zależna od tego jakie normalnie mam cykle ( u mnie 31 dni) co do wystąpienia miesiączki po przerwie po 3 tyg to dr mi powiedziała ze to bezie po okolo 3 dniach ale moge mieć nawet po 5 - kazdy organizm reaguje inaczej ;) to moje pierwsze opakowanie, nic mnie nie boli, mam nadzieje ze nie przytyje, a mój komfort psychiczny jest bezceny - pozwala sie mega wyluzować i jest cudnie (wiecie kiedy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
ja tam biorę już 3 opakowanie i jest bardzo dobrze :) Żadnych skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Microgynon 21
Hej dziewczyny, mam pytanko. Po ilu dniach tabletki zaczynają działać? (Chodzi mi raczej o skutki uboczne). Wcześniej brałam Mercilon ale fatalnie się po nich czułam (migreny, bolesne miesiączki, zły nastrój). Teraz lekarz polecił mi Microgynon i wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę. Od rana umieram z bólu głowy i zasłabłam (przy Mercilonie zdarzyło mi się to ze dwa razy wcześniej). Nie wiem... czy to zasługa starych czy już nowych tabletek? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocica1
hey to znowu ja :) dzisiaj pierwsza tabletka i jestem ciekawa co będzie dalej, czy przytyję czy schudnę ... hmmm co do przerwy to trzeba zrobić wcześniej? mój gin nic mi o niej nie mówił tylko żebym przez 2 mc brała, a po 6 przyjechała do niego :/ patrząc na wasze odpowiedzi (dziękuję :*) to same pozytywy i niczego nie powinnam się bać, ale jednak zawsze jest to ale :( jak na razie boleśnie przeżywam okres, wiecie jak to jest pierwszego dnia ;] pozdrawiam cieplutko i jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi, chcę wiedzieć jak najwięcej o nich żebym potem nie byhła rozczarowana :/ buzi :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młodaaaaaa
witam!! Ja zjadlam tylko jedno opakowanie i przeszlam na Yasmin. Byl to najgorszy miesiac w moim zyciu. Jak dostalam okres i zaczelam brac tabletki, to przez caly miesiac praktycznie go mialam, chodzi mi o brazowe plamienia, ktore wystepowaly codziennie i musial byc tampon albo wkladka, co bardzo mnie wkurzalo, bo ile mozna????? :/ Nastepny objaw to pryszcze, mam z nimi od zawsze problem i myslalam, ze biorac te tabletki, bedzie ich mniej, ale mialam ich tyle, jakbym w ogole tych tabletek nie brala. No i problemy z zasnieciem....Nie przytylam, nie wydaje mi sie, abym miala wiekszy apetyt, jadlam tyle samo, co przedtem. No i jeszcze piersi pobolewaly, mialam wrazenie, ze sa wieksze, ale jak moj facet mi je dotkal, to bardziej bolalo, niz sprawialo przyjemnosc. Aha no i libido spadlo do granic mozliwosci, zero ochoty na seks, mogl dla mnie nie istniec, facet sie wkurzal, a ja nawet zmusic sie nie moglam....po tym pieknym miesiacu od razu zmienilam tabletki, ale prawda jest, ze kazda kobieta reaguje inaczej, kazda ma rozne skutki uboczne albo wcale, wiec mysle, ze warto sprubowac i zobaczyc jak to bedzie. Ja tez troche sie obawialam, po tych wszystkich komentarzach, ale sprubowalam i nie zaluje, teraz wiem, ze te piksy po prostu nie sa dla mnie. Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młodaaaaaa
aha i moge odstapic jedno opakowanie, jesli jakas jest chetna, data waznosci dobra, podaje numer gg: 1894699

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bombelek89
Hey dziewczyny:) Chcialabym sie dowiedziec czy wy tez sie tak czulyscie jak ja , dzisiaj wzielam 5 tabletke.... i codziennie wieczorami jestem zmeoczona i spiaca...:) A tak to nie odczuwam zadnych dolegliwosci :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ja biorę Microgynon od 6 lat:) i jestem BARDZO zadowolona!!! No ale wszystko co dobre szybko się kończy... Wczoraj poszłam do ginka z bólem piersi i powiedział, że to od hormonów i że czas zrobić przerwę. Kazał mi też kupić sobie taki lek Mastodynon. Kupiłam i biorę ale zapomniałam go zapytać czy ten lek działa jakoś ubocznie na antykoncepcję. Może któraś z was to brała razem z pigułami i może coś mi napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19-stka
jesli skonczylo mi sie opakowanie to w tej 7-dniowej przerwie takze nie musimy uwazac???? czy musimy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocica1
hey :) niedlugo koncze pierwsze opakowanie, dawno nie pisalam, wybaczcie :* hmm mam jedno zastrzezenie co do M21, od jakiegos czasu mam bole piersi, sa nabrzmiale, moja waga nie spadla, apetyt mam taki jak dawniej, nie miewam innych bolow typu bol glowy itd, ale jest jedno ale, odkad je zazywam moje humorki sa gorsze niz kobiety w ciazy ;] zrobilam si e okropnie wredna, niespokojna. hmmi szczerze piszac nie mam ochoty na kontynuacje nastepneg opakowania aczkolwiek mam ochte zobaczyc co bedzie dalej ... Biblio ja bralam te tabletki, ale niestety oddzielnie, ne wiem czy pomagaja bo ja zadnych zmian, ze tak powiem nie czulam i nie widzialam. Musze rowniez dodac, ze odkad zazywam M21 czesciej boli mnie jajnik, juz wczesniej mialam z nim problemy, ale teraz (niecodziennie, ale powiedzmy, ze co kilka dni) odczuwam silny bol gdy nacisne prawy jajnik, podobno M21 leczy bole podbrzusza ... :/ wg mnie nie powinno byc tabsow anty, niszcza one tylko nasze zdrowie, ciagle mamy pretensje. moze czas przejsc na gumki? koncze nast. opakowanie i ja tak zrobie, nie mam ochoty czuc sie "niedysponowana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Cóż, każdy reaguje na tabsy inaczej. Ja się bardzo ciesze, że mój mnie namówił na pójście do ginekologa i na tabletki. Teraz nie ma mowy o żadnych gumkach, sex bez nich jest dla mnie bezbolesny i dużo przyjemniejszy :) Ja teraz mam przerwę ale będę brała 4 opakowanie i wszystko jest w jak najlepszym porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja żadnych dziwnych humorów nie mam, chociaż czasami zdarza się, że jestem wredna i rozchwiana emocjonalnie. Jednak uważam że tabsy są świetne i jakbym mogła to brałabym je całe życie. Uważam że to najlepszy sposób na niechciane dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88mada
czesc dziewczyny. fajnie ze jest takie forum gdzie mozemy pogadac.otorz ja mam taki problem : co po pierwsze to zawsze przed okresem (plamieniem miedzy tabletkami a biore microgynon juz prawie rok) mam plamienia.byla raz nawet taka sytuacja ze plamienie miedzy tabletkami byli mniejsze jak w trakcie ale to byl poczatek brania. chodzi mi o sytuacje ktora teraz mi sie przytrafila. ze 2 miesiace nie mialam plamien przed okresem.teraz kiedy jechalam w podroz dostalam niespodziewanego okresu.tego plamieniem nie moglam nazwac bo bylo obfite.utrzymywalo sie przez kilka dni pobytu tam. akurat sie zdazylo e zapomnialam o tabletce i wzielam2tabletki, godz przed czasem ( 12 godz) potem bralam normalnie juz.chodzi o to ze teraz powinam miec ten okres a jego nie ma.moze przez to co bylo przed nim, kochalam sie ze swoim facetem ale bez wytrysku do srodka.juz sie martwie bo wiem ze w 3 tygodniu brania nie bierze sie 2 tabletek na raz ale nie miala ze soba ulotki i nie wiedzialam co mam robic.teraz juz 3 dzien a okresu nie ma.brzuch mnie boli jakby juz mial sie pojawic ale nic. jak myslicie? zawsze bralam baardzo regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Co do kochanie się bez wytrysku do środka , to wam powiem, że ten "płyn" co wypływa z penisa zawiera plemniki i wcale nie trzeba wytrysku, żeby zajść w ciąże, wiem z doświadczenia. Moi znajomi kochali się początkowo bez gumki i ona zaszła w ciąże, mimo iż wytrysk był już w gumce. Ale spokojnie odczekaj sobie jeszcze jeden dzień bo ja np okresu dostaje zawsze w 4 dzień rano, a jak chcesz to dla świętego spokoju kup sobie test ciążowy i go zrób. A na pewno zgłoś się do ginekologa i powiedz mu o tych obfitych "plamieniach" bo tak nie powinno być. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co_robic
Wczoraj zaczęłam przyjmowac te tableki i jestem zdruzgotana opiniami kobiet... Są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne... Co zrobic by uniknąc plamień, tycia?? Denerwuję się bardzo... I nie wiem czy nie zrezygnowac, by nie miec takich objawów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od tych tabletek zaczynalam antykoncepcje i szczerze to 3 miesiace brania tych tabletek byly dla mnei katorga.... chodzilam jak pijan, bolalamnie glowa krecilo mi si ew niej, milam nudnosci ktore nie raz o maly wlso nie skonczylyby sie wymiotowaniem. po pierwszym miesiacu ginekolog powiedzial ze to normalne bo to moje pierwsze tabletki ale po kolejnych dwoch bylo dokladnie to samo i ani odrobiny poprawy. pozniej przeszla na diane ale tez bylo kiepsko, troche lepiej bylo po cilest i na nich dosc dlugo jak ne mnei wytrzymalam bo ok pol roku po czym na nowo zaczelam brac microgynon i musze powiedziec ze niewiele z poczatkowych dolegliwosci mi sie powtorzylo ale i ogolnie smoapoczucie jako calosc mi troche nie odpowiadalo. pozniej zrezygnowalam z antykoncepcji na jakis czas bo nei miala ona sensu a teraz jak na nowo mi sie przydaje :) to korzystam z plsatrow aczkolwiek jest to kwestia mojego grafku zajec i trudnosci dostosowania przez wakacje jedej okreslonej pory do zazywania tabletek a to w sumie decyduje o ich skotecznosci w znacznym stopniu. teraz od pazdziernika studia wiec na nowo wroce do tabletek aczkolwiek raczej nei do microgynonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOŻE opuściłam dawkę jednej tabletki wiecie coś na ten temat.POMOCY co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Powinnaś jak najszybciej wziąć tę tabletkę. Jeżeli nie minęło 12 godzin to nie masz się czym martwić. A jeśli więcej czasu to zależy który to tydzień brania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda81
Do co_robic! nic nie zrobisz, musisz spróbować i obserwować co sie bedzie działo! Ja też naczytałam sie wiecej negatywnych opini o M21. Microgynon to też pierwsze moje tabletki w życiu, zażywam je od czterech miesiecy i tak jak ty miałam poważne obawy by wogóle zacząć. W pierwszym miesiącu miałałam uderzenia gorącą, utrzymujące sie wręcz cała dobe,po 7dniowej przerwie to minęło, przytylam też troszeczkę, ale obecnie wszystko wróciło do normy. Także każda z nas zupełnie inaczej reaguje na hormony i niestety jak nie spróbujesz to sie nie dowiesz czy M21 to dobre tabletki dla ciebie.Pozdrawim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula pierwszy tydzień minęło już 12godzin niestety a lekarz jest nie uchwyny:((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
Ale wytłumacz mi czego Ty się boisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze czego sie boje mam dwu letnie bliżniaczki i syna 10 letniego:)uwielbiam dziecioczki ale jak bym miała już ich tak akurat:) rozumiesz:).Rano wzięłam jedna tabletkę i wieczorem druga wrrrrrr:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiunia
No to nic się nie martw, nic się nie stało. Bierz dalej tabletki o zwykłej porze. A przez najbliższy tydzień używaj gumek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze dodam że w rodzinie są trojaczki:)))))))).Więc jakbym tak policzyła to może na mnie by padło:):(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×