Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młoda mamusia18

młode mamy

Polecane posty

Gość Majeczkaaaa
A ja sobie ten rok skończe, bo termin mam na maj. A co dalej to jeszcze nie wiem, ale chce skończyć jakąś szkołe napewno i skończe ;). A dziewczyny nie wiecie jak to jest jak sie nie ma 18 i sie urodzi dziecko? Jest jakaś przerwa czy coś, czy trzena chodzić do szkoły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidka563429750943
zalezy jaka szkola u mnie np dziewczyny ciazy sa usuwane ze szkoly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmamma4
Droga Majeczko bardzo dobrze że chcesz się uczyć a jeśli chodzi o przerwy w szkole to wszystko zależy od dyrekcji i grona pedagogicznego. Chociaż obecnie raczej spoglądają na młode przyszłe mamy łagodniejszym okiem i usprawiedliwiają nieobecności ,wyznaczają osobne terminy na zaliczenia klasówek i sprawdzianów po prostu pomagają, to zdarzają się też tacy którzy gnębią ale oby w Twojej szkole byli Ci pierwsi. Warto porozmawiać z wychowawcą i rodzicami. Ja przerwałam naukę 15 lat temu to było w dziennym technikum na rzecz zaocznego i teraz trochę załuję bo niedługo po mnie koleżanka też zaszła w ciąże (3 klasa technikum) i skończyła z pomocą nauczycieli i kolegów no i oczywiście rodziców. Trzymaj się głowa do góry jestem z Tobą .Dzieci to cud natury a ciąża mimo "porannych mdłości" to naprawdę niewyobrażalny stan który ciężko opisać komuś kto nigdy nie był w ciązy. Moje gg 6976722.Pozdrawiam wszystkie przyszłe i już młode mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola 18*
:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaagam
Mamy porąbane czasy, to anormalna sytuacja, żeby kobiety mogły rodzić dopiero po 30e. Wraz z mniejszą liczbą urodzeń coraz więcej w Polsce kobiet, co zapowiada nam nieciekawą perspektywę, jeszcze więcej samotnych sfrustrowanych kobiet.:/ Jeszcze troche i będzie jak w Szwecji, przechodząc ulicami widać głównie starych ludzi, białe narody zginą.. sami na siebie piszemy wyrok. Tak.. gońmy za kasą, za urodą, zatłuczmy się na śmierć, zatłuczmy wszystkie młode matki na ulicach, po co przeciągać to wszystko. Wiecie, że wielu bogatych ludzi na świecie dorobili sie tego co maja właśnie dzięki swoim dzieciaczkom, nie ma lepszej motywacji na świecie jak walczyć o byt swoich pociech. Wstydzę sie za tych wszystkich ludzi którzy wolą krytykować Was dziewczyny niż pomóc... no ale cóż dla niektórych dobijająca krytyka jest jak pożywienie... Ktoś tu wspominał, że to straszne ze dziecko będzie na utrzymaniu dziadków, bo młode dziewczyny nie są w stanie zapewnić sobie pracy, mieszkania.. tylko, że i te dziewczyny po 30 mają z tym problem, mam mnóstwo znajomych po 30, po studiach, którzy nie są w stanie kupić mieszkania za zarabiane pieniądze, nie tu , nie w Polsce i wtedy można albo zrezygnować w ogóle z dzieci na cale życie, albo zwyczajnie zaufać pomocy rodziny. Po to ona została stworzona żeby wspierać sie, trzymać sie razem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikkiP
Ja sie dowiedzialam wczoraj ze bede mama. Mam 18 lat. Termin mam dopiero na 21lipca wiec zdaze skonczyc szkole. Zrobie sobie rok przerwy i pojde na studia zaoczne np;pielegniarstwo;P Bedzie dobrze,zreszta musi byc. Jest tylko jeden problem. W mojej szkole dziewczyny w ciazy sa wyzucane. Jak bedzie w maju widac brzuszek to wylece;( Rodzice jeszcze nie wiedza. Chlopak (dodam ze jestesmy ze saba 2,5 roku) przyja to dobrze. :P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja47658654864
niestety za błędy sie płaci... 2, 5 roku z chłopkiem jesteś i teraz w ciąże zaszłaś w takim razie po propstu tego chciałaś. uważam ze tak powinno być, powinno sie wyrzucać takie osoby ze szkoły, wtedy wszystko by sie zmieniło i dzieci nie rodziłyby dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość incredible87
Co proszę, wyrzucane ze szkoły? Co to za szkoła? Możesz mi napisac? W Polsce nie ma, nie ma TOLERANCJI!!! Mam 21 lat mam roczne dziecko. Jak zaszłam w ciążę to byłam w ostatniej klasie technikum. Nie było łatwo, ale nikt mnie nie wyrzucił za to, że byłam w ciąży. A kogo to obchodzi, że ja jako PEłNOLETNIA OSOBA Z CZYNNOśCIA PRAWNA OSOBA jestem w ciąży? Nie miałam łatwiej zdawałam wszystkie klasówki,sprawdziany, kartkówki, odpowiedzi itd.. zdałam świetnie maturę, a teraz jestem studentką.. Pozatym jestem napewno lepsza matką niż nie jedna 30-40 latka tyle mam na ten temat do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka198
Zamurowało mnie nie rozumiem dlaczego wyrzucane ze szkoły?! Mam 19 lat i 2,5letniego synka kiedy zaszłam w ciążę nauczyciele szkoła wrecz pomagali mi miałam termin w czerwcu mogłam wczesnie napisac sprawdziany zeby w połowie maja mieć spokuj sami zaproponowli taki układ nie sadziłam że inne szkoły maja takie problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka198
Zamurowało mnie nie rozumiem dlaczego wyrzucane ze szkoły?! Mam 19 lat i 2,5letniego synka kiedy zaszłam w ciążę nauczyciele szkoła wrecz pomagali mi miałam termin w czerwcu mogłam wczesnie napisac sprawdziany zeby w połowie maja mieć spokuj sami zaproponowli taki układ nie sadziłam że inne szkoły maja takie problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nana.
ja mam 15 lat i w wakacje zostane mamą... ( ktoś pytał o nieletnie mamusie... ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupota ludzka nie zna granic
15 lat i w ciazy- to juz przesada. kurde czy wy wyztkie naprawde jestescie takie glupie? nie wiecie co to zabezpoieczenie??? a co moze zacghcialo wam sie matkowac? chyba nigdy tego nie zrozumiem... szkoda mi tylko tych wszystkich biednych dzieci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość incredible87
Głupota ludzka nie zna granic.. żałosny jesteś.. a Twoje to dziecko? Wierz mi że patrząc w statystyki młode mamy są lepszymi, bardziej zorganizowanymi matkami niż nie jedna, która ma 30-40 lat.. Tak to zwykle właśnie jest, że u innych źdźbło widzisz a u siebie belki nie... Człowieku idealny (ironia)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczkaaaa
Hyhy ja mam termin na 23 maja :) mam 16 latek Oo i męża xD Pzdr mamuśki ;* I sobie szkołe kończe i bardzo się cieszeee ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda mama/....
cztam te wypowiedzi i zgodze sie ze najpierw wszystko powinno byc po kolei.. ale niestety często tak nie jest. Co ja wam moge powiedziec? Nie "puszczalam" sie jak to mowia, wpadlam majac 21 lat. zakochalam sie do szalenstwa, bylam na wakacjach, nie znalismy sie dlugo.. Ale chociaz zawsze bylam rozsadna to stalo sie. Jetsem z tym kims, wlasnie jutro do niego lece, bo w zwiazku z tym zakladma rodizne i bede mnieszkac daleko od Polski i moich bliskich. Trudne to jest,ale coz zrobic. Wiadomo, ze wolalabym wszystko po kolei ale stalo sie inaczej. Nie oznacza to jednak ze nie kocham mojego dziecka, ktore jeszcze rosnie sobie w brzuszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczkaaaa
Zgadzam się, ja tak samo. Jesteśmy ze sobą rok i z nim przeżyłam swój pierwszy raz i przeżyje ostatni ;) Jest nam bardzo dobrze ze sobą i cieszymy sie z naszego małego Skarbka. Buziaczki dla wszystkich MAM :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja urodzilam mlod(17 lat). Skonczyłam szkoly, teraz pracuje jako pilot-rezydent w jednym z biur podrozy za granica. Wyszlam za maz dopiero niedawno za ojca dziecka(jest cudzoziemcem). Zycie mi sie ulozyło b. dobrze, ale wszystko zawdzieczam rodzicom i mojemu mezowi, ktory nawet jak nie bylismy razem lozyl na corke i interesowal sie nia(jest ode mnie 10 lat starszy). Ogolnie nie polecam zachodzic mlodo w ciaze, tylko skonczyc szkoly, zdobyc zawod, jakas pozycje i dopiero wtedy myslec o dzieciach, ale jak juz sie stalo to nie wyzywac tylko pomoc jak mi pomogla moja rodzina. pozdrawiam mlode mamy ze slonecznej egipskiej Hurghady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 20
Cześć dziewczyny...ja w pażdzierniku skończe 20 lat,jestem w 38 tyg.ciąży i myślę,ze nie warto patrzeć na ludzi,na spojrzenia tylko na to,ze nie ma nic wspanialszego niż urodzic zdrowiutkie dziecko które sie kocha ponad wszystko. Czy mamy po 16 czy 20 lat,,,kochamy tak samo. Pozdrawiam wszystkie mamusie i z całego serca życze powodzenia.*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 20
Zawsze przez jakiś czas jest ciężko,ale nie można sie za nic poddawać ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola 20
Ja miałam mnóstwo koleżanek,przyjacólek znajomych itp.teraz wiem ile z nich buło moimi przyjacólmi...dosłownie garść...i nie mówie,bo na początku nie było łatwo.Ale imprezy to nie wszystko w życiu.Nie ma wielkiego znaczenia ile macie lat!!!czy 15 czy 20 czy jesteście po trzydziestce,czasem ta która ma 16 lat lepiej radzi sobie niż ta co na dziecko decydowała się pare lat. Ate panny które tak twardo piszecie..."jak można w tym wieku"...co wy możecie o tym wiedzieć...nie wiecie jakie to wspanałe uczucie,jak to jest jak czuje się te pierwsze ruchy...jak zmienia sie cale zycie...i co a wy kiedy macie zamiar miec dzidziusia?po studiach,po 15latach pracy i spełnieniu marzeń?czyli w wieku 50 lat??a ja za pare lat będę miała wspaniałego syna,który jeszcze mobilizuje mnie do tego,by sie nie poddawac i ja jeszcze mam duużo planów w życiu. Ico zWas zaDZIEWCZYNY,ZE UWAŻACIE ZE DZIECKO TO JUZ KONIEC WSZYSTKIEGO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskabxl
a ja jestem mloda mama rok temu w lutym urodzilam syna za granica zdalam mature i wyjechalam spowrotem i sram na to co gadaja wiem ze lepiej mi sie ulowyc nie moglo pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krelke
Cześć :) Pisze obecnie pracę licencjacką na temat dziewczyn w Waszym wieku, które posiadają dzieci. Mam do Was ogromną prośbę. Czy miałybyście troszkę czasu żeby spotkać się ze mną w dogodnym dla Ciebie terminie i miejscu ażeby porozmawiać o tym jak czujesz się jako mama? :) (jeśli są Mamy z Poznania;) ) A jeśli nie - czy rozwiązałybyście ankietę przesłaną mailowo. Ankieta pozostanie w pełni anonimowa. Czas na jej przeprowadzenie to około pół godziny. Naprawdę bardzo byście mi pomogły. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczkaaa91bb
Chętnie wypełnie ankiete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodziuchna
Ja z was wszystkich jestem naj młodsza ! mam dopiero 17 latek i jestem w 1 miesiacu ciazy . i bardzo sie cieesze z tego . pozdrawiam młode mamy trzymajcie sie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska20lat
a mozna wiedziec z czego sie cieszysz? bo jakos ja nie widze tu powodow do radosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duszenka
młodziuchna i jak przyjęli wiadomość rodzice i chłopak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczka91BB
Ojoj Aska :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość san18
Dajcie już spokoj tym młodym dziewczyna nic tylko sie ich czepiacie, że za młode itp. Mam osiemnascie lat i moim najwiekszym marzeniem jest urodzenie dzidziusia ale jak narazie nie moge zajść w ciąże. I powiem wam że wiem co to znaczy małe dziecko bo moja mama(36lat) rok temu urodziła ślicznego chłopca i w sumie to robiłam przy nim wszystko czasem nawet wstawałam w nocy jak bardzo płakał żeby mama mogła wstać rano do pracy. Sądze że jestem odpowiedzialna osobą mimio swojego młodego wieku. I wierze że wszystkie młode mamy (nawet to co maja dopiero 16 lat) dadza sobie rade!!!!!!! POWODZENIA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakusia20
hej według mnie to głupota.. wiem jakie to sa spojrzenia bo sama ich doświadczyłam .. tez urodziłam dziecko jak miałam 18 lat teraz mam 20 jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×