Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość w.ada 24

brak intymności u lekarza

Polecane posty

Gość Mat28
Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie. i musze ci powiedziec ze uchodze za dobrego specjaliste wiec nie ma co sie bac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez_popieprzony
Drigu Macie (jak to w wojsku nie nalezy mowic ;)) Ciesze sie, ze jestes nie z zadupia tylko wielki i swiatowy z Ciebie chlop, a prywatyzacji pekasz, bo zdajesz sobie sprawe, ze tam gdzie jest wolny rynek to rynek oddziela ziarno od plew i z pewnoscia nieuchronnie znalazlbys sie na zielonej trawce, leczac co najwyzej krowy na pastwisku. Jesli natomiast mowisz o Japonii to chyba zdajesz sobie sprawe, skoro tam byles, ze wiekszosc szpitali jest w rekach prywatnych, no chyba, ze byles w tej Japonii na jakims zadupiu. Nalepsze kliniki wszedzie na swiecie to prywatne kliniki , daleko nie trzeba szukac wystarczy pojechac do Szwajcarii. Ten Twoj zakaz rozmowy z pacjentem to wesoly zakaz, biorac pod uwage,ze gdy ide do lekarza po to zeby mnie wyleczyl, a nie na pogaduszki o polityce czy tez sporcie. Spoko ze mna bys nie pogadal, bo nie choruje, wiec nie byloby okazji nawet ;). Co do upierdalania nie tych czlonkow co trzeba, masz racje ten co upierdolil to nie jego wina ale jednak czyjas wina jest, a przeciez pacjent lezy w szpitalu nie stacji pkp, wiec lekarze sa winni, a nie kolejrze czy gornicy. Poza tym byla tu gadka o procedurach, ktore to niby tylko konowaly uprawiaja, a jako chirurg(domyslam sie,ze nim jestes) doskonale wiesz , ze sa procedury liczenia narzedzi itd ale jakos nic sie nie odezwales na temat przestrzegania procedur. Jezeli pacjentowi upierdolono nie te noge co trzeba znaczy to, ze ktos nie zachowal procedur i powinien za to beknac. Nie wspomne juz o zakazeniach szpitalnych, gdzie liczy sie je rocznie w tysiacach, o tym tez jakos glosno sie nie mowi. Ale dociekliwi moga dotrzec do statystyk, choc dla was konowalow lepiej zeby ludzie zyli w niewiedzy, bo jakby wiedzieli wszystko to poszlibyscie z torbami ino wiory by lecialy. P.S Kilkanascie razy w zyciu bylem u lekarzy roznych i zaden nie zwracal sie do mnie po imieniu, wiec nie wiem co Ci sie tak podoba w tym zakazie. Przeciez jak nie chcesz do kogos mowic po imieniu to po prostu nie mowisz ;) ale domyslam sie, ze nie mozesz sie pochamowac , wiec potrzebujesz oficjalnego zakazu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mat28
chodzi mi o to ze pacjenci oczekuja od lekarzy rzeczy ktorych ten nie musi a nawet nie powinien robic. kazdy lekarz czasem cos przeoczy albo zapomni. jakbym mial to wszystko gdzies to bym robil tak jak wielu moich kolegow po fachu. myslisz dlaczego prawie kazdy weekend spedzam na jakiejs zapyzilej sali gimnastycznej na konferencjach. bo sie doksztalcam chce byc na bierzaco. nie wiem dlaczego tak latwo przychodzi ci nazywanie kogos konowalem. dlatego wlasnie nie lubie internetu. bo byle kto moze cie obrazac. a w japoni bylem w kyoto, to zdecydowanie nie jest zadupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupa77
Z tym zakazem mówienia po imieniu to interesujące, chodzi o zwrot per ty, czy nie można powiedziec np. panie Marku...? Co do prywatyzacji to się nie zgodzę. Myślę, że by to nas zaprowadziło na samo dno. Może by to rzeczywiście skróciło kolejki do specjalistów, ale o ile można poczekac nawet miesiąc czy dwa na wizytę powiedzmy u dermatologa czy endoktrynologa, to co by się stało w przypadku naprawdę poważnej choroby, która by była b. kosztowna i nieopłacalna w leczeniu - nie chciałby nas przyjąc żaden szpital... Mówił o tym Religa i miał świętą rację. No i najważniejsza sprawa - z jakichś powodów ten system w ogóle nie funkcjonuje w Europie, z tego co pamiętam, bodajże Czechy to wprowadzały, i pożałowały... Jakim cudem miałoby się to przyjąc u nas? I kto by na tym zyskał - chyba tylko lobby, co próbuje ten dziwny system przeforsowac. Biednych pacjentów nie byłoby stac na wykup żadnych dodatkowych ubezpieczen, o których tyle gadali, a bogaci i tak mogą leczyc się prywatnie, bo jest przecież taka opcja... No i trzeba pamiętac, że jesteśmy krajem biednym, i jak na to co jest, to nie jest aż tak źle... U nas najgorszy był zawsze ten kompletny brak odpowiedzialności ze strony lekarzy, ale to już drży w posadach bo wreszcie zmieniają prawo, co ułatwi dochodzenie roszczeń, pacjenci będą miec m.in. wreszcie pełen dostęp do dokumentacji medycznej... No ale chyba zboczyłam z tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghjkyg
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypowiadają się osoby poszkodowane - często na pewno koloryzują (są też całkiem zmyślone historie) dla podkręcenia atmosfery. Ci, którzy są zadowoleni z tego, jak zostali potraktowani, nie piszą, bo nagłaśnia się problem, a pochwalić to już się nie chce. Weźmy teraz pod uwagę ilu ludzi jest codziennie badanych. Przypadki nadużyć to na pewno drobny procent. Poza tym jeśli ktoś się daje poniżyć i kompletnie nic z tym nie robi to sam jest sobie winien. I nie ma możliwości, żeby wszystko funkcjonowało idealnie, wszędzie znajdzie się czarna owca. Wtedy trzeba umieć się znaleźć samemu, albo zapobiec, albo reagować na bieżąco, albo jeszcze w inny sposób. W każdym razie jesteśmy traktowani jak sami na to pozwalamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej koles
co to znaczy nie ma mozliwości żeby wszystko funkcjonowało idealnie! jak pójdziesz do szpitala i ci upierdolą kutasa zamiast jądra to co powiesz spoko pomyłki sie zdarzają! weź no sie chłopie w łeb walnij zamim cos powiesz! szpital to nie miejsce na pomyłki bo tam gdzie gra toczy sie o ludzkie zycie czy zdrowie nie ma na to miejsca! widac ze chyba rzadko korzystasz ze służby zdrowia! ja jak widze jak w moim miescie w szpitalu traktuje sie ludzi to mnie kurwica bierze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mat28
zgadzam sie ze to niemozliwe zeby wszystko dzialalo idealnie. proponuje mala zagadke, jak ktos zdiagnozuje te chorobe na podstawie internetu czy jakichkolwiek innych zrodel jest dla mnie geniuszem i obiecuje na slowo honoru ze pierwsza osoba ktora zgadnie i poda mi numer konta dostanie ode mnie stowe w ramach nagrody. moze to wam pokarze ze lekarz to zawod wymagajacy ogromnej wiedzy. no wiec objawy to: bol w klatce piersiowej, obrzek pluc, objawy wstrzasu kardiogennego,zatrzymanie krazenia w mechanizmie migotania komor. rozpoznanie(to juz duze ulatwienie) akineza lub dyskineza koniuszka lewej komory, brak zwezen w naczyniach wiencowych, EKG uniesianie odcinka ST. wykluczenia(jeczsze wieksze ulatwienie)przebyty uraz glowy, krwawienie srodczaszkowe, guz chromochlonny, zapalenie miesnia sercowego, kardiomiopatia przerostowa. prosze bardzo diagnoza i zalecane leczenie. jezeli medycyna jest taka prosta niech ktos zgadnie. moj caly szpital zastanawial sie nad diagnoza 2 dni(nie chwalac sie ja zdiagnozowalem ten przypadek). dla pierwszej osoby obiecana stowa. CZAS START. 4 dni chyba wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mat28
ah i odrazu mowie ze to nie jest zespol takotsubo, chociaz pasuja objawy. jeszcze jedna podpowiedz choroba nie wynika z niwydolnosci serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kur
dla mnie to jest zwykły zawał sądząc po pierwszych objawach, ale lekarzem nie jestem więc mylić się mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kur
ewentualnie zawał z wylewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj kolega ma rodzine w Irlandii.ona jest wzieta farmaceutka. tutaj w kraju nie mogla doprosic sie o male wyposazenie laboratorium w szpitalu zgodnie ze swoimi potrzebami. tam ma do swojej dyspozycji wszystko co potrzebuje. a w czasie obchodu w szpitalu jest osoba nr 1 obok lekarza prowadzacego. ale to tak na marginesie dla farmaceutki w/wypowiadajacej sie. mnie wkurzyl wczoraj endokrynolog do ktorego przyszlam z powodu wypadajacych wlosow. to ze kazal mi sie rozebrac do pasa to jakos znioslam. badal mnie sluchawkami a potem pytal czy sie gole. odpowiedzialam ze kobiety co najwyzej depiluja sie. zaznaczam ze na ciele nie mam nadmiernego owlosienia. ale nawet gdyby. inny neurolog leczyl moje \"skakajace nogi\" lekami na parkinsona a nie zapytal sie jakie w ogole inne leki przyjmuje i smial sie przy recepcjonistce ze jeszcze nie mial takiej mlodej pacjentki z objawiami parkinsona. a ja po prostu przedawkowalam /2 lata/ afobam lek antydepresyjny /no moze nie doslownie a jednak/ ale sama do tego doszlam po przeczytaniu babskiego tygodnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat28 - pisze o tym przedawkowaniu leku bo tak sobie pomyslalam jako laik, ze ten przypadek z twoim pacjentem to moze tez byc cos bardzo prostego. mam na mysli dzialanie uboczne jakiegos leku albo uczulenie na....????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez_popieprzony
Drogi Macie nie osmieszaj sie, bo jajo zniose. Ja zaraz tez wkleje kod z jakiegos mojego programu, zrobie celowo gdzies blad i kaze Ci go znalezc , dam Ci nawet 2 tydodnie na znalezienie go :) Przeciez oczywistym jest, ze istnieja przypadki trudne do zdiagnozowania tak samo jak czasami trudno jest zdiagnozowac dlaczego ten zasrany samochod na trojce przy 3 tys obrotow dlawi sie :). Ale wiekszosc przypadkow to przypadki proste i oczywiste. A z tym zespolem takotsubo to zes wyjechal chyba po tym serialu co to w tv leci z tym kulawym doktorkiem. Nie ogladam tego ale raz wlasnie obejrzalem niedawno ;) i tam taki przypadek rozwazali o ile dobrze pamietam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj kolega w/w pracowal w szpitalu jako pracownik techniczny /inz.aparatury med./ale bywal w roznych pomieszczeniach m.in podczas badan pacjentow i traktowano go jak lekarza a koledzy /chyba dla zabawy/ mowili do niego panie profesorze. pacjenci byli zadowoleni ze on jest przy nich. teraz jest na emeryturze i sie tym chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mat28
nie wiem o jakim filmie mowisz, bo nie posiadam niestety telewizora. a co do zespolu takotsubo to czesty przypadek,jednak blednie diagnozowany jako choroba wiencowa. wspomnialem o tym poniewaz choroba z mojej zagadki ma identyczne objawy (ktore dla ulatwienia przepisalem z wikipedii) jednak nie wynika z niewydolnosci serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mat28
nie chcesz to sie nie baw zaproponowalem zabawe z nagroda z mojej kieszeni zebyscie sie poczuli jak lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kur
ja napisałam swój typ i co pan doktor o tym sądzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mat28
zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez_popieprzony
Drogi Macie Gdybym mial troche wiecej wolnego czasu to bym sie pobawil. Po prostu poszukal bym w necie, skonsultowal sie z jakims lekarzem itd ale wiecej zarobie robiac swoja robote w tym czasie niz ta Twoja stowka ;). A tak a propos upierdalania nie tych nog co trzeba, chuj tam z noga ale : http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Przez-pomylke-zostal-pozbawiony-narzadow-plciowych,5872,2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez_popieprzony
P.S przypomnial mi sie swietna niemiecka tragi-komedia pt "zlodzieje meskosci" . To tak a props tematu watku o relacjach pacjent-lekarz i o procedurach leczenia nowotworow, w tym przypadku glowny bohater mial nowotwor jader. swietny film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do też popieprzony
heh widzisz pomyłki zdarzają sie w każdym zawodzie ty mówisz że jesteś informatykiem a nawet linku dobrze wkleić nie umierz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ej koles Nie miałem na mysli obcinania nie tej kończyny co trzeba, bez przesady. Chodzi o główny temat watku, \"brak intymności u lekarza\". Bycie potraktowanym nie do końca z szacunkiem ale wyleczonym jest chyba czymś innym od stracenia nogi czy innej części ciała z powodu ignorancji lekarza lub kogoś tam. Za to są sądzeni jak ty gdybyś przyczynił się do uszkodzenia czyjegoś ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mata28
zapalenie osierdzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pupa77
Też o tym myślałam...Albo tętniak lewej komory... Ale to wszystko chyba byłoby zbyt proste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mata28
tez mi sie wydawało łatwe.Lekarze nie mysleliby nad tym 2 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taki tam pacjent
Mat28 Pewnie gosc mial alergie, ewentualnie sarkoidoze. Serial o kulawym doktorku o ktorym wspominal tez_popieprzony to Dr. House, jak na razie chyba najlepszy na rynku serial o kulawych doktorkach. Informacja o tym, ze nie masz telewizora poruszyla mnie do lez, mysle ze to niezly temat dla "Faktu" lub "Super Expressu". A teraz zagadka ode mnie, dla ulatwienia, nie zadna informatyczna, czy mechaniczna,ale z Twojego zakresu wiedzy, czyli medyczna: Pacjent ma dreszcze, 41.5% stopnia goraczki, bole glowy, zoladka, miesni, klopoty z koncentracja, badanie krwi wykazuje bardzo podwyzszony poziom leukocytow, inne wskazniki w normie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabaster flamaster
A moze to nic bezposrednio związanego z sercem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość armando bez kapelusza
Zatorowość płucna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cieplo-zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×