Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

Gość monisr85
Dziewczyny mam pytanko...chce jutro zrobić test z krwi beta hcg to bedzie mój 23dc myslicie że to nie za wczesnie?Strasznie sie boje że nie jestem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
Lena1984 mam do Ciebie pytanko, Czy w cyklu w którym zaszłaś w ciąże w drugiej części cyklu i na początku ciąży miałaś podwyższoną temperaturę???? Pozdraiwam Cię i życzę powodzenia. Pozdroawiniea również dwa Was dziewczyny. Ja mam na razie 20dc, czekam na @ a potem badania hormonków....ale gdzies tam mam małą iskierkę nadziji że może się udało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
Lena1984 mam do Ciebie pytanko, Czy w cyklu w którym zaszłaś w ciąże w drugiej części cyklu i na początku ciąży miałaś podwyższoną temperaturę???? Pozdraiwam Cię i życzę powodzenia. Pozdroawiniea również dwa Was dziewczyny. Ja mam na razie 20dc, czekam na @ a potem badania hormonków....ale gdzies tam mam małą iskierkę nadziji że może się udało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do was takie pytanko, kiedy po duphastonie powinno sie dostac @. ten cykl mam pierwszy na clo. wczoraj ostatnia tabletka duphaston. nie zapytalam sie gina a na ulotce nic nie jest napisane. kurcze jak ja sie denerwuje. Powodzenia dla wszystkich staraczek - oby jak najszybciej 2 krechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisr85
MAJKAKAJA zaraz po owulacji powinna być podwyższona i jesli utrzymie sie jakieś 2-3 tyg to prawdopodobnie ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAJKAKAJA nie bawiłam się w mierzenie temparatury,ale wiem że jeżeli utrzymuje się nadal wysoka temperatura to prawdopodobnie jest ciąża . Czego ci bardzo i Wam dziewczyny życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie starające się. Ja staram sie juz od 2 lat. Ale dopiero od sierpnia sie lecze.Mam wysoka prolaktyne 652,26 ulU/ml , a po obciazeniu 13072,08 od miesiaca biore bromergon i wciaz nic, tylko lzy gdy okres nadchodzi ;-(( . Moja szwagierka chciala dziecko i po dwoch miesiacach zaszla, zadnych problemow. dlaczego my musimy tak cierpiec ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha8811
Balbinka głowa do góry. Ja staram się od ponad roku. Po samoistny poronieniu w 4tc w lipcu nie mam owulacji od przyszłego cyklu zaczynam leczenie clo. Każdy kolejny@ to łzy i deprecha na maksa. A jeszcze jak spotykamy sie ze znajomymi i wszyscy maja dzieci lub są w ciąży oprócz mnie to po prostu chce mi się wyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha8811
Tak sie czasem zastanawiam czym sobie na to zasłużyłam. Mam jednak nadzieję że w końcu się uda ale sił mi zaczyna już brakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha8811
Obu nam się uda, musimy się tylko trzymać i nie poddawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha8811
Mam nadzieję że obu nam sie uda w końcu nie może byc inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. jutro zaczynam brać CLO. Tylko tak się zastanawiam, lekarz przepisał mi od 3 dc przez 10 dni (1 * 1 tabl) potem po 3 dniach przerwy luteinę przez 10 dni ( 1 * 2 tabl vaginalnie) kiedy powinno wystąpić jajeczkowanie?? gin powiedział mi że w ciągu tych 3 dni przerwy, ale z tego co wyczytałam to ono występuje po ok 5 dniach od ostatniej tabl??? więc sama już nie wiem... i jeszcze jedno przy 33 dniowych cyklach i braniu clo kiedy najlepiej zacząć robić testy owulacyjne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć majkakaja pisałaś o badaniach ja tyeż je miałam W cyklu bardzo ważną rolę odgrywają hormony. Najważniejsze to: * GnRH (FSH-RH i LH-RH), czyli gonadoliberyna wydzielana przez podwzgórze; * FSH (folikulostymulina) - produkowana przez przysadkę; * LH (hormon luteinizujacy, luteotropina) - produkowany przez przysadkę. Istotne są też estrogeny, czyli hormony produkowane przez jajniki (konkretnie przez rosnący pęcherzyk, a w późniejszym etapie ciałko żółte). To estrogeny właśnie stymulują funkcjonowanie podwzgórza i przysadki - w rezultacie więc to one kontrolują poziom FSH i LH we krwi. Każdy z hormonów ma do spełnienia swoje zadanie, podobnie jak każdy z narządów je produkujących odpowiada za coś innego. Podwzgórze steruje pracą całego systemu dokrewnego organizmu. Stanowi swego rodzaju łącznik dwóch najważniejszych układów - nerwowego i hormonalnego. Dzięki neurohormonom, do których zaliczamy m.in. GnRH, regulowana jest praca przysadki mózgowej i produkcja LH oraz FSH. Wysokie stężenia hormonów przysadki oraz jajnika hamuje wydzielanie GnRH. Natomiast niskie stężenia GnRH warunkuje reakcję odwrotną. wiecej info na 226 str 21.10 ( 20:44) pisałam już na ten ten. ja mam wszystkie w normie, tylko prolaktynę miałam za wysoką ale już i ona jest ok. przy odbiorze badań powinnaś mieć podane normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *anka
dziewczyny pomóżcie mi! dzisiaj mam 19 dzień cyklu, mój cukl wynosi 28, 29 dni. jak mierzyłam sobie dzisiaj rano temperaturę wynosiła 37 stopni, a wczoraj aż 37.3 stopnia. czy to normalne? a jaka powinna być temperatura przed i po okresie i jaka w owulacji? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alogika
w sumie to fajny pomysł - najpierw się leczyć aby nie zajśc, a później, żeby jednak zajść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 2008
Hej dziewczyny czy jesli mam 22 dzień cyklu to wyjdzie na tescie juz cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 2008
Hej mam 22 dzien cyklu czy juz moge zrobic test wyjdzie cos juz czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miumiu1101 faktycznie dziwnie Ci lekarz przepisał, ale być może nie bez powodu. Biorąc luteinę cykl może Ci się skrócić, tak było w moim przypadku z cyklu tak średnio 35 dniowego do ok. 21 totalne rozregulowanie nie mówiąc o skutkach ubocznych. Ja czekam spokojnie na okres, badanie i zacznę 2 miesiąc z clo i zobaczymy. Trzemajcie się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
miumiu1101 dziękuję Ci za odpowedż. Ja już sama nie wiem co jest ze mną ostatnio czuję się fatalnie. Ciągle boli mnie podbrzusze, i wogole jestem jkas przybita. Pozdraiwam Was !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
miumiu1101 dziękuję Ci za odpowedż. Ja już sama nie wiem co jest ze mną ostatnio czuję się fatalnie. Ciągle boli mnie podbrzusze, i wogole jestem jkas przybita. Pozdraiwam Was !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna28
Witajcie! Jestem pierwszy raz na forum.Ja z moim mezem staramy sie o dziecko od...6 lat, dopiero pierwszy raz wzielam clo i chyba nic z tego bo wlasnie zaczelam plamic.Niestety nie mam mozliwosci byc monitorowana przez lekarza i zmuszeni jestesmy brzydko piszac na chybil trafil.Clo mam brac od 5dc przez 5dni i dzialac.Po tych latach juz sama nie wiem czy cokolwiek jest wstanie nam pomoc...Zostalo nam tylko wierzyc,ze clo jednak pomoże.Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Masza29. jak lekarz zdiagnozował u Ciebie niepękające pęcherzyki?? robiłaś na to jakieś badania? czy usg... tylko na to się leczysz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
anna 28 witaj na forum! Chciałam Cę zapytac co jest pwowodem tak długich staran?? czy leczyłaś się przez ten czas na cos konkretnego??? Pozdrawiam i zycze powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJKAKAJA
anna 28 witaj na forum! Chciałam Cę zapytac co jest pwowodem tak długich staran?? czy leczyłaś się przez ten czas na cos konkretnego??? Pozdrawiam i zycze powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miumiu1101 witaj, tak te niepękające pęcherzyki wyszły podczas badania USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minie
dziewczyny hej.. zaczelam I cyk z CLO i pregnylem...staram sie 1,5 r.w SIERPNIU MIALAM LAPAROSKOPIE PO KTOREJ STWIERDZILI PCO, mimo ze wyniki mam ksiazkowe...teraz jestem w II cyklu po laparo/I po mial rekordowe 47 dni:()i postanowilam sie wspomoc clo...w zeszla srode dostalam pregnyl i czekam...pomyslalam ze ...razem razniej:) Pozdrawiam Minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minie
dziewczyny hej.. zaczelam I cyk z CLO i pregnylem...staram sie 1,5 r.w SIERPNIU MIALAM LAPAROSKOPIE PO KTOREJ STWIERDZILI PCO, mimo ze wyniki mam ksiazkowe...teraz jestem w II cyklu po laparo/I po mial rekordowe 47 dni:()i postanowilam sie wspomoc clo...w zeszla srode dostalam pregnyl i czekam...pomyslalam ze ...razem razniej:) Pozdrawiam Minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mida
hej Dziewczynki czytam i czytam Wasze historie. Ja zaczynam leczenie clo i duphastonem w tym miesicu, w kwietniu poronilam, staramy sie z mezem o dzidziusia 6 m-cy i teraz jakos nic nie wychodzi. Sama nie wiem czy mam cykle bezowulacyjne bo niby lekarz potwierdzil, ze nie ma jajeczka ale mi zaraz po miesiaczce wyszly na tescie owu dwie mocne kreski, które z dnia na dzien zaczely slabnac. Dlatego nie wiem co myslec. Zycze wszystkim Wam Kochane Kobietki mnóstwo szczescia i wierze w to ze wkrótce bedziemy mamusiami pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×