Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dziabnął skubany babcię

Bolerioza - ktoś z Was chorował ?

Polecane posty

Gość D.M.
Aska31 No wlasnie, od takich osob chce troche sie czegos dowiedziec. A mianowicie, po jakim czasie zauwazylas poprawe? Czy nastepowala powoli, czy poprostu ktoregos dnia obudzilas sie i poczulas sie zdrowa. Po jakim czasie wystapila ta reakcja Herx...(nie wiem czy dobrze napisalam, ale chyba nie to jest wazne). Napisz kochana co mozesz i co pamietasz i jesli masz oczywiscie czas. To bardzo wazne wskazowki, od osob ktore przez to przeszly. A tym bardziej "budujace" poniewaz wiadomo, ze sie wyleczylas. Ciesze sie, ze czujesz sie juz dobrze i jestes zdrowa. Ja tak bardzo chcialabym juz normalnie zyc, cieszyc sie wyjazdem na narty (wyjade ale tylko ze wzgledu na corke i ja jezdzic nie bede) moc potanczyc, polozyc sie spac i wstac wypoczeta a nie bardziej obolala niz wieczorem...i naprawde wmawiam sobie i juz widze sie jak w nastepnym roku bede szusowac ze stoku... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
EWELINAAAAA To masz inne leczenie, ja jakos malo chyba tego...no ale zobaczymy. Badania PCR wyniki mam miec juz niby we wtorek. Poniewaz dwa tygodnie sie czeka a we wtorek jest wlasnie dwa tyg. Napisz jak Ty sie czujesz gdy bierzesz atybiotyki. Czy jakas zmiana ? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Po antybiotykach czuje się dobrze choć biore je narazie od piątku. Stosujesz diete???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
Ja po antybiotykach nie mam zadnych jak narazie dolegliwosci, mam na mysli sprawy zwiazane z zoladkiem itp. Ale dolegliwosci typu, bole stawow i miesni ktore sa zwiazane z borelioza nie ustapily. No moze troszke ale tak jak pisalam, moze dlatego, ze sama chyba to sobie wmawiam...nie wiem...oprocz tego biore dwa razy dziennie probiotyki.Dieta oczywiscie jak najbardziej, chociaz i wczesniej jadlam dosyc zdrowo, zadnego smazonego miesa, nie jadlam pieczywa i ziemniakow, wczesniej jadlam sporo slodyczy, ktore teraz odstawilam...wczoraj zjadlam troche kisielu i jednego cukierka, bo juz tak mialam ochote. Tak wiec moja dieta nie zmienila sie za bardzo tyle, ze odtawilam slodycze. Pije teraz jeszcze ziola szwedzkie i tran, lykam witaminy, zwlaszcza te wszystkie z grupy "b".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
Witam D.M. Moi drodzy u mnie poprawa była pomału z dnia na dzień herxy były oczywiście wymioty bóle głowy i ogólne rozbicie wiesz co trudno mi powiedziec po jakim czasie wystapiły ponieważ ja 2 razy wznawiałam leczenie ponieważ niby wszystko było ok! a wyniki złe więc pan dokt.postanowił wznawiac leczenie i tak było 2 razy ja wcześniej juz opisywałam moją historię leczenia na dzień dzisiejszy jest wszystko dobrze antygeny krętkowe ujemne ale to niejest tak do końca że już jestem zdrowa w czerwcu będę robic PCR i Western Blot kolejny raz więc jeżeli i one będą ujemne to wtedy będę mogła mówic o Sukcesie więc oby do czerwca pozdrawiam wszystkich leczących się trzymajcie się i głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Witam Dzisiaj obudziłam się przeziębiona. Katar, kaszel, ból gardła , ledwo mówie. Jak myslicie czy to jakies poczatki herxa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
EWELINAAAAA Nie znam sie na tym, poniewaz sama jestem na poczatku leczenie i nie wiem co po jakim czasie itd. Tak czy inaczej ja zycze Ci tego, zeby to nie byla zadna swinska grypa ani herxy tylko zwykle przeziebienie, ktore przejdzie za dwa dni. Wszystkim zycze duzo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Dzisiaj już dobrze się czuję. A jak tam Twoje wyniki PCR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
EWELINAAAAA To swietnie, ze juz dobrze sie czujesz. Ja natomiast chyba coraz gorzej...niestety. Boli mnie juz doslownie wszystko. Przez dwa tygodnie brania antybiotykow bylo tak jak przed braniem. Moze tak jak pisalam wlosy mi przestaly wypadac tak jak wczesniej ale dzis czuje sie fatalnie. Bardziej niz wczesniej boli mnie kark,za uszami tak jakby wezly chlonne, lopatki, nogi...mam tylko nadzieje, ze przejdzie i bedzie lepiej. Odebralam wczoraj wyniki i sa...ujemne. lekarz kazal brac dalej nie przerywajac antybiotykow jeszcze przez miesiac. Za tydzien zaczynam lapac mocz przez trzy dni i wioze na badanie. Zobaczymy co wyjdzie. W sumie to juz chcialabym, zeby cos wyszlo. Tyle porobilam badan ktore nic nie wykazaly a czuje sie wrecz tragicznie. Napisz czy mozliwe jest zeby te badania PCR z krwi ktore wyszly mi wlasnie ujemne, moga byc ujemne przy boreliozie? Wygladam dnia kiedy poczuje sie dobrze... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
Czuje sie strasznie. Nie moge sie ruszyc, boli mnie wszystko, a najbardziej kolana i lokcie. Do tych czesci ciala nie moge sie wrecz dotknac.Chociaz bola mnie rowniez bardzo dlonie...w zasadzie wszystko tak jak bolalo tylko...o wiele bardziej. Z samego rana bolalo mnie gardlo i to tak jakbym miala nie wiem jaka angine. Nie wiem czy to jest normalne. Jestem zalamana...tak chcialabym zeby juz nic mnie nie bolalo. Ciekawa jestem ile czasu taki stan rzeczy jak dzis bedzie trwal i czy pozniej bedzie lepiej. Jeli ktos moze cos napisac...ktos kto przez to juz przeszedl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkaa_89
Zainspirowana prywatnymi wiadomosciami od osob przegladajacych to forum, postanowilam zajrzec co u Was slychac, no i widze ze forum znowu odzylo ;) To swietnie :) D.M. oczywiscie, istnieje mozliwość, ze PCR wyjdzie ujemnie pomimo choroby...niestety nie wymyslili jeszcze idealnego testu na berelioze...istnieja podejrzenia, ze branie kilka dni przed badaniem Citroseptu lub Metronidazolu, moze zwiekszyc szanse na pozytywny wynik... Pozdrawiam Was i życze wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia, a jesli bede mogla w czyms pomoc to wiecie gdzie mnie znalezc ;) (dla przypomnienia moje gg to 5966443 ;) a adres jest na gorze) lena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domcccia
u mnie właśnie wykryto bolerioze , nie wiem jeszcze co mam robić , czekam na badania ... a teraz jem różne antobiotyki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
domcccia napisz jakie antybiotyki zazywasz? i u kogo sie leczysz? D.M. jak tam Twoje bóle stawów? Cos lepiej? U mnie to róznie raz lepiej a raz gorzej. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benieczek
Gdzie kupić Cistus incanus? Mam boreliozę od 30 lat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Jak tam Wasze leczenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozmallia
Cześć Mam apel do wszystkich osobób chorych na boleriozę!!!!!!!!!Ja od małego leczyłam sie na przewlekłe zapalenie pecherza.Zaden lekarz nie był w stanie mi pomóc.Skonczyło to się leukoplakia w trójkacie pecherza i wypalaniem.Jednak pomimo licznych zabiegów leukoplakia sie odnawiała i boleło ciagle(przynajmniej raz w miesiacu na pogotowiu)doszło do tego wypadanie włosow.Wspomne ze od dziecka cierpiałam na bóle stawów i reumatyzm.Moja ostatnia deska ratunku było posiegniecie rady w medycynie niekonwencjonalnej.Udałam się do Pani eugeni kwiecińskiej http://katalog.pf.pl/Lublin/Centrum-Terapii-Naturalnych-Eugenia-Kwiecińska-F5685233G0B230-m19.html i wyszła mi bolerioza odziedziczona od matki , która nie wychodzi w zwykłych badaniach krwii.I wszystko zaczeło mi sie składac w jedna układanke gdyz moja mama i młodsza siostra maja ciezkie choroby stawów mama ciagle kamienie na nerkach siostra zapalenia pecherza(podobnie jak ja miałam) i sporo innych schorzen zgadzajacych sie z bolerioza.Oczywiscie gdy powiedzialam to mojemu lekarzowi urologowi to mnie wrecz wysmial, ze nie ma czegos takiego jak bolerioza wrodzona i wlasnie APELUJE Polska co do wiedzy na temat tej choroby jest 100lat za USA .Ja u tej Pani lecze sie kroplami:http://www.lalbavita.com.pl/strona.php?33345 juz 2 miesiace i widze rezultat , chociaz byłam sceptyczna co do tego leczenia.Poznałam tam pania , ktora byla po leczeniu boreliozy antybiotykami a jednak nie została do konca wyleczona i objawy z tyg na tydzien sie wyostrzały.(antybiotykami które sa dostepne w Polsce bolerioze da sie jedynie zaleczyc, ale oczywiscie nikt o tym nie mówi)Wiec moi drodzy zachecam do leczenia metoda DETOKSYKACJA wg.dr J.JONASZA miomo , ze nie nalezy do najtanszych ale jest skuteczne.tym bardziej pisze to do kobiet , ktore moga teoretycznie byc wyleczone a przez to moga dac "prezent"swoiemu potomstwu w postaci boleriozy.Wiem , ze takie centrum jest jeszcze w warszawie.Zeby dostac sie na wizyte trzeba czekac ok 1,5miesiaca bo kolejki do tej Pani sa ogromne, ale wierzcie mi to sie opłaca!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
Witam. Nie pisalam dosyc dlugo, poniewaz chcialam sie doczekac poprawy i napisac o tym. Niestety poprawy nie ma. Badania moczu nie wykazaly boreliozy ale wczesniejsze badania na yersinioze wyszly dodatnio. Tak wiec mam zmieniony antybiotyk na Unidox 2tabl rano i 1 wieczorem, do tego Citrosept 3x25 kropli. Po dwoch tygodniach mam zrobic badania znowu na borelioze i CD57. Ogolnie czuje sie w tej chwili jeszcze chyba gorzej niz przed leczeniem. Jedyna zmiana jest to, ze przestaly wypadac mi wlosy. Ale np. bol karku sie nasilil jak i cala reszta. Powoli zaczynam miec watpliwosci czy kiedykolwiek sie wylecze i bede sie czula dobrze. Biore juz antybiotyki od poltora miesiaca, najpierw te co pisalam przez miesiac teraz od dwoch tygodni ten Unidox. Zeby sie poprawilo chociaz troche ale niestety nie. Na samym pocZatku mialam wrazenie, ze jest moze lepiej ale pozniej juz bylo tylko gorzej. Pozdrawiam i zycze zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
Witam U mnie przez cały okres leczenia było pięknie i nic nie bolało( tak jakbym nigdy chora nie była) aż do ostatniej niedzieli. Bóle się nasiliły. Strasznie boli mnie kręgosłup, nogi i ręce. Ja miałam robione badania na mycoplasma pneumoniae i w jednej klasie wyszło dodatnie czyli lekarz mówił że było jakieś przebyte zakażenie. Też zmienił mi trochę leczenie bo teraz rano zażywam 2 tabl. Doxyratio M rano i 1 tabl. wieczorem. A jak skończe Rolicyn to mam brać Azitrox. Przed wizytą u lekarza muszę zrobić kontrolną morfologie. Wizyte mam dopiero za prawie miesiąc. D.M. A Ty ile już razy byłaś u tego lekarza od boreliozy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
EWELINAAAAA Przykro mi ze zle sie czujesz. Chociaz mam wrazenie, ze gorzej niz ja juz chyba nikt nie moze sie czuc. Boli mnie strasznie kregoslup, jak ugotowalam obiad to juz nie mialam sily go sobie nalozyc i zjesc. Musialam odpoczac godzine a i tak ledwie powloklam nogi do kuchni, zeby jednak cos zjesc. Ja bylam u tego swojego lekarza juz cztery razy ale w sumie to dlatego, ze odbieralam wyniki i chcialam sie poradzic co dalej. Poniewaz on tak samo jak u Ciebie po przepisaniu antybiotyku prosi o wizyte dopiero za miesiac. Tak na marginesie to zaczynam zle sie czuc jesli chodzi o te antybiotyki. Lykam wszystkie preparaty oslonowe i jeszcze pije ziola szwedzkie i tabletki wspomagajace watrobe i odtruwajace ja, ale zaczyna chyba mi dokuczac. Jestem strasznie wzdeta. Mam wrazenie, ze polknelam kamien i czasami boli mnie zoladek. Zebym jeszcze z tymi bolami kregoslupa i nog sie uporala, zeby byla minimalna poprawa to jeszcze jakos bym te skutki uboczne inaczej odbierala a tak to juz nie wiem czy to wszystko ma sens. Napisz jak dlugo bierzesz juz antybiotyk bo juz sie pogubilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majorka1988
Mam 22 lata. Chorowałam na borolioze ok 6-8 lat temu, zostało ona wykryta na podstawie rumienia. Rumień zajomowałm prawie cała noge, miałam go ok roku. Rumien czasem znikał na nowo sie pojawiał i zostało to prze ze mnie zbagatelizowane. Podczas innej chorby, na wizycie w szpitalu został on przy okazji pokazany- lekarka odrazu stwierdziłą ze to borelioza. Przepisała 2 antybiotyki. W razie nie znikniecia do miesiaca kazała zgłosić sie ponownie.Nie zleciała badań, niczego innego. Rumien zniknoł. w ostatnim czasie schudłam ok 10 kg na przestszeni od lipiec do pazdziernik( przejscie na zdrowy tryb zycia ćwiczenia) od listopada mam bardzo meczoce objawy złego stanu zdrowia(badania krwi morfologia tsh dobre) Wobec powyższego jakie badanie mam wykonać aby sparwdzić czy jets to bolerioza??? Do jakiego specjalisty sie udac chorby zakoażne,neurtolog???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
majorka1988 zrób badanie western blot i najlepiej PCR na borelioze lekarz hm.. najlepiej taki który zajmuje się chorobami odkleszczowymi lub zakaznik nie napisałaś z jakiej jesteś miejscowości może te złe wyniki nie są wcale objawem boreliozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majorka1988op.pl
Własnie wyniki mam dobre (ob, tsh morfologia krwi, wyszło mi tylko jakaś alergia w organiżmie przy cyzm lekarz powiedział mi ze ta alergia moze być przez bolerioze. ale w kazdym razie czuje sie koszmarnie. Brak sił totalny, jest tydzień ze spie po 2- 4 godziny jestem padnieta a nie moge spać, drugim razem spie po 12 do 16 godzin w weekedn i tak samo nie moge wstać z łóżka, kark ciągle mnie boli, głowa, co 2-3 dni zapalenie spoójwek pogorszenie wzroku- badanie wzroku wychodzi dobrze, bol policzków, uczucie zimna - jest mi czasm bardzo zimno wszczególności kiedy sie połoze (zimne rece i stop - wrecz lodowate), luki w pamieci, nie moge sobie przypomnieć nazwisk imion osób które dobrze znam, brak koncentracji, ciagle o wszytkim zapominam (jest to strasznie uciązliwe w pracy- gdzie jestem aststentka zarzadu- pracuje tam 2 lat a teraz ciągle coś zawalam;/- to mnie najbardziej martwi). zaparcia ( czasem bigunki)bóle głowy, zwykle części potylicznej, problemy z rozumieniem tekstu czytanego, wzmożona ilość błędów ortograficznych, trudności w rozumieniu dłuższych zdań lub szybkich dialogów,zmiany nastroju, drażliwość,po alkoholu nasilenie objawów no to sa te głwone objawy. Jestem z Krakowa próbowałam sie kontaktowac z dr Werbowy ale nie odbiera tel, meila wysłałam 3 dni temu i nic. Nie wiem czy mam złe nr czy co;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EWELINAAAAA
D.M. Ja leczę się od ponad miesiąca. Dzisiaj rano obudziłam się z ostrym bólem w klatce piersiowej. Nie wiem co teraz mam robić? Czy dzwonić do mojego lekarza od boreliozy, czy jechać do mojego rodzinnego ???? Az się boje, żeby mnie tylko nie wzięli do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
EWELINAAAAA No u mnie tez zmiana...na gorsze. Do tych wszystkich boli od popoludnia meczy mnie katar gigant. Tak mnie przytkalo, ze ledwie oddycham. Nie wiem czy to normalne w chwili gdy biore antybiotyk. U Ciebie bol w klatce tez moze oznaczac wiele rzeczy albo przeziebienie albo reakcja na leczenie. Ja bym na Twoim miejscu poczekala i zobaczyla co bedzie dalej. Ale przede wszystkim zadzwonila do tego od boreliozy i powiedziala co sie dzieje. Moze powie ci czy to normalne...sama nie wiem, ja chyba mam temperature, wlasnie sobie zmierze. Zycze Tobie i wszystkim duzo zdrowia. Napisz jak biedziesz sie czula jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamelka
Witam Mam pytanie odnośnie tej choroby. Czy rumień po kleszczu zawsze oznacza boleriozę?? W wakacje mój kuzyn został dziabnięty przez kleszcza w nogę i siedział w nim całe dwa dni bo on nie potrafił go sobie wyciągnąć (wiem że to głupota ale proszę tego nie komentować:)). Rumień po nim był ogromny i zajmował pół łydki.. W klinice zrobili mu jakieś badania i nie wiem dokładnie co bo się nie znam za bardzo na tym, ale miał coś poważnie podwyższone.. Pielęgniarka kazała mu wejść bez kolejki do lekarki a ta tylko po obejrzeniu wyników spytała się go jak się czuje i tyle.. Nic mu nie powiedzieli, czy jest dobrze, czy źle.. Wiem, że gdyby wiedział że jest zarażony na pewno by się leczył. Przeczytałam na wielu forach, że rumień oznacza zakażenie, ale proszę o jakieś sugestie odnośnie tej sytuacji.. Lekarze powinni chyb poinformować go o tym co się z nim dzieje, prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
Witam Klamelko najprawdopodobniej kuzyn ma borelioze ale nie jestem lekarzem więc polecam zrobić badania test Western blot lub Pcr na borelioze mozna m.in zrobic je w Poznaniu w lublinie w Warszawie na temat lekarzy w przychodniach nie będę sie wypowiadać ponieważ szkoda mi nerwów sama mam niezłe doświadczenia ale co zrobić nie przeskoczymy tego życzę wytrwałości i dużo zdrowia dla kuzyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamelka
Dziękuję Asiu za odpowiedź. Czyli generalnie rumień oznacza zakażenie za każdym razem?? mieszkamy w Gdańsku więc trochę daleko. A powiedz mi proszę czy On może się zgłosić do każdej poradni chorób zakaźnych. Mam nadzieję że tutaj też znajdzie się jakiś dobry specjalista..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka 31
tAK RUMIEŃ=BORELIOZA jeszcze opisywałaś że był taki duzy wiesz poszperałam troche w necie i znalazłam prywatne labolatorium w Gdańsku na ul. Subisława 24 iw AM Gdańsk w laboratorium medycyny molekularnej (budynek dermatologii nr 22) można wykonać Pcr tel 0-58-349-25-87 mam nadzieje że adresy i numer są prawidłowe radzę również poczytać troche w necie co do badań oczywiście że może się zgłosić do przychodni zakaznej ale pewnie zrobią podstawowy test elisa który jest bardzo mało wiarygodny no cóz życzę wytrwałości i dużo siły ja leczę się półtora roku jest dobrze właśnie zakończyłam antybiotykoterapie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.M.
Aska 31 Ciesze sie, ze juz jestes zdrowa. Naprawde sie ciesze, ze masz to juz za soba. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×