Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaaaaaasia

Panna z dzieckiem do ślubu w białej sukni???

Polecane posty

Gość do kochajacej sie
bredzisz zawsze rozgrzesza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHAJĄCA SIĘ
nieeeeeeeeee nie zawsze i wiem to na przykładzie laseczki z mojego osiedla :[ więc to czasem .... jakby to powiedzieć niezgodne z 10 przykazaniami :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kochająca się
jak ci nie da rozgrzeszenia, to jest tylko wasza sprawa, ślub możesz wziąść mimo to, bo na katreczce tylko ci zaznacza ze spowiedz przedslubna się odbyła.nie może tam nic napisać a propo twoich grzechów, bo obowiązuje go tajemnica spowiedzi. Jak by zaznaczone było na kartce ze masz nie rozgrzeszone i slub mialby się nie odbyć to od razu wszyscy by wiedzieli o twoim grzechu, a nie mogą przeciez. Możesz skłamać, ale jaki jest wtedy sens spowiedzi i całego ślubu? tylko dla obrazka? żeby było ładnie na zdjęciu? jak cie ślub nie obchodzi to po co go brac? Myślę ze jeżeli poważnie podchodzisz do sprawy ślubu to powinnaś o tym powiedzieć. Ja przy każdej spowiedzi mówię ze się kochamy z moim facetem, jeszcze łba mi nie urwał nikt z tego powodu, dla księdza to normalne ze takie rzeczy słyszy. A pokuta ostatnio to była właśnie jakaś zdrowaśka. TRochę ostrzej może podchodza w przypadku spowiedzi przedslubnej, ale mozna zrobic tez taki numer: idziesz do spowiedzi normalnie, ksiądz ci rozgrzeszenie daje. potem nie współżyjecie przez jakiś tam okres, nawet ze względu "żeby było fajniej w noc poślubną" .idziesz do spowiedzi przedślubnej i grzechu wyżej wymienionego nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kochajacej sie
to laski chodza do innego księdza skoro tak nie zrobila to znaczy że uszanowała zadady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kochajacej sie
i to cały obraz naszych katoli tam powyzej - bleeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHAJĄCA SIĘ
mam pytanie do : 25.07] 13:40 do kochająca się Czy :/ nie no co Ty mówisz księdzowi jak idziesz do dpowiedzi ? Że co kcohasz swoim narzeczonym przed ślubem i stosujecie antykoncepcję ?? ;( napisz ja taka niedoświadczona jestm w tych tematach :( a w Boga wierzę bardzo i nie chce okłamywać i robic obrazka z uroczystości weselnej !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahfkhksdj
proszę nie mówić do mnie , używając brzydkiego słowa na k - bo ja tak do ciebie nie mówię; jesli jakis ksiadz uwaza , że nie mogę zostać rozgrzeszona , bo narzeczony wsadził mi ptaka do pochwy , to szukam innego i idę do niego do spowiedzi; bo według mnie to nie jest jakis niewybaczalny grzech - skad pomys , że ten grzech jest gorszy niż jakikolwiek inny ? zakładając , że to w ogóle JEST grzech (bo wg mnie to sredniawo , ale to nie temat na dyskusję , tylko moje prywatne zdanie) . Jeden ksiadz rozgrzesza spanie przed ślubem , drugi nie - wiec szukam takiego , co rozgrzesza. Nazwij to jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kochajacej sie
nie za madra jestes dziewczynko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak omijając temat
KOCHAJĄCA SIĘ-ecko ile ty masz latek że do dopowiedzi chodzisz zamiast do spowiedzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podstawą dobrej uczciwej i wartosciowej spowiedzi jest szczere wyznanie grzechow.... i......... szczery żal za grzechy...wtedy dostajesz rozgrzeszenie... jesli mowisz z e sie bzykasz i nie zalujesz to ...coż ksiadz ni e daje rozgrzeszenia...:D a jak nie daje to znaczy z enie mozesz przyjac komunii. natomiast slub moze si eodbyc:P ps: co do myslenia..:D hehehe pokory trochę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHAJĄCA SIĘ
NO I JEST MOHEROW BERET :D WIEDZIAŁAM ŻE TAKA SIĘ ZNAJDZIE KTOA SIĘ BĘDZIE CZEPIAĆ LITERÓWEK :) CZEKAŁAM NA CIEBIE - WYGRALAŚ MILION W ROZUMIE MOHEROWYCH BERETÓW :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivianka
Wracając do tematu- ja uważam że można iść w białej sukni. ślub jest tylko raz w życiu(bynajmniej najczęściej tak bywa). O białej sukni marzy każda dziewczynka a potem nastolatka.Dlaczego odmawiać sobie tej przyjemności? Ja nie miałam ślubu kościelnego ,w dodatku byłam w ciąży (3mies.) a i tak nie zrezygnowałam z pięknej sukni. Suknia była długa koloru ekri z tyłu kolorowe kwiaty, nie miałam welonu tylko wianuszek w kolorze sukni. Zawsze można coś wymyśleć- iść na kompromis. Nie wyobrarzam sobie panny młodej w wieśniackiej garsonce, która ubrała się tylko tak aby nie narażać się na złośliwe uwagi sąsiadów. Biała suknia jest jak najbardziej na miejscu! Przecież to ma być nasz najpiękniejszy dzień w życiu- taki jak wyśniłyśmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHAJĄCA SIĘ
Do ethaath sorki jestem bardzo wybuchowa - osobiście bardzo lubię Twoje wypowiedzi - sa czasem kontrowersyjne ale życiowe i jak najbardziej na miejscu :) lubie Cie :) p.s to co ja mam sie spowiadać i co załować ? a ja nie załuję :p :p :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak omijając temat
dziecko kochane a ty wiesz co to moherowy beret? poproś gdzieś niech Ci wyjaśnią kogo takim określeniem się mianuje. Ach ta nieuświadomiona młodzież używająca zwrotów których sama nie rozumie –NUDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka dziwna
"racając do tematu- ja uważam że można iść w białej sukni. ślub jest tylko raz w życiu(bynajmniej najczęściej tak bywa). O białej sukni marzy każda dziewczynka a potem nastolatka." Odpowiedz moja- trzeba sobie na nią zasłużyc, a jak sie nie zasłużyło:D mozna dalej marzyć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHAJĄCA SIĘ
Co do tematu topiku : moja sasiadka była w 7 miesiacu i też była w białej sukni i wyglądała ślicznie ;) bardzo ją lubię i w ostatni dzien sukienke trzeba było powiększać :p ale brzuszek miała a ksiądz dodał że panna młoda oczekuje na swoje szczęście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znam taki kosciol
znam taki kosciol gdzie wszyscy ksieza nie udzielaja rozgrzeszenia ludziom ktorzy mieszkaja razem - bez wzgledu czy uprawiaja sex. podstawa do nieudzielenia rozgrzeszenia wg tych ksiezy jest tworzenie sposobnosci do grzechu... w tej parafii mnostwo ludzi mieszka ze soba bo jest to polska parafia za granica... tutaj jest wielu mlodych ludzi, przyjezdzaja czesto pary i sila rzeczy mieszkaja razem. ksiezy tych nie interesuje czy ludzie ze soba sypiaja! znam tu takich ktorzy tego nie robia, a mimo tego rozgrzeszenia nie dostali. tu juz ludzie przestali chodzic do kosciola, bo i po co, jak kazde kazanie, o czymkolwiek by nie bylo, zawiera stwierdzenie, ze mieszkanie razem przed slubem jest grzechem, np cos takiego slyszalam: "tyle jest teraz zla wsrod mlodziezy, alkohol, narkotyki, przemoc, pojdzmy jeszcze dalej: wspolne mieszkanie bez slubu..." tu na taka skale nie udziela sie rozgrzeszenia ze po prostu trudno w to uwierzyc. wystarczy ze mieszkasz sam i bzykasz sie na prawo i lewo, to nie jest podstawa to odmowienia rozgrzeszenia, no bo nie tworzysz sposobnosci do grzechu (?!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kochajacej sie
biala ale nie w kościele skoro ptysiów się zachciało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak omijając temat
ethaath- niezłe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHAJĄCA SIĘ
jakich ptysiów ? w ciąży napisałam a brzuszek się powiększał bo idzecko w lonie jest coraz większe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHAJĄCA SIĘ
żaluję że nie żałuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivianka
dziewczyny-internet to jeszcze prymitywna rzecz- nie mogę się doczekać kiedy wymyślą coś co pozwoli mi oglądać jak się bijecie -bo tylko tego tu jeszcze brakuje- a tak to wszystko już było.Wulgaryzmy, chamstwo, agresja słowna- najgorsze że tu piszą same kobietki- wstrd i żenada. Brawo, brawo Trochę więcej tolerancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jahfkhksdj
Mnie się wydaje , że wierzacy dzielą się na tych wierzacych intuicyjnie i na tych wierzacych instytucjonalnie. I o ile ten pierwszy się zastanawia , czy prawidłowo zinterpretowano takie czy inne słowa Chrystusa , a tyle ten instytucjonalny jest zdania , że jest sie w organizacji , organizacja ma statut i jak się statutu nie trzymasz , to się wynoś. I te dwie frakcje sie nigdy nie dogadają. Wiec dyskusję można zakońcyc - jak i kazda , w której istnieje pierwiastek wiary. Bo zawsze o to się drze koty , tylko i wyłącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivianka
I jeszcze jedno do tych "świętych"- jeśli tyle w Was agresji w tak błachej sprawie jak biała suknia, tyle zaborczości i zawziętości- to gdzie w tym kraju miejsce dla innych kultur, religii czy też poglądów. Nie zawsze wszystko jest białe lub czarne. Wyluzujcie!!! Wrogość często rodzi się z braku tolerancji i zacofania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a polska to co
najbardziej ortodoksyjny kraj najmniej tolerancyjny... dlaczego kolorowce to nie przyjeżdzają???? nie zastanawiałas się nad tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kochająca się
pytałaś się mnie coś, więc ci odpowiadam: prosto z mostu mówię księdzu że kochałam się ze swoim chłopakiem. Za pierwszym razem to było straszne, zrobiło mi się gorąco i normalnie poczułam takie uderzenie do głowy, naprawdę się bałam nie wiadomo czego. Ale ksiądz był spoko na prawdę, i to stary do tego, więc mogło być gorzej. A on powiedział mi parę mądrych i pięknych słów. A kiedyś się spowiadałam u takiego jednego, akurat przed chrzcinami mojego chrześniaka, to wcale nawet na to nie zwrócił uwagi, a na to że dawno nie byłam u spowiedzi.I od niego usłyszałam chyba najpiękniejsze słowa w życiu. Ksiądz tez potrafi być człowiekiem, i mam te szczęście ze trafiam na tych co mają coś mądrego do powiedzenia a nie na oszołomów. Może wypatrz jakiegoś księdza u siebie w parafi i potem do niego idz. Najgorzej sie przelamac. A co do żalu za grzech. Ogólnie nie żałujemy z chłopakiem, ale oboje jesteśmy wierzący, i czasami łapie nas taka refleksja, że może jednak nie powinniśmy. Czasem się ten żal pojawia, a przy spowiedzi jakoś zawsze, szczególnie wtedy gdy się już wyznaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivianka
a polska to co- jak my dla siebie nie jesteśmy tolerancyjne to co tu mówić o kolorowych- tragedia Dziewice- nie oceniajcie innych,nie jesteście wcale lepsze(ani też gorsze)po prostu zajmijcie się swoimi sprawami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHAJĄCA SIĘ
Dzięki :D ja musiałabym też w końcu do tego się przyznać ;P ale nie wiem co potem i ile będzie trwała cisza :p i te straszne milczenie każda sekunda trwa wieki ... będzie ok pozdrawiam i dziękuję za subtelne wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KOCHAJĄCA SIĘ
do vivianka : czy tu są jakieś dziewice ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×