Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Izawik

Dwie kreski na teście- KWIECIEŃ 2007

Polecane posty

Kapikapi dietka poszła. Ja dziś poprasowałam te ciuszki dla maluszka, które mam w domu. Przygotowałam sobie w oddzielnej szufladzie to co chcę wziąć dla maleństwa do szpitala. W Wołominie jest zwyczaj, że zostawia sie jeden komplet ciuszków w szpitalu, więc to też już sobie odłożyłam. Kurcze ale i tak jeszcze dużo rzeczy przede mną do kupienia. Light dobrze że przypomniałaś mi o tych podkładach Belli. Majtki poporodowe już mam ( Canpola), kupiłam w Auchan po 8 zł za opakowanie 5 sztuk. Jeszcze muszę dokupić wkładki laktacyjne i biustonosze do karmienia - ciekawe czy produkują taki rozmiar, hihihi. No i tantuum rosa w razie ewentualnego nacięcia, zeby się ładnie goiła rana po zszyciu. Dla malucha brakuje mi jeszcze pieluszek jednorazowych, spirytusu do przemywania pępuszka, gazików, patyczków, soli fizjologicznej, sudokremu do pupy i herbatki z kopru włoskiego - to bardziej dla mnie :-) Wczoraj widziałam u koleżanki fajny sprzęt. Uzywa się tego zamiast tradycyjne gruszki do czyszczenia noska. Muszę coś takiego sobie kupić. Nie bardzo wiem jak Wam to opisać. Jest to taka wąska rurka ( 20-25cm) z jednej strony ma kończówkę którą wkłada się dziecku do noska, a z drugiej strony ustnik, którym zasysa się zawartość z noska. Nie ma szans oczywiście żeby do naszych ust coś się dostało, bo ta rurka jest strasznie długa, a podobno sprzęt jest dużo bardziej skuteczny od zwykłej gruszki. Można nabyć w aptece i kosztuje ok 20 zł. Trochę tego jest, ale i czasu jeszcze trochę zostało na te zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio tak mi zasmakował kisiel z tarymi jabłkami, że musiałam zrobić i dzisiaj.. Zjadłam super dużą porcje.. jak ja was podziwiam, że tak skrupulatnie kupujecie wszystko dla waszych maleństw. Ja nie wiem kiedy sie do tego zabrać. Może za tydzień. Za tydzień może się już wprowadzimy do naszego gniazdka więc bede mogła zacząć myśleć o wiciu gniazdka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej, LightBlue, mi lekarz mówił, że najbardziej jest niepokojące to dolne ciśnienie powyżej 90. Dlatego mi zapisał leki (których nie biorę) i chciał mnie do szpitala brać. Codziennie rano teraz mierzę, czasem wieczorem... Rano mam koło 135/83, dzisiaj 127/74, wieczorami ciut wyższe, ale nie powyżej 90 dolny pomiar. Przy podwyższonym ciśnieniu dobrze jest położyć się, może zdrzemnąć nawet i dużo spokoju. Dużo można samamu tym zdziałać :) (hihi... ja prawie całe dnie leżę z ksiażką w ręku, albo śpię). Ten odsysacz zamiast gruszki to super sprawa. Nazywa się chyba Frida, czy jakoś tak. Koleżanka bardzo poleca, ma małą niunię i to sie super sprawdza, a między noskiem dziecka a Mamy ustami jest filtr, a rurki się rozłącza dla wyparzenia. Nie raz musiałam działaś dziecku gruszką i kiepska z tym sprawa... a to urządzonko widziałam w akcji, extra. Dziecko też jest spokojniejsze niż kiedy się podchodzi z gruszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.........KWIECIEŃ.....TC......KG+........MIASTO..... ....PŁEĆ........... IMIONA maamonka.....01..........31......+8.......Warszawa... córcia..karolinka Aska_kit........01..........21......+6.........Warszawa. ..? 21...............02.... ....31.... +15... .....Krynica... ...syn i syn .....Kacper i..Mateusz izawik..........02...........32.....+6..........Poznań.. ....90% Gabrysia?. mika82.........03...........29....+10..........Łódź..... ........S.......... ...Tomuś aga*25** .......04...........30....+9..........L-ca..............S.. ..........Bartosz nikolla80 ......04...........32.....+7 ..........Kraków .........NIESPODZIANKA Krzyka..........04...........23.....+3...........Lublin. ...........C ? mx3.............08...........31....+ 15.........Gdynia.. ..........CiS . Maria, Jan Ania75..........08...........31.....+3,5.........W-wa... .........C. .....Agata kamil_a ........09...........28.....+9.........Chełmno.........C?... ...Antonina< br /> Paulka123.....11............31......+10..........Kraków..... .. ...C? .....Marysia flowerska......12............30.....+15........Londyn... ...niespodzianka Moli.............12............22.....+3,5.............. ... ..? ruda_lala.......12...........30......+8.........Mikołów. ........C?. ......Milena zuzanka14......13..........29......+5.........Cieszyn... ............chyba Bartosz muszka11.......13...........29.....+13.........Warszawa. . ......C...... Julia mama bączka..13...........28.....+15........P-ków Tryb......C ....Iga Doreta..........17...........18.....+1,5........W-wa sarita............17..........30......+10........Bydgosz cz.......C......Kasia justaaaa........17...........29......+9..........zach-po m.......S .....Mateusz LightBlue.......17...........29......+7..........Oława.. .........C. ....Karolinka koala79.........18...........30......+8..........Węgrów. ........C Aprilka ..........18..........25.....+10..........wielkopolska...S.. .Kubuś margolcia1......20........28.....+13kg.......Białystok ......C...Karolinka Myszolka.........20..........26.....+13kg.......N.Sacz.. .........S.... KUBUŚ Doroteczka......21..........26......+7..........Siedlce. ..... ....C...Weronika Kiwiusia ..........22.........17......-4...........W-wa.........? evanikaa.........23..........25.....+6...........Stargar d... .....C...Kamilka Madziunka26....24..........25.....+7...........Płock.... .... ....S agawaa...........25.........18......+1...........Gliwice .... ..2xS Kasik26...........26.........22......+7...........Zgierz .... ......C...Aleksandra Ewita2510........27.........27......+9...........Łódź... .... C....Wiktoria Janika78..........28.........22...+4.............W-wa... ... .....C...Julcia? Wica...............29.........22...+8..............W-wa. .... ......S Kapikapi.........29-30.......28..+12,5....okolice B-stoku...syn. Piotruś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhhhhh - nie mam ochoty na sprzątanie - wszystko robabrałam - i odłoze na jutro dobrze się was czyta- o zakupach itp - powoli wyklarowywuje mi sie co mam sama robić- mam parę ciuszków i na tym koniec 32 tydzień - mało czasu a ja nie mogę biegać po sklepach mam wyrzuty summienia ze nie zrobiłam tego wcześniej wydawało sie to takie odległe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie lookam po miejscowościach.... nikogo nie ma z Trójmiasta poza mną... :O Kamil_a, mam rodzinkę w Chełmnie... cudne miasteczko, tam panuje taki fajny klimat, pozazdrościć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx 3 moja najblizsza rodzina mieszka w Gdańsku.. przez co gdańsk jest mi baaardzo bliski.. no i lokale tez..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola, fakt, tak się wydawało, aaa, jeszcze tyleeeee czasu, a tu za kilka tygodni przytulimy nasze skarby :D Polecam odnośnie zakupów zaplanować sobie, np. ciuszki i akcesoria w jednej hurtowni dziecięcej, apteka - wiadomo, ale jakas dobra by nie latać po trzech i nie wiem czego tam jeszcze brakuje.. łożeczka czy pościeli, to można z Allegro, i nie wychodzisz z domu. Jeszcze się nie zawiodłam na allegrowych zakupach, a pościele za 51zł z odbojnikiem - rewelacja. Ja choć miałam leżeć od początku przyjazdu do domu z Norwegii, to w trzy dni miałam zakupy już porobione, jedno miejsce jednego dnia, nie przekraczało to godzinki... i luzik. Na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przepadam za swoją Gdynią, w Sopoćkowie też fajnie, Gdańsk, to jak dla mnie strasznie śmierdzi... tylko wjeżdżam z obwodnicy do miasta i tragedia, te zapachy.... ale to chyba dlatego, że w miejscach zjazdów z obwodnicy zwykle są korki i maaaaaasa spalin. Po swoją suknię ślubną jeździłam do Gdańska (+ przymiarki), tak, to mi jakoś tam daleko :) No chyba, że spacer (kiedy jeszcze tyyle mogłam) od Mola w Gdyni do Gdańska Jelitkowa - Molo. Ulubiony lokal w Gdyni - tzw. Strych. Klimacik super... i najsmaczniejszy koktail - Babcia Jadzia :D Bomba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx3 właśnie, mnie moj lekarz straszył szpitalem, ale na razie(tak do kwietnia) nie mam zamiaru tam sie wybierac ;) Dzisiaj nie piłam już kawy i nawet ręce przestały mi latać a wypoczywanie jest wskazane jak najbardziej. A czytac juz nie mam za bardzo co, wszystko co miałam, od początku ciązy przeczytalam jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odbojnik, to taka zapożyczona nazwa od odbojników na ściany przed obijaniem krzesłem... a chodzi najzwyczajniej o gąbkowe osłonki obszyte materiałem :D Niektóre rzeczy mi się jakoś tak dziwnie upodabniają... np. dojarka - laktator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha... i na to jest sposób. Kilka miesięcy temu zapisałam się do pobliskiej biblioteki i Macia lata co 5 dni i mi kolejnych 4-5 ksiażek wypożycza :D Ach ta Mamcia :D Teraz czytam Sagę o Ludziach Lodu... taki serial tasiemiec tylko norweski i czary, jakies demony, ludowe podania i oczywiscie na tle wszystkiego losy rodu. Kiedyś jako małolata czytałam i do 17 części doszłam.. dziś czytam 41 i jeszcze tylko kilka tomów zostało...później chyba będę czytać o maltretowanych kobietach typu \"Kwiat pustyni\" czy inne podobne. Idę na herbatę, siostra przyszła i już zrobiła... ale mi dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx3 moja biblioteka odpada :( w tej wiosce co mieszkam jest jedna i mają same lektury szkolne :D Sage o ludziach lodu czytałam z jakieś hmmm 15 lat? temu. Super się czytało. Właśnie przegladam Allegro w poszukiwaniu pościeli. Niektore ceny są zabójcze. No i jak dla mnie odpada balachim. Mimo,ze to wszystko razem wyglada pięknie, to ja nie moge się przemóc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znów jestem dopiero co siadłam , troche dziś przesdziłam i wziełam sie za robotke posprzątałam domek, poprałam , zrobiłam sałatke i obiadzik teraz usiadłam i sapie jak parowóz. Mężuś śpi, padła po pracy. Ale niektóre mamuśki mają fajnie już mają wszystko dla swoich pociech. ja też bym chciała ale mój mąż mówi że po 10-tym że mamy czas, a to nie prawda. miłego wieczorku ide sie położyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Paulka wiem,że są też normalne, ale przez przypadek klikam sobie na te zabójcze :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaznaczam wszystkie rzeczy w obserowanych, ktore pokazujecie z allegro a wieczorkiem chyba zaczne przegladac z mężem... Własnie na GG rozmawiam z moja koleżanka, która urodziła w grudniu i mi mowi, że ona wszystko kupiła 1,5 miesiąca przed porodem. Poszła do jednej hurtowni i tam kupila wszystko... kazdny ma swoj sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx3 właśnie co przeglądałam stronę, do ktorej podałas link. Stawiam na wzór nr 22(od maleńkości zostało mi bycie fanką pszczółki mai i gucia :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka takie drogie pościele chciał by się miec, hmmm, ale trzeba byc realistką, taki mały brzdąc to potrafi tak zapaskudzic pościel, czy to za 30 zł czy za 300 ,ze lepiej kupywac ta tanszą, a przeciez one i tak się różnią od siebie cena i nazwą producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie takie flanelowe pieluszki są z tymi samymi wzorami. Ja mam takie pieluszki z niebieskimi i różowymi żyrafkami, po 2 takie i takie i 5 szt. żołtych bez wzorów... chyba starczy na początek tyle flanelek. Do karmienia pod maleńkie bródki i kąpieli. Acha, i rożki mam też takie w żyrafki niebieskie i różowe, też od tego sprzedającego za 17 zł szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka tak dobrze jak ty niestety nie mam :D. W tej hurtowni co zamówiłam łózeczko ceny pościeli są lekko szokujące.Teraz cierpliwie czekam na odpowiedz kiedy bede mogła odebrac łózeczko i wózio(mam zamiar zabrac szybciej niz w marcu)i wtedy bede szukała do upadłego czegoś w rozsądnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapytam z ciekawości, a czy warto kupowac na Allegro biustonosze do karmienia??Bo ceny z internetu są znacznie niższe niż te ktore miałam okazję podziwiac w sklepie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj w tym to nie pomogę... bielizny bym nie kupowała przez allegro, muszę widzieć i ocenić czy faktycznie to jest taki rozmiar. Osobiście Wam sie przyznam, że nie podobają mi się te biustonosze dla karmiących zwłaszcza białe z kawałkiem wstawki... odpycha mnie od nich. Zamiast tego widziałam w sklepie z odzieżą ciążową czarne biustonosze z tiulem i koronką z kawałkami czerwieni... to było całkiem ok. Jeśli chodzi o majtaski, to nie mam ani jednych typowo ciążowych. Kupuję po prostu niskie biodrowe majtaski koronkowe, mam taki duży brzuch, że chyba rozmiaru na brzuch nby nawet nie było na mnie... nie wspomnę też, że te ciążowe majty też mnie odstraszają. Dzika jakaś jestem.. ale co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, jeszcze w sprawie biustonosza zastanawiam sie czy nie kupić najzwyczajniejszych eleganckich staniczków rozpinanych z przodu ze dwie sztuki i po sprawie.... no i przyda się później, a nie tylko na karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx3 te ciążowe biustonosze wygladają jak namioty cyrkowe :D A co do majteczek, to też nosze najzwyklejsze koronkowe-bawełniane. Są wygodne a to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka u mnie w Oławie takie podróby oryginalnych firm bieliźniarskich też są :D Mam nawet zaprzyjaźnioną Ukrainke, ktora odkłada zawsze coś ekstra :D. mx3 podsuneła dobry pomysł z biustonoszem odpinanym z przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre pytanie z tymi majtuchami..też wolałabym zabrać ze soba zwykle bawełniane majtki i w razie czego wyrzucić je..nie bedzie szkoda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulka, odnośnie majtasów poporodowych, to te jednorazowe jakieś papierowe czy fizelinowe są okropne i podobno bardzo niewygodne. Mama siostrze kupowała takie siateczkowe, jak z metra cięte, wyglądały jak opięte bokserki z siateczki, to są gatki pooperacyjne i można je nabyć w aptece albo sklepie medycznym. One się dobrze trzymają i kosztują grosze. Siostra była z nich bardzo zadowolona, przy czym ranka po cc miała dobre wietrzenie... One są podobne do tego... a może takie same, ale oczek w siateczce z tej odległości nie widać http://www.sklep-med.pl/product_info.php/cPath/169_171/products_id/901 o, znalazłam tą Fridę do nosków http://www.skandprojekt.pl/frida/index_frida.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja mam za soba dzis dzien babci i dziadka w przedszkolu synusia bylo naprawde fajnie:) ale jak zawsze moja tesciowa po wszystkim musiala mi podniesc cisnienie:( bo jak zawsze musi mies \" taksowke \" i wszyscy musza byc na jej skinienie i w ten sposob dzis nie poszlam do szkoly rodzenia a tak lubie chodzic na te zajecia mx ciesze sie ze tobie podoba sie moje male miasteczko rzeczywiscie ma swoj klimat a poza tym jest bardzo ladne:) dzis mnie tez czeka samotny wieczor bo jest final pilki recznej i mezulo spedza tam czas bo kibice siedza u nas w pizzeri ( chlopacy sie juz zapowiedzieli i zarezerwowali lokal:)) co do zakupow dla dzidzi to bedziemy je robic 15 ja mam wizyte u gina i przy okazji odwiedzimy kilka sklepow, czesc kupimi w bydg a reszte w chelmnie Sarita moze polecilabys mi kilka nie za drogich sklepow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×