Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

"Do zawarcia slubu w Cancun niezbedne sa: 1. Karta turystyczna 2. Potwierdzona (apostille) i przetlumaczona na hiszpanski metryka urodzenia. 3. Badanie krwi zrobione w Meksyku na dwa tygodnie przed slubem. 4. Paszport 5. Czterech swiadkow (moga to byc pracownicy hotelu). 6. Okolo USD 1000 na pokrycie kosztow zwiazanych z ceremonia. Dokumenty powinny byc zlozone co najmniej trzy tygodnie przed slubem w lokalnym urzedzie. Sluby cywilne nie odbywaja sie w soboty i niedziele." A jak sie zapytała dziewczyna na forum po co im badanie krwi to odpowiedz była taka: W Meksyku pełno takich bzdurnych przepisów, oni po postu kochają utrudniać sobie życie. Po co np. do rejestracji samochodu potrzebny jest akt urodzenia? Albo do uzyskania paszportu dziecka opinia pediatry? A już zupełny bezsens to był jak przy rejestracji dziecka w tamtejszym USC poprosili mnie o... dyplom ukończenia studiów :))" Nieźle co? Ot, Meksyk! Kari ja mam nadzieję, ze sama nie bede sie zapuszczac bo poznam ludzi w hostelu, a po drugie bede pytac na forum przed wyjazdem czy lecą Polacy i na pewno ktos sie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedzcie do Meksyku bo warto!:) Tylko ta podroz ; 11 godz w jedna strone a w druga 9.5, lecialam liniami Martinair, maja wygodne samoloty i byly wolne miejsca wiec mozna bylo sie super wylozyc i wyspac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow! Na Jamajce był brat tej mojej koleżanki z Chicago i mowil, ze to najładniejsze miejsce na Karaibach a też juz wiekszosć wysp tam objechali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kari nawet nie mow o tej podrózy ja bede leciec ok. 9 godzin i tez nie wiem jak to zniosę. Wzięłam sobie miejsce od zewntrz na podwójnym od okna zeby w razie czego nogi chociaz rozlozyc. Jestem wysoka wiec koło okna byłoby mi niewygodnie. Liczyłam na wolne miejsca, ale szybko sie zapełniają w samolocie i zaraz na drugi dzien ktos juz koło mnie usiadł hi. hi.. ....pewnie jakiś przystojny bogaty Amerykaniec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kari znam to z Shanchaju wracałam 12 godzin samolotem a potem przesiadka w Helsinkach 5 godzin a potem kolejne 1,5 do Wawy i jeszcze godzina po Wawie ;-) spałam na stojaco juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytałam co piszecie o tym Meksyku i wrażenia Kari poczułam się jakbym ja się tam wybierała. Kari jeszcze poprosimy o zdjęcia to już całkiem będziemy się czuli jak na wczasach :) cholera chyba czas zbierać pieniądze na przyszły rok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kari...pozdrawiam ależ Ci zazdroszczę, taki wypas! Pariss, jeśli potrzebujesz świadka, to ja jestem chetna, moge z Toba lecieć! na badania sie zgadzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kari ale mialas super:) vanili no tak pomaranczki nie maja o czym tu pisac, zbyt ciekawe tematy sa tu poruszane:) Oki to ja bede sprawdzala, pewnie nawet codziennie ta oferte, zobaczymy czy cos spadnie z ceny, gorzej jak sie podrozy bo juz nie bedzie tej gwarancji ceny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dzień dobry. Kari pewnie próbuje dojść do siebie po zmianie otoczenia. Powiem wam że zachciało mi się tego Meksyku :) ale póki co chyba mogę tylko pomarzyć :) w końcu mam swoją ukochaną Turcję :) a gdzie się Frogi podziewa ostatnio ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selam dziewczynki! Jestem na uczelni specjalnie wcześniej,żeby pozaglądać tu i tam,bo już nie mogę wytrzymać bez kafeterii,poczty, nk i innych...na dodatek wczoraj rozmawiałam z serwisem i okazuje sie że teraz juz nie wiem kiedy odzyskam mojego kompa... ahhh tak mi tęskno za Wami,ale nie mam siły teraz czytać,bo na dodatek jestem troche chora więc tylko rzuciłam okiem i...wiem,że jedne wyjechały,czyżby już ktoś tu wrócił?nowe koleżanki również witam! i wakacyjnieee tu jak nic :D:D:D To jeszcze ja nadal nie wiem co z moimi wakacjami,ale dobrze że wielka niewiadoma podróż Pariss sie rozwiązała!extraaaa😘 Dużo sloneczkaaa!kwiatuszków i innych słodyczy! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaole
hej ja też jak przeczytałam wasze relacje z wypadu do meksyku to nabrałam ochoty, sprawdziłam nawet że cenowo wczasy w meksyku nie różnią się aż tak bardzo do tego co mam teraz zarezerwowane w turcji no ale ten długi lot, moje dziecko pewnie by tego nie zniosło może jak podrosnie to sie wybierzemy gdzieś w tamte rejony narazie pozostaje mi trzy godzinny lot do Turcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaole
p.s. zastanawiam się jak długo będe jeszcze pomarańczowa hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Widzę, ze na tapecie cały czas Meksyk. Jeszcze mnie bedziecie miały też dosyć zanim tam pojadę...albo jeśli tam pojadę ;) Moze w nastpenym roku trzeba bedzie załozyc wątek Meksyk-kto był? Fannky, Frogi ma cały czas zepsutego kompa i daltego nie zagląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzę właśnie że ją telepatycznie ściągnęłam :) Magda nie wiem co Ty sprawdzałaś ale Meksyk z wszystkimi opłatami wyjdzie ok 6-10 tyś, nie sądzę, żebyś tyle za Turcję płaciła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hola! No coz, nie jest latwo przestawic sie tak z dnia na dzien z temperatura i 7-godzinna roznica czasu, ale jest juz ok;) Zdjecia wysle chyba na drugi tydzien, bo na razie musze sie rozpakowac, wyprac i znow zapakowac bo w czwartek lecimy cala rodzinka na slub i wesele mojej corki, ktora wybrala sobie Polske na ten uroczysty dzien;) Pariss- chcialam Ci powiedziec ze kupilam 2 opakowania plynu p/komarom i...nie spotkalam ani jednego podczas mojego pobytu! Pewnie sa tam gdzie jest dzungla. Aha, jak pojedziesz do Koba to nie daleko wejscia mozna za pare pesos poogladac krokodyle w jeziorku ktore wcale nie jest ogrodzone:) W Koba zeby obejrzec piramide i inne ruiny polecalabym Ci wypozyczyc rower( na miejscu) lub skorzystac z taxi-rikszy- koszt w dwie strony to 8 dol, bo jest kawal drogi. Przypomnialo mi sie, jak zatrzymalismy sie w wiosce, takiej \"zabitej dechami\", niektore ich domy; to 4 pale pokryte lisciami palmowymi, wyszly z nich Meksykanki, usmiechniete i kazdy ich zab byl wykonczony zlotem-taka otoczka, a faceci mieli zeby cale ze zlota. Mysle, ze to jest jakby status zamoznosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdaole
fannky ja z turcję płacę 6400 zł za osobe hotel limak lara deluxe więc do meksyku na tydzień by stykło a mogłabym trochę dołożyć i byłoby na 2 tyg no ale mam zamałe dziecko ale jak podrośnie to kto wie jeszcze jak Paris pojedzie i potem opisze swoje wrażenia to ktowie czy nie pozazdroszczę i jej i może akurat :) a ceny sprawdzałam na easygo.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to faktycznie bardzo dużo. jakbym miała tyle wydać to chyba nie wybrałabym Turcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wpadłam do domu dopiero i zaraz idę spać. Magdaole wiem ze ten hotel jest drogi, ale zeby az tak. Nastepnym razem wybierz hotel z oferty Scan holiday, oni mają takie hotele z polskimi animacjami dla maluchów oznaczone CLub Fun Scan. Moi znajomi z dzieciakami jezdzą z nimi i zawsze sa zadowoleni. Fajnie, ze w koncu sie zaczerniłaś :) Kari a co jeszcze ciekawego zdążyłaś kupić? Do Coba planuję jak ktoś z hostelu bedzie jechał, ale głownie chcę taką trasę z biurem na 2 dni: Chichen Itza, Izamal, Merida, Uxmal, Hacjenda Sizalowa plus samodzielnie koniecznie Tulum. Zresztą mam kilka opcji bo to zależy czy bedzie ktos chetny. Truskawko, 24 h to znaczy,z e tylko tyle trwa promocja, ale jutro moze sie okazac ze dalej jest ;) a miejsca sprawdzasz jak wejdziesz w last minute po lewej, szukasz tego terminu i miasta i u góry jesli nie ma napisane, ze 6 ostatnih miejsc itp to znaczy, ze jeszcze są. Patrz tez na lasty w GTI, i Wezyrze. Oni tez latają z GD. No i Jet Touristic, ale oni robią super lasty dopiero na tydzień przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co no może przesadziłam z ceną za te wczasy ale jak byłam tunezji to płaciłam 1800 zł za osobe i żałowałam że nie wybrałam czegś innego - hotel brzydki do miasta daleko jedzenia brak a jak już to okropne a łazienka szkoda gadać, dlatego teraz tym bardziej że jade z dzieckiem postawiłam na luksus mam nadzieję, zresztą okaże się jak tam pojade i zobacze ale mam taka nadzieję chociaż jak teraz przeglądam oferty to widze że mogłam znaleźć też cos fajnego tak z 2000 zł taniej no ale cóż jak szaleć to szaleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Widzę, że kari już wróciła :D z tych opisów to faktycznie jak by się już jedną noga było na urlopie :D No nic dziwnego, w takim miejscu jak Mexico to chyba nie ma opcji, żeby urlop się nie udał... :) magda-->wow no to faktycznie sporą cenę zapłaciłaś... No ale zapewne w takiej cenie będziesz miała full opcję hehe i na pewno będziesz zadowolona. Ja lecę do Alanyi 29 lipca na 2 tyg i zapłaciłam 2800 od osoby z opcją all inclusive, hotel *** Pozdrawiam ciepło z GD :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×