Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość botox effect

Czy któraś wstrzyknęła sobie botox???

Polecane posty

Panie Doktorze, dziękujemy za tak obszerne i dokładnie przedstawienie tematu. Ja jednak mam jedno pytanie: czy to że dysport nie ma estetyki jako zarejestrowanego wskazania nie przeszkadza Panu by podawać go pacjentkom? Wydaje mi się że nawet najbardziej doświadczony lekarz może sobie nie poradzić z faktem, że cząsteczki w dysporcie są sporo większe niż botoxie, przez co działają na sporo większy obszar twarzy. Dla mnie to nie jest to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aesculap
To jest walka firm farmaceutycznych. Oczywisice wokół wstrzykniecia botoksu lek dyfunduje do 10 mm, Dysportu do 15mm. Wiec tak..wszystko ma sowje plusy i minusy. jelsi chce wylaczyc duza powierzchnie ( gladzizne czoła) to lepszy Dysport jesli mniejszy obszar,bardzije prezcyzyjny to Botoks..ale to znow akademicka dyskusja..sa pewne zasady i regoly podowania botuliny...jesli sie ich przestrzega to rodzaj preparatu nie ma znaczenia... Bywalem na szkoelniach w kraju i za granica...na pytnaie jaka jest roznica....odpoiwedz cena...kupuja to co jest w danej chwili tansze i latwiej dostepne...... Naprawde zaczynam swoja prace przez z Dysportem..potem przedlem na Botoks bo byl tanszy..i nie dostrzeglem zadnej roznicy....wiec nie ma co dywagowac.... A ze nie ma wskazan do zastosowania w medycynie estetycznej..to pierwsze slysze. Jestem w kontakcie w przedstawicielem firmy i nigdy czegos takiego nie slyszalem. Ale zeby sprawa byla jasna...zastosowanie Botoksu w medycynie estetycznej..to tez niejako " produkt uboczny". Podstawowe zastosowania w medycynie to kurcz powiek, krecz szyji, niedowaldy spastyczne , nadpotliwosc...:):):) Pozdrawiam wszystkie panie ..i nie dajcie sie zwariowac...znjadzcice madrego rozwaznego lekarza ktory zobaczy w was pacjentke a nie 500 zł wchodzace do gabinetu..i wszystko bedzie dobrze..nawet jelsi bedzie o 200 zl drozszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka 9876
Napiszcie czy moja reakcja jest prawidlowa,otoz kilka dni temu robiklam botoks na cALE CZOLO,DZISIAJ RANO STWIERDZILAM,ZE POWIEKI MAM JAKBY LEKKO SPUCHNIETE A CZOLO TAK MI JAKLOS DZIWNIE CIAGNIE JESZCZE MOGE JE MARSZCZYC ALE NIEWIELE,PRZEZ CALY DZIEN MAM TO UCZUCIE I JAKIS TAKI DZIWNY WYRAZ OCZU,CZY TPO NORMALNE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynaaa
Panie Doktorze Aesculap Siedem miesięcy temu miałam wstrzyknięty botox w kurze łapki i mam wrażenie, że nieco pod dolną powieką (być może za nisko pani doktor wstrzyknęła mi preparat) . Efekt był super, ale pojawiły mi się worki pod oczami, a nawet niżej tzn. na kościach policzkowych. Dziwnie to wygląda i niestety nie znika. Chciałabym powtórzyć botox, ale boję się, że te worki mi się powiększą. Czy mogę jeszcze liczyć, że znikną same, czy czeka mnie kiedyś operacyjne usuwanie worków pod oczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynaaa
Jeszcze jedno. W jakim mieście Pan Doktor ma gabinet? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aesculap
Wybaczcie drogie Panie...ale nie moge i nie chce udzielac porad medcznych przez internet. Po porsierwsze daltego ze wcale nie wiem czy jestem " mistrzem swiata" a po drugie ( i to najwazniejsze) kazdy przypadek jest inny i wymaga idywidualnego podjescia. Jesli kogos po czerwonych tabletkach rozbolala noga....to nie znaczy ze czerwonne tabletki sa winne wszystkich dolegligliwosci bolowych i ze zawsze ich zazywanie bedzie powodowalo takie objawy.....:):) Dlatego wybaczcie Panie ale nie bede leczyl przez internet bo przyniesie to wiecej szkody niz pozytku. Jesli chodzi o to gdzie mam gabinet...no coz..nie chcialbymm tego zdradzac...gdyz mogloby to wygladac na autoreklame. A nie to bylo moja intencja aby sie reklamowac na tym forum. Chcialem tylko nieco od strony fachowej przyblizyc temat i jesli udalo mi sie rozwiac choc troche watpliwosci to znaczy ze moje wywody mialy sens. Nie chcialbym jednak zostawac guru..:):):) forum. licze na zrozumienie pozdrawiam Aesculap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pana doktora
cieszy mnie to że w końcu ktoś mówi z sensem od kilku miesięcy szukam informacji na temat botoxu szok cenowy dzwonię normalnie zgłupieć można wizyta 110 zł jeśli się zdecyduję to w cenie zaniegu lwia zmarszczka 1200 ja rozumię zarobić ale ile pan napisał 12-20 dawek dawka około 30 zł to chyba nie wyższa matematyka jak tu 1200 trochę państwo przystopujcie niedługo będzie stać tylko was nie rozumię tych rozbieżności 100 -200 ale nie dwa razy tyle tyle mojego co się wyżaliłam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniamania
Witam i ja Pana Doktora, obszerna i fajna informacja nt botoxu, jednak ja mam pytanko o wypałniacze a konkretnie kwas hialuronowy. Interesują mnie 2 obszary, mianowicie skóra pod oczami, już ktoś wcześniej pytał się o tzw "worki", oraz owal twarzy. Poczytałam trochę o volumie i jestem żywo zainteresowana tematem, co mógłby Pan dobrego powiedzieć o volumie - poprawa owalu - to można przeczytać wszędzie, czy coś poza tym? Natomiast co do skóry pod oczami, który z zabiegów na bazie kwasu hial może poprawić (odmłodzić) wygląd skóry właśnie w tym miejscu? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didey
Witam Was.Częstym problem nas kobiet,szczególnie po 40 roku życia są tzw"worki "pod oczami.Pytacie czy botox lub kwas hialuronowy pomoże.Wiem z własnego doświadczenia,że nie pomoże.Najlepszym rozwiązaniem jest zabieg chirurgicznyROZWIĄZANIEM JEST ZABIEG CHIRURGICZNY usunięcia nadmiaru skóry.Ja tak zrobiła.Za jednym zamchem powieki górne i dolne.Nic nie bolało!!!A efekt?Fantsatyczny!!! Piękne,jędrne ,młode oczy.A jaki makijaż odlotowy mogłam w końcu sobie zrobić!!!! To najlepsza metoda i na stałe!!!Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniamania
didey, gdzie robiłaś? Jak wyglądał sam przebieg operacji, czytałam że teraz można to zrobić laserowo - jaką metodę wybrałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didey
Zabieg robiłamw Szczecinie.Za jednym zamachem górne i dolne powieki.Operacja była pod narkozą.Po zabiegu ,na drugi dzień byłam juz w domu.Kompletnie nic nie bolało!!! Ani jednej tabletki przeciwbólowej!Przez parę pierwszych dni jest dośc duża opuchlizna i siniaki.Trzab unikać słońca i chodzic na zakupy w okularach.Na 5 dzień zdjęłam szwy i potem już z każdym dniem było coraz lepiej.Po miesiącu mogłam już zrobić pierwszy makijaż!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aesculap
W pelni popieram- worki pod oczami zabieg chirurgiczny....jest mozliwosc wygladladzenia zmarszek pod oczami botoksem..ale mozliwe powiklanie prkatycnzie eliminuja ta metode.... Wroki po oczamitrzeba wyciac i tyle....inne zabiegi..to czary mary....szkoda pieniedzy. Chyba ze ktos sie boi scalpela to wszystkie zabiegi zkosmetologii jako polsrodki sa do zaakceptowania.... pozdrawiam Aesculap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didey
Panie doktorze,dziękuję za poparcie w sprawie nadmiaru skóry na powiekach:).Mam do pana pytanie.jaką metodę zastosować na opadający owal twarzy? Chodzi mi głównie o policzki.Mój lekarz się śmieje,że grawitacja robi swoje i proponuje złote nici.Ale po pierwsze to kosztuje 8.000pln,a po drugie to w końcu operacja i się trochę boję. Ponoć wystarcza to na jakieś 5 lat.Słyszałam o bardzo dobrych efektach lasera Encore Active Fx DeepFx.( na przebarwienia, zmarszczki,przebudowę skóry i rekonstrukcję włókien kolagenowych czyli odmłodzenie skóry,.Ale czy to naprawdę działa?.Ma pan jakieś doświadczenie i wiedzę w tym zakresie? A jeśli nie, to jaka inna metoda na te policzki będzie najllepsza? O tym laserze myślę również w kontekście przebarwień.Ponoć laser jest lepszy niż cosmelan.czy to prawda? Pozdrawiam.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak będę uparta, i podrążę dalej temat. Czy jest Pan w stanie podać mi wiarygodne źródło, że dysport rzeczywiście jest zarejestrowany w estetyce? Bo ja znalazłam taką informację: "W Polsce rejestrację do zabiegów estetycznych na twarzy posiada jedynie preparat BOTOX. Natomiast preparat DYSPORT jest zarejestrowany jedynie do leczenia nadpotliwości." źródło : http://www.bonadea-krakow.pl/korekcja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Didey
U mnie worki pod oczaczami calkiem zniknely po zabiegu thermage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didey
Myślę,że wybór metody na nasze różne "dolegliwości estetyczne" jest sprawą bardzo indywidualną i wymaga osobistej konsultacji u lekarza,a najlepiej u dwóch(ja tak zawsze robię). Jeżeli słyszę dwie podobne diagnozy i metody leczenia,to wtedy się decyduję,wybierając lekarza ,który ma najlepsze recenzje i nie "kosi " za dużo kasy.Niebagatelną rolę odgrywa tu pewnie wiek. Ale jeśli chodzi o nadmiar skóry na powiekach i pod oczami,zwłaszcza jak jest jej dużo,to najlepsza metoda to jej wycięcie.No i zabiegu nie trzeba powtarzać,tak jak ma to miejsce przy innych zabiegach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aesculap
Witam! Jesli chodzi o laseroterapie nie ma zadane bo nie mam dosiwadczenia. Moje " zboczenie" zawodowe polega na tym ze jestem chirurgiem i problemu ktorego nie mozna zoperowac...to nie problem...zartuje oczywisice ale cos w tym jest. Jest duzo zabiegow ( szczegolnie w kosmetologi) drogich gdzie poprawa kondycji skory jest bardzo krotkotrwala i dyskusyjna. Wiec trzeba rozgraniczyc np ze lepij zrobic mezoterapie iglowa za 400 zl niz wdawac sie w 5 zabiegow jakis cudownych maseczek za podobna cene ..bo one po porstu nie dzialaja ( patrz krem z Botoksem). Pytalysacie Panie o Volumetrie...to zabieg podawania bardzo mocno usieciowanego ( gestego i trudniej rozpuszczalnego ) kwasu hialuronowego w okolice polczkow a konkretnie kosci jarzmowej ( ponizej skroni i oczodolow) ..Wyplenienie tej okolicy poprawia owal twarzy i uzupelnia tracna z wiekiem tkanke tluszczowa. Dodtkowo kwas haluronowy wiazac sie z woda powieksz sowja objetosc..i napina ( liftiguje) skore polczkow likwidujac nieco " chomiki" i wygladzajac faldy nosowo-lzowe. Zabieg kosztuje 2000-2500 zl i prosze nie mowic ze gdzies jest taniej....sam dobrej jakosc zel do Volumy to koszt 1300-1700 zl. jest najbardzije inwazyjnym zabiegiem ze wszystkich " wypelniaczy". jest dosyc zadko stosowany z uwagi na cene. ja osobiscie nie lubie go..poniewaz nie moge pacjentce opisac jak bedzie wygladal po zabiegu.....i czesto oczekiwania rozmijaja sie ze stanem faktycznym ( to tak jak powikekszanie ust). Wszystkim Paniom natomiast ( po 35 roku zycia z objawami wiotczejacej skory) polecam sculptre. Kwas polimlekowy odbudowujacy kolagen i pogrubiajacy skory o.k. 5 mm. DOskonale zastepuje volume i zabiegi wypleniajace. Efekt napietej i sprezystej skory utrzymuje sie przez 2-3 lata. Potrzebne sa 2 zabiegi co 6 tygodni. Zabieg wykonuja tylko lekarze przeszkoleniu przez firme i posiadajacy certyfikat. Moje pacjentki naprawde sa bardzo zadowolone z efektow. I czesto polecem go zamiast volumy.... Podumowujac: 1. Gora twarzy- bezapelacyjnie Botoks 2. Dol twarzy: Sculptra lub wypleniacze z volumetria 3. Powierzchwonie na skore mezoteraia w celu nawilzenia 4. Lipoliza w miescach nagromadzenia sie faldow tluszczu ktory trudno jest usunac dieta i cwiczeniami ( to nie jest metoda do odchudzania sie)... i to tyle z zabiegow...wiecej nie ma co szalec..... pozdrawiam Aesculap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didey
Panie doktorze dziękujemy za krótkie ,treściwe , bardzo czytelne i zebrane w jedną całość informacje :).W ostatniej wypowiedzi radzi pan takim kobietom jak ja(49) zamiast volumy zabiegi sculpra.Proszę napisać ile takich zabiegów trzeba zaaplikować i jaki jest koszt jednego zabiegu w pana gabinecie.? CZY ZABIEG JEST BOLESNY? Czy zostawia ślady na twarzy? Ewentulanie jak dług trwa rekonwalescencja?Proszę zdradzić ,w jakim mieście jest pana gabinet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aesculap
Wszystkie informacje dla pacjentow prosze poczytac na: www.sculptra.pl. Trzeba wykonac 2 zabiegi co 6-8 tygodni. Koszt rozne ale od 3000 -3500 za 2 zabiegi. Ale byc moze mozna znalezc za 2500 zl. Efekty naprawde zadawalajace. A gabinet...no coz..chyba nie mam wyjscia..... mam we Wroclawiu. Ale z tego co widze nie mam tutaj potencjalnych pacjentek...wiec mam czyste sumienie... pozdrawiam Aeculap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniamania
Tak, ja też mam pytanie dot sculptry, zrozumiałam z pana wypowiedzi, że potrzebne są 2 zabiegi co 6 tyg, wcześniej się spotkałam z twierdzeniem że zabiegi są potrzebne min 3 i że sculptra jest niestety nie dla wszystkich, a tylko dla skóry, która nie ma problemu rozszerzonych porów. koleżanka, która wykonała sculptre (1 zabieg) na więcej się nie zdecydowała, gdyż w jednym z warszawskich gabinetów pani dr stwierdziła że sculptra nei ma sensu przy skórze grubej, z rozszerzonymi porami. czy jest to możliwe, tzn czy efekty dobrze wykonanej sculptry są nie do przewidzenie? czy jest tak, że w niektórych przypadkach może nie być efektów? Jest to również kosztowny zabieg, biorąc pod uwagę koszt 1 zabiegu i konieczność wykonania 3 min - jest to jednak znacznie więcej niż wspomniana wczesniej voluma, druga sprawa jest taka, że po volumie efekt jest natychmiastowy a na efekty sculptry należy trochę (kilka miesięcy) poczekać, Panie doktorze, bardzo proszę o info i odpowiedź na moje pytania, byłam żywo zainteresowana sculptrą lecz po doświadczeniu mojej koleżanki moja uwaga skupiła się bardziej właśnie na volumie - a może nie słusznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aesculap
Standardowo polecam 2 zabiegi.....3 mozna zrobic jesli po 2 sa efekty. Oczywiscie nie kazda skora zareaguje tak jak powinna. Dlatego warto korzystac z konsultacji..... Co do ceny to mysle ze sculptra jest tansza biorac pod uwage ze efekt trwa 2 lata ( wg producenta do 3 lat). Voluma po 12 miesiacach zmnijesza sie a znika praktycznie po 18 miesiacach. Voluma jest tanasza gdzies okolo 1000 zl..... Sculptra wg mnie jestbardziej " fizjologiczna" tzn odbudowuje kolgaen czyli uzupelnia to co skora faktycznei traci. Efekt liftingu jest wiec naturalna konsekwencja poprawienia jakosci skory. W przypadku Volumy efekty jest bardziej mechaniczny. Ale ma Pani racje wszystko ma sowje plusy i minusy..i do kazdej pacjentki trzeba podjesc indywidualnie....a i tak czesto dopiero empirycznie mozemy sprawdzic czy nasze wskazania i zalecenia byly sluszne... Naprawde chcialbym przestac doradzac i komentowac indywidulane przypadki przez internet...bo to moze przyniesc wiele szkody. Moim celme bylo tylko przyblizenie wykonywanych zabiegow i wyjasnienie ich idei do strony medycznej.....bo duzo to zuplenie nie trafionych populistycznych opinii. Ja staralem sie byc obiektywny zgodnie ze swoja wiedza/ Lekarz moze tylko zasugerowac zabiegi a oatateczna decyzja i tak powinna nalezec do pacjentki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didey
Szkoda,że jest pan we Wrocławiu:(. Panie doktorze,musi mieć pan świadomość,że wejście pana na tę stronę nie uwolni pana tak szybko od dalszego kontaktu z nami :).A zatem mam kolejne pytanie.Zrobiłam botox w "kurze łapki" i "lwa" między brwiami.Bruzdy od nosa w dół wypełniłam restylanem.Czy w mim przypadku na ujędrnienie skóry na policzkach byłaby mezoterapia igłowa czy raczej sculpra? Wiem,że trudno ocenić to bez osobistego kontaktu,ale może jednak? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didey
I jeszcze jedno pytanie.Jeżeli po 14 dniach od ostrzyknięcia botoxem, zmarszczki"kurze łapki" nie rozprostowały się wystarczająco dobrze,to znaczy,że za mało preaparatu zaaplikował lekarz czy tak może się zdarzyć ?, (czasami lekrze mówią,że nie chcą zrobić efektu tzw "maski").Czy wtedy można jeszcze w te okolice uzupełniająco wstrzyknąć restylan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniamania
Panie Dr, zgadzam się , nie ,można stawiać diagnozy przez internet i ostateczna decyzja należy do pacjentki - owszem, jednak problemem jest tu właśnie podejście lekarza. Jest wielu lekarzy, którzy godzą się na wykonanie różnych zabiegów, które są bezcelowe, tj w danym przypadku nie należy się po nich spodziewać spektakularnych efektów, a wykonywane są, dlaczego? Dlatego, że pacjentka wchodzi do gabinetu tzn chce coś poprawić tzn wydać pieniądze, pyta o tzw na przykład sculptrę i lekarz, proszę mi wierzyć, wykona ten zabieg, pomimo że w jego ocenie ta akurat pacjentka powinna mieć wykonany inny zabieg, oczywiście wytłumaczy, ale na pewno nie będzie nieugiety i nie będzie starał się na siłę przekonać, tłumacząc dlaczego jest tak i tak, gdyż wiąże się to prawdopodobnie z utratą "klientki" czyli tzw kasy. To jest właśnie biznesowe podejście a podaż jest ogromna i to jest właśnie najsmutniejsze... Didey, gdzie robiłaś kwasy i botox, w w-wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość didey.
Jestem ze Szczecina .Jeśli chodzi o zabiegi chirurgiczne (np.oczy) polecam dr.Dmytrzaka.Botox,restylan i inne zabiegi -dr.Jakub Zawodny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aesculap
Scilptra i mezoterapia to zupelnie inne zabiegi. Sculptra to glebokie podawanie kwasu polimlekowego i wtorna odbudowa grubosci skory ora " efekt jej naprezenia ( jak 15 lat temu:):)). Mezoterapia to zabieg powierzchowny "na pecherzyk". Kwas haluronowy wiaze wode i nawilza skore....Moje pacjetnkitrakuja tojak zabieg kosmetyczny raz na 4-6 miesiecy. ( Zamiast chodizc dokosmetyczki, maseczki i drogie kremy)...finansowo wychodzi na to samo ( zabieg mezoterapii kosztujeu mnie 400 zlotych iczesto mieszam to z antyoxydantem Strechcare wygladzajace drobne zmarszczki. Tak wiec wszystko zalzy od tego co pani chce osiagnac...Mnie wydaje sie ze potych zabiegah ..mezoterapia bedzie wystarczajaca..... A jelsi kiedys wchlonie sie kwas hialuronowy to wtedy moze Pani rozwazyc sculptre Takiejest moje internetowe zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniamania
w takim razie kolejne pytanko, czy wykonuje się mezoterapię kwasem hial po oczami? Jeśli tak, jakie efekty można osiągnąć? nawilżenie? Napięcie skóry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do didley
Chyba Piotr Zawodny i Andrzej Dmytrzak ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do didley
w Szczecinie furore robi dr. Szwarc-Szczubial, Rowniez przyjezdza z SopotuBaczewska. Widzialam usta Zawodnego i sa moim zdaniem bardzo dobrez, nie ma efektu kaczora, natomiast innych zabiegów nie widzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×