Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość agripa

Ciasta palce lizać..mniaaaam

Polecane posty

super topik.przepisy takie apetyczne a ja niedawno znalazłam tą stronę i nie mogę się oderwać od czytania łatwe przepisy: ciasteczka pół litra smalcu(nieroztopionego) pół litra śmietany(12%lub18%) 1kg.mąki wszystko zagnieść i zostawić w chłodnym miejscu na noc,rano rozwałkować do grubości jak na pierogi.posmarować cienką warstwą marmolady.składać i ucinać na długość ciasteczek(wg.uznania)piec na złoty kolor.15-17 minut.posypujemy cukrem pudrem ciastka jeszcze gorące. cappuccino biszkopt: 4 jajka(ubić piane z białek) 1szkl.cukru 1/4szkl.mąki ziemniaczanej-dopełnić mąką pszenną 1 łyżeczka kakao 1 łyżeczka wody szczypta soli 2 łyżeczki proszku do pieczenia piec w temperaturze 180 stopni po upieczeniu ciasto zwilżyć herbatką rumową lub sokiem z cytryny krem: 3 śnieżki(na mleku)-ubić jak na piane 1kawa cappuccino rumowe(lub dowolne) dodać do ubitych śnieżek 1 łyżeczka inki 2 galaretki wiśniowe(ugotować w szklance wody)i jak zacznie tężeć dodać do śnieżek wyłożyć krem na biszkopt i włożyć do lodówki-można posypać kakao by było na tyle bo chcę jeszcze doczytać ten topik pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super topik.przepisy takie apetyczne a ja niedawno znalazłam tą stronę i nie mogę się oderwać od czytania łatwe przepisy: ciasteczka pół litra smalcu(nieroztopionego) pół litra śmietany(12%lub18%) 1kg.mąki wszystko zagnieść i zostawić w chłodnym miejscu na noc,rano rozwałkować do grubości jak na pierogi.posmarować cienką warstwą marmolady.składać i ucinać na długość ciasteczek(wg.uznania)piec na złoty kolor.15-17 minut.posypujemy cukrem pudrem ciastka jeszcze gorące. cappuccino biszkopt: 4 jajka(ubić piane z białek) 1szkl.cukru 1/4szkl.mąki ziemniaczanej-dopełnić mąką pszenną 1 łyżeczka kakao 1 łyżeczka wody szczypta soli 2 łyżeczki proszku do pieczenia piec w temperaturze 180 stopni po upieczeniu ciasto zwilżyć herbatką rumową lub sokiem z cytryny krem: 3 śnieżki(na mleku)-ubić jak na piane 1kawa cappuccino rumowe(lub dowolne) dodać do ubitych śnieżek 1 łyżeczka inki 2 galaretki wiśniowe(ugotować w szklance wody)i jak zacznie tężeć dodać do śnieżek wyłożyć krem na biszkopt i włożyć do lodówki-można posypać kakao by było na tyle bo chcę jeszcze doczytać ten topik pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciasto słonecznikowe Biszkopt 6jajek 6 łyżek cukru 5 łyżek mąki 1 łyżka kakao 1 łyżeczka proszku do pieczenia Białka ubić,dodać cukier-ubić,dodać żółtka-ubić,dodać resztę składników, delikatnie wymieszać.Piec ok.30 minut. Płytka słonecznikowa 30 dag. słonecznika łuskanego 15 dag. margaryny 1 szklanka cukru pudru 2 łyżki mleka 1 cukier waniliowy Te składniki zagotować,dodać słonecznik-wymieszać i wylać na blachę. Piec w piekarniku na złoty kolor(ok.30 minut) Powstałą płytkę słonecznikową wystudzić,a następnie bardzo drobno pokruszyć Masa 1 margaryna 2 żółtka 1 puszka masy krówkowej. Margarynę utrzeć-dodać żółtka-utrzeć,dodawać po 1 łyżce masy krówkowej(z puszki)-ucierać na puszystą masę,na koniec dodać pokruszoną płytkę słonecznikową i może być kieliszek rumu(nie koniecznie) Polewa 0,5 margaryny-roztopić,odstawić z ognia dodać 2 czubate łyżki cukru i 2 czubate łyżki kakao,energicznie wymieszać,wystudzić.Do zimnej masy dodać 1 całe roztrzepane jajko i jeszcze raz energicznie,łyżką wymieszać na lśniącą masę. Biszkopt przekroić,przełożyć masąna wierzch polać polewą.PYCHA. Jak nie mogę dostać w sklepie masy krówkowej dodaje mleko z puszki słodzone.(zamkniętą puszkę gotować na małym ogniu dwie godziny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka do Agripa
-agripa- SERNIK Z BRZOSKWINIAMI 2 szkl.maki 2 łyżki cukru 3/4 kostki margaryny 3 łyżki smietany gęstej 1 żółtko 2 łyżeczki proszku tłuszcz do formy ,bulka tarta Masa serowa:0,5kg twarogu 4 jajka 0,5 szkl. oleju 2 budynie śmietankowe 2 szkl.mleka ok.2 szkl.cukru 2 łżki mąki ziemniaczanej puszka brzoskwiń Zagnieść dokladnie ciasto,rozwałkowac wyłozyc na blaszce.Żółtka utrzeć z 1 szkl. cukru,dodać olej,potem wsypac budynie,zmielony ser i ucierac na jednolitą masę.Na koniec dodac 2 szkl. mleka,wymieszac.Brzoskwinie pokroic w kostkę dodac do masy,wylożyć na cieście.Piec 35 minut w temp. 180C.Białka ubić z pozostałym cukrem i 2 łyżkami maki ziemniaczanej,wylozyc na mase serowa,ponownie zapiekac przez 30 minut Nie rozumię przepisu na masę- to mam dać całe jajka czy żółtka a potem białka. Jeśli białka to ubite czy nie? Jestem kopletnym laikiem a kiedyś jadłam serniczek z brzoskwiniami i totalnie się zakochałam. Proszę, wyjaśnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodam
Kruche rogaliki z malinową marmoladą Kruche i delikatne rogaliki. Takie, co to ciężko poprzestać na jednym czy dwóch. Wypełnione pyszną malinową marmoladą. Ale wydaje mi się, że równie dobre byłyby z różą lub z powidłami śliwkowymi. Są odrobinę pracochłonne, ale naprawdę warte poświęconego im czasu. Odrobinę zmodyfikowany przepis Dorotus76. Składniki: 3 szklanki mąki 250 g miękkiego masła 250 ml gęstej śmietany 18% 2 łyżki cukru pudru 1 łyżka cukru waniliowego 1 łyżeczka suszonych drożdży 1 słoiczek marmolady (twardej) z malin cukier puder do posypania Wszystkie składniki łączymy w misce i dokładnie zagniatamy z nich ciasto. Gotowe ciasto zawijamy w folię i wkładamy do lodówki na całą noc. Następnego dnia ciasto dzielimy na 5-6 części i wałkujemy do grubości ok. 3 – 4 mm. Na ciasto nakładamy duży talerz o obcinamy wg niego koło, które następnie dzielimy na 8 trójkątów. Na każdy nakładamy odrobinę marmolady (jeśli będzie jej za dużo, z pewnością wypłynie podczas pieczenia) i zwijamy. Układamy je na podsypanej mąką blasze i pieczemy w temperaturze 180 stopni ok. 20 min. Posypujemy cukrem pudrem. Przepis skopiowany,jeszcze nie probowany,ale na zdjęciu wyglądały BOSKO. Stronka jest świetna.Dziękuje WAm kochane kobietki za tyle cudnych przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodam
Szarlotka z Papierówek Już w tamtym roku przygotowując szarlotkę z papierówek podkreślałam, że te jabłka najbardziej pasują mi do tego ciasta. Mają najcudowniejszy smak, pachną wspaniale, są soczyste i takie... świeże. Nieporównywalne ze smakiem jakichkolwiek innych jabłek. Nie da się poprzestać na jednym kawałku. Jest idealne. Składniki na ciasto: 3 szklanki mąki 1 szklanka cukru 250 g margaryny 1 jajko 3 żółtka 5 łyżeczek śmietany 1 łyżeczka proszku do pieczenia ½ laski wanilii Nadzienie: 2 kg papierówek (ewentualnie inne jabłka) 120 g cukru 1 łyżeczka cynamonu 3 białka 50 g cukru Wszystkie składniki ciasta łączymy w misce i zagniatamy. Dobrze wyrobione ciasto wkładamy do lodówki na ok 30 minut. W tym czasie możemy przygotować jabłka. Obieramy je i szatkujemy. Posypujemy cukrem. Jabłka z pewnością puszczą sok, który odlewamy. Następnie posypujemy cynamonem. Schłodzone ciasto dzielimy na dwie części i rozwałkowujemy do wielkosci blaszki. Dolną warstwę ciasta nakłuwamy i wkładamy na kilka minut do nagrzanego do 180 stopni piekarnika – wyjmujemy kiedy ciasto się zarumieni. Na wystudzony spód wykładamy jabłka, a na nie ubitą z cukrem pianę z białek. Przykrywamy drugim płatem ciasta i pieczemy ok. 45 minut. Ciasto powinno dobrze się schłodzić aby łatwo się kroiło. Jest to najlepsza szarlotka jaka jadłam ja, mój mąż, moja mama.... Przepis również znalazłam i jeszcze go nie robiłam ale na zdjęciu wyglądał niesamowicie apetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łubududi
Papierówki w październiku?? Może chodzi ci o renety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodam
oj nie,w tym przepisie sa papierówki. ale mysle ze inne jablka tez by byly dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrobiłam szybkie ciasteczka
Do rondla wrzuciłam pół kostki masła, gorzką czekoladę i dwa batony snikers. Masa się zagotowała na wolnym ogniu, zestawiłam i po kilku minutach wsypałąm tam płatki sniadaniowe kukurydziane, tyle, zeby masa oblepiła płatki i dało sie je utrzymać "w kupie". Do papierowych foremek włozyłam po łyżce tych płatków, po ostygnięciu (ok godziny w chłodzie albo lodówce) są pyszne i chrupiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robił ktoś takie ciastka
Składniki masło, 75 g cukier puder, 75 g jajko, 1/2 mąka, 100 g Waniliowy ekstrakt, kilka kropel płatki kukurydziane, 25 g Kandyzowane wiśnie, proszek do pieczenia, 1 łyżeczka Masło wraz z cukrem pudrem wymieszać, gdy składniki połączą się w jednolitą masę dodać jajko. Mąkę wraz z proszkiem do pieczenia przesiać przez sito, następnie połączyć z masłem. Płatki kukurydziane za pomocą tłuczka rozgnieść. Następnie zagnieść ciasto i dodać do niego pokruszone płatki kukurydziane. Z tak powstałego ciasta formować ciasteczka. Piec w 190 st. C przez 15 do 20 minut na papierze do pieczenia. Zaraz po wyciągnięciu z piekarnika przyozdobić kawałkami kandyzowanych wiśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dzis upiekłam
Ciastka: 200 g masła utrzeć z 2/3 szkl cukru. Dodać 2 jajka i 2 szklanki mąki z 2 łyżeczkami proszku do pieczenia. Utrzeć. Dodać półtorej szklanki pokruszonych płatków kukurydzianych (corn flakes) i dwie garści rodzynek. Piec ok 20 - 25 min w temp 200 st C. Są trochę podobne do piegusków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja takie ciasto: Biszkopt 5-6 jajek (zależy od wielkości biszkoptu) 1/2 szk mąki tortowej 1/2 szk mąki ziemniaczanej 3/4 szk cukru 1 łyżeczka proszku Oddzielić białka od żółtek i do żółtek dodać 1/2 łyżeczki octu roztrzepać i zostawić Białka ubić z szczyptą soli +cukier +żółtka+ mąka z proszkiem zmieszana = ciasto ,czyli spód naszego placka 1 1/2 do 2kg jabłek zetrzeć na grubych oczkach i smażymy około 5 minut (jak jabłka kwaśne można dodać 2 łyżeczki cukru , można dodać np. cukier waniliowy lub cynamon , to wedle uznania) 2 budynie śmietankowe rozrobić w skąpej 1/2 szk wody i wlać do jabłek i smażymy mieszając cały czas do rozpuszczenia grudek . Gorącą masę na biszkopt wykładamy PO WYSTYGNIĘCIU 1/2 l śmietany 30% ubić z 1lub 2 łyżkami cukru pudru + 2 – 3 śmietano fix ( w zależności od ilości śmietany albo zamiast fix można dać 1 łyżkę żelatyny ) KONIECZNIE na wierzch zetrzeć 1/2 gorzkiej czekolady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boskie Buenos
o jaaaaa!:D czemu ja tu wcześniej nie trafiłam!laleczki!mozecie mnie pokierowac na jakiś przepis na ciasto czekoladowe?na ktorej stronie moge znalezc,albo jesli mozecie to wklejcie jeszcze raz.:)potrzebuje PROSTY,TANI I ZAWSZE WYCHODZąCY!zawsze z czekoladowego wychodzi mi zakalec...:Otyle razy juz probowałam...:( heh...chcialam sie dolączyc,ale znam przepis tylko naa ten szybki jablecznik(pieke co tydzien)nazwalyscie go śMIECIARZ.hehe. i jeszcze sernik robie cudowny,ale pewnie tu sernikow od chusteczki!:D to jak z tym czekoladowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Jak was znalazłam, to już nie opuszczę! Świetny topic! Istna książka kucharska! Będę miała problem z wyborem, które ciasto upiec jako pierwsze! A wszystkie prezentują się jak na mistrzostwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania30x
Mam do Was wielką prośbę czy posiadacie może przepis na sernik brzoskwiniowy Joli A. ze strony extra-smaczny właściwie zależy mi na tym jednym przepisie jesli któraś z Was mogłaby podać mi ten przepis będę bardzo wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super topic :) bede wyprobowywac wasze przepisy i zaraz dodam kikla moich sprawdzonych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra no to ciasto SHREK: ciasto: 6jaj 1szkl cukru 1szkl maki 1 lyzeczka proszku do pieczenia masa: 1 duzy zielony pysio(lub 4 male zielone z lidla :)) 3 budynie smietankowe lub waniliowe 2 opakowania delicji 3 zielone galaretki bita smietana lub sniezka piczemy biszkopt. budynie rozpuszczany z 1,5 szkl soku.reszte soku gotujemy i dodajemy rozpuszczone budynie.jeszcze goracy rozsmarowujemy na biszkopcie.ukladamy delicje.przykrywamy ubita smietanka wymieszana z 1 tezejaca galaretka.wierzch zalewamy 2 pozostalymi tezejacymu galaterkami.pych ciasto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYBKI PLACEK ZE SMIETANA 18% ciasto: 3szkl maki 0,5szkl cukru 1 maly proszek do pieczenia 1 cukier waniliowy 5zoltek 1 kostka margaryny zagniatamy ciasto.dzielimy na 2 czesci schladzamy. 1 czescia wykladamy dno blaszki. pianka:5 bialek 1 szkl cukru 1 budyn waniliowy/smietankowy 2 kwasne smietany 18% ubijamy bialka ze szklanka cukru,wsypujemy budyn i 2 smietany.miksujemy.wylewamy na ciasto.na wierz scieramy 2 czesc ciasta.(oczka jarzynowe na tarce).pieczemy ok 1 godz JOGURTOWIEC 1 szkl jogurtu naturalnego 1szkl cukru 1 szkl oleju 3 szkl maki 3 lyzeczki proszku do pieczenia 4 jajka wszystko wrzucamy do miski i mieszamy lyzka.wylewamy na blaszke.na wierzch mozna polozyc owoce i posypac kruszonka.piec 40-45 min. jogutrowiec to szybkie ciasto dla leniwych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze przepisz na pianke :) bez pieczenia PIANKA 1 puszka mleka skondensowanego 2 galaretki czerwone 2 II-II-II-II zielone 2 II-II-II-II zolte lub pomaranczowe 2 dowolne herbatniki lub cienki biszkopt mleko dzielimy na 3 czesci.galaretki rozbrabiany w troche mnieszej ilosci wody jak na opakowaniu.tortownice lub blaszke wykladamy herbatnikami lub biszkoptem.mozemy wylac 1 galaretke dowolnazostawic zeby stezala.miksowac mleko 1 dodawac tezejace galaretki.wszystkie 3 w osobnych miskach.wylewac na blache.zielona,czerwona,zolta.na wierzch wylac galaretke.zostawic do zastygniecia w lodowce. galaretek na spod i wierzch mozna nie dawac,to jest wg uznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry! to ja kochane skoro do WAS trafiłam to i zostanę na amen... uwielbiam gotować, piec i wymyslać nowe sałatki, kuchnia to moja miłość i pasja.... błyskawiczny przepis na szarlotkę na gorąco, pycha.... 1szklanka mąki tortowej, 1szklanka kaszy mannej, 1szklanka cukru, 2łyżeczki proszku do pieczenia, wymieszać i podzielić na 3części, ok.2kg jabłek ( obrać, zetrzeć na tarce o grubtch oczkach) blaszkę (niedużą!) wysmarowac masłem i obsypać bułką tartą, na to wysypać pierwszą część sypkich produktów, potem 1/2 jabłek, znów sypkie, jabłka, sypkie i na wierzch wyłozyć w miare równomiernie pokrojoną kostke margaryny (ja używam tortowej z biedronki, polecam) do piekarnika na 200stopni na bitą godzinkę! ja mam piekarnik elektryczny... ciepłą szarlotke da się normalnie kroić :) do tego lody smietankowe, pychota szkoda tylko że aż tak bardzo widać jaki ze mnie łasuch :( pozdrawiam i życzę miłej niedzieli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertyu
macie jakiś sposób na przeliczanie dag, gram? bo mi łatwiej jest przyjąć miarkę szklanki i łyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny potrzebuje sprawdzony przepis na tort.musze upiec jakis na 70 urodziny dziadka na 22 listopada.a nie mamm zadnego pomyslu.pomozcie kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boskie Buenos
dzieki za przepis na czekoladowe!:D a moge jeszcze prosic o przepis na meega prostą zebre???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×