Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Podam Wam jeszcze fajną 'przegryzkę' znalezioną w necie,już wypróbowana. 20 suszonych śliwek bez pestek,10 orzechów włoskich,3 łyżki cukru,1 szklanka czerwonego wina/ja miałam cin-cin/ Do środka śliwek włożyć połówkę orzecha włoskiego,zasypać cukrem,zalać winem i gotować 15 minut aż wino wyparuje.Przestudzić i zajadać. Miłego wieczoru i spokojnej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JESTEŚCIE SŁODKIE
jak miód na skołatane serca, u was jest błogo i radośnie czy jesteście autorkami tych wierszy? gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteście słodkie
Niech nadchodzący rok nie będzie w niczym gorszy niż ten, który już powoli mija. Jeśli coś było źle, niech uda Wam się to zamknąć wraz z 31 grudnia, byście rok 2012 zaczęli z "czystym kontem" - również po udanej Sylwestrowej imprezie, której równie szczerze Wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Państwa Jestem osobą w wieku 27 lat. Doświadczoną w dbaniu o osoby potrzebujące ponieważ przez wiele lat mieszkałam i opiekowałam się niechodzącym niepełnosprawnym bratem. Mam 4 letnią kochaną, mądrą ułożoną córeczkę. Zostałyśmy same. Jestem wierzącą i praktykującą katoliczką i dobrym człowiekiem. Poszukuję osoby, którą mogłabym się zaopiekować z całą milością i troską jaką nosze w sobie do ludzi. Interesuje mnie opieka dożywotnia w zamian za mieszkanie. Jeszcze niedawno taki układ wydawał mi sie nieludzki sama nie wiem dlaczego, ale dzisiaj, kiedy życie mnie tak doświadczyło i sama wiem co to znaczy byc samotną osobą, uwazam że jest to wspaniała propozycja dla osoby starszej i samotnej. Zarówno dla mnie jak i dla mojej córki brakuje rodziny, uważam że moglibyśmy stworzyć ją wspólnie stworzyć, kochającą się i troszczącą się o siebie. Wyobrażam to sobie tak: gotuję, sprzątam, piorę, prasuję, chodzimy na spacery (razem z moją córką), rozmawiamy, uczymy się od siebie, stajemy się sobie rodziną. Mojej córce brakuje babci i dziadka. Dziadka nie ma żadnego a babcie są daleko. Pewnie moja córka zżyłaby się z Panią/Panem. Jeśli bedzie bedzie potrzeba moge sie zajac wszystkimi sprawami urzedowymi. Jestem pewna że możemy sobie bardzo pomóc a jednoczesnie zdobyc cos bardzo cennego, nową rodzinę. Ja jestem osobą której można zaufać, pracowitą i cierpliwą. Szanuję osoby starsze i ich potrzebę ciszy oraz spokoju. Bardzo liczę na jakiś odzew i zainteresowanie moją ofertą obopólnej pomocy. PS. Moge wyslac wiecej informacji, zdjecia, moje cv, co tylko Państwo chcą abym mogła rozwiać Państwa wątpliwości. Mój numer telefonu: 609 030 747 Pozdrawiam ciepło Anna i Julia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli znają państwo kogoś takiego, kto byłby chętny przyjąć mnie z córka w zamian za opiekę, to BARDZO prosze o pomoc. Jeśtesmy obie w beznadziejnej sytuacji i bardzo nam cięzko. pozdrawiam Panstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje kochane!!! Z samiuskiego rana nie było dostepu do ławeczki. 2,5 godziny na siłowni szybko zleciały później 2 godziny poświęciłam na zdejmowanie tipsów żeby jutro załozyc nowe i nie siedziec godzinami w gabinecie. Myślałam że, nigdy ich nie zdejmę. Siostra na skype pomagała mi w zdejmowaniu. Oczywiście płytka paznokcia troche uszkodzona nad czym bardzo boleje. Mam nadzieje że przez noc bedzie lepiej. Pakuję i przepakowuję. Zagladam w notatki aby niczego nie zapomnieć. Przelatuję korytarzem jak wicher wrzucając jeszcze cos do walizy. Tak mi mija dzisiejszy dzień. Sylwestra spędzę w gronie znajomych może nie na balu z prawdziwego zdarzenia ale restauracji z dancingiem. Moje panie wspaniałe wiersze i zyczenia noworoczne za co gorąco dziękuje. ------------------------------- aniam.m. przykro mi że jesteś w cięzkiej sytuacji finansowej oraz rodzinnej. Nie jestem w stanie Ci pomóc. Osobiście nie potrzebuje pomocy oraz nie posiadam znajomych mieszkających w Warszawie którzy by takiej pomocy potrzebowali. Wierze że masz dobre serduszko i jesteś wspaniałą osobą. Powodzenia i szczęścia Aniu Ci życze w nadchodzącym Nowym 2012 Roku. --------------------------------- pozdrawiam moje kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjemności w dotyku, słodkości w przełyku. Szelestu w kieszeni, i słońca promieni. oraz by rok cały, po prostu był wspaniały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŁAWECZKO🖐️ ❤️❤️❤️ Nowy Roczek bieży... Drogie Panie! Jeśli czas Wam pozwoli,proponuję coś słodkiego na powitanie Nowego Roku. MELBA BRZOSKWINIOWA PO POLSKU Przygotuj: 6 dojrzałych brzoskwiń 12-18 kulek lodów waniliowych 40 dag świeżych malin 15 dag cukru pudru szklanka kremówki Sposób przyrządzania: Brzoskwinie włożyć na kilka sekund do wrzątku, po czym przełożyć na chwilę do lodowatej wody, obrać, włożyć do miski, posypać cukrem pudrem i wstawić do lodówki. Maliny zmiksować (kilka odłożyć do dekoracji), przetrzeć przez sitko, dosłodzić do smaku cukrem pudrem. Wystudzone brzoskwinie przekroić na połówki, usunąć pestki. Do srebrnych, szklanych lub kryształowych pucharków rozłożyć po 2?3 kulki lodów. Na nich ułożyć po 2 połówki brzoskwiń, polać deser musem malinowym i udekorować malinami i kremówką ubitą z niewielkim dodatkiem cukru pudru (w oryginalnej wersji melby autorstwa słynnego kucharza francuskiego Augusta Escoffiera nie ma bitej śmietany). Pozdrawiam🖐️ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz coś z promilkami% NALEWKA POMARAŃCZOWA 3 pomarańcze, litr wódki, 200 ml spirytusu, 100 ml wody, 10 dag cukru Owoce wyszorować, sparzyć wrzątkiem. Ściąć z nich cienką skórkę, wrzucić ją do gąsiorka, wlać wódkę i wyciśnięty, przecedzony sok z pomarańczy. Wlać spirytus, wymieszać i odstawić w ciepłe miejsce na 2 doby. Z wody i cukru ugotować syrop i do gorącego powoli wlać przesączony przez gęsty filtr (do kawy lub z kilku warstw gazy) alkohol z gąsiorka. Przelać do szklanego naczynia, szczelnie zamknąć, wstrząsnąć i odstawić na dobę w ciemne miejsce. Tę nalewkę można podawać od razu. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nalewka KOKOSOWA 20 dag wiórków kokosowych, 250 ml spirytusu, po puszce mleka skondensowanego słodzonego i niesłodzonego Pychotka!!! Czytających zapewniam,że w moim gronie są poetki.Ich wiersze wzruszają,bawią i pouczają.Są cudne.Tak,tak, są one balsamem na ukojenie nerwów. A już jutro istne szaleństwo i nie tylko na parkiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DROGIE PANIE🖐️ Kuligiem chciałam do WAS jechać, lecz kare konie nie chciały czekać. Porwały sanie, mkną pod gwiazdami a ja zostałam sama z życzeniami. Ale gdy tylko okna otworzycie, w świeżym płateczku życzenia złożę, w gwiazdce co spada tutaj z obłoków będę Wam życzyć: Do Siego Roku!! ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ławeczko Witaj Drogi przyjacielu,Miła przyjaciółko znów to samo,stale w kółko. Praca,dom i znów sprzatanie kołomyji człek dostanie. Więc się obudz bardzo żwawo no to będzie bardzo klawo. Słonko dawno się zbudziło, świeci jasno i przemiło. Gdy się miło rano wstaje to radości nam dodaje . Miłego i słonecznego dnia. Olimpio ja często robię takie swojskie 'malibu' jest pyszne. kiedys kupowałam w Czechach.Nalewki pomarańczowej jeszcze nie robiłam,ale wszystko przedemna. Mam w piwnicy nalewki malinową,aroniową i wiśniową- robione z własnych owoców które najczęściej lądują u rodziny i znajomych. Kingala walczy z bagażami i paznokciami,znam ten ból z tipsami bo kilka razy je miałam ale wszystko robiono mi w salonie. Też zawsze pakuję walizy z karteczką,oby nic nie zapomnieć a po przyjezdzie na docelowe miejsce okazuje się , ze cos tam zostało w domu. Krystynkko też już wolę 'prywatki',ostatni sylwester w lokalu to też jakieś 7-8 lat temu,był to bal myśliwych na który zaprosili nas znajomi. I tym sylwestrem zakończylismy bywanie na takich dużych imprezach. Miłego,spokojnego,bezstresowego Dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM !!!!!! Rybciu Olimpio Ktystynkko Zrobiłam wiosenny kolorek, miałam świąteczny. Podoba mi się, tak wiosennie zrobiło mi się na duszy. Pogoda straszna. Ponuro i mokro a u mnie... właśnie wiosennie. Na przekór naturze. Zapraszam na kaekę wprawdzie popołudniową ale ...osobiście popijam kawę nawet o 6pm. Czasami mam problemy ze spaniem nawet jeśli kawy nie wypiję, jeden lub dwa problemy więcej niczego nie zmienią. Dziś po południu będę robić rogaliki drożdżowe z serem. Nie wyobrażam rozpoczęcia Nowego Roku bez rogalików. Nawet jeśli bym padała na nos ze zmęczenia one muszą być. Zapraszam więc moje panie na rogaliki 1 stycznia 2012 roku. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorne pozdrowienia! Drogie dziewczyny! Mam okazję wpaść do Was na chwileczkę ,więc jestem i zostawiam kilka słów :) Bukiecik wieczornych pozdrowień Tobie przynoszę. O sny najpiękniejsze dla Ciebie nockę poproszę. Księżyca, co po niebie płynie, niech Twego domu nie ominie i pięknie Ci przyświeca, jak nastrojowa na stoliku świeca. Gwiazdeczek, aby pięknie mrugały i snom do Ciebie drogę rozjaśniały, A więc bajecznej nocy życzę Ci z całej mocy. A Ty cichutko śpij i pięknie śnij, a jutro, gdy nowy dzień nastanie, niech słoneczny promień obudzi Cię na śniadanie. Życzę Ci cudownej nocy, by tej nocy przyśnił Ci się złoty sen, który rozświetli kolejny dzień:) Kingalo,Ty naprawdę wyruszasz za Ocean.Cieszę się,ze będziesz z nami tak blisko. Szczęśliwego lądowania!!!!! Jutro będę na skype!Do usłyszenia🖐️ . 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Laweczko! Przychodzę cichutko podziękować za rok mijający.... Dziękuję za obecność , dzielenie smutków i radości. Dziękuję za chwile przyjemności... Niech Rok 2012 obfituje w spełnianie się wszelkich marzeń... niech przebiega droga, na której zawsze można spotkać PRZYJAŹŃ, ŻYCZLIWOŚĆ I ZROZUMIENIE... niech Nowy 2012 Rok przyniesie dużo zdrowia , wiele radości, a przede wszystkim Szczęścia i Miłości.. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu, Kingalo, Olimpio zycze Wam milego wieczorku , wypoczywajcie bo jutro czeka nas dluuga noc :D W pracy mielismy pozegnanie starego roku, bylo wesolo :D A w prezencie od szefa mielismy koniec pracy o 14. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje 14 stycznia lecimy na urlop na Rywiere turecka mam nadzieje, ze bedzie fajnie. Jeszcze nigdy w Turcji nie bylam ale wszyscy zachwalaja wiec musze sie sama przekonac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KRYSTYNKA DZIEKUJE
,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby tak można było Serce każdego człowieka wyjąć Otworzyć, popatrzeć i znowu ukryć go w ciele Wtedy wiedziałbyś dobrze Kto wrogiem, a kto przyjacielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo Pomaranczo :D Papier toaletowy........ Nieumiejętnie rzucane przed siebie słowa zawsze wracają w postaci kłód na drodze pod nogi na codzień w pracy w domu na dowidzenia jak ciąg liter nic nieznaczących napisanych na szarym papierze jak papier toaletowy! do podcierania d..y i nic więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DLA MOICH KOCHANYCH PRZYJACIOLEK: 🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️ Szczęściem może być każdy uśmiech, każdy dobry uczynek, nowy dzień, nowa wiadomość, dobra ocena, przyjaciel, spełnione marzenie... a moim szczęściem jest to, że żyję wśród Was! SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU!!! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieuchronność Nie zatrzymasz bańki mydlanej na słomce, choć piękna jak cud,cudów choć się mieni słońcem; Nie zawrócisz rozmowy wpół gestu,wpół słowa; Nie złapiesz w dłonie tęczy chociaż kolorowa; Nie wstrzymasz w locie ptaka,ni dmuchawca puchu; Ani rosy w południe,ni wiatru w bezruchu; Nie zatrzymasz serc bicie i wędrówki ziemi; Ani złotych wakacji,ni przyjścia jesieni; Nieuchronnie mijają rzeczy i zdarzenia, odchodzą chwile,doby... lecz coś się nie zmienia. Czegoś nie da się zgubić,coś trwa,coś zostaje. Gdzieś w głębi duszy cicho gra malutki grajek, najpiękniejszą muzykę,najcenniejsze scherza co łączą się i płyną falą,rytmem serca. I już w nas pozostają duchowym przesłaniem łagodnie bratającym trwanie i mijanie. Nieuchronność omija co chcemy ocalić wystarczy ciepłą iskrę pod sercem rozpalić, by ruszyły w nas i trwały ulotne wrażenia drogowskazy pamięci,najmilsze wspomnienia. /z netu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystynkko fajny urlop będziesz miała,naładujesz akumulatory.Zazdroszczę Ci nie Turcji ale 'lata w środku zimy' Do kingali wędrujemy w Nowy Rok na rogaliki,uwielbiam,często piekę ale krucho drożdżowe. Oj napewno pieknie wygladasz w nowym kolorze włosów,ważne Twoje samopoczucie. Olimpia pewnie sylwestra spędzi w górach / nic o tym nie pisze/.dziękujemy za wieczorne pozdrowienia. Moc gwiazd i księżyca blask niech się o Wasze sny dziś zatroszczą, czułością obejmą,ciepłem okryją,spokojem ugoszczą. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybciu cos w tym roku zima nas nie" zaskakuje! a w Turcji bedzie 16 st. C :D Na rogaliki do Kingali jedziemy :D ale najpierw w gory bo musimy zabrac Oliwie :D A moze by tak w przyszlym roku zrobic wspolne spotkanie? Pamietasz Oliwio planowalysmy to juz dawno, moze teraz ? Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystynkoo nigdy nie byłam w Turcji. Napeno będzie miło bo jeśli się pojedzie z wrogim nastawieniem to i będzie byle jak. Znając Ciebie jesteś spokojnego usposobienia więc ten spokój zabierzesz ze sobą. Pomarańczo proszę, proszę ciebie bardzo bądź słodką pomarańczą, przynajmniej w te ostatnie dni starego roku. Życzę ci dużej dawki muzyki jaką lubisz na sylwestra. Rybciu, Olimpio pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×