Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

🖐️ \"Pogodz sie z zyciem\" Znow spotkalem czlowieka,ktory straszliwie cierpial z powodu nieodwracalnej utraty zony. Przypomnial mi kogos innego,kto jakis czas temu siedzial u mnie ze skamieniala twarza,jak blok z granitu. Slowa,ktore wypowiadal,brzmialy jak przeklenstwa: \"To nie moze byc prawda:moja zona nie zyje.Miala wypadek. Nie umiem bez niej zyc.Nie potrafie.Skoncze ze soba\". \"Sprobuj sie z tym pogodzic\"____powiedzialem cicho. \"Nie chce,nie potrafie,to koniec\". Czasami zycie moze ludzi przerazac. Arthur Miller pisze w jednym ze swoich utworow: \"Snilo mi sie,ze moje zycie bylo moim dzieckiem. Ale bylo ono oszpecone, cierpialo na chorobe Downa i uciekalem od niego. Ciagle wchodzilo mi na kolana,az pomyslalem: Jesli bede w stanie je pocalowac,to moze zasne. I schylilem glowe nad jego znieksztalcona twarza, byla straszna.......ale pocalowalem je\". Oto co mysle:Musisz wreszcie wziac swe zycie w ramiona takie,jakie jest,i musisz na nie przystac, nawet jesli jest twarde i ciezkie.Ale gdy je juz pocalujesz, stanie sie ono inne,latwiejsze do zniesienia.Nie ludz sie, szczescie nie jest nieustannym przedstawieniem w teatrze zycia. Prawdziwe szczescie przychodzi i odchodzi, najczesciej nie trwa zbyt dlugo. Reszte czasu trzeba poswiecic na czekanie i myslenie o nim. Pogodz sie z zyciem takim,jakie jest.Dzisiaj.Teraz. Aby nie przegapic tej odrobiny szczescia,ktora na ciebie czeka. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Phil Brosmans,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________Witam 🖐️ Laweczko!_________________ Wczoraj mielismy 28st.C , dzisiaj jest 10st.C____ brrr__ zimno, ale nie pada i nawet swieci sloneczko ! Wiec ubralam sie cieplej i przybieglam sie z Wami---- kochane dziewczyny przywitac. 👄. Poliko!___ tak masz racje na dzialeczce mozna sie zrelaksowac, ja mieszkam na parterze i zaraz jak otwieram drzwi wychodze prosto do mojego malego ogrodka, siadam na laweczke i podziwiam moje kwiatki , slucham spiewu ptaszkow i odpoczawam!!! 🌻. cocacola! Pamietam jak moj Tatus zawsze powtarzal: __ Starych drzew sie nie przesadza: Wiec nie dziwie sie tym staruszkom , ktorzy zostali na tej wsi i sa tak bardzo przywiazani i wierze w to, ze czuja sie tam naprawde dobrze. 🌻 Venesso! Jak minal dzien w nowej pracy? Wierze w to , ze sie szybko do Babci przyzwyczaisz, bo jak sama mowisz Ona jest bardzo sympatyczna______ tak cieplo Cie przywitala. Dla Niej bedzie o wiele lepiej bedac juz w domu, anizeli w szpitalu i pod taka dobra opieka. Pozdrawiam Was obie i 👄 👄. Dziekujemy za piekne wiersze. 🌻. Kingalo! 👄 Lenko! 👄 Mala ksiezniczko! 🌻 Jotazet 🌻. Zycze Wam milej niedzieli ! 🖐️ Lenko! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry,czesc i czolem🖐️ Akiciu😘,uslyszalam Twoje wolanie:D Jestem:) Tak,to prawda pogoda sie zepsula...ale male ochlodzenie dobrze nam zrobi ;) My juz wlasnie po sniadanku:) I zaraz mezulek wybywa z dziecmi na plac zabaw:) Tym dluuugim weekendem jestem calkowicie rozleniwiona:O Nic bym najlepiej nie robila:P Ja tez wylegiwalam sie na slonku:) Uwielbiam lezec i sie wygrzewac:D Mam nadzieje,ze szybko wroci do nas slonko :) Zycze Wam kochane duzo sloneczka:D Caluje Was mocno😘 Akiciu😘 Milego dnia i wypoczynku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mile Panie! Kingala, Lena, Cocacola, Akicia, Vanessa, Jotazet i wszystkie, ktorych jeszcze nie poznalam. U nas tez sie ochlodzilo, pamietamietacie te czasy,gdzie chodzilo sie 1 maja na majowki , a pogoda byla taka piekna maszerowalismy w pochodzie , potem byly zabawy na swiezym powietrzu do wieczora. Ile to juz lat za nami...... Och tak ile to juz czasu uplynelo! Pozdrawiam i zycze duzo wypoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---------------------- W I T A M N A Ł A W E C Z C E ------------------------ Mala ksieżniczkę Venessę Akicię Kingalę Jotazet Cocacolę Lenkę i wszystkie czytające i podglądające 👄 Venesso ---- myślę, że już zaklimatyzowałaś się w nowej pracy, choć to jeszcze krótko, ale jak otaczają Cię mili ludzie , będzie dobrze. Wiem to bo Ty jesteś osobą, która stwarza dobrą atmosferę. Życzę Ci powodzenia! Akaciu, serduszko nasze --- być dobrej myśli, a w pracy wszystko ułoży się.:D Ja zaraz wsiadam na rowerek i jadę kilka km. na kawkę do koleżanki. Ostatnio samochód stoi w garażu a my z mężem robimy wycieczki rowerowe ----- mówię Wam, jest dużo lepiej, zaraz czuję wiatr w żaglach:D Początkowo udka bolały i pu...pa od siedzenia, po kilku wycieczkach znikają dolegliwości. Trening robi swoje, może poprawię swoją kondycję. Proponuję Wam też wycieczki rowerowe, lub piesze zwłaszcza tym co mają wysoki cholesterol. Pozdrawiam całą naszą Ławeczkę ------🌻🌻🌻to dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
......................... Witam 🖐️ Dziewczyny!....................... Pozdrawiam poznym wieczorkiem! 👄 Mala ksiezniczko! Czas plynie nieublagalnie szybko, wspominasz lata naszej mlodosci, ktore niestety juz nie wroca. Ale kazdy wiek ma swoje prawa. My tez jestesmy jeszcze mlode, tylko czasy sie zmienily, dzieci nasze maja juz swoje dzieci , a MM zawsze powtarza___cyt: Popatrz dzieci nam sie starzeja , a my ciagle mlodzi! :-) :-) :-) :-) Poliko ! Jak sie czujesz po wycieczce rowerowej ? Brawo no, no .. . jeszcze troche pojezdzisz i zobaczymy Cie na wyscigach kolarskich :-) Masz racje __ trening czyni mistrza! Kingalo! Lenko! Venesso! cocacola! jotazet! ____________________ 🖐️ _________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-------------------- D Z I E N--D O B R Y-- Ł A W E C Z K O ------------------ Witam 1 maja, może przypomnę: Międzynarodowe Święto Pracy - święto wprowadzone w 1899 roku przez Drugą Międzynarodówkę, upamiętniające strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku, obchodzone jest od 1890 roku. W Europie święto pracy obchodzimy 1 maja. W Ameryce Północnej odpowiednikiem pierwszomajowego święta jest Labour Day obchodzony w pierwszy poniedziałek września. W Australii Labour Day obchodzi się w różne dni zaleźności od stanu. Historia W większości krajów europejskich, w tym również i w Polsce, Święto Pracy obchodzimy 1 maja już od 1890 roku. Święto to zostało ogłoszone w 1899 roku przez stowarzyszenie partii i organizacji socjalistycznych zwanych II. Międzynarodówką. Data została wybrana na 1 maja aby upamiętnić strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku. W PRL i innych krajach socjalistycznych było to jedno z ważniejszych świąt państwowych. W tym dniu, zwanym także Świętem Klasy Robotniczej organizowało się huczne pochody, wiece i zgromadzenia, w których obecność była często obowiązkowa. Wiwatujących pozdrawiali najwyżsi działacze partyjni. Po upadku komunizmu święto to straciło na znaczeniu jednak dalej partie socjalistyczne organizują wiece, zebrania i pochody - nie tak liczne już jak kiedyś. Od 2001 roku w Europie organizuje się tak zwany EuroMayDay ( 1 maja zwany jest w krajach anglosaskich May Day ). Nie jest to raczej święto klasy robotniczej a ruch na rzecz zhumanizowania pracy i życia wszystkich ludzi pracujących. Obchody Euro May Day zapoczątkował Mediolan, w roku 2004 pomysł podchwyciła Barcelona a już rok później obchody EuroMayDay odbywały się w całej Europie. W 2005 roku EuroMayDay świętowało około 200.000 osób. Wystarczy na ten temat. Długi weekend i tak mało nas na ławeczce, może dlatego, że tak zimno .... u mnie :D Za to garące całuski przesyłam i czekam na pogadanki i ploteczki :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
__________________ Witam 🖐️ Dziewczyny!_______________ Witam Poliko! Tak i juz mamy maj___ miesiac pachnacy bzami,🌻 Jestem bardzo zaskoczona pogoda w Polsce, dzwonilam do mojej Mamy i mowila, ze na Pomorzu jest bardzo zimno, a w innych regionach padal snieg__ anomalia pogodowe.:-( U mnie swieci sloneczko coprawda nie jest tak goraco jak w ubieglym tygodniu, ale mamy 19st.C . A to wcale nie tak daleko , mam nadzieje, ze to juz ostatnie takie zimne dni i zaswieci sloneczko__ czego Wam zycze!! :-) Pozdrawiam Was i 🖐️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akaciu --- już cieplej u nas, bo przekazałaś nam ciepło Twojego serca.W nocy jednak ma być bardzo zimno, chyba tak do soboty. Ja cieszę się, że w domku mogę czuć się dobrze. Wczoraj jadąc rowerem tak wiatr dmuchał i goniła mnie chmura deszczowa, że uciekałam jak małe dziecko przed babą jagą :D Zmarzłam i dzisaj w nocy bolał mnie ząb, nawet nie wiem który. Myślałam, że muszę wziąć tabletkę, pomału przeszło. Zaraz jedziemy do syna, posiedzimy i nacieszę się nimi. Mimo wszystko, kiedyś dzisiejszy dzień to było święto :p Pamiętam, jak z klasą licealną maszerowałam ze wstęgami i szarfami wymachując różne esy floresy.To szła młodość. Gdzie te wstęgi, gdzie ta m..........? Pomijam aspekt polityczny. :D :D :D :D :D :D 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
__________ Witam 🖐️ wieczorkiem!____________________ Witam kochane dziewczyny! 🖐️. Poliko__ pozwol,ze zacytuje Twoje slowa: Gdzie te wstegi, gdzie ta m......? ------- Wiec odpowiadam: wstegi to juz przeszlosc____ przeminely! a m........ ? zapewnie tu myslalas o mlodosci__ pozostala w nas! :-) Kingalo! Jak milo spotkac Ciebie na Laweczce! U mnie tez dzisiaj swiecilo sloneczko, chociaz nie tak jak u Ciebie, ale nie mozna narzekac. Bylam z rodzinka na festynie 1-wszo Majowym_____ byly lody , wata cukrowa na patyku dla mlodszych dzieci, a dla tych starszych piwko z sokiem__ bylo wesolo! Pozdrawiam wszystkie Panie ! 🖐️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Panie! Czytam was i czytam i doszlam do wniosku, ze tu sie nic nie dzieje, chce wam podziekowac za to, ze moglam z wami tochu pobyc i pozegnac sie ! Sa osoby ktore pisza czesto, a sa i takie co ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.....................Witam 🖐️ Dziewczyny!........................... Pozdrawiam w piekna sloneczna srode! U mnie jest cieplo i sloneczko! Kingalo! 🌻 Poliko! 🌻 Venesso! 🌻 Lenko! 🌻 Jotazet 🌻 cocacola! 🌻 czekam na Was na Laweczce!! Wpis naszej kolezanki__ Malej ksiezniczki ------- pozostawiam bez komentarza.🖐️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do akicia
nie komentuj, nie komentuj__ pisz tu sobie sama dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przecież tu nikt wojny
nie wszczyna.Kobieta się pożegnała i poszła,po prostu..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotny bialy zagiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kingalo 👄 i wszystkie nasze kolezanki z Laweczki! 🖐️ Czy zdazylam jeszcze na Twoje slodkosci i herbatke? Rozbawilas mnie tymi humorami___ dobre :-) A kto to ?___ pani pomaranczowa? Dlaczego sie tak maskujesz? Odkryj twoja twarz __ to porozmawiam z toba! Pozdrawiam i ❤️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Choroby przenoszone przez
kleszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Kingalo! Co za slodkosci nam przygotowalas____ pychotka, poprosze o wiecej, taka juz ze mnie lakomczucha!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo__ dziekuje! juz sie rumienie. Taki ze mnie lasuch na slodkosci! hotdogi tez lubie, nie mowiac o plackach ziemniaczanych, ale dosc juz tego ___ nie , nie zabieram sie za placki : raz jestem po obfitym obiedzie, a drugie juz za pozno na placki!! U mnie prawie 21godz. Czy masz jakies wiesci od Venessy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo__ zycze przyjemnego popoludnia i wieczoru!!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Dzionek piękny i patriotyczny - orszaki, dworaki, szum pawich piór, a ja tu sobie grzecznie pracuję niestety. Klecę gazetkę o tematyce takiej bardziej regionalnej .Też dam Wam dziewczyny coś do poczytania, bo rzecz jest zabawna. A mianowicie wierszyk J. Tuwima przetłumaczony na śląską gwarę przez niejakiego Marka Szołtyska. A idzie to tak: Loto, tyro pan Hilary, do dekla mu piere Bo kajś ten boroczek posioł swoi brele. Szuko w galotach, kabot obmacuje, Przewraco szczewiki, psinco znajduje. Bajzel w szranku i w byfyju Tera leci do antryju. \"Kurde\" - woła- \"kurde bele! Ktoś mi rombnoł moi brele!\" Wywraco leżanka i pod nią filuje, Borok sie wnerwio, gnatow już nie czuje. Sztucho w kachloku, kopie w kredynsie, Glaca spocona, cały się trzynsie. Pierońskie brele na amyn kajś wcisnyło Za oknem już dawno blank sie scimniło Do zrzadła oroz zaglondo Hilary - Aż mu po puklu przefurgły ciary. Spoziro na kichol, po łepie sie puko, Bo znejdły sie brele - te co ich tak szukoł. Czy to ni ma gańba? - powiydzcie sami, Mieć brele na nosie a szukać pod ryczkami. No i co? Czy ktoś czegoś nie zrozumiał? - zainteresowanym służę słowniczkiem. A na dokładkę taki żarcik: - Farorzyczku, powidzcie: wiynkszy jest grzych godać \"żić\" czy wiynkszy jest grzych nakopać do żici? Buty mi spadły jak przeczytałam końcówkę \"Pawła i Gawła\" ( po ślasku Uwe i Willi), która brzmi tak: \" Co komu do jemu, a jemu do komu, Ty giździe pieroński, jo je w swoim domu\". To zdanie polecam jako odpowiedź na wszystkie tak Was irytujące pomarańczowe zaczepki pozaławeczkowe - dziewczyny, spokojnie, szkoda nerwów, jakby co - to jak wyżej, cytujcie, to naprawdę działa! Pozdrawiam ławeczkę i dziękuję wszystkim paniom, które i mnie pozdrawiają, pomimo rzadkiej mojej tu obecności ostatnio - naprawdę mam za mało czasu. Kingalo, Venesso, Akiciu, Poliko, Leno i wszyscy pozostali - buziaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo, halo---- to ja Dzisiaj jest sobota i czeka mnie robota:D Jak zabrać się do tego sprzątania, jednak mimo niechęci muszę. Zostawiłam na dzisiaj i niestety muszę pogimnastykować się. Potrzebny mi doping, ale jaki? Chyba tylko to, że czym wcześniej się zabiorę do tego tym szybciej zakończę, he he he ! No cóż---- gorąco was pozdrawiam ------ i pośpieszę się z tym sprzątaniem to chętnie znowu tu wpadnę. Chyba na wieczór, bo popołudniu jadę w plener, oddychać świeżym powietrzem. Kingalo ------------❤️ Akcia ------------ ❤️ Venessa --------- ❤️ Jotazet --------- ❤️ Cocacola ------- ❤️ Lenka ------------❤️ Buziaczki 👄👄👄!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Fajnie że jesteście, Poliko ja też dziś sprzatałam i sprzątam. Moje mieszkanie jest nie duże ale pozapychane oj jak bardzo. Zimowe rzeczy wkładam wysoko w pawlacze a letnie stamtąd wyciagam. Przeglądanie zabiera dużo czasu. Zapomniałam na śmierć! Dostałam list od sąsiadki z ameryki. Jest w Nowym Yorku i mieszka w polskiej dzielnicy, pisała że rozmawia tylko po polsku a pracuje w polskiej restauracji. Z listu wynika że jest zadowolona z pracy ale z zarobków mniej. Pracę ma ciężką po w kuchni i cały czas na nogach. Nie wiem jak to jest bo nigy nie byłam w stnach , nawet nie potrafię wyobrazić ale jak tak pobiegam po mieszkaniu przez cały dzień to też jestem wykończona. do zobaczenia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________Witam 🖐️ Dziewczyny!___________________ Kingalo! Poliko! Jotazet! Lenko! Venesso! Cocacola! i wszystkie panie, ktore nas czytaja. Witam Was po paru dniach mojej nieobecnosci! 👄. Kingalo! Potrafie zrozumiec Twoja tesknote za Corcia, moge to sobie jedynie wyobrazic jak bardzo tesknisz, poniewaz sama jestem mama. Coprawda nasze corki sa blisko, ale kazda ma juz swoja rodzinke . Czasami wydaje mi sie, ze jestem nadopiekuncza bo chcialabym miec ich wszystkich razem u siebie. Tak wiem o tym doskonale, ze to tez nie bylaby zdrowa atmosfera, poniewaz mlodzi musza mieszkac osobno. Jotazet! Wierszyk po slasku moze nie caly, ale duzo zrozumialam. Mamy znajomych, ktorzy wlasnie pochodza ze Slaska. Na poczatku naszej znajomosci musialam sie duzo pytac co znaczy takie czy inne slowo, dzisiaj rozumiem juz duzo wiecej. Opowiem Wam mala historie z poczatku mojej znajomosci: Znajoma moja musiala pojsc do szkoly do starszego synka a mlodszego zostawila u mnie, wiec zabawialam malego i potem chcial grac w gry komputerowe, wiec powiedzialam __ dobrze graj__ za chwile przychodzi do mnie i mowi cyt:-- poc no____ nie wiedzialam co to znaczy i zaczelam dziecku tlumaczyc, ze to nie jest-- pozno---patrzyl na mnie i powtorzyl, potem pokazal mi, ze mam przyjsc do niego i to slowo znaczylo __ chodz tu__ po powrocie mojej znajomej smialysmy sie do rozpuku. Ale to slowo zostalo mi w pamieci. Zycze Wam wszystkim spokojnej nocy, a dziewczynom zza wielkiej wody pieknego wiecziru! 🖐️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________Witam 🖐️ Dziewczyny!__________________ Witam Was o poranku , deszczyk majowy pada, ale troche nam tego trzeba dla natury. Mysle, ze zimne noce juz za nami ___ jak slaszalam w prognozie pogody byly nawet minusowe temperatury co o tej porze roku jest wrecz nie dopomyslenia. Ile taka pogoda potrafi strat narobic naszym rolnikom i sadownikom. Szkoda mi tych ludzi. Ale wierze w to , ze to juz koniec z minusowa temperatura. Przeciez mamy w koncu maj !!! 🌻. Zycze wam kochane Dziewczyny pieknego dnia i do zobaczenia na Laweczce! 🖐️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo! juz lece na Twoja kawke i slodkosci na tej pieknej laweczce, jak juz pisalam jestem slodkim lasuchem , ale jak tak dalej bedziesz mnie raczyc to trzeba bedzie garderobe na wieksza zmienic:-) Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, u mnie pada bardzo mocno deszczyk, wlasnie wrocilam z zakupow i zmoklam , ale to deszczyk majowy__ moze troche urosne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×