Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Gość LAWECZKO
Dzień dzisiejszy święto Twoje, Więc przyjmij życzenia moje. To o czym marzysz by się spełniło, To czego pragniesz by Twoim było. A do tego 100 lat i róże, Przesyłam Ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻🌻🌻 Dedykuje wszystkim wiersz \"Jesien\" Ot, i jesień gospodarna, Już się zbliża uroczyście; Poskładała złote ziarna, Pozłociła drzewom liście. Jeszcze chwilka, a za chwilę, Wnet silniejszy wicher wionie, Spędzi śniegu tyle, tyle... Że aż ziemia w nim utonie. Ale jesień, to szafarka, To gosposia jakich mało; Policzyła wszystkie ziarnka, I na zimę patrzy śmiało. Pełne u niej skrzynie, brogi... Więc nikogo to nie dziwi, Że się nieraz i ubogi Z dobrodziejki rąk pożywi. Wladyslaw Belza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻92 Po powrocie do domu zwolala rodzinna narade.Zaciekawieni stawili sie wszyscy. ___Musze wam cos powiedziec____zaczela i glos uwiazl jej w gardle. Odchrzaknela raz i drugi,az wreszcie opanowala sie. ___Wiem,ze wam sie nie spodoba to,co powiem,ale trudno. Kupilam dom w jeleniogorskim. __Co ?____wykrzykneli zgodnym chorem.____Co mama zrobila? __Kupilam dom.Na wsi.Przeprowadzam sie tam za dwa tygodnie. __Gdzie?? Jak to? Tak bez uzgodnienia z nami? Zwariowala mama? Okrzyki i pytania krzyzowaly sie w powietrzu. Uciszyla ich,,,,, __Dajcie mi wyjasnic____poprosila. Wiem,ze kazde z was liczylo ze dom kupie tutaj i zamieszkam z ktoryms z was.Ale ja nie chce,zebyscie sie klocili. Wiem doskonale,ze cokolwiek bym zrobila,nigdy was nie zadowole. Dlatego postanowilam kupic dom daleko stad. Bedziecie mogli przyjezdzac do mnie na urlopy i swieta. __Lepiej niech babcia sie przyzna___powiedzial grobowym glosem wnuk Marek____z kim albo dla kogo babcia ten dom kupila? __Dla nikogo___odparla zdziwiona.___Dla siebie. __Tere fere,laptopa babcia strzeze jak skarbu. Internetem poslugiwac sie umie.Pewnie babcia znalazla sobie kogos na stare lata i woli babcia jeszcze raz wyjsc za maz niz podzielic sie z rodzina. Dzieci wpatrywaly sie w nia w ciszy,ktora az brzeczla w uszach. __Marek,o czym ty mowisz? Za nikogo za maz nie wychodze,chce sobie pomieszkac na wsi.zawsze o tym marzylam. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,Czy nie stac cie na usmiech? Stan przed lustrem i spojrz w swoja twarz, a ona ukaze ci twoje wnetrze. Po twarzy mozna poznac,czy przywdziewasz maski: maske pogardy dla tych,co mniejsi od ciebie, maske uleglosci dla tych,co nad toba, maske klamanej slodyczy dla kupujacych, maske obojetnosci w pracy, maske blagierstwa przy barze, maske zacietosci w codziennym obcowaniu i maske skrytosci we wlasnym domu. Twarz odbija twoje wnetrze. gdy nie pojawia sie na niej usmiech, wiedz,ze w srodku cos sie psuje, ze twoje serce jest chore. Chlod na twarzy pochodzi z chlodu serca. Ludzie o smutnych twarzach nie potrafia cieszyc sie zyciem. Musisz uzdrowic swe serce, wydobyc z niego usmiech na ulicy,przy okienku,w biurze, w samochodzie,w pracy i w rodzinnym domu. Usmiechaj sie,po prostu ____usmiechaj! 🌻🌻🌻 Jesli nie potrafisz sie smiac,nie potrafisz zyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
____Czy nie stac cie na usmiech?___Phil Bosmans 🌻 Zycze pogodnego dnia! :D Usmiecnij sie____usmiechnij sie do siebie,do innych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ławeczko ------- ❤️ Wczoraj minął rok jak powstała Ławeczka. W ten mały jubileusz składam wszystkim kochanym Przyjaciółkom wszystkiego najlepszego, radości życia, szczęścia na co dzień i uśmiechu na ustach. Dzięki Ławeczce jest nam lżej w życiu, to właśnie Wy Dziewczyny pomogłyście mi w bardzo trudnych chwilach. Pamiętam jak piękna Dziewczyna o imieniu Venessa mobilizowała mnie do życia, a było mi bardzo ciężko. To Akicia również ciepłymi słowami, wspomagała mnie jak mogła. Kingała założycielka tego topiku zagrzewała mnie do życia. Dzięki Wam moje ukochane Koleżanki przebrnęłam przez trud dnia codziennego. Dziękuję Wam za to, że jesteście, dziękuję za czas spędzony z Wami na naszej Ławeczce. Venesso ... dziękuję za kolejne odcinki \"Pani Jadzi\" Piękna ta opowieść, ......a może to dokument. Jeśli zdrowie mi pozwoli i Wy będziecie mnie potrzebowały nie opuszczę Was nigdy❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana POLIKO 🖐️ Nie moge przemilczec Twoich pieknych slow,,,, Wzruszylam sie,,,,piszesz tak pieknie,ze slowa same cisna sie na usta,by wymowily _____ DZIEKUJEMY! Kochana moja,zapomnialas o jednej rzeczy____to TY sprawiasz ,ze wyczekujemy CIEBIE z niecierpliwoscia na LAWECZCE! Masz w sobie tyle piekna,serdecznosci i zachecasz do spotkan. To nic ,ze w swiecie wirtualnym,,,,ale jestesmy najprawdziwsze. Jestem tak daleko od domu,,,,,i kiedy wpadam na laweczke,to czuje,ze nie jestem samotna.Ale przyjdzie taki dzien,ze spotkamy sie i bedzie to niesamowite ,wzruszajace spotkanie. Mam Ci tyle do powiedzenia,,,,, Pamietam nasze pierwsze spotkanie________padlo tyle pieknych slow pod moim adresem.Zadawalam sobie pytanie____co za urocza osoba obdarza mnie swoim cieplem? Nigdy nie zwatpilam w TWOJE PIEKNO. Dzisiaj pragne Ci szczegolnie podziekowac za TWOJE SERCE. Powtorze jeszcze raz_____JESTES WYJATKOWA! Dziekuje,ze jestes❤️ Kochana,opowiesc o pani Jadzi jest najprawdziwsza. Czytajac ,nie raz,nie dwa, wzruszymy sie,,,,,a moze nawet uronimy lezke. PS.Pamietaj,ze te laweczke TY takze "tworzysz".Twoja obecnosc sprawia,ze swieci slonce,,,,dni sa pogodne i radosne. Przytulam Cie❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻93 ___Tak,prawdopodobnie Marek ma racje___powiedzial jego ojciec. Woli mama dac pieniadze jakiemus oszustowi niz rodzinie. Jadwiga zdenerwowana patrzyla na swoje dzieci.___Czy wy nie mozecie zrozumiec,ze ja tez mam swoje marzenia? ___Pewnie____prychnela Wiesia.___My tu do mamy z sercem,a mama nas tak traktuje? Ide o zaklad,ze ktos za tym stoi.Kto mamie tak w glowie namieszal? ___Mamy uwierzyc,ze chce mama sama gdzies na wsi mieszkac? W mamy wieku ?_____krzyczal Mariusz. __Nie wybieram sie na tamten swiat.Mam nadzieje pozyc jeszcze pare lat____powiedziala Jadwiga. __Akurat! Mamie opieka potrzebna.Ja od razu wiedzialam,ze z tym sanatorium to cos nie tak____mowila zdenerwowana Marta. ___Dzieci,ja wiem,ze liczyliscie na duze pieniadze,ale ja nie jestem milionerka.Mnie nie stac na dom za 200.000$.Ja nie chce zebyscie sie klocili____mowila ze lzami w oczach.___Ja chce spokojnie spedzic te pare lat,jakie mi jeszcze zostaly. ___Niech sobie mama spedza____powiedziala Marta____sama,skoro tak mama zadecydowala,a my sie dla mamy nie liczymy.Zeby mama tego tylko nie zalowala. ___I komu mama chce te pieniadze oddac?___pytal Mariusz.___A kto mamie pomoze jak mama wszystko straci? Tacy oszusci to tylko czyhaja na samotne kobiety. cd rozmowy wkrotce,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny🖐️ Nie ma zywej duszki,,,wiec moze skusicie sie na moja salatke? Zapraszam! SALATKA ZE SZPINAKU Z ORZESZKAMI PINIOWYMI Składniki: - 3 gałązki szpinaku, - 50 g sera koziego (z tych twardszych), - 1 czerwona cebula, - garstka orzeszków piniowych, - garść grzanek. Sos: - 3 łyżki octu winnego, - 5 łyżek oliwy, - szczypta soli, szczypta cukru, - 1 ząbek czosnku (niekoniecznie). Jak przyrządzić? 1) Usuwamy wszystkie uszkodzone i brzydkie liście. Dokładnie myjemy i ucinamy łodyżki tuż przy liściu. Osuszamy. 2) Przygotowujemy sos: ocet winny mieszamy z oliwą. Dodajemy cukier i sól do smaku. Energicznie mieszamy wszystkie składniki. 3) Na talerzu układamy liście szpinaku. Posypujemy je skrojonym serem kozim. Układamy talarki cieniutko pokrojonej i porozdzielanej na pojedyncze krążki cebuli. 4) Na suchej patelni prażymy przez chwilę orzeszki pinii, do lekkiego zrumienienia. 5) Przygotowane porcje skrapiamy sosem. Na wierzch sypiemy grzanki i orzeszki piniowe. Jak podawać? Najlepiej dla każdego osobna porcja na osobnym talerzu. Można podać sos oddzielnie, aby każdy mógł swoją porcję doprawić wg własnego uznania. SMACZNEGO!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! 🖐️ Venesso! 👄 Jakiez to smutne co czytam o p. Jadzi, czy Ona zasluzyla sobie na takie traktowanie od swoich dzieci czy wnukow ? Nie, nie !!!.....odpowiem sobie sama, pazernosc tych dzieci nie zna granic, one chyba nie maja serca......... chyba ,ze w dalszych odcimkach cos sie zmnieni.... oby!! poczekam i dziekuje Ci czytam z wielka ciekawoscia! Na to pyszna salatke pisze sie pierwsza, jako dziecko bardzo nie lubilam szpinaku, a teraz moge jesc codziennie! :D Poliko! 👄 ciesze sie bardzo, ze zajrzalas do nas 👄 Masz racje ,ze dzieki Laweczce jest nam lzej w zyciu.......to jest nasza odskocznia od naszych klopotow, tu mozemy sie spotkac.... wyzalic, porozmawiac, pocieszyc . Niech ta nasza LAWECZKA zostanie do konca swiata i jeszcze dzien dluzej! :D❤️ A gdzie podziala sie nasza zalozycielka Kingala?. Czyzby jeszcze nie wrocila z wojazy ? Czekamy na Ciebie! 👄 Zofinko! Dziekujemy za zyczenia ! 🌻 Zastanawia mnie ta tajemnicza pomaranczka, kto to ? ???? Pozdrawiam cala laweczke! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AKICIU____________wreszcie dotarlas! Wygladalam,,,,i doczekalam sie! Masz racje_____ze te dzieci nie znaja umiaru! Pani Jadzia ___po 25 latach wraca do kraju,,,innego juz kraju. Nawet nikt nie zada sobie trudu by pomoc jej w przestawieniu sie,,,na polskie realia. Zawsze po kazdym dluzszym wyjezdzie z kraju istnieje koniecznosc nowego zaklimatyzowania sie.To nie jest latwe. To nie kilka lat____chociaz i one zmieniaja czlowieka___lecz kope lat,,,,25 lat! Kawal zycia! Akiciu___nasza Jadzia jest kobieta o wielkim sercu.Wszyscy obcy beda do niej lgnac,,,,ale niestety,zycie nie bedzie jej oszczedzac. A przy okazji____znasz te nowe Jadzine tereny? Ja je znam____urokliwe miejsca,,,,,,mieszkam w poblizu. Robi mi sie cieplo na duszy,,,,ojej,taka jestem sentymentalna.....jak w piosence,,,hihihihihi No wlasnie,gdzie jest kingala? Kingalo_____________gdzie sie podziewasz! Czekamy na bankiet:D Jesienne pozdrowienia🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akiciu___________i ta piekna piosenka_____serce szlocha,,,, Pieeeeeeeeeeeekna!❤️ Dziekuje!!!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venesso ! Pytasz czy znam tereny ? Kilka razy bylismy na wczasach w Karpaczu ......a to bardzo blisko, znam Jelenia Gore, pewnie ,ze piekne tereny! Tam stawialam pierwsze kroki na nartach :D :D :D. pozdrawim.👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na sniezce Venesso bylismy 2005 roku, spedzilismy z cala rodzinka swieta Bozego narodzenia , bylo cudownie. Zajechalismy 22 grudnia, nie bylo sniegu tzn. bardzo malo, a na drugi dzien obudzilismy sie i jak na zamowienie .....sniegu po kolana, to byla radosc :D :D Dziekuje za piosenke, oj przydaloby sie jeszcze tego sloneczka, bo u nas juz zimno!! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy wybilo nam 25 lat_____naszego pozycia malzenskiego____postanowilismy wyruszyc w gory. A nuz zaniemozemy przy 30-leciu? Wybralismy sie na Sniezke____dowloklam sie ___cala zdyszana,czerwona jak burak ____ale szczesliwa! Spojrzalam wokol_____i poczulam sie taaka dumna,ze az! Pozniej ruszylismy na Giewont_____a dokladnie pod Giewont. DO dzis__________-pamietam jego srogie spojrzenie,,,, A potem zostaly Wlochy,,,,Wenecja ,,,,i Florencja,Neapol,Wezuwiusz___tez wdrapalismy sie,a jakze____jak szybko weszlismy,tak szybko zeszlismy_____dymil,,,, Mamy mnostwo zdjec_____ na nich tacy szczesliwi,,,mlodzi. Akiciu________to bylo prawie 10 lat temu. ,,,,,czy to az,,,,czy tylko? W nastepnym roku_____________35-lecie i musze byc w kraju! Ale bedzie sie dzialo! Gdzie tym razem? Najwieksza niespodzianka bedzie wymarzony domek nad szemrzacym strumyczkiem ,pod lasem. Obowiazkowo z LAWECZKA ::Dz ____na niej wasze nicki. Zwariowalam,,oszalam,,,,,ale dobrze mi z tym,,, ":D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto,kto jesli nie Ty____przywraca marzeniom sens i spokoj naszym snom.No ty_____________LAWECZKO! Kochana akiciu__________jeden usmiech i wszystko jest jak dawniej.,,,,,:D Na Sniezce bylas niedawno,,,a wlasciwie chwila temu,,zazdroszcze wrazen,,,, Po przyjezdzie znow bede zdobywac ja. Jak myslisz,wdrapie sie na nia hihi,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venesso! A na nasza 25 rocznice pozycia malzenskiego, nasze kochane Coreczki zrobily nam niespodzianke i zafundowaly nam tygodniowe wczasy do Hiszpanii na wyspe Menorke. To byla naprawde prawdziwa niespodzianka, Wtedy jeszcze jeszcze studiowaly i poszly do pracy na kilka godzin ( pracowaly jako kielnerki w kawiarni ) i te zarobione pieniazki byly dla nas w prezencie! 🌻 Zawsze bylam i jestem dumna z moich Corek! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym roku jak wszystko bedzie dobrze i Bozia pozwoli to wybieramy sie na swieta do Szklarskiej Poreby, Znasz te miejscowosc? Juz mamy zarezerwowane miejsca , a jedzie nas cala ferajna, bo az 18 osob, mam nadzieje,ze bedzie wesolo! Cala rodzinka! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekny prezent!I ilez wrazen,,,,, Corcie masz urocze,,,z golebimi serduszkami! Jestem teraz wagi piorkowej,,,,boje sie wiatrow____a moze dostane skrzydel? Mam cicha nadzieje,ze pokonam ja. Tym razem zostaniemy na noc,,,,,ale mam plany ___nie z tej ziemi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×