Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

\"Czy to prawda?\" Stoję pośrodku dnia i patrzę w przestrzeń, Daleko daleko, przed siebie dopóki nie zobaczę Ciebie, Idącego gdzieś w stronę pustki, którą sam stworzyłeś. Widzę przeplatające się litery na papierze, Które nie mają dla Ciebie już żadnego znaczenia. Stoję i patrzę na próżnię, która zabija Cię od środka. Tą próżnią jest świat tak ten świat, A w nim Ty, zakochany w nieszczęściu, Czekający ręki z nieba. Ledwo kroczysz, po chodniku ciemnej ulicy, oświetlony latarniami I to jest Twoja natura to jest Twój świat, którym się szczycisz. Masz kilkanaście lat, pusty świat, dookoła jakiś ludzi bez wyrazu… Znów jest ciemno i nade mną jaśnieje ogromny księżyc, Rzucając na Ziemię jasną poświatę. Przywołaj swój księżyc, aby oświetlił Ci drogę, A nazajutrz poczujesz słodycz szczęścia, która wymaże tą pustkę z serca. Jutro czeka na Ciebie rzeczywistość, Wejdź do niej inaczej niż dotychczas, Pokaż, że Cię stać, że dasz radę, że pokonasz smutek Stoję pośrodku dnia i patrzę w przestrzeń, Daleko, daleko, przed siebie dopóki nie zobaczę Ciebie, Idącego po zielonej łące Ze słońcem na twarzy, z miłością na ustach Ale czy to prawda? Zapytaj samego siebie Wiersz Patii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jesień\" Mgły jakieś nieuchwytne, Las osnuwa ciemność, Nieśmiało migocą w słońcu Śniegiem pokryte góry. Wiatr cichutko powiewa, Słychać mknącej rzeki szum Niby wypływającej ze strony nieba. Drzewa resztkami liści pokryte, Lecz jeszcze las w oddali mieni się na kolory świata. Mewy latające wśród blasku słońca wykrzykują: - Już koniec lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam na uczte,,,,,, AMERICAN UPSIDE DOWN CAKE Składniki: Karmel: - 1/4 szklanki masla - 2/3 szklanki cukru - 1 lyzeczka cynamonu - 2 szklanki swiezych lub mrozonych owocow kwasnych, ja uzywam najczesciej zurawin Biszkopt: - 3/4 szklanki maki - 1/4 szklanki maki ziemniaczanej - 3/4 szklanki cukru - 1 lyzeczka soli - 1 lyzeczka proszku do pieczenia - 4 jaja - 1 lyzka roztopionego masla - letniego - otarta skorka z cytryny - wanilia do smaku Jak przyrządzić? Piec nagrzac do 180 C. Toping: maslo roztopic i dodac cukier i wanilie. Gotowac na malym ogniu az sie cukier prawie rozpusci.. Wlac do formy na ciasto (sredniej kwadratowej najlepiej). Na to rownomiernie rozlozyc owoce... Biszkopt: jajka, proszek do pieczenia i skorke z cytryny ubijac az do bialosci, im dluzej tym lepiej. Ciasto powinno byc prawie biale i powinno sie conajmnie podwoic w objetosci. Dodac delikatnie teraz maki wymieszane z sola i proszkiem do pieczenia. Dodac roztopione maslo... Ciasto delikatnie nakladac na owoce... i do piekarnika. Piec przez 30-40 minut. Po wyjeciu z pieca zostawic na 10 minut. Nastepnie obrocic forme do gory dnem.... i zdjac forme... (owoce z karmelem beda na gorze). Jak podawać? Na cieplo z bita smietana lub na zimno... SMACZNEGO!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagladam ponownie i,,co widze? Moj post__________przybyl z kosmosu___-czy co? Wszystko jeszcze przed chwila bylo OK_____a teraz,,,,az dwa razy. Nic nie rozumiem,,,jak to sie stalo? Nie bede sie zastanawiac,,,,,niech i tak bedzie,,,, wiersz jest ladny,,,,❤️ hihihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem!🖐️ Venesso! 👄 dziekuje za dalsze losy pani Jadzi.... ciekawi mnie co dalej, czy zdecyduje sie na kupno domu....... zobaczymy , uzbrajam sie w cierpliwosc :D Jak radzisz sobie w nowej pracy? Znajac Ciebie to wiem ,ze napewno dobrze. 👄 Dziekuje za poezje i pyszny przepis , zapisalam w moim kulinarnym notesiku i napewno zrobie, tylko czy sie uda? Moja mama zawsze mowi,ze dobrej gospodyni, ciasto w rekach rosnie, :D :D :D, zobaczymy . Lenko! Milo Cie widziec na Laweczce, nie smuc sie ,wiem ,ze nie ma nic gorszego jak choroba u dzieci , ale wiem ,ze Viktorek jest dzielny i szybko pokona chorobe. Jestem z Toba i 👄 Was mocno! Poliko! 👄 Dziekuje za golabka, nakarmilam go i wypuscilam do Ciebie! Jak czas Ci pozwoli zajrzyj na laweczke , wiem ,ze o nas myslisz, my o Tobie tez! ❤️ Pozdrawiam cala Laweczke! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slucham Venesso, slucham, dziekuje Ci bardzo, dobrze jest czasem razam posiedziec na Laweczce i posluchac pieknych piosenek w milczeniu, rozmazylam sie....... 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie jest tez razniej,,,,, Dzisiaj mam odskocznie od obowiazkow,,,,🖐️ Wzielo mnie muzycznie,,,,,ale moze za chwile napisze kolejny odcinek o Jadzi,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻88 ____Chcialabym rozejrzec sie wokol____powiedziala Jadwiga. Nie,nie, prosze zostac,sama obejde. Wyszla na podworze i usiadla na laweczce przed domem. Ja ci to wszystko wyszykuje____uslyszala glos meza.___Dom wyremontuje,w chlewie warsztat sobie zrobie.Przeciez wiesz,ze ja zlota raczka jestem,Jadziu.A wieczorem przy piecu bedziemy sobie czytac,na spacery chodzic. Otarla lzy.Meza nie bylo,a co ona sama zrobi z ta ruina? Po co mi to?___pomyslala.Wstala i poszla w strone stodoly. Za stodola byl sad ze zdziczalymi drzewami pamietajacymi czasy wojny.Rozlozysta grusza opierala galezie o dach stodoly.Przed nieistniejaca juz brama byl gaszcz krzakow. __TO bez i czeremcha____uslyszala glos gospodarza.___Ja wiem___zaczal sie tlumaczyc____strasznie to zaniedbane.Jak moja zyla,inaczej to wygladalo____westchnal. Wrocili do domu.Jadwiga zdecydowana byla podziekowac i przeprosic za zmitrezenie czasu.\"Nie kupie tego____myslala___przeciez to ruina.Do rozbiorki\". Syn gospodarza podsunal jej cukiernice. __Podoba sie pani?____spytal. Otworzyla usta,zeby przeprosic za klopot,kiedy niespodziewanie dla siebie samej powiedziala:____Najlepiej to to nie wyglada.Trzeba duzo pieniedzy w to wlozyc,ale podoba mi sie____zaslonila usta dlonia zdziwiona tym,co powiedziala przed chwila. ____Naprawde?_____zdziwil sie gospodarz. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Litości wcale by nie było, Gdybyśmy Biedy mniej czynili; I Miłosierdzie by zniknęło, Gdyby szczęśliwi wszyscy byli; A strach wzajemny - spokój niesie, Póki nie wzrośnie w nas egoizm. Potem Nienawiść w ciemnym lesie Chwyta nas do pułapek swoich. Zasiada pośród świętych strachów Łzami wielkimi rosząc ziemię, Aby Pokora spod jej gmachu Mogła wywodzić swe korzenie. Wkrótce nad głową jej ponura Rozkwita cieniem Tajemnica, Karmi się Motyl nią, a także Na niej żeruje Gąsienica; I Fałszu rodzą się owoce Rumiane, dobre do jedzenia, A pośród jej konarów mrocznych Kruk się sadowi w głębi cienia; Zaś Bogom lądu oraz morza Nigdy się nawet sen nie przyśni, Gdzie taki Owoc znaleźć można On rośnie tylko w Ludzkiej Myśli. \" - Autor nieznany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż nie jestem wśród was na codzień, jak bywało przez tyle lat dawniej - to przecież noszę w sercu wielką troskę. Wielką, ogromną troskę. Jest to, moi drodzy, troska o was. Właśnie dlatego, że od was zależy jutrzejszy dzień. /Jan Pawel II/ PS.Akiciu___________zniknelas z horyzontu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venesso! 👄 Czy decyzja p, Jadzi jest sluszna? ja mysle, ze p, Jadzia nie kupi tgo domu...........a moze sie myle ..........poczekam. Dziekuje Ci za mile spedzony wieczor, u mnie juz pozno, dzieli nas roznica czasu......... a szkoda. :-( Zycze Ci milego wieczoru i do zobaczenia jutro na Laweczce! 🖐️ Dobranoc Laweczko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akiciu_____chcialabym Ci rzec wiecej,,,,ale niestety,nie moge. Przestaloby Cie to zaciekawiac!:D U mnie dopiero 4 PM,,,,zamierzam wyruszyc do miasta. Byc moze,,,,,,napisze kolejne wiesci o Jadzi.Wstaniesz jutro i poczytasz. Kolorowych snow 👄 DOBRANOC akiciu.Spij i snij :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekny dzien niedziela
co ta akicia ma w sobie ze tak ja wszyscy kochacie? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekny dzien niedziela
Tak tu u was milutko,tak ladnie piszecie! Ladne piosenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
___________________ Witam 🖐️ Laweczko!________________ Biegne do Was........ 🌻..........witam Was wszystkie !!🖐️ Mamy sloneczny dzien, jak juz wczoraj wspominalam wybieramy sie popoludniu na urodziny, mam nadzieje, ze posiedzimy w ogrodzie na swiezym powietrzu, solenizantka nasza ma piekny duzy ogrod, wiec w prezencie dostanie kwiaty do ogrodka i swiecznik z mosiadzu,w ksztalcie drzewka postawi na tarasie i beda mogli razem spedzac dlugie jesienne wieczory przy swiecach!! :D :D :D. Czyz to nie romantycznie? Zycze milego dnia i postaram sie wieczorkiem zajrzec! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[kwiat WITAJ LAWECZKO!🖐️ AKICIU______nasz kochany skarbeczku! Niech caly swiat wie,ze jestes cudownym czlowiekiem! Takiej drugiej akici nie ma ❤️ Biegniesz codziennie na nasza LAWECZKE,aby ogrzac nas swoim ciepelkiem! Nikt tylo TY_____❤️👄❤️ Promieniujesz swoim pieknem,obdarzasz nas nim,wysylasz impulsy,ktore innych podnosza na duchu. Wlanie to odczuwamy jako cos pieknego. Wrazliwi ludzie wyczuwaja Twoje emanacje.❤️ Dziekuje akiciu,ze jestes z nami :D Zycze Ci milego popoludnia i do zobaczenia po powrocie🖐️ Pozdrawiam LAWECZKE🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×