Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Kingalo! Dziękuję za sto lat! Szampana niestety nie odpalałam, bo się źle komponuje z antybiotykami. Poczekam raczej na truskawki. Tradycyjny zestaw gościowy (ciacho, kawa i nalewka domowej roboty) cały czas w pogotowiu - zapraszam! Równie tradycyjną, a przez to w ostatnich latach coraz bardziej egzotyczną sałatkę jarzynową, śledziki, wędlinki coś mocniejszego serwować będę 8 marca - połączy się zaległą imprezkę urodzinową z świętem kobiet. Zresztą u mnie tradycyjnie każda imprezka to dzień kobiet. Jakoś życie mam ostatnio dziwnie zfeminizowane. Zapraszam - oczywiście - całą ławeczkę. Co do nalewek to najdziwniejszą jaką piłam wymodziła moja ciotka. Była to nalewka na świeżym zielsku piołunu. Zbierała ten piołun gdzieś na łąkach w okolicach Limanowej. Była to kwintesencja pojęć słodki - gorzki, smak nieprawdopodobny, a moc góralska. Ja raczej wolę bardziej tradycyjnie: cytrynówka, malinówka, wiśniówka lub jajówa (vel advocat) na polskim spirytusie przywożonym z Czech za tanie pieniąze, co niezmiennie uważm za fenomen ekonomiczny. Cóż, na ekonomii się nie znam, na nalewkach - troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO!!!!!!!! Witajcie kochane dziewczyny! aaakicia,kingala,Poliko,Lenka i jotazet! Jotazet!!!!!!!!!!!!!!! 100 lat w zdrowiu i szczesciu!!!! Przynioslam ze soba____kpl fondue do czekolady wraz z owocami;truskawki,banany.kiwi i ananas.Juz kroje owoce,podpalam swieczke i gotuje czekolade,,,,,,, Prosze zaopatrzyc sie w specjalne widelczyki_______a tymczasem poukladam pokrojone owoce na podstawie ceramicznej z przegrodkami,,,,,,,Oooo widze,ze czekolada juz gotowa___prosze maczac owoce,,,,Smacznego! jotazet! Czy moge prosic kawke? A te kotki,to Twoje? Kochana Poliko_____co trzymasz na kolanach? Kalendarz! Piekny! Kingala__-co to za zapachy rozchodza sie? aaaalusia,skarbie_____gdzie znow pobieglas? Poczekajcie,dokroje owocow,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poslaniec do jotazet
🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Venesso!!!! Ja tez lubie owocw w czekoladzie!!!!!!❤️. Tak sie domyslilam, ze pomalilas imiona, mam racje!! Jesli nie to przepraszam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenko! Czy MM juz dotarl? Jak znajdziesz chwilke,wpadnij na owoce w czekoladzie.Bardzo sie stesknilysmy za Toba!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaakiciu,kochana juz jestes! Czy golabek dotarl?❤️ Nie zaluj sobie owocow---spojrz,przynioslam ich caly kosz! My tu mamy je caly rok_____i tanie jak latem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez pada od wczoraj____jest bialo,ale coraz mniej sniegu.Ale mi sie marzy jezioro!!!!! Bede Wam wysylac zdjecia,jak oczywiscie mnie tego nauczycie.Wielki uklon! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venesso!!! Kochanie powoli nauczymy sie wszystkiego. Musze teraz Was pozegnac , bo MM potrzebuje komputer, a mamy tylko jeden!!!! 🖐️ wpadne jeszcze na barszczyk Kingali!!. Zostawcie dla mnie troszeczke!!!!!!!!!!!👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wenesso! Dzięki za sto lat! Kawę już podaję- ze śmietanką czy bez? Deser fantastyczny. Do owoców i czekolady dorzucam kulkę lodów. Kotom mówię apsik, łapki z daleka od czekolady! Posłańcowi dziękuję za kwiatki! Miły wieczór się szykuje, fajnie jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Venesso oczywiścien nie Wenesso- przepraszam za błąd, ale znam dziewczynkę o tym imieniu pisanym przez W. A tak przy okazji - kochana Venesso, jak dawno nie byłaś Polsce? Bo ten pyszny deser zaraz chyba przygotuję z pełnego zestawu tropikalnych i nietropikalnych owoców, które tu też już od dawna mamy w każdym markecie o każdej porze dnia i nocy. Fondue z czekolady to naprawdę świetny pomysł - pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj,witaj jubilatko! Aaaakiciu,masz racje___pomylilam imiona!hihi A gdzie nasze dziewczynki! Hop,hop! POLIKO___🖐️ kingala🖐️ Lenka🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jotazet! Wiem,wiem,ze w Polsce mamy wszystko.Tylko jakie sa ceny owocow w zimie? Kiedys,to byly ceeeeeeeny! Chce Ci powiedziec,ze mam fonde do sera ,a takze do miesa.Swietna rzecz----stawiasz na stole i wszyscy obsluguja sie sami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istnienie jest tkaniną pokrytą haftem, której prawą stronę oglądamy w pierwszej połowie życia, a lewą w drugiej; ta nie jest już tak piękna, ale bardziej pouczająca, ponieważ widać splot nici. Arthur Schpenhauer Piękny wiersz Kingalo ----- dziękuje. Co dobrego nam dziś serwujesz? Cokolwiek zrobisz napewno będzie smaczne, mniam....mniam !! 👄 Venesso ---- myślę, że nie wielka różnica jest w cenie owoców zimą czy latem, o tak kiedyś to był szok. Zimą marzyło się o lepszych owocach. Chyba nawet niewiele u nas było ❤️ Aaaakiciaaau ----- poczekaj..... wypuszczę gołąbka, tylko rano bo teraz martwię się o niego, taka ciemna noc.👄 Jotazet ----- ode mnie również 100 LAT.🌻 Jestem dziś zmęczona i wybaczcie mi, że pożegnam Was, bawcie się miło. Wszystkie jesteście mi bardzo bliskie. Dla Was 👄👄👄 i........ 🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane Dziewczyny !!🖐️ Juz jestem, odzyskalam kompa, mojMM popracowal i mowi do mnie : Siadaj na Twoja laweczke!!!! Kingalo a co z barszczykiem? Widze, ze szykuje sie male przyjecie urodzinowe, Poliko kochana zostan jeszcze troche z nami!!!!👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenko!!!!! Wiemy ,ze M przyjechal. Ciesze sie razem z Toba, ale pomachaj nam ______ czekamy na Ciebie!_________ 👄. Hej, hej Lena usiadz chociaz na minutke!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo dziekuje za barszczyk____ pychotka!!!!!! Poliko!____ dobranoc!! zycze kolorowych snow i czekam na golabka! Lenka szczesliwa , zapatrzona w MM __ ok. rozumiem!! Zycze Ci pieknego wieczoru!!! Venesso, jotazet proponuje barszczyk __ niebo w gebie!!!!. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaakiciu,,to i jotazet serwuje barszczyk? Dziekuje kingali za barszczyk____pychotka,niebo w buzi. A ja zostawie wam przepis na barszcz rosyjski____- Skladniki:3 obrane surowe buraki,2 marchewki,3 lodygi selera naciowego,3 lyzki masla,2 cebule,2 zabki czosnku,3 pomidory,sol,po kilka ziaren pieprzu,ziela angielskiego,2 gozdziki,listek laurowy,1l bulionu wolowego,3 lyzki kwasnej smietany,pieprz mielony,sok z cytryny. Przygotowanie___________Buraki,marchwe,lodygi selera pokroj w grube slupki.Cebule posiekaj,czosnek przepusc przez praske.Pomidory sparz,obierz ze skorki,pokroj w drobna kostke.Swieze pomidory mozesz zastapic pomidorami w puszce,ewentualnie przecierem. Rozgrzej maslo w duzym garnku,wrzuc cebule i czosnek.Calosc smaz na malym ogniu przez 5 minut.Dodaj pozostale skladniki zupy,zalej bulionem i szklanka wody,wrzuc przyprawy.gotuj na malym ogniu ok.1 godz. Przed podaniem barszcz dopraw do smaku pieprzem,zakwas lekko sokiem cytrynowym. Uwaga! Barszcz rosyjski doskonale smakuje z ciemnym pieczywem.razowiec kroi sie w grube pajdy. Inna wersja tej tego barszczu ____barszcz ukrainski______-dodajemy garsc ugotowanej bialej,drobnej fasoli. Aby barszcz byl gesty____zabiel smietana i maka.Smacznego. ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaakiciu,chyba nie mamy szans zobaczyc Leny! Musimy byc wyrozumiale___________kochany MM juz w domku! Lenko_____________bawcie sie,smiejscie sie i cieszcie sie soba!!! 🌻🌻🌻🌻🌻🌻 Poliko______________jaki piekny aforyzm!!!🖐️ Kingalo_____________wiersz sliczny!🖐️ aaakicia_____-dzieki za cudowna muzyke🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leopold Staff \"Bo cos w szlenstwach jest mlodoscia, Wsrod lotu,wichru,skrzydel,szumu. Co jest madrzejsze od madrosci? I rozumniejsze od rozumu?🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO! Wstalam wczesnie i przybieglam na laweczke z wierszem,,,,,,,,i co,poszedl w eter.Dlaczego? Nie ma odpowiedzie,,,,,Mimi to nie zrazam sie i pisze ponownie z usmiechem na twarzy. 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,SPRAW SOBIE MILY DZIEN Wyszukac trzeba ich mile Ma to byc odpowiednia nic Przyjemne dnia chwile Pozbieraj i masz je zszyc. Zle chwile ____ z nimi coz Przyjm je w pokorze Z lez nie tworz morz Inaczej spojrz___to pomoze. Przez druszlak chmury Przepusc dokladnie Dzien nie bedzie ponury Woda zycia tylko spadnie. Ty zas cos milego nuc Radosci porusz sily Usmiech na twarz wrzuc I juz masz dzien mily!!!! Zycze wszystkim PANIOM milego dnia! Pozdrawiam bardzo serdecznie! 👄👄👄👄👄👄👄👄👄 PS.Choc za oknem sniezy i wieje,ja mam dobry humor.Czy mam inne wyjscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×