Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

i jeszcze była mowa o władzy. i tu mam mały fragmencik. Moze tezprofesor siętym zainteresuje, dla mnie ten fragment jest jednoznaczny, nie jest trudny jest kompletnie łatwy, ale jakoś SJ nie interpretują go jak należy więc moze i jest trudny....dla niektórych.. otóż: Rzym rozdz. 13 \" każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim, bo nie ma władzy jak tylko od Boga, a te które sa przez Boga są ustanowione. Przeto kto sie przeciwstawia władzy, przeciwstawia sie Bożemu postanowieniu, a ci którzy sieprzeciwstawiają , sami na siebie potępienie ściagają. Rządzący bowiem nie sa postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy. Czyń dobrze a będziesz miał od niej pochwałę. Jest ona na służbie u Boga, tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz żle, bój siębo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Bożym, który odpłaca w gniewie kto źle czyni. Przeto trzeba się jej poddawać, nie tylko z obawy przed gniewem, lecz także z obawy na sumienie. Dlatego też i podatki płacicie. gdyż są sługami Bozymi, po to aby tego właśnie strzegli. Oddawajcie każdemu to co mu sie nalezy, komu podatek podatek, komu cło cło, komu bojaźń bojaźń, komu czesc cześć.\" hmmm....a dyskusja o wladzy i rzadach ze śJ mi sieprzypomniała. a PIsmo mówi ze cała władza od Boga pochodzi...i ta w kosciele, i ta w domu i ta w szkole i ta w kraju i nawet urząd skarbowy i nawet rzad....czy nam kaczyńscy się nie podobają czy nie....Bóg ustanawia rządy a my jako chrzescijanie winniśmy szanować w państwie i policję i wszelkąwładzę ziemską...szanować nie zawsze znaczy zgadzać siei ich pomysłem na rzadzenie państwem . i co proferorze zgadzasz sie ???? poza tym małym wątkiem powiem ci ze ja wolę mówić o zbawieniu...o radosci ..o szczesciu o darowanych winach i pokoju.... i zadam Ci trudne pytanie...czy należysz do Jezusa? i czy spotkamy sie na wielkiej uczcie u Baranka? :) chciałeś masz:):):) z sympatią ...Kamelia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Oddawajcie każdemu to co mu sie nalezy, komu podatek podatek, komu cło cło, komu bojaźń bojaźń, komu czesc cześć.\" Mysle ze to wszystko SJ spelniaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na jakie to pytania nie odpowiedzialem ???????????????? piszcie szybko bo\" moja\" jest zaniepokojona... pragnienie odpowiedzi rozpiera mooje wnetrze goracosc taka!!! pytajcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tylko to jedno zdanie...a całą resztę niestety nie...bo nie zgadzająsięz władzami i rzadami w państwie...ech a ja myślę, nie zaprzeczaj temu co powiedziałaś już na tym topiku, znam pogląd SJ na temat państwa i władzy. mam cytować Straznice? czy darować sobie kolejną waszą kompromitację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameliaaa
Ty zejdz juz z tych Swiatkow Jehowy. W kolko to samo gadasz. Ja znam tych ludzi i nie zauwazylem by robili cos wbrew prawu! Tak niby o tym Chrystusie tyle mowisz,ale zlosica to od ciebie bucha,ze hoho.Ty widze msciwa i nie umiesz odpuscic,za cholere.I dupe lizesz temu,pozal sie boze profesorkowi od siedmiu bolesci."Cpunowi" jakiemus,bo brednie wypisuje,wystarczy poczytac co pisze,ale kamelia znalazla sojusznika,bo gnebi tych samych co ona . oj poprawsie,poraw,bo czasem zamiast na uczcie wyladujeszjak tamci na ulicy.I nici z uczty beda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze o Chrustusie i wiem co piszę ale gdy Nauki świadków Jehowy nie zgadzają siez biblią to też potrafię to wskazać...a ty pomarańczowy niku też jesteś Swiadkiem i ? nazywasz kogoś Cpunem??? nie gnębie tylko wskazuję na to że Biblia mówi coś innego niż głosząciagle sięnią popierając, a to różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim poddajecie sięwładzom zwierzchnim? nie jest mowa tylko o podatkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jeśli czynisz żle, bój siębo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Bożym, pamiętacie dyskusję o noszeniu pistoletów przez policję???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coz,jak juz napisalam,albo jak ludzie,albo wcale. Ja bastuje.I to nie dlatego,ze brak mi slow,bo chyba zdarzylas mnie poznac,slow mi nie brak i argumentow,ale odpuszczam sobie dyskusje z toba,bo prowadzi do jednego. :-( \"Nie czyn drugiemu,co tobie nie mile.\" Mi nie jest milo,byc obrzucana blotem,wiec i ja tego robic nie bede. do --->"kameliaa", zgodze sie z jednym,kamelia wolalaby najgorszego przeciwnika Jezusa obronic i takiego potraktowac jak czlowieka,byleby tylko nie SJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyń dobrze a będziesz miał od niej pochwałę. Jest ona na służbie u Boga, tobie ku dobremu. władza pochodzi od Boga, wszelka władza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wszelkie kontrargumenty w dyskusji...pada ZAWSZE to samo hasło: obrzucać błotem, gnębić? ludzie oceńcie, czy ja gnebię wyzywam, czy podaję argumenty? ja poprostu nie zgadzam się z waszymi naukami i mówię o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mówię fałszywych świadectw na temat religii świadków, mówię o ich naukach , poddając je własnemu osądowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameliaaa
Swiadkiem nie jestem,mam kolege i wiem co mowie.Bardzo dobry czlowiek.Jego rodzina tez.Czasem moze zdarzaja sie nieidealni,ale to tez ludzie,jak my. A cpunem nazywam kogos,kto wlasnie sie tak zachowuje i to nie tylko ja zauwazylem,z tego co widzialem to jeszcze pare osob. Zaczepiaj tych ktorzy urągają Bogu,a nie bron ich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobrze profesorze skoro Cię rozpiera, dlaczego chcemy być coraz bardziej mądrzy zamiast probowac być mniej glupim?? i jeszcze jedno pytanie słyszałeś o ekperymentach Delgado? od walki na słowa się zaczyna :) nie ma innego Boga niż samo życie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ci natomiast odpowiedzialam,ze wladzy sie SJ poddaja. Nie sprzeciwiaja sie :policji,nakazom sadow,prezydentowi,radom,nauczycielom,nawet ksiezy szanuja(hehe) itd. Podatki placa,a sluzba wojsku nie jest obowiazkowa,sa mozliwosci sł.zastepczej. Chodzenie do wyborow tez nie jest obowiazkowe,wiec nie robi nicwbrew prawu,jesli tak uwazasz,to wiekszosc polakow nie wywiazuje siez tego. Wiec gdzie sie sprzeciwiaja wladzy,prosze podaj konkretne przyklady,a nie mow wciaz tego samego? A powiedz mi czy twoi wspolwyznawcy moga byc zolnierzami? Bo policjantami moga,to wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameliaaa
"kiedy ktoś urąga Bogu piszę tu o tym bardzo mocno!!!! " To zerknij wyzej co pisal, profesorek!!! I daj mu buzki na czulko,biedaczkowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego a ja mysle
przy slowach "szanuja ksiezy" jest (hehe) co toznaczy? czyzbys ironizowaa. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeto kto sie przeciwstawia władzy, przeciwstawia sie Bożemu postanowieniu, a ci którzy sieprzeciwstawiają , sami na siebie potępienie ściagają. Daj spokój Kamelia to trzeba zmienić, tylko mi nie opowiadaj że kaczorki też nam nasłyłał, będę się przeciwstawiać głupocie kiedy tylko bedę mieć ochotę Już Dreamer o tym pisał Pewien uczony człowiek poszedł do Buddy i rzekł: - Sprawy, o których nauczałeś, panie, nie znajdują się w Świętych Pismach. - W takim razie, ty je tam umieść - odparł Budda. Po chwili zakłopotania człowiek mówił dalej: - Czy pozwolisz zauważyć, panie, że pewne sprawy, których obecnie nauczasz, są wręcz sprzeczne ze Świętymi Pismami? - W takim razie, popraw Pisma - odpowiedział Budda. \"Pisma, podobnie jak szabat, są dla człowieka - stwierdził Jezus - a nie człowiek dla Pism\".\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego\"hehe\",bo niektorym moze sie to wydac smieszne i nieprawdziwe,ze akurat SJ szanuja ksiezy,dlatego. A oni szanuja kazdego innowierce,w tym i tych ktorych wydawaloby sie nie \"powinni\" i nie potrafiliby szanowac. I nie ironizuje.A to \"hehe\",wychodzi samo z siebie,po prostu lubie sie smiac. :-) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli mnie pamiec nie myli,juz tukogos draznilo naduzywanie\"hehe\",chyba Belaize jesli mniepamiec nie myli...cholipka,jakbym klnela,bylo by lepiej?? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze bedziecie bladzic jesli was Ja nie poprowadze!!! slepy slepego prowadzi ..obaj w dol wpadna... a taka goracosc mnie rozpiera.. taka goracosc.. wiedza kotluje sie we mnie ..chce wyjsc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak chce wyjść to niech wychodzi...moze ten list do Rzymian... alo uczta u Baranka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego chcemy byc coraz bardziej madrymi?? a no madrosc wypycha glupote i sadowi sie na jej miejscu . to jakbys zepchnela w autobusie staruszke i usiadla sama na jej miejsce smiejac sie jaj prosto w twarz lezacej sponiewieranej na ziemi .. patrzac jak ludzie deptaja jej twarz ,a ty siedzialabys bo wiesz ze tam jest jej miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio,i jak mozesz podac mi konkretne przyklady,gdzie sie SJ sprzeciwiaja wladzom? I czy sa u was zolnierze? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie chcą i wolą nie to nie są.mogą od Pastora dostać takowe zaświadczenie.że jest to nie zgodne z ich przekonaniami ...gdyby mieli zabijać w Iraku nie idą. nie zabijają. służba ojczyźnie to podleganie władzy...żołnież moze kopać rowy lub ratować podczas powodzi. Są też zołnierzami.bo każda władza od Boga pochodzi. Sama napisałaś ze nie uznajecie rządów i władzy państwa.....mam to szukać? pamiętam, ale w tych 200 stronach nie będę grzebać. a co mowi się o państwie u ŚJ? o Rządach w państwie i o władzy państwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×