Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

i znowu Rutkowski sie pojawił, Julietta no napewnoi nie ja. Tylko Biblia tylko ta ksiega pochodzi od Boga, nie ma co do tego zadnych wątpliwości jest tylko mądry lud, który chce miec Jehowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na momencik A ja myslę na temat \"starości \" Biblii nie raz rozmawialiśmy:) Za moment powstania Wed- a są jeszcze starsze- przyjmuje się umowną datę przybycia Ariów do Indii - czyli ok. 1800 r. p.n.e. (choć prawdopodobnie część tekstów powstała wcześniej).a najstarszą częścią Biblii są jej pisma poetyckie - Psalmy, Księga Hioba, Pieśń nad Pieśniami - które zostały napisane przed rokiem 1000 p.n.e. więc nie mow, zę tojedyna księga i do tego najstarsza, tojedna ze ścieżek i do tego nie \"najskuteczniejsza\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"to ze znam Boga nie stawia mnie na Jego miejscu czytaj ze zrozumieniem to nie bedzie nieporozumien\" aha, a więc tylko osiągnęłaś wszechwiedzę skoro pojęłaś niepojętego Boga (\"znasz\"). No właśnie czytam ze zrozumieniem ten fragment powyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała - ale ludzie potrzebują mieć księgi \"mojsze\" i \"najmojsze\". Potrzebują mieć bezpieczeństwo \"racji\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta***
A jeśli chodzi o te parametry to nadal czekam na nie -sama tez szukam gdzie to moze byc w którym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pojęłam a poznałam nie czytasz ze zrozumieniem, malutka najstarszą jest księga rodzaju 1513 rok p.n.e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julietta ---->23:05 post dreamera,tam jest ten rozdzial podany,na ktory dream chcialby poznac twoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer odniose sie jeszcze do Twojej wywiedzi na temat tego co wczoraj napisalam. Chce Ci powiedziec,ze rozumiem Twoje wzburzenie ,gdyz tak jak Ty jestem czlowiekiem, dla ktorego zycie ludzkie przedstawia najwieksza wartosc! Jednakze gdyby sie tak przyjzec blizej naszemu zyciu ,to musimy stwierdzic,ze przypominamy pare ,ktora pojawia sie na moment i zaraz znika.Jestesmy jak te malenkie robaczki w tym calym wszechswiecie,nawet nas nie widac tak naprawde ,jakimz poteznym Bogiem jest Tworca tych wszystkich cial niebieskich i kIm my jestesmy w obliczu Jego Majestatu!? dlatego tez podalam ten werset o tym ,czy glina moze powiedziec do jego tworcy,co czynisz? Moze zastanawiasz sie po tym wszystkim co przeczytal,ile wart jest czlowiek i jego zycie dla jego Stworcy? Czy sadzisz,ze Jehowa moglby zabijac niewinnych ludzi? Czy nie przeczyloßy to slowom pisarzy biblii ,a takze Jezusa,ze Bog jest miloscia? Otoz dla Boga ludzie i ich zycie az tak wiele znacza,ze wydal wlasnego ,jednorodzonego syna za Nas,gdy jeszcze zylismy w grzechu,gdy jeszcze Go\"Boga\"wcale nie znalismy,wydal syna na haniebna i meczenska smierc,zeby miliony ludzi mogli zyc wiecznie, a dalsze miliony zarowno sprawiedliwi i Niesprawiedliwi mogli zmartwychwstac z grobow. W swoim poscie probowalam Ci przekazac to,ze Bog uczynil wszystko co bylo potrzebne po temu by zrealizowac to zamierzenie jakie przedsiewzial na samym poczatku! A czy Bog zabijal Niewinnych ludzi?z pewnoscia nie! Przed wykonaniem wyroku na Sodomie i Gomorze ,lot przekamarzal sie z Bogiem by ten nie zabijal wszystkIch mieszkancow tych miast,gdyz z pewnoscia ,jak sadzil lot,sa tam jacys sprawiedliwi. Jehowa poszedl z lotem na uklad i powiedzial,ze jesli sie jacys znajda to ich oszczedzi.Lot szukal ,ale nieznalazl! Z pewnoscia byly tam takze dzieci,one takze zginely ze swoimi rodzicami.Tez Bog nie uznal ich za sprawiedliwe. Dreamer trudno Ci zrozumiec Boga bo ten zabijal(choc mial do tego prawo),garncarz moze czynic ze swoja glina co mu sie podoba! A jak sie zapatrujesz na takie cos? Jestesmy pod zaborem jakiegos panstwa,jestesmy w jakis sposob uciskani,ciemiezeni ,ale nasza bohaterska armia wyzwala nas spod wladzy tyrana jedak wczesniej musi zginac wiele ludzi ,w tym przy okazji niewinnych! Ale my jestesmy wolni! W nagrode ci bohaterscy zolnierze otrzymuja ordery,pochwaly,sa wyniesieni na piedestal,otrzymuja wszelkie przywileje! Czy ktos w tym czasie pomysli o tych ofiarach ile dramatow doznaja ich rodziny tych zabitych? Sam wyciagnij wnioski! Jednak najwiekszym dowodem milosci byl Jezus. Jesli chcesz poznac Jehowe wystarczy,ze poznasz Jezusa,gdyz Jezus byl doskonalym odbiciem swojego Boga Ojca. Odzwierciedlil w doskonaly sposob Jego przymioty.Jezusa cechowala ogromna milosc do ludzi,byl najlepszym pasterzem jakiego mozna sobie wymarzyc.Tkliwy,troskliwy, wspolczujacy,wybaczajacy, kochal ludzi calym swym sercem ,kochal do tego stopnia,ze chcial umrzec dla nich. Czy Jezus kiedykolwiek moglby porownac swego Ojca z Hitlerem? Czy Jezus kiedykolwiek wypowiedzial sie zle i bez szacunku o swoim Ojcu Jahwe? Przenigdy!wrecz przeciwnie! Jezus wykazal dal swiadectwo tego,ze Jahwe jest najwyzszy!ze tylko On jest dobry! Duzo by jeszcze pisac,ale musze isc spac bo jutro kolejny dzien pracy! dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"najstarszą jest księga rodzaju 1513 rok p.n.e.\" - czyli nadal Wedy są starsze (co nie znaczy, że automatycznie starsze jest lepsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bo wychodze z załozenia ze nie mogę przestac poznawać, Jehowa pisał o trybie ciagłym BADAJCIE POZNAWAJCIE, nigdy nie uznam ze poznałam Boga, ale ze znam moge powiedziec z całym przekonaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śruti - Wedy i Upaniszady (powstały w latach 1300 – 500 p.n.e.). tak pisze internet, co oczywiscie nie musi byc prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julietta***
Jest to historyczny opis wędrówki Mojżesza ze Starego Testamentu-tak było rzeczywiście ten fakt mial miejsce-ale przecież nie jest napisane że to Bóg nakazał by Mojżesz wydał taki wyrok. Mojżesz byl tylko człowiekiem i mógł wydawać tak straszne wyroki. W Starym Testamencie obowiązywała zasda ząb za ząb- gdy Bóg posłał na Świat swego Syna - Chrystusa to prawo ludzkie został obalone i zmienione-to znaczy Bóg przez Chrystusa powiedział ludziom -miłujcie się wzajemnie tak jak ja was umiłowałem. W innym miejscu pisze;: "Nie bójcie sie tych, którzy zabijają ciało a duszy zabic nie mogą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wobec tego umowne daty powstawania Wed to 1500-500 r. p.n.e.\" tego malutka juz nie napisała chodz przytaczala fragment z tej samej strony. z wikipedii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krasulo - nie będę dyskutował - taka jest Twoja interpretacja. IMHO ten fragment został stworzony \"widzialną ręką szaleńca\" - człowieka, któremu był Bóg potrzebny tylko i wyłącznie dla własnych ziemskich celów i usankcjonowania własnych zbrodni sztandarem Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do mojzesza, za swoje grzechy nie doszedł do ziemii obiecanej choc szedł 40 lat, taką karę wydał na niego Jehowa, czy to wstydliwe, nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łaciata,widzisz jak ja spie? :-D No dzis zawzieta dyskusyja,nie moge sie od monitora odkleic,ale zaczynam powoli :-) Kolorowych snow babo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to poczekaj z ferowaniem twierdzeń kto jest oszczercą aż poznasz go w jego absolutnej całości - albo jemu zostaw ocenę tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze podkreslałam ze nie do mnie nalezy sąd ostateczny, ale mogę stwierdzac, jawne szerzenie oszczerstw o Jehowie. Czytając Pismo Siwte, mozna poznać co jest prawdą a co nie co jest klamstwem a co nie, i ja dreamer juz pewną wiedze na ten temat mam, więc korzystam z niej pisząc to co mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nidgy nie powiem, ze znam Boga w absolutnej całości, ze strachi i respektu, w Biblii jest mowa o wielu niedoskonałych ludziach, ktorzy nauczali co sie Bogu nie podoba a co nie, wiec nie mow ze to grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie wiesz czy ta wiedza nie kłóci się z wiedzą ważniejszą, która teraz jest Ci jeszcze niedostępna. "Make love not war" - także, a może szczególnie w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream ja sie nie zgadzam z toba. Nie ma czegos takiego jak prawda i polprawda(w kwestii slowa bozego,wogole w kwestii Pisma Sw.) dowodem na to sa Zydzi, gdyby Bog tolerowl polprawdy,to nie skarcilby tego narodu,on chcial czystego wielbienia,czystej milosci i tylko jednej prawdy,ktora faryzeusze zmieniali. Zrozum,ktos kto sie bibliakieruje w zycui,nieprzytaknie ,ze wszystko jest prawda,bo musialby...wyrzucic biblie,albo polozyc ja na pulce kolo mitologii i basni. Ja czytajac mitologie czy basnie,nie czuje nic,poza ewentualnym zaciekawieniem,czytajac biblie,znajduje wszystko,wszysciutenko,czego nie wiedzialam dotad,rady na zycie,rodzinne,duchowe,ogolne. Odpowiedzi na swoje wewnetrzne rozterki. Wiem ze to nie jest ksiega jak inne,bo jest czyms wyjatkowym. Caly czas mowisz,ze my narzucamy cos komus,ale czy oby ty(wy)nie prubujecie nam rozjasniacw glowie? Czy nie czujesz,ze chcesz mnie i innych (chrystian)doczegos przekonac? Bo ja takwnioskuje,w wiekszosci podpierasz sie niczym innym jak rowniez przykladami. Dlaczego twojezrodlawiedzy sa oki,a biblia nie jest dobrym zrodlem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cała wiedza miesci sie w jednej ksiedze, a tą mam dostępną, nie sadze bym tak istone rzeczy pominęła,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"tak, w Biblii jest też napisane, że Bogu szczególnie podoba się spalanie wołu jako ofiary\" Nie sądzę jednak by Bóg przykładał do tego jakąś szczególną wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"cała wiedza miesci sie w jednej ksiedze, a tą mam dostępną, nie sadze bym tak istone rzeczy pominęła,\" Dla mnie więcej wiedzy o Bogu chrześcijańskim niosą trzy słowa \"Bóg jest miłością\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry madralka
ze sie wtrace w Wasza rozmowe ale pokory troszke by sie Tobie przydalo. Nie odbieraj tego jako obraze ale rade. wogole nie dziwie sie przedmowcy ze porownal cie do Kameli obie jestescie rownie agresywne w swoich pogladach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×