Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Kamelio, przeciez napisalam, ze nie obchodze. Ale nawet jesli bym obchodzila, to co to ma do rzeczy? Ty tez masz jakies swoje swieta i rytualy. A jak jezdzialm na sweita do domu rodzicow, to co, mialam nie zjesc z nimi swiatecznego sniadania? Co mi zalezy? Bylam u nich w domu, jak oni robili swieto to ja w nim automatycznie tkwilam, bez glebszych refleksji, zreszta moi rodzice nie sa zbyt praktykujacymi katolikami, tata czasem pojdzie do kosciola (skimnac sie w lawce) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Historia Koscioła
Do ......... dreamer2006 Jak to ciebie to nie dziwi i nie ma zadnej różnicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tylko człowiek głupi moze nie chciec osiągnąć życia wiecznego...\" Kamelio - w Twoim ujęciu jestem głupi. Ok, ja jestem głupi, Ty jesteś mądra. Ale w tej swojej głupocie nie widzę sensu osiągać czegoś co mam. Wiem, że nie wierzysz w reinkarnację. Ale to co najwyżej Twój problem. Chociaż właściwie nie problem. Wierz sobie w co chcesz. Bo wg mnie znaczenie ma to, by się starać - szczerze stać - być dobrym człowiekiem, a nie to w co wierzysz. \"Dlaczego mówisz mi że mam ochłonąć, ja jestm bardzo i nad wyraz spokojna, nieemocjonalna, nie wiesz w jakim nastroju i nastawieniu i jakim tonem mówiła bym do ciebie to na żywo.\" Ciekawi mnie to, jakim tonem mówiła byś do nas, że jesteśmy głupi. Chociaż w zasadzie, ani to mnie ziębi ani grzeje. Nie jesteś dla mnie wyznacznikiem mądrości (tak samo jak i nie jestem ja). Wracając do totolotka. Pewnie, że to na pewno miłe i ułatwiające wygrać w niego dużą sumę. Ale nie zawsze tak jest. Kiedyś oglądałem reportaż o człowieku, który po tym wydarzeniu był przekonany, że wszyscy chcą mu ukraść jego pieniądze, odgrodził się psychicznym i fizycznym murem od świata, od rodziny. Pieniądze, które miały na celu mu ułatwić życie, stały się jego świętością. Jego przekleństwem. Nie dostrzegał nowych, pięknych możliwości, które mu dawały. Bo wszędzie widział zagrożenie dla ich posiadania. Nie piszę tego dlatego, że się cieszę, że tak się stało. Bo nie wiem jak bym sam się zachował, gdybym wygrał. Ale mam wrażenie, że z Tobą jest podobnie. Że już nie dostrzegasz niczego poza Bogiem - Biblią. Że ona jest tą świętością, której kurczowo się trzymasz. Nie zauważyłaś jak często piszesz o naszych \"usilnych próbach sponiewierania\"? Posłuchaj sobie Radia Maryja - tam też można często się dowiedzieć, jak to wiecznie dookoła czyhają \"złe siły\". W polityce nazywa się to obecnie \"układ\". \"Wiem ze za chwilę napiszecie ze to mnie moze Biblia sprowadzic na manowce. równie dobrze...ale ja byłam na manowcach i to bardzo wielkich i własnie biblia przywróciła swiatło i dobro w moim zyciu zadna inna filozofia nie daje tego co daje Bóg prawdziwy i powrót do domu Ojca \" Kamelio - Biblia nie może Cię sprowadzić na manowce. Możesz tylko Ty sama (i my tak samo możemy siebie sprowadzić). Ale mam wrażenie, że popadłaś z jednej skrajności w drugą. Popatrz na to, co jest pomiędzy nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Do ......... dreamer2006 Jak to ciebie to nie dziwi i nie ma zadnej różnicy ?\" Ani mnie historia KK, ani Biblia nie przekonuje. Zresztą w tamtych czasach dużo okrutniejsze rzeczy KK robił. To tak jakbym się dowiedział, że nasz kochany, elokwentny i mądry wicepremier Adrew L. dostał kolejny wyrok. Jakoś wcale by mnie to nie zdziwiło. Ani to, że zaraz znalazło by się wytłumaczenie, że to wcale nie przeszkadza w pełnieniu jego funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tylko człowiek głupi moze nie chciec osiągnąć życia wiecznego...\" Zdanie bardzo ogólne, skierowane do ogólnie pojetej zbiorowości głupich ludzi którzy nie chcą osiągnac zycia wiecznego. Bóg wielokrotnie porównywał mądrych do głupich. Nie nazwałam nikogo z was głupim personalnie. Nie napisałam marzycielu jesteś głupi, głupia gosiu jesteś lub enamorado głupiaś ty. gdy to zdanie odebrałeś personalnie do siebie, to ty tak się poczułeś, ja ciebie tak nie nazwałam, jedynie użyłam oreślenia domniemanych przeze mnie ludzi ogólnie rzecz biorąc. Też masz prawo powiedzieć ze ten kto nie pije soków owocowych nie dba o zdrowie. Gdybym ja tego soku nie piła to odebrała bym że mówisz o mnie ze Kamelia nie dba o zdrowie, ale ty tego przecież nie powiedziałeś lecz uzyłeś swojego własnego zdania na temat ogólnie ludzkiej zbiorowosci która nie pije soków owocowych. Jesli ktoś personalnie poczuł się zle, przepraszam.🌻 a to na dobranoc:) Ta księga oddali grzech od ciebie albo grzech oddali cię od tej księgi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - ja personalnie mam to gdzieś. Jak już pisałem, nie jest to dla mnie wyrocznią za kogo mnie uważasz. Tak samo jak nie jest dla mnie wyrocznią księga na której się opierasz (wg Ciebie) wygłaszając te niezaadresowane sądy. Oczywiście, że osobiście się utożsamiam z byciem człowiekiem, który nie chce osiągnąć życia wiecznego. Bo powinienem powiedzieć, \"tylko człowiek głupi, chce osiągnąć coś co posiada, posiadał i będzie posiadał, i nikt ani nic nie jest mu w stanie tego odebrać.\" Ale czy to nie było by głupie generalizowanie? Bo wszyscy jesteśmy równie głupi, tylko uczepiliśmy się różnych wizji. \"Ta księga oddali grzech od ciebie albo grzech oddali cię od tej księgi...\" Cóż, osobiście nie widzę w tym żadnego problemu, bo nie ma ani jednego ani drugiego. Księga jak księga, chociaż mam wrażenie, że bardzo skutecznie wystawia ludzi na pokuszenie, żeby użyć \"aury\", która jej została nadana, do własnych (tzn. tych ludzi), małych celów (władzy). Może właśnie w ten przewrotny sposób spełnia swoje zadanie? Może właśnie tym etapem ludzkości jest to zrozumieć? Dobranoc Kamelio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Kamelia { Wiara i łaska. łaska to dar od Boga. } Już dużo wcześniej chciałem sam to zacytować... No więc jakaż wina niewiernych że nie doznali łaski ? { Robienie z porażki czegoś co wywyższy przegraną. } Zastanawia mnie fakt, jak różna są nasze światopoglądy. Taki jeden \"sensei\" mawiał. { Czemu wygrana(chodziło o walkę) tak cię cieszy. Przecież to że go pokonałeś świadczy wyłącznie o tym ze byłeś szybszy i silniejszy, mądrzejszy. Inaczej byś przegrał. } Nie wiem czy zrozumiesz. Te słowa właśnie \"robią\" z wygranej porażkę. A mimo to (wg mnie) nie sposób się z nimi nie zgodzić. { a to dla mnie taki obłudne zadowolenie z tego ze nie wygrałam w totolotka } Tak tu się zgodzę. Tez misie wydaje że trochę takie to jest. :D { świeccy historycy pisali o Jezusie ze \"podobno zmartwychpowstał\" } No sorry.. jak wół napisałaś PODOBNO. :) { Tylko człowiek głupi moze nie chciec osiągnąć życia wiecznego.. } :D Biedni buszmeni. :(;) , którzy nie mieli \"szczęścia\" zatknąć się z biblią. Ba oni w wielu przypadkach nawet czytać nie potrafią. Ciekawe czy da sie biblie przetłumaczyć na buszmeński. I czy istnieje pismo buszmeńskie ? Cóż nie osiągną życia wiecznego. { Zdanie bardzo ogólne, skierowane do ogólnie pojetej zbiorowości głupich ludzi którzy nie chcą osiągnac zycia wiecznego. Bóg wielokrotnie porównywał mądrych do głupich.} Hmm.. Ciekawe po co miałby to robić. Najpierw uczynił głupca a potem porównywał do lepszego \"sortu\". Razi mnie ten brak logiki. Oczywiście ponieważ jestem głupcem. 🖐️ Wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Hmm.. Ciekawe po co miałby to robić. Najpierw uczynił głupca a potem porównywał do lepszego \"sortu\". Razi mnie ten brak logiki. Oczywiście ponieważ jestem głupcem.\" Cóż, dopóki ludzie byli w takim strachu, że nie przyszło im do głowy zastanawiać się, że coś w tym nie pasuje, to znakomicie działało. Pamiętacie sprawdzanie \"czarownic\" metodą \"na kamień\"? Jak ktoś nie pamięta to przypomnę - przywiązywano \"oskarżonej\" kamień i wrzucano ją do wody - jak wypłynie to nie czarownica, tylko niewinna. Jak nie wypłynie, to była winna, \"czarownica\", \"heretyczka\". Oczywiście tego też nie było wolno kwestionować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Dreamer, nawiazujac do czarownic i historii to w oczy rzuca sie istotny fakt, ze dopiero jak czlowiek zaczal podchodzic sceptycznie do Biblii, przestal popelniac w jej imieniu te wszystkie idiotyzmy typu palenie czarownic czy zabijanie heretykow. Czym jest Biblia? Jest zydowska ksiega religijna, nawiazujaca do historii Zydow. Historia w tamtych czasach przeplatala sie z wierzeniami, mitami i legendami i dopoki historia nie stala sie nauka, ludzie nie bardzo widzieli roznice pomiedzy wymyslonymi historyjkami, a tymi, ktore wydarzyly sie naprawde. Wszystkie razem, przemieszane, przekazywano soebie z pokolenia na pokolenie. Kamelio, powolujesz sie na starozytnych historykow, ktorzy pisali, ze podobno Jezus zmartwychwstal. To tak samo jakbys sie powolywala na Galla Anonima czy Jana Dlugosza, ktorzy beztrosko mieszali sobie relacje z wojen Boleslawa Chrobrego z opowiesciami o Popielu, co go myszy zjadly. Starozytny historyk opisywal zaslyszana historie bez sprawdzania jej autentycznosci, uwierz mi, ze gdyby fakt zmartwychwstania Jezusa byl faktem historycznym, to nie uszedlby uwadze dzisiejszych historykow i smiem przypuszczac, ze znajdowalaby sie w kazdym podreczniku historii starozytnej. To tak jakbys uwierzyla w Bogow greckich, bo odnaleziono slady starozytnej Troi, ktora opisano w \"Iliadzie\". Owszem, znana jest z historii postac Jezusa jako zydowskiego proroka, a to, czy uwierzysz slowom, ktore glosil, czy nie, jest tylko i wylacznie kwestia Twoich osobistych przekonan. Zreszta postac Mahometa jest jeszcze bardziej udokumentowana i znana historii, i co z tego? Poza tym Kamelio, jesli chcesz Biblie potraktowac historycznie to zauwaz, ze byla ona nie tylko spisywana przez ludzi (ktorzy spisywali przewaznie zaslyszane historie), ale takze ludzie potem wybrali ksiegi, ktore weszly w sklad kanonu, oraz przetlumaczyli ja dla Ciebie na jezyk polski. Ludzie duzo sie napracowali przy tym \"Slowie Bozym\", nie uwazasz, ze moglo do ciebie dotrzec w nieco zmienionej formie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Wiara i łaska. łaska to dar od Boga. } Już dużo wcześniej chciałem sam to zacytować... No więc jakaż wina niewiernych że nie doznali łaski ?(cyt) łaską otrzymujemy dar zycia wiecznego. Każdy doznał tej łaski już 2000lat temu, bo Jezus jest darem. Rozumiesz? Niewierny doznaje łaski od Pana, nawet jak nie zasłużył na niebo ono zostaje mu darowane własnie z owej łaski. A ze niewierny tej łaski nie chce i nie potrzebuje bo nie wierzy, to już sprawa owego niewiernego. Pan posyła łaskę za łaską dla wszystkich. świeccy historycy pisali o Jezusie ze \"podobno zmartwychpowstał\" } No sorry.. jak wół napisałaś PODOBNO. (cyt) Biblia jest żródłem historycznym , opisuje zdarzenia które na prawdę miały miejsce. Ale ci co niewierzyli świeccy też spisywali historię i oni używali określenia PODOBNO w przeciwieństwie do źródeł chrzescijańskich gdzie padało NA PEWNO, a co mieli co przeciwnicy Chrystusa napisać, ze tak, zmartwychwstał? byli przeciwni owej \"nowej nauki\" głoszonej przez Jezusa i pisali tylko to co ówczesnym władzom (cesarstwo Rzymskie) miało siępodobać. Jednak nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie (z nich) gdzie jest ciało Jezusa??? Kto je ukradł i po co? pisałam juz o tym wczesniej. W jakim celu, uczniowie, by kłamać??? i tworzyć fałszywą religię, która ma sieopierać na nieskazitelnej moralności, czy przeciwnicy Chrystusa? ale po co??? przecieżim na rekę ze on umarł i rozkłada sie w grobie. Jezus Zyje:) On powstał z martwych!!! I wszyscy ci co w Niego wierzą nie umrą na wieli:):):) Biedni buszmeni. , którzy nie mieli \"szczęścia\" zatknąć się z biblią. Ba oni w wielu przypadkach nawet czytać nie potrafią.(cyt) W biblii jest kilka takich fragmentów mówiących o tym (już to pisałam Myre..jestes nieuważny:) ) , ze ludzie którzy nigdy nie słyszeli o Bogu , o Chrystusie, mają \"wszczepione\" poczucie sprawiedliwosci, taki wewnętrzny system osobistej moralności, sumienie, zasady. Widząponadto dzieła Boze, przyrodę, zjawiska przyrody , wszelkie boze dary. I oni inaczej będą oceniani przez Boga. Bg dla takich ludzi ma inny system \"weryfikacji\" :):):) hi hihi. To są słowa z biblii. Ale w tej Samej Biblii jest napisane, ze tym którym zwiastowana była Ewangelia o Jezusie, o tym ze oddał on swoje życie aby zbawić człowieka, jako dar i z łaski pochodzi zbawienie, nie z zasług...ten będzie jedynie przez ten pryzmat oceniany (patrz moja stopka, między innymi, ) bo wiele jeszcze fragmentów to własnie mówi. Tobie myre jest głoszona ewangelia o Jezusie, wiesz ze bóg chce cię zbawić. Oddał samego siebie abyś ty mógł życ. Nie jesteś buszmenem...ty już wiesz.....wiec mozesz wybrać;Zbawienie, zycie, Chrystus...lub odtracenie Bozej miłosci do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enamorado ...nie musisz wierzyć ze Pismo Święte jest pismem świętym, nie musisz zupełnie się tym przejmować skoro dla ciebie to tylko bajki. Zyj sobie jak zyjesz i czekaj spokojnie do śmierci, po co zajmujesz siębajkami i takimi bzdurami wchodzisz tu codziennie na topik o Biblii i piszesz że biblia to bzdura, po co ci to? po co zajmujesz się bzdurami ? jest tyle ciekawszych bzdur. Przeży sobie życie jak chcesz, mając własną filozofię życia, a potem umrzesz sobie i staniesz przed Bożym obliczem.................................................................... Da tych którzy wierzą.... ta księga daje radosć, szczescie i błogosławione piękne życie...a ponad to piękną smierć i wieczną egzystencję ze swoim Królem. To jest piękno o którym chcę pisać bo moze być to udziałem kazdego z was. Wiem ze to ma sens. a jaki sens w siedzeniu na topiku o biblii i pisaniu ...obudzcie się bo to nie prawda!!!! Po co tak robić? ubogacasz tym kogoś?? To tylko twoje zdanie, które nie niesie nic dobrego. Zwiastownie zaś Dobrego Ojca, dajacego Niebo szczescie błogosławieństwo, przebaczenie pojednanie i woieczne życie, moze ubogacić czyjeś złamane, smutne i zagubione życie pełne trosk i niepokoju...bo po to przyszedł Jezus . \"Nie potrzebują zdrowi lekarza tylko ci co się źle mają\" Skoro masz się dobrze, to żyj jak sobie żyjesz, jak ci dobrze....ale moze ktoś potrzebuje Jezusa...i po to o Nim piszę...bo wiem ze on żyje i obdarowuje tych którzy do Niego przychodzą. Jest Panem, Królem i MOŻE WSZYSTKO:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, rozmowy o Biblii sa interesujace i dlatego o niej rozmawiam. Nawet dla zupelnych ateistow Biblia pod wzgledem literackim i historycznym jest dzielem ciekawym. Jest zrodlem historycznym, ale nie pisz, ze przedstwaia prawdziwe historie, bo to akurat jest nieprawda. Tak jak pisalam wczesniej, starozytni historycy nie operowali metodami naukowymi, zreszta Biblia byla spisywana w celach historycznych raczej na drugim miejscu, przede wszystkim byla spisywana w celach religijnych. Kamelio, Ty nas przekonujesz, ze w Biblii jest prawda, a my Ciebie, ze trzeba traktowac ja z dystansem, widzisz na tym polega dyskusja, a na forum sie dyskutuje. Poza tym Ty nam piszesz o tym w co wierzysz, a my Ci o tym co my widzimy, Ty \"tkwisz\" w Biblii, my patrzymy na nia obiektywnie, moze to wlasnie Ty mozesz sie od nas czegos nauczyc? W prawie kazdej ksiedze religijnej znajduja sie wersety o tym, ze nalezy wierzyc swiecie w ta wlasnie ksiege, bo tylko tak sie zostanie zbawionym, wiec te slowa mnie nie bardzo przekonuja. Wierze w Boga, ale jestem przy tym racjonalistka, doskonale zdaje sobie sprawe z tego, ze wierze w Niego, bo to mi pomaga dobrze zyc, dodaje sily i otuchy. Mam jednak zaszczepiony w sobie przymus dazenia do prawdy i spogladania na wszystko z roznych perspektyw, nawet jesli bym chciala to nie umiem uwierzyc, jesli moje oczy widza, ze to nie do konca prawda, ze to nie tak, ze cos sie nie zgadza. Kamelio, Ty za bradzo utkwilas w Biblii zeby widziec cos poza nia, nawet nie zauwazasz, ze kazda nadgorliwosc jest zlem, a kazdy brak watpliwosci - bladzeniem. Poza tym, Kamelio, jesli tak bardzo stosujesz sie do kazdego cytatu z Biblii to co z wypelnianiem praw zydowskich zawartych w Torze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty myślisz enamorado że gdy w Torze jest napisane ze masz zabić barana aby przebłagać Boga z agrzechy to człowiek ma zabić barana (chrzescijanin) ....itd itd, ze mieli wykonać w swiątyni to i to... Myślisz ze na tym polaegać ma Wypełnianie Pisma??? Wielki błąd. Jezus powiedział ze on nie przyszedł zniesć prawa ale je wypełnić, bo tylko on bezgrzeszny mógł je wypełnić. On stał sieBarankiem Najswiętszym jedyną wystarczającą ofiarą. Napisane jest \" NOWE przykazanie daję wam, abyście sie wzajemnie miłowali\" Pierwsze przykazanie najważniejsze dla Jezusa to \"Miłowac Boga całym sercem, \" a drugie: \"miłować bliźniego swego\" Cos się zmieniło po przyjsciu Jezusa. On ustanowił NOWE przymierze z ludem swoim, przez krew, wiarę, chrzest. Poczytaj Biblię. Za długo by mi tu rozprawiać. Nie mam tyle wolnego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, no niby wiem o tym, tylko wlasnie zastanowil mnie ten fragment, ktory wskazuje na cos calkiem innego: \"17. Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.\" (Mt 5, 17-19) Zapewne Ty to inaczej rozumiesz, ale dla mnie jest tu jasno napisane, ze stare Prawo wciaz obowiazuje, a Jezus je tylko \"wypelnil\" (co prawda chrzesciajanie tlumacza to jako \"spelnil\", a podobno powinni \"uzupelnil\" co byloby lepszym odzwierciedleniem oryginalnej pisowni). A Tora to nie tylko zabijanie barana, ale caly szereg szczegolowych wskazowek. No ale Kamelio, chrzesciajanie potrafia w jednym miejscu uczepic sie slowka jak rzep psiego ogona (za przeporszeniem), a w innym stwierdzic tylko \"tego nie mozna traktowac doslownie\". A Ty w to wszystko bezgranicznie wierzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biblia jest jak wiersz. Mozna ja interpretowac na wiele sposobow, szkoda tylko ze niektorzy sa swiecie przekonani o tym, ze to ich interpretacja jest wlasciwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolę nie zasiadać w gronie szyderców, których koniec zaskoczy jak złodziej w nocy. \"Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli\" Jezus dał czlowiekowi nowe przymierze. Przez wiarę. W tym słowie o którym piszesz wskazał by wypełniać przykazania bo one są owocami wiary. Tylko on mógł to prawo wypełnić w całości. I dlatego napisane ze nie znósł go tylko wypełnil. A te szczególowe wskazówki wynikały ze starego przymierza. Nowe przymierze to ODKUPIENIE. chrzest wiara krew. Dla ciebie to wiersz, dla mnie Źródło życia. I Testament Ojca, który kocha obdarowuje błogosławi:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Tata odszedł do Pana. Wczoraj o godzinie 22:35 Już nie cierpi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" A ja wiem że pan mój zyje!!! I ostatni nad grobem stanie...i bedę oglądać Bog atwarza w twarz\" Hiob. \"\"kto we mnie wierzy choćby i umarł żyć będzie\" Aja33 ściskam mocno Tata...ogląda Boga..... \"Życiem dla mnie Chrystus a śmierć zyskiem mym\" On przeszedł do Niebiańskiej Ojczyzny...jest taki szczesliwy, spokojny.... Miejcie pokój....Pan zatroszczył si ę o wszystko. Wierzę w to i mam takąpewność. Bóg z Wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lamblioza
Kamelia:"Zyję wsród Bożych dzieci jest nas na jednym nabozeństwie jakieś 300 osób w naszym mieście. W waszych miastach, też jest ich kilka setek. Więc są prawdziwi naśladowcy Pana. I znają Biblię bardzo dobrze, bo to Testament Naszego Ojca. Nasz tato napisał List, więc chcemy znać te słowa i cieszyć się nimi." Czy wg ciebie Twoj Kosciol(nie myl z CXhrystusem)mowie o nazwie twego kosciolu,to ten prawdziwy?Czy nie wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Camouflage
Co oznacza dokladnie w formule: "jeden Pan,jedna Wiara,jeden Chrzest"? Glownie chodzi mi o slowa"jedna wiara"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, piszesz, ze Tata jest w Niebie (z calym szacunkiem Aja 🌼). A moze on sie nie ochrzicil siwadomie, moze nie wypelnil tego wszystkiego o czym wczesniej pisalas, moze wcale sie nie interesowal Chrystusem ani Biblia. Kamelio, to zbawienie, ktore mi przedstawilas jest bardzo niesprawiedliwe i dotyczy niewielkiej czesci spoleczenstwa slepo podazajacycm za tym, w co uwierzyli. A co z moja rodzina, ktora kocham, ktora jest dobra i poprzez swoje lekkie grzechy nie zasluzyla na niczyi gniew, czy Bog jest naprawde taki okrutny, zeby ich nie uznac za swoje dzieci? A co z Gandhim, Mandela, mnichami buddyjskimi, wszelkimi ludzmi, ktorych zycie bylo swiadectwem pokoju, lub ktorzy po prostu starali sie je przezyc jak najlepiej, ale nie wyznawali Jezusa (choc slyszeli Jego slowa)? Czy nie uwazasz, ze to wszystko przeczy milosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma na ziemi jedynego Koscioła prawdziwego. Jest wiele denominacjii kościelnych w których są uczniowie Jezusa wypełniający wolę Ojca w niebie. Kościól Jezusa Chrystusa (Jego ciało) to zbiór niewidzialnych dusz które zaufały Bogu, uznały Jezusa oddały Mu całe swoje zycie. Jest niewidzialny na ziemi. jeden Pan,jedna Wiara,jeden Chrzest\"? Glownie chodzi mi o slowa\"jedna wiara\"?? To własnie to oznacza: JEDEN DUCH w tych którzy wierzą Jezusowi, uznali Jezusa za Zbawiciela, przyjęli Chrzes, jak on z Jordanie, w wodzie przez zanurzenie i są Jednym Kosciołem (zbiorem dusz) Pana Jezusa. Ja wiem że się nie lubi chrzescijan, ale skąd aż taka nienawisć???? Nikt nie kazde Ci czytać Słow które są perłami, ale dla tych którzy tarzają sie w błocie nie są one zrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak się składa enamorado , że wiem od Aja, ze oddał swoje życie Panu , że był wierzącym swiadomie człowiekiem. Moim bratem w chrystusie:), nie pisała bym tego gdybym nie była pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekkie grzechy ...hmmmnie ma czegoś takiego Nie róznicuje się grzechów, one są jednakowe. Pokaż swojej rodzinie biblię. Powiedz im o jezusie. Każdy moze przyjąć zbawienie z Bożych rąk od Boga dziś...dopóki jest na tej ziemi. Każdy ma taką szansę. Ty masz ją dziś. A pan obiecuje: \"Uwierz w Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony ty i dom Twój\" To piękne słowa. Ty i cały twój dom, mozecie być zbawieni przez Pana Jezusa. Wierzcie mu i idzcie za Nim:):):) uciekam juz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, dlaczego nienawisc? Gdzie ja widzisz? W zyciu nikogo nie nienawidzilam i nie zamierzam. Po prostu sprzeciw wobec tego, co przeczy rozumowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli Kamelio nie zaprzeczysz,ze skoro w jakiejs tam zgodzie jestescie z KK itp,to uznajecie wspolny chrzest? A skoro tak jest,to powiedz mi,czy twoja wiara i wiara katolikow to ta sama wiara? Czy sa tu zachowane slowa\"Jeden Pan,Jedna WIARA,jeden chrzest? Gdzie zaznacze ze chrzest w kosciele powszechnym nie polega na zanurzeniu a pokropieniu. Pytam,poniewaz,przeczytalam na ktorejs stronie,iz zarzucalas wyzaniu SJ,ze oni nie uznaja chrztow innych denominacji... I kolejne pytanie: Gdzie byl Jezus,po smierci(przez trzy dni) i dlaczego liczyl na moc Ojca i zaufal Ojcu ze Go wzbudz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze by tego brakowalo, zebym miala rodzine religijnych fanatykow :( Zreszta maja Biblie, mama nawet nagminnie ja czyta, ale jakos nic szczegolnego z tego nie wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×