Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"jak mozesz pisać o księdze i podważac jej autorstwo jak nawet nie masz czasu pomyśleć na serio o jej \"własciwościach\" niebiańskich, a stawiasz takie sądy na jej temat. Nie powinieneś o niej mówić skoro jej nie chcesz poznać i nie masz na to czasu...bo są ważniejsze sprawy na głowie.\" Kamelio - przeczytałem kawałek tej księgi - myślę, że wystarczająco reprezentatywny. Sporo nad nim myślałem. Więc i stawiam takie sądy, na podstawie tego co pisałem. Może i jest taki Bóg - nie jest wg mnie on ani absolutną miłością ani dobrocią. I myślę, że proroctwa tego nie zmienią. Szczerze mówiąc, to nawet gdyby ten Bóg, taki o jakim pisze Biblia (wg niej, jakim przedstawiał go Chrystus ) istniał, to wolałbym o tym nie wiedzieć. Jak pewnie Ci też wiadomo, na przestrzeni wieków ludzie znacznie zmieniali Biblię (np cesarz Justynian i jego żonka) Także ciekawi mnie dlaczego, tak znakomicie przecież znający owe liczne proroctwa Żydzi jakoś nie zauważyli, że się spełniły? Skoro to ponoć takie oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Enamorada niewielu poglądoów nie jestem w stanie zaakceptować } Ekhm... ;) Ja pogląd, który zwie się \"satanizm\" odrzucam z pełnym przekonaniem. 🖐️Wszystkim. Co do pomocy. Nie jestem przekonany czy powinienem to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; Kolosan 2:8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie;\" Fajny sposób na zapewnienie sobie wyłączności \"tylko ja mam zawsze rację\". Na szczęście co raz mniej już skutkujący. Myślę, że i Biblia bardzo często sprowadzała na manowce. Wiem, że zaraz powiecie, że to tylko niezrozumienie Biblii, Szatan itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia 123
kamelio -"jak mozesz pisać o księdze i podważac jej autorstwo jak nawet nie masz czasu pomyśleć na serio o jej "własciwościach" niebiańskich, a stawiasz takie sądy na jej temat. Nie powinieneś o niej mówić skoro jej nie chcesz poznać i nie masz na to czasu...bo są ważniejsze sprawy na głowie." a czytałaś Torę , Koran , Egipską Księgę zmarłych ,Wedy ...Czy może nie miałaś czasu ?Samo uznawanie wyłacznej prawdy ewangelii ,resztę tym pism dyskwalifikuje w twoich oczach , jako źródło prawdy. Wyroślismy w tym kraju, w jego kulturze - tworzonej przez wieki historii ,którą kształtowało chrześcijaństwo .Jesteśmy tym nasiąknieci , mamy choinkę i święta ,mamy koscioły gdzie żegnalismy swoich zmarłych , składalismy przyrzeczenia , bralismy sakramenty.Jestesmy tego częścią ale nie można upierać się przy swoich racjach zrodzonych z koscielnych dogmatów.Gdybyśmy się urodzili gdzie indziej też nasz los byłby wtopiony w pewną kulturę ,związane z nią obrzędy i wzorce zachowań. Są mysliciele którzy zajmowali się porównywaniem religii , tego co je łączy i dzieli .Nie wymagajmy od siebie tej wiedzy , bo wnikliwe studiowanie pism może nie jest celem naszego życia.A zresztą nie sposób mając lat niewiele- okóło 8 roku zycia trzeba by było dokonac tego wyboru - poznac wszystkie dogmaty religijne i się zdeklarować - gdzie jest prawdziwy bóg a gdzie urojenia -.Nie ważne są ramy instytucjonalne religii ale to co czujemy. Z tą biblią powtarzam - jest coś nie tak .Nakazują nam jej ufać i cytatami potwierdzać jej prawdę .A te fragmanty które gołym okiem widać ,że z miłoscią wspólnego niewiele mają- interpretować tak jak ustalono na jakimś synodzie czy jak to się tam nazywa. Zmieniano te księgi , część odrzucono i sam język zmieniał tłumaczenie .Żyjemy tu i teraz - ważniejsze jest to co czujemy .Świat się zmienia , nie sposób odrzucić pewnych osiągnięć nauki , które tłumaczą ten swiat .Nie ma jednej słusznej drogo do boga .Każda do niego prowadzi , każda nim jest , jaka by nie była. Jezus zmartwychwstał i najprawdopodobniej nie był jedynym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia 123
a czemu jestem pomarańczowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt w Biblii nie tylko dobre rzeczy sie dzieja, ale tu pada pytanie -czemu?? Ano dlatego, ze Bóg chciał od swojego ludu całkowitego posłuszeństwa i zaufania. A lud wiedział (teraz tez wie) , ze zostanie ukarany jeśli tak nie bedzie. A wszystko dlatego,bo gdyby kazdy człowiek otworzył dla Boga serce tak szczerze - miałby powodzenie we wszystkim:) \"Szczesliwy człowiek ,którego Bóg smaga, dlatego nie pogardzaj karceniem Wszechmocnego! Bo On rani,lecz i opatruje, Uderza,lecz jego rece leczą\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ano dlatego, ze Bóg chciał od swojego ludu całkowitego posłuszeństwa i zaufania. A lud wiedział (teraz tez wie) , ze zostanie ukarany jeśli tak nie bedzie.\" Ty w imię miłości też od swojego ukochanego wymagasz całkowitego posłuszeństwa? I straszysz go karą za jego brak? Mówiliście tyle o wolnej woli danej ludziom przez Boga. A wg mnie cały czas jej zaprzeczacie. Mówicie - tak - jest wolny wybór - ale tylko jedną opcję można wybrać, żeby nie zostać ukaranym. To tak jakby w państwie było powiedzmy pięć sklepów - rząd mówi - jest wolny rynek (macie wolną wolę) - możecie kupować w którym chcecie. Ale zaraz dodaje, że za kupowanie w czterech z nich wtrąci kiedyś do więzienia, a za kupowanie w tym piątym przyzna nagrodę. I gdzie tu wolna wola? To taka wg mnie iluzja wolnej woli - tłumaczenie \"wszystko co dobre pochodzi od Boga, wszystko co złe jest konsekwencją Twoich złych wyborów\". Swoją drogą, jak to było, Bóg chciał udowodnić, że ludzie kochają go bezwarunkowo, bezinteresownie? To gdzie ta bezinteresowność skoro za kochanie jest nagroda za niekochanie kara? Mówisz dziecku - teraz sprawdzimy kogo bardziej kochasz - jak wskażesz mamusie dostaniesz kijem, jak wskażesz tatusia - dostaniesz cukierka. rzeczywiście to doskonały sprawdzian miłości. Pomijając to, że chyba sprawdzać miłość muszą tylko Ci co czują się niekochani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikogo nie strasze kara:) Ale powiem tyle- odkad oddałam życie Jezusowi , oddałam cała siebie wszystko zaczyna mi sie prostowac w życiu- a było bardzo ciezkie i bolesne. Teraz jest coraz lepiej. Módlac sie prosze Boga o pomoc we wszystkim i POMAGA!!!!! Wszystkie sprawy , które przedtem wydawały sie beznadziejnie teraz sa łatwe do rozwiazania i jasne:D A wszystko dlatego,że wystarczyło zaufac- tak poprostu Bogu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumpel bóg -to rozumię ! jest wielu szczęśliwych żydów, buszmenów, jehowych , buddystów, ... Szczeście i zmiana toru życia nie zależą od religii ani od jej zmiany .Nie jest to pewnik ale nie znaczy to również ,że wpływu nie ma. Ale jesli tobie to pomogło , daj ci boże aby dalej trwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer :) :-) Jak to szybko człwowiek kolor może zmienić ! Medoda kija i marchewki się sprawdza w każdym społeczeństwie ...totalitarnym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o \"własciwościach\" niebiańskich Bibli nie bedę się wypowiadać, po raz nty bo już trochę na ten temat nabazgrałam:) nie czytam Biblii tak namiętnie jak kiedyś właśnie z tego powodu, i nadal uważam że zapis \" nie będziesz mial innych bogów przedemną\" wyrządził w świecie ogrom złego, ale skoro ktoś uznaje wygładzone i zmieniane teksty po latach pisane za testament Boga, jego wola, ta książka ma takie znaczenie dla kogoś jakie jej nada i tylko takie, mozna jej nie znać i być bliżej Życia, Prawdy, Dobra, Boga etc. niż Gosia dokopałam się do wywiadu, przejrzałam, trochę testów Bruntona znam np. Przebudzenie Boga, ale to nie dla mnie- w sensie mam trochę inne podejście. Jesli chodzi o jogę, tak ćwiczę już trochę ale nie podchodzę smiertelnie poważnie, raczej się nią bawię jak zyciem. duzo duzo miłości Wam życzę ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czytalam Tore :D Kamelia tez :D a koranu nie dorwalam jeszcze po Polsku ale ciekawa jestem. Ach i czytalam kawalek Biblii Jehowych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to oni mają swoją? bardzo proszę Koran W imie Boga Milosiernego i Litosciwego \"1. W imie Boga Milosiernego i Litosciwego*! 2. Chwala Bogu, Panu swiatów, 3. Milosiernemu i Litosciwemu, 4. Królowi Dnia Sadu. 5. Oto Ciebie czcimy i Ciebie prosimy o pomoc. 6. Prowadz nas droga prosta 7. droga tych, których obdarzyles dobrodziejstwami; nie zas tych, na których jestes zagniewany, i nie tych, którzy bladza. (.....) W imie Boga Milosiernego i Litosciwego 1 Chwala Temu, który przeniósl Swojego sluge noca z Meczetu swietego do meczetu dalekiego, którego otoczenie poblogoslawilismy, aby mu pokazac niektóre Nasze znaki. Zaprawde,.On jest Slyszacy, Widzacy! 2 Dalismy Mojzeszowi Ksiege i uczyniliamy ja droga prosta dla synów Izraela: \"Nie bierzcie sobie opiekuna poza Mna, 3 o potomkowie tych, których zabralismy razem z Noem! Zaprawde, on byl wdziecznym sluga!\" 4 I postanowilismy w tej Ksiedze wzgledem synów Izraela: \"Bedziecie siac zgorszenie na ziemi dwukrotnie i wbijecie sie w wielka dume.\" http://www.geocities.com/koranpl/001.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze mały cytacik 67.KRóLESTWO W imie Boga Milosiernego i Litosciwego 1 Blogoslawiony niech bedzie Ten, w którego reku jest królestwo - On jest nad kazda rzecza wszechwladnny! - 2 który stworzyl smierc i zycie, aby was doswiadczyc, aby wiedziec, który z was jest lepszy w dzialaniu; - On jest Potezny, Przebaczajacy! - 3 stworzyl siedem niebios, ulozonych warstwami. Nie widzisz w stworzeniu Milosiernego zadnej dysproporcji. Zwróc wiec swoje spojrzenie: czy zobaczysz jakas skaze? 4 Nastepnie zwróc swoje spojrzenie jeszcze dwa razy: powróci ono do ciebie upokorzone i utrudzone. 5 My ozdobilismy niebo najblizsze lampami i uczynilismy je pociskami do razenia szatanów; i przygotowalismy dla nich cierpienie plomienia palacego. 6 A dla tych, którzy nie uwierzyli w swojego Pana - cierpienie Gehenny. Jakze to nieszczesne miejsce przybycia! 7 Kiedy oni zostana tam wrzuceni, poslysza jej ryk, ona sie bowiem gotuje 8 i omal nie wybuchnie ze wscieklosci. Za kazdym razem, gdy wrzucaja do niej czerede, zapytuja ich straznicy Gehenny: \"Czyz nie przychodzil do was ostrzegajacy?\" 9 Oni mówia: \"Tak! Przychodzil do nas ostrzegajacy, lecz my uznalismy go za klamce i powiedzielismy: Bóg nie zeslal niczego; jestescie jedynie w wielkim bledzie.t\" 10 I jeszcze powiedzieli: \"Gdybysmy posluchali albo zrozumieli, to nie bylibysmy wsród towarzyszy plomienia palacego.\" 11 I oni przyznali sie do swojego grzechu. Precz wiec, towarzysze plomienia palacego! 12 Zaprawde, ci, którzy sie obawiaja swego Pana w tym, co niepoznawalne* - beda mieli przebaczenie i wielka nagrode. 13 Trzymajcie w tajemnicy wasze slowa albo gloscie je jawnie; zaprawde, On wie dobrze, co sie kryje w waszych sercach! 14 Czyz nie bedzie wiedzial Ten, który stworzyl? On jest Przenikliwy, Swiadomy! 15 On, który uczynil dla was ziemie calkowicie poddana. Przechadzajcie sie wiec po jej szlakach i jedzcie z tego, czego wam Bóg udziela; ku Niemu bedzie zmartwychwstanie! 16 Czy, jestescie pewni, ze Ten, który jest w niebie, nie sprawi, zeby ziemia was pochlonela, bo przeciez ona drzy? 17 Czy jestescie pewni, ze Ten, który jest w niebie, nie posle przeciwko wam huraganu kamieni? Wtedy poznacie, jakie jest Moje ostrzezenie. 18 Zadawali klam juz ci, którzy byli przed nimi. I jakiez bylo Moje oburzenie! 19 Czy oni nie widzieli ponad soba ptaków, jak skladaja i rozkladaja skrzydla? Nikt ich nie podtrzymuje, tylko Milosierny. On widzi dobrze kazda rzecz! 20 Gdzie jest taki, który niczym wojsko wesprze was, oprócz Milosiernego? Niewierni sa jedynie w zaslepieniu. 21 Albo gdzie jest ten, kto was zaopatrzy, jesli On powstrzyma Swoje zaopatrzenie? Tak! Oni uporczywie trwaja w dumie i krnabrnosci. 22 Czy ten, kto chodzi z twarza opuszczona ku ziemi, jest na lepszej drodze, czy ten, który chodzi równo po drodze prostej? 23 Powiedz: \"To On spowodowal, ze powstaliscie, dal wam sluch, wzrok i serca. Jak malo jestescie wdzieczni!\" 24 Powiedz: \"To On rozproszyl was po ziemi i do Niego bedziecie sprowadzeni.\" 25 Oni powiedza: \"Kiedy spelni sie ta obietnica, jesli jestescie prawdomówni?\" 26 Powiedz: \"Wiedza jest tylko u Boga! Ja jestem tylko jawnie ostrzegajacym.\" 27 Ale kiedy ja zobacza z bliska, zasepia sie twarze tych, którzy nie uwierzyli. Powiedza im: \"Oto czegoscie sie domagali!\" 28 Powiedz: \"Jak wam sie wydaje? Jesli zniszczy mnie Bóg, i tych, którzy sa ze mna, lub tez zmiluje sie nad nami, to kto obroni niewiernych od kary bolesnej?\" 29 Powiedz: \"On jest Milosierny! Uwierzylismy w Niego i zaufalismy Mu! Wy zas niebawem sie dowiecie, kto jest w bledzie jawnym.\" 30 Powiedz: \"Jak wam sie wydaje? Jesli rankiem zniknie wam woda w glebi ziemi, to kto wam dostarczy wtedy wody zródlanej?\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14.ABRAHAM W imie Boga Milosiernego i Litosciwego 1 Alif. Lam. Ra. Oto Ksiega; poslalismy ja tobie, abys wyprowadzil ludzi z ciemnosci ku swiatlu - za pozwoleniem ich Pana - ku drodze Poteznego, Godnego Chwaly 2 Boga, do którego nalezy to, co jest w niebiosach, i to, co jest na ziemi. Biada tym, którzy nie uwierzyli, z powodu kary strasznej; 3 tym, którzy przedkladaja zycie tego swiata ponad zycie ostateczne, którzy oddalaja sie od drogi Boga i pragna drogi kretej . Oni sa w zabladzeniu dalekim. 4 My wysylalismy poslanców przemawiajacych tylko jezykiem swojego ludu, aby mogli jasno tlumaczyc. Bóg sprowadza z drogi, kogo chce, i prowadzi droga prosta, kogo chce. On jest Potezny, Madry! 5 Poslalismy juz Mojzesza z Naszymi znakami: \"Wyprowadz lud twój z ciemnosci ku swiatlu Przypomnij im dni Boga!\" Zaprawde, w tym sa znaki dla kazdego cierpliwego i wdziecznego! 6 I oto powiedzial Mojzesz do swego ludu: \"Wspominajcie dobroc Boga wzgledem was! Oto On was wyratowal od ludzi Faraona! Oni nakladali na was najgorsza kare: zabijali waszych synów, a pozostawiali przy zyciu kobiety. W tym jest wielkie doswiadczenie dla was od waszego Pana.\" 7 Oto oglosil wasz Pan: \"Jesli bedziecie wdzieczni, to Ja obdarze was wiecej; a jesli nie bedziecie wdzieczni, to, zaprawde, Moja kara bedzie straszna!\" 8 I powiedzial Mojzesz: \"Jesli nie bedziecie wdzieczni - wy i ci, którzy sa na ziemi - ...zaprawde, Bóg jest bogaty i godny chwaly!\" 9 Czy nie doszlo do was opowiadanie o tych, którzy byli przed wami - o ludzie Noego, o ludach Ad i Samud, jak i o tych, którzy przyszli po nich, a o których wie tylko Bóg? Przyszli do nich poslancy z jasnymi dowodami, lecz oni wlozyli rece do swoich ust i powiedzieli: \"My nie wierzymy w to, z czym zostaliscie poslani. I, zaprawde, jestesmy w glebokim zwatpieniu wzgledem tego, do czego nas wzywacie.\" 10 Powiedzieli ich poslancy: \"Czy mozna watpic o Bogu, stwórcy niebios i ziemi? On was wzywa, . aby wam przebaczyc grzechy i aby wam udzielic zwloki az do oznaczonego terminu.\" Oni powiedzieli: \"Jestescie tylko ludzmi, tak jak my. Chcecie nas oddalic od tego, co czcili nasi ojcowie. Dajcie nam wiec jakis jasny dowód wladzy!\" 11 Powiedzieli im ich poslancy: \"Jestesmy tylko ludzmi, tak jak wy, lecz Bóg obdarowuje dobrodziejstwami tego, kogo chce sposród Swoich slug; i nie mozemy przychodzic do was z dowodem wladzy inaczej, jak tylko za zezwoleniem Boga. Niech wiec zaufaja Bogu ludzie wierzacy! 12 A dlaczego nie mielibysmy zaufac Bogu, skoro On nas poprowadzil po naszych drogach? My bedziemy, z pewnoscia, bardzo cierpliwie znosic to wszystko, czym nas obrazacie. _Niech wiec zaufaja Bogu ci, którzy sa pelni ufnosci!\" 13 Ci,:którzy nie uwierzyli, powiedzieli do swoich poslanców: \"My na pewno wypedzimy was z naszej ziemi albo powrócicie do naszej spolecznosci religijnej.\" I objawil im ich Pan: \"My z pewnoscia wytracimy niesprawiedliwych 14 i osiedlimy was na ziemi po nich. To jest dla tych, którzy sie obawiaja Mojej obecnosci, którzy sie obawiaja Mojej grozby.\" 15 Oni prosili o rozstrzygniecie, lecz zawiedziony zostanie wszelki uporczywy tyran. 16 Za nim jest Gehenna, gdzie bedzie on pojony woda cuchnaca. 17 Bedzie ja polykal, lecz tylko z trudem bedzie mógl ja przelknac. smierc bedzie do niego przychodzic z kazdego miejsca, lecz on nie bedzie mógl umrzec; a z tylu za nim - sroga kara 18 Czyny tych, którzy nie uwierzyli w swojego Pana, podobne sa do popiolu, nad którym wzmógl sie wiatr w burzliwy dzien. Oni nie beda mieli wladzy nad niczym, co zyskali. To jest zabladzenie dalekie! 19 Czy nie nie widzisz, ze Bóg stworzyl niebiosa i ziemie w calej prawdzie? Jesli zechce, to was usunie i sprowadzi nowe stworzenie. 20 To dla Boga nie jest wcale trudne. 21 I pojawia sie wszyscy przed Bogiem. I powiedza slabi tym, którzy byli dumni: \"My postepowalismy za wami. Czy wybawicie nas od jakiejkolwiek kary Boga?\" Oni powiedza: \"Gdyby Bóg poprowadzil nas droga prosta, to i my poprowadzilibysmy was droga prosta. Nam jest wszystko jedno, czy bedziemy sie skarzyc, czy bedziemy cierpliwi; my nie mamy wcale miejsca schronienia.\" 22 Powiedzial szatan, kiedy sprawa zostala rozstrzygnieta: \"Zaprawde, Bóg dal wam obietnice, obietnice prawdy! I ja wam dalem obietnice, lecz ja was oszukalem; ja nie mialem nad wami zadnej wladzy. Ja tylko wzywalem was, a wyscie mi odpowiedzieli. Nie gancie mnie wiec, lecz gancie siebie samych! Ani ja wam nie pomoge, ani wy mi nie pomozecie. Wyrzekam sie tego, czego wy niegdys uczyniliscie mnie wspóluczestnikiem.\" Zaprawde, niesprawiedliwych czeka kara bolesna! 23 I ci, którzy uwierzyli i pelnili dobre dziela, beda wprowadzeni do Ogrodów, gdzie w dole plyna strumyki. Oni tam beda przebywac na wieki - za zezwoleniem ich Pana. Tam ich pozdrowieniem bedzie: \"Pokój!\" 24 Czy nie widziales, jak Bóg przytacza jako przypowiesc dobre slowo? - ono jest jak dobre drzewo, którego korzen jest mocno utwierdzony, a jego galezie w niebiosach. 25 Ono przynosi swoje owoce kazdego czasu, za pozwoleniem swego Pana. Bóg przytacza przypowiesci ludziom - byc moze, oni sie opamietaja! 26 A zle slowo jest podobne do zlego drzewa: wyrwane z powierzchni ziemi, nie ma solidnego utwierdzenia. 27 Bóg umacnia tych, którzy uwierzyli, slowem mocno utwierdzonym, w zyciu na tym swiecie i w zyciu ostatecznym; i sprowadza Bóg z drogi niesprawiedliwych. Bóg czyni to, co chce. 28 Czy nie widziales tych, którzy zamienili dobroc Boga na niewiare i umiescili swój lud w domostwie zguby 29 - w Gehennie, w której oni sie beda palic. A jakze to nieszczesne miejsce pobytu! 30 Oni ustanowili równych Bogu, aby sprowadzac z Jego drogi. \'Powiedz: \"Uzywajcie póki czas, bo, zaprawde, wasze wedrowanie zmierza ku ogniu!\" 31 Powiedz Moim slugom, którzy uwierzyli, niech oni odprawiaja modlitwe i niech rozdaja skrycie i jawnie z tego, w co ich zaopatrzylismy, zanim nadejdzie dzien, kiedy nie bedzie ani handlu, ani przyjazni. 32 Bóg jest Tym, który stworzyl niebiosa i ziemie i spuscil z nieba wode; i wyprowadzil dzieki niej owoce jako zaopatrzenie dla was. On podporzadkowal wam okrety, aby plywaly po morzu na Jego rozkaz. On podporzadkowal wam rzeki. 33 On podporzadkowal wam slonce i ksiezyc, trudzace sie nieustannie; a takze noc i dzien. 34 On dal wam wszystko, o co prosiliscie. Jeslibyscie chcieli zliczyc dobrodziejstwa Boga, to zliczyc ich nie zdolacie. Zaprawde, czlowiek jest bardzo niesprawiedliwy i niewdzieczny! 35 Oto powiedzial Abraham: \"Panie mój ! Uczyn to miasto bezpiecznym i uchowaj mnie i moich synów od tego, abysmy mieli czcic balwany! 36 Panie mój! Przeciez oni sprowadzili z drogi wielu ludzi. Kto wiec pójdzie za mna, ten nalezy do mnie; a ten, kto mi sie sprzeciwia... Ty, zaprawde, jestes przebaczajacy, litosciwy! 37 Panie nasz! Oto osiedlilem czesc mojego potomstwa w dolinie nieurodzajnej, obok Twego swietego Domu. Panie nasz! Niech oni odprawiaja modlitwe, a Ty uczyn, aby serca ludzi sklonily sie ku nim, i daj im owoców jako zaopatrzenie! Byc moze, oni beda wdzieczni! 38 Panie nasz! Zaprawde, Ty wiesz, co my ukrywamy i co czynimy jawnie. I nic nie jest ukryte przed Bogiem ani na ziemi, ani w niebie. 39 Chwala niech bedzie Bogu, który mi dal, mimo mojej starosci, Isma`ila i Izaaka. Zaprawde, mój Pan dobrze slyszy modlitwe! 40 Panie mój! Uczyn, abym odprawial modlitwe, i tak samo wzgledem mego potomstwa! Panie nasz! Przyjmij moja modlitwe! 41 Panie nasz! Przebacz mi i moim rodzicom, i wszystkim wierzacym w Dniu, kiedy nastapi rachunek!\" 42 I nie uwazaj, iz Bóg nie dba o to, co czynia niesprawiedliwi! On tylko daje im zwloke do Dnia,. kiedy ich spojrzenia oslupieja; 43 oni sie beda spieszyc przerazeni, z glowami podniesionymi, nie patrzac na siebie wcale, a ich serca beda jak powietrze. 44 Ostrzegaj ludzi przed Dniem, kiedy przyjdzie do nich kara! Wtedy ci, którzy czynili niesprawiedliwosc, beda mówili: \"Panie nasz! daj nam krótka zwloke; my odpowiemy na Twoje wezwanie i pójdziemy za poslancami.\" \"Czyz nie przysiegaliscie przedtem, ze nigdy nie znikniecie? 45 Zamieszkaliscie domostwa tych, którzy byli niesprawiedliwi dla siebie samych; i stalo sie dla was jasne, jak postapilismy z nimi; i przytoczylismy wam przypowiesci. \" 46 Oni uciekali sie do swojej chytrosci, lecz u Boga jest wszystka ich chytrosc, chocby nawet ich chytrosc byla zdolna przesunac góry. 47 I nie uwazaj, iz Bóg nie dotrzymuje obietnicy, która dal Swoim poslancom. Zaprawde, Bóg jest potezny, wlada zemsta 48 w Dniu, kiedy ziemia zostanie zamieniona na inna ziemie, i tak samo niebiosa, i kiedy oni stawia sie przed Bogiem, Jedynym, Wszechpoteznym! 49 Zobaczysz tego Dnia grzeszników zakutych w kajdany; 50 ich szaty beda ze smoly, a ich twarze bedzie pokrywal ogien; 51 tak by mógl zaplacic Bóg kazdej duszy za to, co ona sobie zdobyla. Zaprawde, Bóg jest szybki w rachunku! 52 To jest obwieszczenie dla ludzi, aby byli przez nie ostrzezeni i aby wiedzieli, iz On jest Bogiem Jedynym; i aby sie opamietali ludzie obdarzeni rozumem! jak wam się Koran podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 A zle slowo jest podobne do zlego drzewa: wyrwane z powierzchni ziemi, nie ma solidnego utwierdzenia. 27 Bóg umacnia tych, którzy uwierzyli, slowem mocno utwierdzonym, w zyciu na tym swiecie i w zyciu ostatecznym; i sprowadza Bóg z drogi niesprawiedliwych. Bóg czyni to, co chce. 38 Panie nasz! Zaprawde, Ty wiesz, co my ukrywamy i co czynimy jawnie. I nic nie jest ukryte przed Bogiem ani na ziemi, ani w niebie. 39 Chwala niech bedzie Bogu, który mi dal, mimo mojej starosci, Isma`ila i Izaaka. Zaprawde, mój Pan dobrze slyszy modlitwe! 40 Panie mój! Uczyn, abym odprawial modlitwe, i tak samo wzgledem mego potomstwa! Panie nasz! Przyjmij moja modlitwe! 41 Panie nasz! Przebacz mi i moim rodzicom, i wszystkim wierzacym w Dniu, kiedy nastapi rachunek!\" 42 I nie uwazaj, iz Bóg nie dba o to, co czynia niesprawiedliwi! On tylko daje im zwloke do Dnia,. kiedy ich spojrzenia oslupieja; 43 oni sie beda spieszyc przerazeni, z glowami podniesionymi, nie patrzac na siebie wcale, a ich serca beda jak powietrze. 44 Ostrzegaj ludzi przed Dniem, kiedy przyjdzie do nich kara! Wtedy ci, którzy czynili niesprawiedliwosc, beda mówili: \"Panie nasz! daj nam krótka zwloke; my odpowiemy na Twoje wezwanie i pójdziemy za poslancami.\" \"Czyz nie przysiegaliscie przedtem, ze nigdy nie znikniecie? 45 Zamieszkaliscie domostwa tych, którzy byli niesprawiedliwi dla siebie samych; i stalo sie dla was jasne, jak postapilismy z nimi; i przytoczylismy wam przypowiesci. \" 46 Oni uciekali sie do swojej chytrosci, lecz u Boga jest wszystka ich chytrosc, chocby nawet ich chytrosc byla zdolna przesunac góry. 47 I nie uwazaj, iz Bóg nie dotrzymuje obietnicy, która dal Swoim poslancom. Zaprawde, Bóg jest potezny, wlada zemsta 48 w Dniu, kiedy ziemia zostanie zamieniona na inna ziemie, i tak samo niebiosa, i kiedy oni stawia sie przed Bogiem, Jedynym, Wszechpoteznym! 49 Zobaczysz tego Dnia grzeszników zakutych w kajdany; 50 ich szaty beda ze smoly, a ich twarze bedzie pokrywal ogien; 51 tak by mógl zaplacic Bóg kazdej duszy za to, co ona sobie zdobyla. Zaprawde, Bóg jest szybki w rachunku! 52 To jest obwieszczenie dla ludzi, aby byli przez nie ostrzezeni i aby wiedzieli, iz On jest Bogiem Jedynym; i aby sie opamietali ludzie obdarzeni rozumem! Jak Wam się Koran podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Gosiu:)- tu nie chodzi o religie co pomaga- tylko o wiare, gleboka szczera wiare:) . Temat rzeka- wiare , która czyni cuda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aja33 głeboka wiarę w co?:) Koran mówi Niech wiec zaufaja Bogu ludzie wierzacy! Koran nie mógł być wymyślony [przez nikogo] poza Bogiem! On jest potwierdzeniem prawdziwości tego,co było przed nim, i wyjaśnieniem Księgi - co do której nie ma żadnej watpliwości - pochodzącej od Pana światów. wg mnie ogromne podobieńswto do Boga Biblii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, ze Koran jest podobny do Biblii skoro Mahomet sie na niej wzorowal i nawet zabiegal o to, zeby zostac uznanym za nowego biblijnego proroka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. tak samo jak biblijny potop to po prostu spisana legenda krazaca miedzy ludzmi, znana takze i spisana w Mezopotamii (tylko ze tam oczywiscie w roli glownej wystepuja ich rozgniewani bogowie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Islam ,w przeciwieństwie do judaizmu nie odrzuca Jezusa jako proroka i wielu innych starotestamentowych też a religia chrześcijańska nie uznaje Mahometa .Ot takie niuanse . Żyjemy w szczęsliwych czasach ,że możemy sami sięgnąć do różnych źródeł .Jeszcze do niedawna biblia była tylko po łacinie , w ogóle samą umiejetnosć czytania posiadali tylko nieliczni a o posiadaniu ksiag w domu niewspomnę. to tez ciekawe :9. MARIA W imie Boga Milosiernego i Litosciwego 1 Kaf. Ha. Ja. Ajn. Sad. 2 Wspomnienie o milosierdziu twego Pana wzgledem Jego slugi Zachariasza. 3 Oto wezwal on swego Pana wezwaniem skrytym. 4 Powiedzial on: \"Panie mój! Moje kosci oslably, a glowa rozjasnila sie siwizna. A ja nigdy nie bylem, Panie mój, w modlitwie do Ciebie nieszczesliwy. 5 Oto obawiam sie moich bliskich po mojej smierci. A moja zona jest bezplodna. Daj mi wiec od Ciebie nastepce! 6 On bedzie po mnie dziedziczyl; on bedzie dziedzicem rodu Jakuba. Panie mój! Znajdz w nim upodobanie!\" 7 \"O Zachariaszu! Oto My obwieszczamy ci radosna wiesc - syna, którego imie bedzie Jan! Nie dalismy tego samego imienia nikomu przedtem.\" 8 On powiedzial: \"Panie mój ! Jakze ja bede mial syna, skoro moja zona jest bezplodna, a ja osiagnalem juz podeszly wiek starca.\" 9 Powiedzial On: \"Tak bedzie! Powiedzial twój Pan: TTo jest dla Mnie latwe. Ja przeciez stworzylem cie przedtem, kiedy byles niczym.t\" 10 Powiedzial: \"Panie mój! Uczyn mi jakis znak!\" Rzekl: \"Oto mój znak dla ciebie: nie bedziesz mówil do ludzi przez trzy noce, bedac zdrowym.\" 11 Wyszedl on wtedy z sanktuarium do swojego ludu i zasugerowal im: \"Gloscie chwale rano i wieczorem!\" 12 \"O Janie! Trzymaj Ksiege mocno! \" Dalismy mu madrosc, kiedy byl malym chlopcem; 13 i wspólczucie pochodzace od Nas, i czystosc. 14 Byl on bogobojny; byl dobry dla swoich rodziców; nie byl tyranem, buntownikiem. 15 Pokój mu: w dniu, kiedy sie urodzil, w dniu, kiedy bedzie umieral, w dniu, kiedy zostanie wskrzeszony do zycia! 16 I wspomnij w Ksiedze Marie! Oto ona oddalila sie od swojej rodziny do pewnego miejsca na wschodzie. 17 I oddzielila sie od nich zaslona. Wtedy poslalismy do niej Naszego Ducha i on ukazal sie jej jako doskonaly czlowiek. 18 Powiedziala: \"Szukam schronienia u Milosiernego przed toba, jesli jestes bogobojny.\" 19 On powiedzial: \"Ja jestem tylko poslancem twego Pana, aby dac tobie chlopca czystego.\" 20 Ona powiedziala: \"Jakze moge miec syna, kiedy nie dotknal mnie zaden smiertelnik ani tez nie bylam wystepna?\" 21 On powiedzial: \"Tak bedzie! Powiedzial twój Pan: TTo jest dla Mnie latwe. Uczynimy z niego znak dla ludzi i milosierdzie pochodzace od Nas. To jest sprawa zdecydowana!t\" 22 I poczela go, i oddalila sie z nim w dalekie miejsce. 23 I doprowadzily ja bóle porodowe do pnia drzewa palmowego. Powiedziala: \"Obym byla umarla przedtem; obym byla calkowicie zapomniana!\" 24 Wtedy bedace u jej stóp dziecko zawolalo do niej: \"Nie smuc sie! Twój Pan umiescil u twych stóp strumyk. 25 Potrzasnij ku sobie pien palmy, ona ci zrzuci swieze, dojrzale daktyle. 26 Jedz, pij i daj oczom ochlode! A jesli zobaczysz jakiegos czlowieka, to powiedz: Tslubowalam Milosiernemu post, nie bede wiec dzis mówic z nikim.t\" 27 I przyszla z nim do swego ludu niosac go. Oni powiedzieli: \"O Mario! Uczynilas rzecz nieslychana! 28 O siostro Aarona! Twój ojciec nie byl zlym czlowiekiem i matka twoja nie byla wystepna.\" 29 Wtedy ona wskazala na nie. Oni powiedzieli: \"Jakze bedziemy przemawiac do kogos, kto jest w kolysce, do malego chlopca?\" 30 On powiedzial: \"Zaprawde, ja jestem sluga Boga! On dal mi Ksiege i uczynil mnie prorokiem. 31 On mnie blogoslawi, gdziekolwiek sie znajduje. On nakazal mi modlitwe i jalmuzne - jak dlugo bede zyl - 32 i dobroc dla mojej matki. On nie uczynil mnie ani tyranem, ani nieszczesliwym. 33 I pokój nade mna w dniu, kiedy sie urodzilem, w dniu, kiedy bede umieral, w dniu, kiedy bede wskrzeszony do zycia.\" 34 To jest Jezus, syn Marii, slowo Prawdy, w która powatpiewaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biblia jest niczym innym jak odzwierciedleniem wierzen i legend ludzi, ktorzy ja pisali i jest polaczona nie tylko z zydowskimi wierzeniami, oraz nie tylko zydowskie wierzenia do niej nawiazuja. To takie proste. Poza tym Biblie mozna czytac i interpretowac tak roznorako, ze nie wiem jak mozna byc pewnym wlasnej interpretacji (a nawet nie wlasnej, bo nie czytamy Biblii w oryginale, tylko jest ona nam tlumaczona i interpretowana). Swiadczy o tym chocby liczba i roznorodnosc religii chrzescijanskich - tyle ludzi bada, zna i czyta Biblie, a widza w niej jednak odmienne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ tyle ludzi bada, zna i czyta Biblie, a widza w niej jednak odmienne rzeczy. } Dodam znowu że takie (lub bardzo podobne)stwierdzenia padały na tym topiku już wielokrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> enamorada 🖐️ Tak to prawda, niezbyt przemyślałem wysłanie tego postu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z fragmentu o biblijnym potopie: \"duch Jahwe nie może / nie będzie pozostawał w człowieku\" - Biblia Tysiąclecia, \"duch Jahwe nie będzie walczył z człowiekiem\" - Biblia gdańska \"duch Jahwe nie będzie oddziaływał na człowieka\" - Przekład Nowego Świata Jak widac jeden maly fragment, kazde slowo mozna tlumaczyc na wiele sposobow i tak naprawde nie wiadomo, ktory jest tym wlasciwym. Nie wiem jak w takiej sytuacji mozna wierzyc w kazde biblijne slowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin :D W sumie to kazdy gada w kolko o tym samym i nie moze przekonac strony przeciwnej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×