Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

O tak! Bóg tak nas wszystkich kocha, że pozwala żeby codziennie tysiące ludzi umierało z głodu, było mordowanych (choćby z powodu wiary) czy gwałconych! "Jak dla mnie chrześcijaństwo wydaje się jednak takie nie do końca monoteistyczne - no bo niby Bóg jeden, ale dwóch, choć niby mowa o tym, że to tylko trzy przejawy" Trzecią osobę czyli ducha świętego wymyśkono ok. 350-400 r.n.e. na początku go nie było. Tak samo na początku nie czczono Jezusa jako boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(1) Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód." Księga Rodzaju 1 Duch Święty był od ZAWSZE :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie Bóg tak czyni zle tylko ludzie zyjacy bez Boga. Dla tych którzy nie wierzą... Pewien mężczyzna poszedł, jak co miesiąc, do fryzjera. Zaczęli rozmawiać o różnych sprawach. Ni z tego, ni z owego, wywiązała się rozmowa o Bogu. Fryzjer powiedział: - Wie pan, ja nie wierzę, że Bóg istnieje. - Dlaczego pan tak uważa? – zapytał klient. - Cóż, to bardzo proste. Wystarczy tylko wyjść na ulicę, żeby się przekonać, że Bóg nie istnieje. Gdyby Bóg istniał, myśli pan, że istniałoby tyle osób chorych? Istniałyby opuszczone dzieci? Gdyby istniał Bóg, nie byłoby bólu, nie byłoby cierpienia... Po prostu nie mogę sobie wyobrazić Boga, który na to wszystko pozwala. Klient pomyślał chwilę, chciał coś powiedzieć, ale zrezygnował. Nie chciał wywoływać niepotrzebnej dyskusji. Gdy fryzjer skończył, klient zapłacił i wyszedł. I w tym momencie zobaczył na ulicy człowieka z długą zaniedbaną brodą i włosami. Wyglądało na to, że już od dłuższego czasu jego włosy i broda nie widziały fryzjera. Był zaniedbany i brudny. Wtedy klient wrócił i powiedział: - Wie pan co? Fryzjerzy nie istnieją! - Bardzo śmieszne! Jak to nie istnieją? – zapytał fryzjer – Ja jestem jednym z nich! - Nie – odparł klient – Fryzjerzy nie istnieją, bo gdyby istnieli, nie byłoby ludzi z długimi włosami i brodą, jak ten człowiek na ulicy. - A nie, fryzjerzy istnieją, to tylko ludzie nie przychodzą do nas z własnej woli. - No właśnie – powiedział klient. – Dokładnie tak. Bóg istnieje, to tylko ludzie Go nie szukają i robią to z własnej woli, dlatego jest tyle cierpienia i bólu na świecie. Bóg nie obiecywał dni bez bólu, radości, bez cierpienia, słońca bez deszczu. Obiecał siły na każdy dzień, pociechę wśród łez i światło na drodze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggt5567ttgggg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Duch Święty pojawia się wedle części komentatorów w Starym Testamencie już w drugim wersecie Księgi Rodzaju: „(...) a Duch Boży unosił się nad wodami”, jednakże należy przyjąć, iż użyte pojęcie ruah należy rozumieć jako wiatr, powiew, powietrze lub tchnienie" Takie odwoływanię się do Biblii nie ma sensu. Wiesz ile razy była zmieniana, cenzurowana, błędnie tłumaczona? Dziś już nikt tego nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie SŁOWO BOGA TRWA NA WIEKI:) jest żywe i zmienia ludzi. cytuję: "Kiedyś uświadomiłem sobie, ze nawet najwybitniejszy ludzki umysł nie mógłby przewidzieć ze 100% pewnościąnawet tego co wydarzy sie jutro, a co dopiero za 2500 lat do przodu i doszedłem do wniosku, ze autorem i jedynym źródłem tego niesamowitego dziełamoze być tylko sam Bóg" mowa o wypełnionych proroctwach ze 100 % dokładnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" (1) Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód.\" Księga Rodzaju 1 Duch Święty był od ZAWSZE \" Więc Bóg to Duch Święty czy to dwa różne \"byty\"? Jeden czy dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J 4:24 Bw "Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli z tego wynika że Bóg i Duch Św. to to samo? A Jezus - też jest tym samym, tą samą \"postacią\" czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus to Jezus, Bóg Ojciec to Bóg Ojciec, Duch Swięty to Duch Swięty. Jezus jest Bogiem, Ojciec jest Bogiem, Duch Swięty jest Bogiem. JEDNYM BOGIEM bo jak woda jest H2O, Para wodna jest H2O, i lód jest H2O ale woda ciekła nie jest parą, nie jest lodem, ale jest WODĄ. WODA TO BÓG para, lod i ciecz to WODA Jezus, Ojcec Duch to BÓG ...ale to juz było....istota ta była omawiana juz wiele stron wstecz dreamer:) zajrzyj wstecz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, już nie drążę zagadnienia. Ale wygląda na to, że nijak to nie jest religia monoteistyczna. Ale to i tak tylko etykietka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to nie jest? WODA nie jest JEDNA? przecież woda moze być parą, lodem i cieczą, ale WODĄ jest?????prawda??? Dlaczego chcesz ograniczyć NIEOGRANICZONEGO niczym? to tak jakbyś chciał sam stworzyć swiat, wiesz jak ON tego dokonał?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę nikogo niczym ograniczam, bo wg mnie nie da się boga oddzielić od czegokolwiek. Tylko tak sobie gadam, że trudno mówić o monoteizmie kiedy ten Bóg niby jeden ale nie do końca jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało być "ograniczać". Swoją drogą - co ja mogę - czy gdybym chciał to cokolwiek zdziałałbym w tym ograniczaniu. Absolutnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym się odnieść do tego, co protestanci zarzucają nam katolikom - czczenie obrazów i figur. Sobór Trydencki (XVI w. ) wyjaśnia to jak następuje: \"Obrazy Chrystusa, Bożej Rodzicielki oraz innych świętych należy posiadać i zachowywać zwłaszcza w świątyniach, i oddawać im należną cześć i uszanowanie, nie dlatego by wierzono, że tkwi w nich jakieś bóstwo czy moc, ze względu na które miałyby być czczone; lub że można ich o coś prosić; lub że należy pokładać nadzieję w obrazach, jak niegdyś czynili poganie, którzy swą nadzieję pokładali w bożkach, ale dlatego, że okazywany im honor odnosi się do wzoru, który przedstawiają. W ten sposób przez obrazy, gdy je całujemy, odkrywamy przed nimi głowę i klękamy, adorujemy Chrystusa i czcimy świętych, których one noszą podobizny. (...) Dlatego wszystkie święte obrazy przynoszą wielkie korzyści, nie tylko dlatego, że przypomina się ludowi jak wiele dobrodziejstw i darów otrzymał od Chrystusa, ale także dlatego, że cuda i zbawienne przykłady dokonane przez Boga za pośrednictwem świętych przedstawiane są wiernym, żeby dziękowali za nie Bogu i kształtowali swoje życie i obyczaje naśladując świętych, żeby byli pobudzani do adorowania i miłowania Boga oraz do praktykowania pobożności.\" Dodam od siebie, że nie modlimy się DO figur i obrazów, one nam przypominają Boga i przedstawiają tego, Którego wielbimy. Bóg sam nakazał uczynić miedzianego węża jako antidotum na chorobę i nie jest to tylko alegoria Chrystusa, a Arkę Przymierza kazał ozdobić figurami cherubów. Zaprzecza więc sam sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slowo Boze
jest zawarte w Biblii. To co postanowil sobor Trydencki nie jest słowem Bożym, nie pochodzi z Biblii i nie jest nakazem Boga. To wymyslil czlowiek wbrew Śłowu Bozemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale Bóg w Swym Słowie kazał uczynić miedzianego węża i cheruby. Nie jest to więc zakaz czynienia figur, lecz oddawania im boskiej czci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kukukkk
ale katolicy klekaja przed figurami i obrazami modlac sie do nich, modla sie za zmarłych feeeeee i do obrazów. Do Matki Boskiej :( - to nic nie da. Nie ma innej drogi do Boga , tylko przez jego syna Jezusa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowo Boze mowi: "Nie czyn sobie podobizny rzezbionej czegokolwiek, co jest na niebie w gorze, i na ziemi w dole, i tego co jest w wodzie pod ziemia. Nie bedziesz im sie klanial i nie bedziesz im sluzyl, gdyz Ja, Pan, Bog twoj, jestem Bogiem zazdrosnym, ktory karze wine ojcow na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, ktorzy mnie niewidza". II Moj 20,4-5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ale Bóg w Swym Słowie kazał uczynić miedzianego węża i cheruby. Nie jest to więc zakaz czynienia figur, lecz oddawania im boskiej czci." Problem w tym, że Biblia była tyle razy świadomie i nieświadomie przekręcana że niewiadomo jak się ma obecna treść do orginału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie czyn sobie podobizny rzezbionej czegokolwiek, co jest na niebie w gorze, i na ziemi w dole, i tego co jest w wodzie pod ziemia. Nie bedziesz im sie klanial i nie bedziesz im sluzyl, gdyz Ja, Pan, Bog twoj, jestem Bogiem zazdrosnym, ktory karze wine ojcow na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, ktorzy mnie niewidza\". Kurcze, to ja nie wiem co ten zazdrosny Bóg zrobi moim dzieciom, wnukom, prawnukom, jeśli takowe, będę miał - bo kiedyś bawiłem się rzeźbionymi zwierzątkami. \"jestem Bogiem zazdrosnym, ktory karze wine ojcow na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, ktorzy mnie niewidza\". I jak to się ma do boga kochającego, do sprawiedliwego? Może my też zamykajmy do więzienia np. za kradzież - dzieci złodzieja, jak się pojawią to wnuki, a później prawnuki? To nic, że oni nic nie zawinili - ale przecież ponoć Bóg nawet tak robi. To chyba trochę nonsensowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg został zantropomorfizowany, aby łatwiej było przyswoić Jego naukę prostym ludom starożytnym. W Jezusie objawiła się pełnia Boskości - to On jest Królem Miłosierdza. Pyta Go Piłat - \"Czy Ty jesteś Królem Żydowskim?\", a On odpowiada: \"Tak, Ja nim jestem\". Nie zrozumiecie ST bez NT, one są komplementarne i wzajemnie się tłumaczą. A co do dusz czyśćcowych - w którejś księdze Machabejskiej jest napisane o wznoszeniu modłów za poległych w bitwie... Już mam 2 Mch 12, 32-45 \"Dlatego właśnie sprawił, że złożono ofiarę przebłagalną za zabitych, aby zostali uwolnieni od grzechu.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Pyta Go Piłat - "Czy Ty jesteś Królem Żydowskim?", a On odpowiada: "Tak, Ja nim jestem". A gdzie tak pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pod ręką NT, sprawdź w którymś opisie Pasji Chrystusa pod koniec Ewangelii, jest to tam napisane stuprocentowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akuta
Chyba nie tak Jezus odpowiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer a zgadnij do ktorego pokolenia wynagradza milosierny Bog tych, ktorzy Go miluja :D ---->I zapytal Go Pilat, mowiac: To Ty jestes krolem zydowskim? A On, odpowiadajac, rzekl mu: To ty mowisz. Lk 23,3 --->Wtedy znow wszedl Pilat do zamku i zawolal Jezusa, mowiac do Niego: Czy Ty jestes krolem zydowskim? Odpowiedzial Jezus: Czy sam od siebie to mowisz, czy inni powiedzieli ci o mnie? J 18,33-34 --->I stawiono Jezusa przed namiestnika, i zapytal go namiestnik: Czy Ty jestes krol zydowski? Jezus odpowiedzial: Ty sam to mowisz. Mt 27,31 --->I zapytal go Pilat: Czy Ty jestes Krolem zydowskim? A on odpowiadajac mu, rzekl: Ty to mowisz. Mk 15,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly kwiatku ksiega Machabejska nie weszla do kanonu Biblii, jest to ksiega apokryficzna. Cenne zrodlo historyczne, mowiace nam np. o historii swieta Chanukka. I na jednym cytacie nie buduje sie teori. Dlatego wiazace wydarzenia w Biblii wspominane sa kilka razy. A co do dusz czyśćcowych - w którejś księdze Machabejskiej jest napisane o wznoszeniu modłów za poległych w bitwie... Już mam 2 Mch 12, 32-45 "Dlatego właśnie sprawił, że złożono ofiarę przebłagalną za zabitych, aby zostali uwolnieni od grzechu." - i pewnie w dalszej czesci nie pisze, ze tak sie stalo, ze te dusze doznaly uwolnienia wskutek modlow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer a zgadnij do ktorego pokolenia wynagradza milosierny Bog tych, ktorzy Go miluja\" Hmm... Pewnie się \"duża cyfra\" pojawia :P No to rebus - skoro nagradza pokoleniami i karze pokoleniami, to co w przypadku: dziadek sobie zasłużył na nagrodę ojciec zasłużył sobie na karę, ale dziadek zasłużył mu na nagrodę syn na nic sobie chyba jeszcze nie zasłużył bo póki co jako różowiutki bobas drze się żeby mu zmienić pieluchę lub radośnie ssie palca i cały ten świat go jeszcze mało obchodzi - więc dziadek zasłużył mu na nagrodę, ojciec na karę - ukarać go, nagrodzić, czy może to się znosi? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Tm 4:3 Bw \"Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce,\" to nie dla ciebie dreamer w związku z rebusem, zebyś nie myślał.:):):) TRADYCJA ( w związku z cytatami z soboru) katolicka i zrównanie jej jako autorytetu ze Słowem Boga otwarło KK furtkę dla nauk i praktyk z Biblią zupełnie sprzecznych. mały kwiatku, nie wiem czy wiesz ze w minionych wiekach Kościół Rzymski używał wszelkich środków, aby ograniczyć i zakłócić rozpowszechnianie Biblii, dzis zaś kościól ten chce występować w roli jedynego autorytetu rezerwujac dla siebie i swego duchowieństwa prawo do jedynej, własciewj interpretacji Pisma? jakże często sprzeczne z nią samą. dziwne ale prawdziwe, wystarczy mocno się nad tym zastanowić spędzając czas nad kartami Pisma Swiętego Przez wieki KK samowolnie dodawał do Słowa wiele niebibilijnych praktyk, opartych wlasnie na obrzędowości pogańskiej : liturgie, rytuały, kulty relikwii, msze za zmarłych, sprzedaż błogosławieństw....itd. Teologię rzymską zbudowano wlasnie na soborach na szkielecie filozofii pogańskiej, a samą zaś Biblię usiłuje się wpisać w zniekształconą pogaństwem teologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie jest oczywiste, że to Mistyczne Ciało Chrystusa prawidłowo interpretuje Pismo Św., Słowo Boga. Jezus dał tę władzę św. Piotrowi, Opoce, na której wybudował Swój Kościół i jest to niezmienne od 2000 lat. Protestanci, którzy się wytworzyli w XVI w. nie mają tu nic do gadania. Jaką oni mają Tradycję? Te nędzne tezy Lutra przybite do drzwi kościoła? Nie rozśmieszajcie mnie. W mojej Biblii są zawarte obie Księgi Machabejskie i nie jest to żaden apokryf. Apokryfem jest np. Ewangelia wg św. Tomasza, która mimo to jest bardzo ciekawa. Jezus powiedział \"Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×